Hawking: "Evreni Tanrı yaratmadı!" - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hawking: "Evreni Tanrı yaratmadı!"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Hawking: "Evreni Tanrı yaratmadı!"

Belki insanların evrim algılayışından kaynaklanıyor. Ön yargıyla karşı çıkmak. Belki insanlar araştırsa çok başka bulgular elde edip şaşıracaklar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Evrim ile Modifikasyon karıştırılmış önceki sayfalarda. Toplantıdaydım yeni gördüm. Evrimin temeli, doğal seleksiyondur. Güçlü ve dirençli olan şartlara uyan bünye sivrilir ve onun devamında modifikasyona uğrar. İnsan evrimini tamamladı demek hata olur çünkü doğal afetler, küresel ısınma gibi risklerin arttığı şu ortamda herkes hayatta kalamayabilir. Ama savaş ile evrim olmaz misal. Modifikasyona uğrarsın. Savaşta güçlü - güçsüz herkes ölebilir. Depremde de aptal binaların altında kalabilirsiniz. Şimdi zırt pırt deprem olsa vücudumuzda zırhla evrimleşecek halimiz yok. Ama onu tetikleyen ve teknolojiyi ilerleten bazı evrimleşmeler olabilir bu da beyinde olur. Bu durumda da geri kafalı bazı insanlar elenirler. Vs... Modifikasyona uğrama olasılığımız daha az.

Evrimin temeli doğal seleksiyondur kısacası. Bunu zamanla bizden sonrakiler görecektir. Görmek için illa "geçiş formu" sorgulayanlar var. Aslında tam olarak bu noktada başlıyor hata. İlla böyle birşey olması gerekmiyor. Yani sudaki hayvanın karaya geçerken onun bir formu vardır. Hem su, hemde karada yaşamaya evrimleşmiştir. Halbuki hatalıdır. Aç kaldığı için doğal modifikasyona uğramış olabilir.

İnsanımız oraya takılmış. Evrim teorisinde insanın maymunlardan değil, tek bir maymundan yani primattan evrimleştiği ileri sürülüyordu yanılmıyorsam.Yani bu teoriyi çürütmek için ozaman şimdiki maymunlar neden insan olmuyor diyemezsin. Kaldıki şimdiki maymunlar gözlerimin önünde insana dönüşse ben yine varlığından ve birliğinden zerre kadar şüphe duymadığım Allaha bağlarım.

Evrim kelimesinden maalesef sadece "maymun" çıkarımını yapıyor büyük kesim.

ulan hep bi başlangıç olmalı ama dimi yani big bang olsun yıldızlar dna su bunları yaratanda biri olmalı ama dimi. hep bişiyleri açıklıyolar ama anlattıkları sadece şu şunların birleşmesinden falan filan. ulan onların oluşması nasıl oldu. bişeyin oluşması için yoktan var olan bi şeylerin birleşmesi gerekiyor ki bu durumda da hep çürüyor bu darvinciler bence

Giderek zekileştiğimize inanmıyorum hatta tam tersi geriye gidiyor.Orta çağda,yeni çağda yetişen bilim adamlarının sanatçıların yüzde biri bile bu devirde yok.

herşeyin tesadüf olması saçma, yaratan var fakat evveli ve sonu olmamak kavramlarını insan beyni kavrayamıyor.. bize inanmak düşer.

Sanatsal olarak e.Satrianiyi saymazsak gerileme içinde olduğumuzu kabul etmeliyiz. Artık bir Michelangelo, Leonardo yada Picasso çıkmıyor ama bunun insanoğlunun ihtiyaçlarıylada alakası var. İnsanlar eskiden sanat dediğimiz ve uzun saatler ayırdıkları uğraşlara artık o kadar vakit ayıramıyor. Bunun yerine hızla değişen dünyaya ayak uydurmakta, grafik tasarım programları kullanmakta. Örneğin şarkı söyleyen kişinin sesinin çok güzel olmasına gerek yok stüdyoya girince güzelleşiyor.

Birde kafama takılan şu madem maymundan geliyoruz o zaman maymun niye var?

