Hawking: "Evreni Tanrı yaratmadı!" - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hawking: "Evreni Tanrı yaratmadı!"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Hawking: "Evreni Tanrı yaratmadı!"

Hayri konu çok derin. Benimde ilk yazacağım mesaj hiçbirşey yoktan varolmaz olacaktı ama özellikle sustum. Çünkü bu sefer birisi çıkıp o zaman Tanrı nasıl, nezaman var oldu gibi kendi algısıyla sınırlı yorumlamalar getirecekti. Bir insan çeşitli formlardan geçiyor milyarlarca yılı alan zaman zarfında ve erkek ortaya çıkıyor. Ne tesadüfki aynı zamanda ve aynı yerde birde kadın evrimini tamamlayıp ortalık yerde peyda oluyor. Sonra dişi olan form caddede tiki tiki gezerken. Erkek olan ona caddebostan dolaylarında klark çekiyor ve sonrası aganigi naga nigi insanlık ürüyor. Yani Allahın varlığının mantıklı bulmuyorlar ama bunları buluyorlar enteresan.

reis kimsenin bisey bildigi yok oyle kor topal gidiyor konu ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hayır değilsin. Onların söylediklerini aynen tekrar etmiyorsan bilimin düşmanısın. Bu arada Hawkingin yanar döner olduğunu söylediğin için tşk. ler bilen biliyor bilmeyenlerde öğrenmiş oldu.

Tamam bilimin yanındayım bende. Ama bu adam hasta olduğu yıllar önce idda edip kendi kendine çürüttüğü hipotezleri ve teorileri ile bilinir. Herşeyi Dinsel öğelerden incelemekte bana saçma gelmekte. Lakin dünyanın yaratılması gibi temel ve bilinmeyen bir konuda "şu dur bu dur" demek için ne teknoloji el veriyor ne de şartlar. O yüzden en iyisi tetikleyici bir güç ve onun kontrolündeki maddde-enerji ilişkisi diyelim.

Hayri konu çok derin. Benimde ilk yazacağım mesaj hiçbirşey yoktan varolmaz olacaktı ama özellikle sustum. Çünkü bu sefer birisi çıkıp o zaman Tanrı nasıl, nezaman var oldu gibi kendi algısıyla sınırlı yorumlamalar getirecekti. Bir insan çeşitli formlardan geçiyor milyarlarca yılı alan zaman zarfında ve erkek ortaya çıkıyor. Ne tesadüfki aynı zamanda ve aynı yerde birde kadın evrimini tamamlayıp ortalık yerde peyda oluyor. Sonra dişi olan form caddede tiki tiki gezerken. Erkek olan ona caddebostan dolaylarında klark çekiyor ve sonrası aganigi naga nigi insanlık ürüyor. Yani Allahın varlığının mantıklı bulmuyorlar ama bunları buluyorlar enteresan.

Fenerlilerin azizi hala savunmaları gibi bir şey.Aynı mantık aşağı yukarı.:D

dediginiz sey yaratici fablindan daha inandirici oncelikle bunu soyleyeyim de

Çok fazla saçmalık var teorileriyle ilgili ben sadece en basitinden yüzeysel değindim. Yani olduğunu ispat et diyorlar olmadığını ispat edebiliyormusun? Fazla derine girmicem. Yüzeysel yüzeysel takılıcam bir süre.

Fenerlilerin azizi hala savunmaları gibi bir şey.Aynı mantık aşağı yukarı.:D

fenerlilerin tanricasi azize

thumbnail.aspx

yakinda putlastirirlar bunu dört bir yana

Hayri buna benzer 1000 lerce örnek verebilirsin. İsteyende aksi yönde bir sürü kendince örnek verir. İnanç söz konusu oldumu bence insanlar iç seslerine kulak vermeli. Yani Dinde inançta yaşama hakkı gibi kutsaldır. Dokunulmazdır. İsteyen istediğine inanmakta veya inanmamakta özgürdür.

dediginiz sey yaratici fablindan daha inandirici oncelikle bunu soyleyeyim de

Hayır değilsin. Onların söylediklerini aynen tekrar etmiyorsan bilimin düşmanısın. Bu arada Hawkingin yanar döner olduğunu söylediğin için tşk. ler bilen biliyor bilmeyenlerde öğrenmiş oldu.

