Hasan Şaş ve Maraton'a Açıklamaları ! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hasan Şaş ve Maraton'a Açıklamaları !

Cevap: Hasan Şaş ve Maraton'a Açıklamaları !

Hocam son mesajımda hedef futbolu bırakan bütün oyuncular Sergen'i,Hakan Ünsal'ı vs vs hepsi bunlar oturduğu yerden laf atıp huzur bozuyorlar Hasan bari onlardan olmasın.Ben Hasan Şaş hayranıydım 2-3 sene öncesine dönersek,biterdim onun stiline,ama noldu insanı soğutmaması lazım kendinden sen Hasan birşey dememiş diyorsan o zaman tekrardan gözat yazıya.

Hasan'in unlu oldugu hepimizin gogsunu kabarttigi dunya kupasi sirasinda yasin cok kucukmus. O zamanlar tam olarak sindirememis olabilirsin ne kadar gurur duyuldugunu ve daha onemlisi neden duyuldugunu. Simdi de anlamiyor olabilirsin o zaman bos mukaveleye imza atmasindan neden pismanlik duydugunu.

Frank'i elestirme konusunda katiliyorum yanlis olmus ama neden oyle dedigini dusundugumu daha onceki yorumlarda soyledim. Okuyan olmamis herhalde..

Belki hatirlayamiyor bazilari yaslari itibari ile o zamanlar bu adam hakkinda neler dendigini ve sonrasinda neler oldugunu. Bu yuzden kesin yargilara varmadan once okuyalim onceki yorumlari vs.

O zamanlar Hasan icin soylenenler simdi Arda icin soylenenlerle benzerlik gosteriyordu, 12 yasindaymisin cok genc tabi hatirlamiyor olabilirsin. Hatirlayanlar bilir neler dendigini, sonra kafasina laptop yedigini belki herkes hatirliyor ve o zaman bunlara anlam getirmeye basliyacak bir yasa gelmis. Bu yuzden Hasan'in Arda'ya vakti gelince ayrilmasi dilegi normal. Cunku o zaman Hasan'i dunyanin tepesine cikarip Ronaldinho'dan daha iyi calim attigini iddia ettiler sonra kafasina laptop indirdiler. Benzerligi gorebilecek yastayiz hepimiz Arda'yla ilgili yapilan yorumlar icinde.

Ben katilmiyorum bu konuda Hasan'a ama neden oyle dusunebilecigini anlayabiliyorum. Anlamaya calismak lazim soylenen seyin icerigini konusmadan once. Sadece soylenen soze gore sallamak yerine o sozlerin niye soylendigini anlamaya calismak lazim ilk basta.

Ayrica baska biri demis sen Ferrari'lere biniyorsun hangi taraftar biniyor diye.. Ne diyim bilmiyorum git Ronaldinho'ya calim at Brezilya'ya gol at senin de olsun mu diyim bilmiyorum yuh artik.

ben açıklamalarda bir terslik göremedim:confused: neye bu kadar sinirlendi millet?? hanginiz kulüpte 3-4 milyon eurosu varken boşver kalsın der:rolleyes: hasanın yollanması taraftarıydım her zaman vefa saçmalığı konularına hiç girmiycem bile ama bu röportajda ne var gerçekten anlamadım:confused:

Her seferinde göstermek zorundamısınız arkadaşlar okumadan sallama huyunuzu, yakışmıyor bence bizlere. Kırmızı ile yazılı yerlere bakınca çok üzerinde durulmaması gerekir, keşke olumlu yerleri bu şekilde belirtebilsek. Gerçi olumsuz birşeyler söylediğini de düşünmüyorum, ama söylediklerine bakınca kırgın olduğu bir gerçek. Böyle tepkileri gördükten sonra taraftardan gayet haklı söylemlerde bulunmuş bence.

ben açıklamalarda bir terslik göremedim:confused: neye bu kadar sinirlendi millet?? hanginiz kulüpte 3-4 milyon eurosu varken boşver kalsın der:rolleyes: hasanın yollanması taraftarıydım her zaman vefa saçmalığı konularına hiç girmiycem bile ama bu röportajda ne var gerçekten anlamadım:confused:

Aynısını bende dedim.