Bu tarz konuları daha önce de sık sık tartıştık, hatta yine tartışmak fikir alış-verişinde bulunmak isterdim ama bu gün çok fena hastayım ve doğrusu pek içimden de gelmiyor. Yalnız şunu söylemeliyim ki bundan 2-3 yıl önce cühela bir vatandaş olduğumu evrimi tam olarak anlamaya başladığım zaman anladım, aksini savunmak gerçekten yersiz.

[video=youtube;WWc9iT1R72U]https://www.youtube.com/watch?v=WWc9iT1R72U[/video]

:)

Birde kafama takılan şu madem maymundan geliyoruz o zaman maymun niye var?

İnsanın evrimi şöyle gerçekleşmiştir:

Çok uzun zaman önce ne insan ne de maymun olan tamamen farklı bir türün bireyleri, birbirinden izole edilmiş(yani aralarında gen alışverişini sağlayamayacakları) farklı ortamlarda biraz önce bahsettiğim doğal seleksiyon mekanizması ile milyonlarca yıl boyunca evrilerek bir kısmı bu gün gördüğümüz insanı bir kısmı da şempanze, bonobo, goril gibi farklı türlere doğru birbirinden ayrılmış. Yani günümüzdeki maymun da günümüzdeki insan da ortak atası olan hayvandan farklı iki türdür ve ikisi de modern iki hayvandır. Yani birinin sabit kalıp diğerinin evrim geçirmesi gibi bir durum sözkonusu değildir. İkisi de aynı anda evrim geçirmiş ve bu yüzden de farklılaşmıştır. Bu duruma sebep olan mekanizmaları bulan kişi Darwin'dir, yani Darwin hiç bir zaman günümüzde gördüğümüz maymun türü hiç değişmemiş ve bu tür içinden bazıları çıkıp evrilmiş ve insan olmuş diye bir iddiada bulunmamıştır. Bu iddia evrim teorisini öğrenmek gibi bir gayesi olmayan, sırf kendi inanışları ile çeliştiği için evrime karşı çıkan insanların kulaktan dolma bilgiyle ortaya attıkları ve malesef gerçek teoriden bile daha popüler olmayı başaran, temelsiz bir iddiadır.

şeklinde bir düşünce var

yani maymunların bi kısmı insan oldu bi kısmı maymunluğa devam şeklinde değil

evrim olayını kabul etmesemde doğru anlaşılmasını isterim

çünkü adamlar uğraşmış bişeyler ortaya koymuş

yoldan geçen biri tutup "kaç yıldır yaşıyoruz bi maymunun insan olduğunu görmedik zaaaa XD" diyince de sinirleniyorum

haaa benim inancıma göre ise insanlık hz.ademin dünyaya gönderilmesiyle başladı ve devam etti

Bu tarz konuları daha önce de sık sık tartıştık, hatta yine tartışmak fikir alış-verişinde bulunmak isterdim ama bu gün çok fena hastayım ve doğrusu pek içimden de gelmiyor. Yalnız şunu söylemeliyim ki bundan 2-3 yıl önce cühela bir vatandaş olduğumu evrimi tam olarak anlamaya başladığım zaman anladım, aksini savunmak gerçekten yersiz.

gecmis olsun chief

Son düzenleme:

Cogunun ortak bir yerden geldigi kesin insanlarla maymunlarin genleri %98 mi %96 mi ne sonrasinda solucanla gene yuzde bilmem kac oraninda falan benzerlikler tasiyor. Bunlar tesaduf falan degil. Ekstra evrim zor bir konu. Universiteler var onlarca arastirmalar var evolution neredeyse basli basina bilim dali haline geldi. Bunlarin hepsi de køtu niyetli yalanlar søyleyen insanlar falan degil. O kadar tezleri falan hayali dunyadan dusunup sallamiyorlar bir sekilde dayandirmalari lazim bazi seylere ki cok guclu oldugu noktalarda var evrimin.

Vatikan bile sessiz kaliyor artik cok birsey søyleyemiyor eskisi kadar bu konuda. Cunku onlar da az cok farkinda cogu seyin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt