Hatay İskenderun'da 7 Şehit 6 Yaralı - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hatay İskenderun'da 7 Şehit 6 Yaralı

Cevap: Hatay İskenderun'da 7 Şehit 6 Yaralı

Terör ve teröristle mücadele olayını da ayırmak lazım.

Teröristle mücadele kısmını ordu üstlenir ki elinden geleni de 30 yıldır yaptı,yapıyor. Ama terörle mücadele siyasi olay.İşte maalesef biz her zamanki gibi diplomasi ve uygulamalarında ya çok hatalıyız ya da hain dolup taşıyor içimizde.(Bence her ikisi de)

Olan da gencecik vatan evlatlarına oluyor.. Geleceğimiz heba oluyor,yürekler yanıyor...

Gazze Gazze diye bağırıyor herkes de ya bizim bu şehirtlerimiz ne olacak ?! Yine aradan toz oldu gitti.... Biraz insaf yahu ! Ateş hakikaten düştüğü yeri yakıyor(MUŞ) !

Cevap: Hatay İskendurun'da 7 Şehit 6 Yaralı

Evet haklısın.Sokanlara da sandıkta sokar inşallah milletimiz.

Yok akıllı milletiz de o akıl ters orantı çalışıyor. Ankara'yı bilenler Ulus meydanını bilir. Orada emekli 60 yaş üstü adamlar takılır. Hepsiyle her gün bıkmadan yerel Ankara Tv kanalları program yaparlar. Halktan al haberi fln tarzı. İstisnasız 100 tanesinden 100 tanesi akp süper iyi ki geldi bilmem ne. O tarz adam da çok. Sözde modern başkentimiz Ankara halkının %90'ı akpye oy verirken sandıkda yine sonuç değişmez. Önce kafaların değişmesi lazım. Ama o kafalar artık olmuş kurukafa. Bizim milletimiz herşeyi dine bağlıyor. Haiti'de neler oldu, ne bir Haiti yürüyüşü yapıldı, ne de bir slogan atıldı. Bizim ülkemizde yaşayan bu kurukafalar hayatta herşeyi müslümanlar üzerine düşünüyor. Bizde müslümanız ama Allah'ın bize emrettiği gibi. Bencilce kendi koyduğumuz kurallarla kullanmıyoruz bunu.

Yok akıllı milletiz de o akıl ters orantı çalışıyor. Ankara'yı bilenler Ulus meydanını bilir. Orada emekli 60 yaş üstü adamlar takılır. Hepsiyle her gün bıkmadan yerel Ankara Tv kanalları program yaparlar. Halktan al haberi fln tarzı. İstisnasız 100 tanesinden 100 tanesi akp süper iyi ki geldi bilmem ne. O tarz adam da çok. Sözde modern başkentimiz Ankara halkının %90'ı akpye oy verirken sandıkda yine sonuç değişmez. Önce kafaların değişmesi lazım. Ama o kafalar artık olmuş kurukafa. Bizim milletimiz herşeyi dine bağlıyor. Haiti'de neler oldu, ne bir Haiti yürüyüşü yapıldı, ne de bir slogan atıldı. Bizim ülkemizde yaşayan bu kurukafalar hayatta herşeyi müslümanlar üzerine düşünüyor. Bizde müslümanız ama Allah'ın bize emrettiği gibi. Bencilce kendi koyduğumuz kurallarla kullanmıyoruz bunu.

Tabi öyle derler.1 ton kömüre bülbül gibi konuşurlar

Tabi öyle derler.1 ton kömüre bülbül gibi konuşurlar

Kömür, ekmek... Evet üzülüyorum Türk halkı bunları hak etmiyor. Özellikle gencecik gidip vatanı uğruna ölen kardeşlerimiz beni derin strese sokuyor. Yatacak yeri yok bunu yapanlardan çok yaptıranların. Haiti'de fln olana kadar gitsede önce bir pensilvanyada olsa ya şu büyük deprem yerin 7 kat dibine girse o kukla.

Çok güçlü olmak zorundayız,dışımızda ve içimizde elbirliği ile bizi sindirmeye çalışan terörist zihniyetler var.Bu yüzden ülkemizin çok güçlü olası gerekiyor.Bu dönemde sırf partizanlık uğruna birbirimize verip veriştirmenin bu tip insanların ekmeğine yağ çaldığını düşünüyorum.Türkiye üzerinde yaşıyoruz nefes alıyoruz eğleniyoruz ağlıyoruz,bunların sağlamak için bedenini bizler için feda eden kardeşlerimize şükretmek zorundayız.Ailelerine her anlamda destek olmak zorundayız.Birbirimizede destek olmalıyız.Bunları herkesin düşündüğünü varsayıyorum.Bunun yanında belki çok uç olabilir ama,gerçekten güçlü olmak zorundayız,bunun için çok zeki, sağlıklı ve sağlam bireyler yetiştirmeliyiz,eğitim ve beslenme konusunda sağlam adımlar gerekli.Bunun sonucunda Türkiye etrafında veya dünya üzerinde herhangi bir ülkeyi tehdit ve caydırıcılığı mümkün hale getirebilecek sistemlere sahip olmak zorundayız.Bunun adına ne derseniz deyin.Taş ve sopa ile ayakta kalmaya çalışan bazı milletlerin ne durumda olduğunu görüyoruz.Savaş sanayi ve uzay teknolojileri anlamında gelişmek mecbur hale gelmiştir,bugünkü yaşananlarıda dikkate alırsak,ülkemin başka bir ülkenin insansız hava (casus uçağına) muhtaç olmasını istemiyorum,genç nesilimizin bilgi ile donatılması gerektiğinin şart olduğunu savunuyorum.

O değil de bu Gazze olayı hükümetin kendine rant sağlama amaçlı birilerine yaptırttığı tarzı yorumları görünce çok üzülüyorum.. Arkadaş çocuk oyuncağı mı bu? Hükümeti böyle bi olaydan nemalanmaya çalışmakla suçlayanlar; asıl okları israile değil pensilvanyalara, hükümete çevirerek bu olaydan nemalanmaya çalışan gerçek kişiler değil midir sorarım? Utanmasak İsrailin bu yaptığını meşru göreceğiz.. İçimizde öyle bi istememezlik varki.. Tam bi fenerbahçeli zihniyeti.. "Benim olmadığım 2016 Avrupa Futbol şampiyonası ülkemize alınmasın" zihniyetidir burdaki içe yönelik tepkiler.. Şehitlerimize yönelik saldırılara ilk mesajı yazanlardan birisiyim.. Ama İsrailde olan olay öyle bi gösterilmişki sanırsın orda Türk ölmemiş.. Ordaki olaya tepki gösterenler neredeyse vatan haini ilan edilmiş.. Bu Zihniyet nereye koşuyor böyle; Allah ıslah etsin..

O değil de bu Gazze olayı hükümetin kendine rant sağlama amaçlı birilerine yaptırttığı tarzı yorumları görünce çok üzülüyorum.. Arkadaş çocuk oyuncağı mı bu? Hükümeti böyle bi olaydan nemalanmaya çalışmakla suçlayanlar; asıl okları israile değil pensilvanyalara, hükümete çevirerek bu olaydan nemalanmaya çalışan gerçek kişiler değil midir sorarım? Utanmasak İsrailin bu yaptığını meşru göreceğiz..Şehitlerimize yönelik saldırılara ilk mesajı yazanlardan birisiyim.. Ama İsrailde olan olay öyle bi gösterilmişki sanırsın orda Türk ölmemiş.. Ordaki olaya tepki gösterenler neredeyse vatan haini ilan edilmiş.. Bu Zihniyet nereye koşuyor böyle; Allah ıslah etsin..

Yusuf şöyle diyeyim sana,

Hükümetin yaptığı yanlış gemilerin oraya gönderilmesi konusunda bu kadar sahiplenmeci olmasıdır. Bu yanlıştır çünkü adamlar gelmeyin vuracağım dediler bağıra bağıra. Adamlarda din Allah kitap korkusu diye birşey yok, gözleri dönmüş. E onların gözü dönmüşse biz niye bile bile üstlerine gidiyoruz. Benim anlamadığım "Biz" niye gidiyoruz? "Biz" niye bu işin peşine bu kadar düşüyoruz. Bizim ekonomik durumumuz ülke olarak geçirdiğimiz zor günler zor durumlar zaten ortada. Kendi vatandaşımıza sosyal devletin unsurlarını tam olarak yerine getiremezken başka memleketteki insanları bu kadar düşünmek neden? Ananı da al git dediğin işsiz vatandaş elin arabından daha mı kıymetsiz?

Şimdi durum böyleyken de insanlar "Acaba referandum öncesi akp nin tabanına yaptığı bir şov mu değil mi?" diyerek düşünmesi de anormal birşey değil bence. Çünkü aklı başında bir devlet ya o gemileri kaldırmazdı ya da tam bir güvence alırdı, çok sahipleniyorsa da iki savaş gemisini yanına verir gemileri korurdu. Demekki saldırı bekleniyordu ki gemi ile korunma olayı gerçekleşmedi. Allah muhafaza öyle bir durum olsaydı şu anda savaş ilanı durumu bile sözkonusu olabilirdi ve bir karış toprağımızda (en azından şimdilik) gözü olmayan bir ülkeye başka bir ülke yüzünden savaş ilan etmiş olacaktık. Ve ne yazıktır ki bu düşünceleri hala paylaşan ve savaş çığırtkanlığı yapan insanlar var. Bende bunu kabullenemiyorum. İHH'nin hiçmi aklına gelmemiş acaba güneydoğuya yardım yapmak?