Adamın dediği hiçbirşey yok.

Çoğu kişinin okuduğuna da inanmıyorum bu yüzden.

Sorunumuz şu : Duygusallık ve Profesyonellik kavramlarını ya karıştırıyoruz ya da ikisini birlikte kullanmaya kalkışıyoruz .. Daha önce de bahsettim bu kadar ekmek yediğin bir kulübü 1 aylık maaşını alamadın diye federasyona bildirebiliyorsun çünkü profesyonelsin ya .. Ama sakatlanıp 10 kilo alıyorsun , antrenmanlarını aksatıyorsun sonra sahaya çıkıp tepki alınca taraftar ve kulüp duygusal olup düşünmesi lazım oluyor bu kadar emek vermiş futbolcuya vefasızlık olur mu diye .. Yok ya ne güzel işler bunlar. Sonra da çık televizyona 3-5 kere eleştir babam eleştir eski takımını . Ama taraftar sana dokunamaz eleştiremez olsun. Ne de olsa biz duygusalız onlar profesyonel ..

Hayir sorun su:

Onceki mesajinda da soyledigin gibi kendimizi bu adamla bir tutuyoruz, su kadar malvarligin var bizim hangimizin var oyle birseyi diyebilecek kadar belli ediyoruz bunu. Bu adam Hasan Sas. Sen de sensin. Arada baya bir fark var.

Boyle "yuh artik" demeden once su iki uc mesajda dediklerini neden diyebilecegini dusunun.

Tamam ben de katilmiyorum bazi dediklerine. Ama o kadar. Neden dedigini anlayabiliyorum sonucta, ve de umarim aradan gecen zamanla yaralar kapanir diyebiliyorum.

Ama sormuyorum "neden senin Ferrari'n var benim yok?" diye. Kapa ceneni konusma demiyorum. Vefaymis bilmemneymis bilmiyorum ki tam olarak neler oldu oralarda. Sadece "katilmiyorum" diyebilirim. Herkes de moda oldu diye salliyor yok yaziklar olsun falan. Cok rahat anlayabiliriz biraz dusunsek neyi neden dedigini. Arda'ya niye zamani gelince ayrilmali dedigini; bu kadrodan 2000 zamanindan daha cok seyler beklenmesi gerektigini dusundugunu. Zor degil anlamak dusununce, ya da zor bazilari icin ne bileyim.

Bence abartılacak birşey yok bence doğru olanı söylemiş.. Yani kötü birşey söylediği de yok ki.. Bu kadar tepki nedendir bilmiyorum.. Anıl Tatar'ın da dediği gibi ne ekersen onu biçersin.. Normal bir tepki vermiş fakat sizin de kafanıza o kadar şey yağsa sonra küfürle yollansanız o tepkinin üzerine böyle yorumlar da ekleyebilirsiniz.. O psikolojideki birinin böyle bir röpörtaj vermesi çok doğal.. Bence abartmadan okuyun geçin diyorum..

Adam birşey dememişki onlarında takımdan beklediği birşeyler vardı sonuçta yıllarını GS'ye vermiş bir adamın bu şekilde ayrılması koyar adama,biraz onun yerine koyun kendinizi.Dediği gibi bunları sindirmesi biraz zaman alacak.Onun hala gerçek Galatasaraylı olduğuna ben inanıyorum,ayrıca adamda bu kadar ağır konuşmamış ,abartmakta üstümüze yok.

Hasan'in unlu oldugu hepimizin gogsunu kabarttigi dunya kupasi sirasinda yasin cok kucukmus. O zamanlar tam olarak sindirememis olabilirsin ne kadar gurur duyuldugunu ve daha onemlisi neden duyuldugunu. Simdi de anlamiyor olabilirsin o zaman bos mukaveleye imza atmasindan neden pismanlik duydugunu.

Frank'i elestirme konusunda katiliyorum yanlis olmus ama neden oyle dedigini dusundugumu daha onceki yorumlarda soyledim. Okuyan olmamis herhalde..

Belki hatirlayamiyor bazilari yaslari itibari ile o zamanlar bu adam hakkinda neler dendigini ve sonrasinda neler oldugunu. Bu yuzden kesin yargilara varmadan once okuyalim onceki yorumlari vs.

O zamanlar Hasan icin soylenenler simdi Arda icin soylenenlerle benzerlik gosteriyordu, 12 yasindaymisin cok genc tabi hatirlamiyor olabilirsin. Hatirlayanlar bilir neler dendigini, sonra kafasina laptop yedigini belki herkes hatirliyor ve o zaman bunlara anlam getirmeye basliyacak bir yasa gelmis. Bu yuzden Hasan'in Arda'ya vakti gelince ayrilmasi dilegi normal. Cunku o zaman Hasan'i dunyanin tepesine cikarip Ronaldinho'dan daha iyi calim attigini iddia ettiler sonra kafasina laptop indirdiler. Benzerligi gorebilecek yastayiz hepimiz Arda'yla ilgili yapilan yorumlar icinde.

Ben katilmiyorum bu konuda Hasan'a ama neden oyle dusunebilecigini anlayabiliyorum. Anlamaya calismak lazim soylenen seyin icerigini konusmadan once. Sadece soylenen soze gore sallamak yerine o sozlerin niye soylendigini anlamaya calismak lazim ilk basta.

Ayrica baska biri demis sen Ferrari'lere biniyorsun hangi taraftar biniyor diye.. Ne diyim bilmiyorum git Ronaldinho'ya calim at Brezilya'ya gol at senin de olsun mu diyim bilmiyorum yuh artik.

Hayatta herkes geçmişe dönüp baktığında bazı şeylerin kıymetini bilerek haraket etmeli,Galatasaray forması giymek kaç oyuncuya nasip oluyor,asıl iş formayı giydikten sonra davranışlarınla,karakterinle karşılık vermek,Cüneyt Tanman'ı iyi bilirsin ben o oynarken çok çok küçüktüm,şimdi ne yapıyor bu adam spor yazarı eski kaptanımız bu adamda ki saygıyı yeni yetme Galatasaraylılarda görmüyorum,ben Hasan Şaş'a Galatasaray forması giydi diye bağlanmak zorunda değilim ki,benim sevgim Galatasaray'a ve ne zaman dil uzatırsada geçmişine bakmam,böyle olması gerekiyordu böyle oldu,ayrılık zamansız gelir ama o beklemiyordu,bence Hasan'ın suçu yok Bülent Korkmaz'ın bütün suçu,yem olarak attı Hasan'ı bizde gergindik bir Avrupa maçı oynuyorduk ve Hasan'a saldırdık,sence Rijkaard 95 kilo Hasan'ı oyuna alır mı? Kadroda tutar mı,cevaplar hep hayır,güzel ansaydım keşke ama malesef ona fırsat vermiyorlar,yönetimin hatası yok mu var tabi,kulübü oyuncuların üstüne yaptıracak oyuncuların geleceği kurtulacak ve paramızı alamadık demeyecek,şu Galatasaray'da oynamanın ne büyük bir şans olduğunu bilseler ya da hiç bilmeseler,böyle aşk olmaz hocam,biz sevgili gibi düşün Galatasaray'ı sebepsiz ayrılsan bile sırf sevgiliyi üzmemek için başını öne eğer gidersin,ne para konuşursun ne aşk,ne de geçmişi irdelersin.

Hasan Sas'tan ziyade, Galatasaray'imin ayrilan her futbolcu'ya borcu oldugunu okumak, beni uzuyor.

Galatasaray bunu duzeltmedigi surece, bu futbolcular ne deseler hak veririm. Kimse bana Galatasaray sevgisi, anlayisi, tonlarca para vs vs anlatmasin. Galatasaray'in bu konudaki tutumu, degil buyuk kulube, insanliga bile yakismiyor.

Hayatta herkes geçmişe dönüp baktığında bazı şeylerin kıymetini bilerek haraket etmeli,Galatasaray forması giymek kaç oyuncuya nasip oluyor,asıl iş formayı giydikten sonra davranışlarınla,karakterinle karşılık vermek,Cüneyt Tanman'ı iyi bilirsin ben o oynarken çok çok küçüktüm,şimdi ne yapıyor bu adam spor yazarı eski kaptanımız bu adamda ki saygıyı yeni yetme Galatasaraylılarda görmüyorum,ben Hasan Şaş'a Galatasaray forması giydi diye bağlanmak zorunda değilim ki,benim sevgim Galatasaray'a ve ne zaman dil uzatırsada geçmişine bakmam,böyle olması gerekiyordu böyle oldu,ayrılık zamansız gelir ama o beklemiyordu,bence Hasan'ın suçu yok Bülent Korkmaz'ın bütün suçu,yem olarak attı Hasan'ı bizde gergindik bir Avrupa maçı oynuyorduk ve Hasan'a saldırdık,sence Rijkaard 95 kilo Hasan'ı oyuna alır mı? Kadroda tutar mı,cevaplar hep hayır,güzel ansaydım keşke ama malesef ona fırsat vermiyorlar,yönetimin hatası yok mu var tabi,kulübü oyuncuların üstüne yaptıracak oyuncuların geleceği kurtulacak ve paramızı alamadık demeyecek,şu Galatasaray'da oynamanın ne büyük bir şans olduğunu bilseler ya da hiç bilmeseler,böyle aşk olmaz hocam,biz sevgili gibi düşün Galatasaray'ı sebepsiz ayrılsan bile sırf sevgiliyi üzmemek için başını öne eğer gidersin,ne para konuşursun ne aşk,ne de geçmişi irdelersin.

Ne kadar emin konuşuyosun HasanŞaş para konuşmuş! Nerden biliyorsun benim bildiğim 2006 da futbolcuların parasını kendi cebinden veriyolardı Hakanla beraber :D

Rijkaard'ın Barcelona'dan başka başarısı yok nasıl bir cümledir?Adam'ın almadığı kupa yok orada.Amacın ne senin sevgili Hasan Şaş?

Sakatlanana kadar takımın en iyilerinden birisidir ve mevkisi olmamasına rağmen sağ bekte görevini yerine getirir, ligin başında 3 asist yapar . Bu adam uzun bir sakatlık dönemi geçirir. Ve toparlanamaz, benim anladığım kadarıyla, insanların beklentisi şudur; ilk geldiği yılı tamamen sakat geçiren lincoln ya da geldiğinden beri toplam 10 maça çıkamamış linderoth un olduğu ortamda(ki bu sismler hasan dan çok kazanır) "Ben sakatlandım artık takımıma katkı sağlayamam, sözleşmemi karşılıklı fesh edelim, ben paramı almayayım" demesi olur. Ancak Hasan alçakça davranır ve bunu yapmaz, sözleşmesindeki paraları cukkalamaya devam eder 3 tane daha ferrari alır. Sakatlığı geçmiştir ama toparlanamamıştır, tabii bu klübe yıllardır hizmet etmiş bir isimdir, oyuna girdiği maçta ıslık-küfür vb. tepki görür. Burada kırılır hasan şaş. "Hadi dielim klüp profesyoneldir, taraftarda mı öyledir?" diye düşünür, saçmadır tabii bu düşünce. Sonra yıllarca GS da top oynamış, 2 kez boş mukaveleye imza atmış ve enerjisinin tümünü her zaman sahada harcamış Hasan Şaş a bir mesaj gelir. Klüple bağlantısı bitirilmiştir. Bir mesajla resmi olarak klübünden, küfür ve ıslıklarla da taraftarından ayrılmıştır Hasan Şaş. Ve bu adam kırgındır, kızgındır evet. Hayatta herşeyin para ve şöhret olmadığını düşünenler için gayet açık ve nettir.

Neyse bu basliktan 7 sene sonra eger Arda takimdaysa umarim kufredilerek yollanmaz Arda, umarim kafasina laptop falan yemez. Umarim yaralanmaz boyle derinden, bir sonraki kadrodan kendisinden daha cok seyler beklenmesini isteyecek kadar, eger oyle birsey olursa da umarim Arda konusunca arkasindan "sildim seni Arda" diyecek tez canli genclere "bir dusunelim" diyecek daha fazla insan cikar, umarim gelisiriz bakis acisi olarak insanlara verilen deger olarak. Seneler boyu merdivenlerin tepesine zar zor tirmanmis Arda'ya "sus cekil kenara, kapa ceneni" demez cogunluk, azinlik olurlar bu sefer, anlamaya calisir cogunluk ne neden olmus.

Rijkaard'ın Barcelona'dan başka başarısı yok nasıl bir cümledir?Adam'ın almadığı kupa yok orada.Amacın ne senin sevgili Hasan Şaş?

Amaci bu kadrodan daha fazla sey beklenmesini istemesi. Cunku o cok daha zor sartlarda dunya 3.'su oldu. sonra kafasina laptop yedi. Cunku UEFA, Super Kupayi aldi; bos mukaveleye imza atti, kufrederek yollandi. Cunku simdiki kadrodaki Turk oyuncular da kendilerinden kat kat fazla kazaniyorlar ve cok daha pozitif davraniliyor yenilere Turk de olsalar yabanci da.. Cunku ona gore bu bir babanin ogula "bizim boyle imkanlarimiz var miydi lan?" demesi durumu, zor degil bunu gormek. Boyle davranilmasa, ucurumlar arada olmasa, bu kadar cani acimasa soylemeyecek zaten bunu.

Hasan ŞAŞ: O günkü yönetimin durumuna bağlı. Şu an olsa ya da 2 ay sonra olsa kabul etmem. Şu andaki pozisyonum bunu kabul edecek durumda değil. Biraz bana yapılanları hazmetmem lazım. En az 1 yıl geçmesi lazım. Ben böyle gönderilmeyi hak etmedim. Islıklar, küfürler, cep telefonuna mesajla gönderilmeyi hak etmedim.

Sakatlanana kadar takımın en iyilerinden birisidir ve mevkisi olmamasına rağmen sağ bekte görevini yerine getirir, ligin başında 3 asist yapar . Bu adam uzun bir sakatlık dönemi geçirir. Ve toparlanamaz, benim anladığım kadarıyla, insanların beklentisi şudur; ilk geldiği yılı tamamen sakat geçiren lincoln ya da geldiğinden beri toplam 10 maça çıkamamış linderoth un olduğu ortamda(ki bu sismler hasan dan çok kazanır) "Ben sakatlandım artık takımıma katkı sağlayamam, sözleşmemi karşılıklı fesh edelim, ben paramı almayayım" demesi olur. Ancak Hasan alçakça davranır ve bunu yapmaz, sözleşmesindeki paraları cukkalamaya devam eder 3 tane daha ferrari alır. Sakatlığı geçmiştir ama toparlanamamıştır, tabii bu klübe yıllardır hizmet etmiş bir isimdir, oyuna girdiği maçta ıslık-küfür vb. tepki görür. Burada kırılır hasan şaş. "Hadi dielim klüp profesyoneldir, taraftarda mı öyledir?" diye düşünür, saçmadır tabii bu düşünce. Sonra yıllarca GS da top oynamış, 2 kez boş mukaveleye imza atmış ve enerjisinin tümünü her zaman sahada harcamış Hasan Şaş a bir mesaj gelir. Klüple bağlantısı bitirilmiştir. Bir mesajla resmi olarak klübünden, küfür ve ıslıklarla da taraftarından ayrılmıştır Hasan Şaş. Ve bu adam kırgındır, kızgındır evet. Hayatta herşeyin para ve şöhret olmadığını düşünenler için gayet açık ve nettir.

Üst Alt