Yusuf şöyle diyeyim sana,

Hükümetin yaptığı yanlış gemilerin oraya gönderilmesi konusunda bu kadar sahiplenmeci olmasıdır. Bu yanlıştır çünkü adamlar gelmeyin vuracağım dediler bağıra bağıra. Adamlarda din Allah kitap korkusu diye birşey yok, gözleri dönmüş. E onların gözü dönmüşse biz niye bile bile üstlerine gidiyoruz. Benim anlamadığım "Biz" niye gidiyoruz? "Biz" niye bu işin peşine bu kadar düşüyoruz. Bizim ekonomik durumumuz ülke olarak geçirdiğimiz zor günler zor durumlar zaten ortada. Kendi vatandaşımıza sosyal devletin unsurlarını tam olarak yerine getiremezken başka memleketteki insanları bu kadar düşünmek neden? Ananı da al git dediğin işsiz vatandaş elin arabından daha mı kıymetsiz?

Şimdi durum böyleyken de insanlar "Acaba referandum öncesi akp nin tabanına yaptığı bir şov mu değil mi?" diyerek düşünmesi de anormal birşey değil bence. Çünkü aklı başında bir devlet ya o gemileri kaldırmazdı ya da tam bir güvence alırdı, çok sahipleniyorsa da iki savaş gemisini yanına verir gemileri korurdu. Demekki saldırı bekleniyordu ki gemi ile korunma olayı gerçekleşmedi. Allah muhafaza öyle bir durum olsaydı şu anda savaş ilanı durumu bile sözkonusu olabilirdi ve bir karış toprağımızda (en azından şimdilik) gözü olmayan bir ülkeye başka bir ülke yüzünden savaş ilan etmiş olacaktık. Ve ne yazıktır ki bu düşünceleri hala paylaşan ve savaş çığırtkanlığı yapan insanlar var. Bende bunu kabullenemiyorum. İHH'nin hiçmi aklına gelmemiş acaba güneydoğuya yardım yapmak?

Güzel kardeşim diğer konuya bakarsan orda da buna benzer bi yorum yazdım.. Böyle bi olaydan Rant beklentileri varsa Allah cezalarını versin de ortada şöyle bi durum var bu İsrail köpeğini kimse durduramıyor.. Kimse ulan arkadaş sen napıyorsun demiyor.. Ses getirecek organizasyonlar tepkiler verilmeliydi.. Bu da o amaçla farklı ülkelerden 600 gönüllünün katıldığı bi organizasyondu.. Ama karşılığı İsraile yakışan şekilde oldu... Hala biz babayız biz kralız diyorlar.. Benim zoruma bunlar gidiyor.. Susmamalıyız, Filistin İsrailin emellerinin sadece bir parçası.. Adamlar dünyaya meydan okuyor ve biz farklı şeylerden konuşuyoruz hala...

Ülkemizde refah düzeyinin tavan yapmasını kim istemez.. Lâkin Her gün bombayla uyanmak ayrı; Kıt kanaat da olsa bağımsız bir ülkede yaşamak ayrı.. Karıştırmayalım...

Ben şunu bilirim bu ülkede çalışmak isteyen kimse aç kalmaz.. Ama hep suçu başka yerlere atacağız ya; babası oğluna git çalış diyo o da baba işsizlik var bak herkes işsiz diyip sokakları arşınlıyor.. Ekmeğinin peşinden gidenin rızkı her zaman vardır...

Bi de o geminin yanında 2 savaş gemisi gönderilmesinden bahsetmişsin.. Allah muhafaza asıl böyle bir durum katliamın habercisi olurdu.. Savaş gemilerinin gönderilmesi demek; İsrailin eline koz vermek demektir.. Nefs-i Müdafaa diyip işin içinden çıkarlardı... Öyle gitsek daha da çok kayıp verirdik.. Bu kansızlar vuracağız falan değil bi öngörüşme yapılacak demişti.. Haa İsraile güvenilmez o ayrı; yaptı yapacağını nitekim...

Gitme olayı %100 haklı demiyorum ama o gönüllülerden oluşan topluluk kendine göre doğru olanı yaptı ve ben şahsen o mazlumlara gidecek yardımın engellenmesi durumunda üzülürdüm...

Üst Alt