İroninini gördüm Mahir:) Şu konuyu açayım,

"Bilimin yanındayım" derken hasta manyak adamların değil. 2.ci üniversitemde daha üstün tiplerle yani rütbe olarak birlikteyim. Gerçekten memur düzeni ve rahatlıktan hasta birçoğu. Saçma sapan sorular soruyorlar vs... Şimdi Bilimin yanında olmak ile ben şunu söyledim. Başıma gelen bir durumda, misal iş yerinde bir kod yazıyorum ve bir fonksiyon olsun bu. Onun gidiş yolu için bilimi kullanıyorum. Nasıl mı ? Nesnelerin hali bile ilham veriyor doğa sana yön veriyor vs. Bunun üstüne aldığın temel matematik ya da fizik hatta kimya bilimini kullanıp bir yol buluyorsun. Birazda sosyal hayat. İşin bir boyutu bu. Ya da bir tartışmada bilimsel düşünüyorum (elimde pipo gibi hayal etmeyin!) adam deprem ile ilgili konuşuyor biri diyorki işte efenim Allah falan. Hayır o değil. Öncesi var. Ya da asıl işin bilimsel yanı var baabında düşünüp bildiklerimi aktarıyorum. Bunun gibi "bilimin yanındayım" dedim. Aksi halde karşısında olduğum nice durumlar var.

Darwin misal yine kendi kendini 78795867 kez çürütmüş bir adam. Ama bu hasta manyak Darwin'in teorilerini incelemiş lakin bunu rahat şartlarda yapmış bir adamdır. Darwin bile bu kadar itici olmadı. Adam en azından zor şartlarda bilime büyük katkı yaptı. Ama kendi kendini çürüttü bu pek konuşulmaz Darwinizm derler lakin adam söylediği çoğu şeyden döndü diyebiliriz:) Lakin onun ilk teoremlerine takılan bu gibi manyaklar insanlığı oyalıyor.

Ya o da değil.İlk canlı kirden oluşmuş.Kirden sinek olmuş ve sinekden tüm canlılar evrilmiş.Dinazor bile sinekden evrilmiş bilader.Pastör çürütmüş halbuki o tezi ama inanmıycak adam işte ne yaparsın.

Yurdum insanı bazı şeylere körü körüne karşı çıkarken bazı şeyleri körü körüne destekliyor. İnandığı dinin kutsal kitabını 1 kere okumamış insanlar var. Sakal bırakmayı şalvar giymeyi hocanın tükürüğünü kutsal sanan insanlar var. İnanmayan neye inanmadığını ve inananda gerçekte inandığını keşke tam olarak bilebilseydi. :(

Ya birde şunu söylemeyi unutmuşum.Allahı sadece cennete girebilenler görecek.Büyük günahlardan tabiki intihar.

isin sakasi bi yana.. herkesin inandigina saygi duyarim, inanmak güzel birsey bende kendime inanirim buda beni güclü kiliyor (inancim mistik degildir yanlis anlasilmasin)

Bu Hawking ile Azize'nin kesin bir ortak özelliği var...

İkiside iyi HAVlıyor..

if lerin then lerin else lerin içinde kayboluyorsan hayatında bir kodu olduğunu ve bir programın parçaları olduğumuzu düşünme ihtimalin çok kuvvetli.

Wachowski lerin Matrixinden bahsetmiyorum tabiki ;)

İroninini gördüm Mahir:) Şu konuyu açayım,

"Bilimin yanındayım" derken hasta manyak adamların değil. 2.ci üniversitemde daha üstün tiplerle yani rütbe olarak birlikteyim. Gerçekten memur düzeni ve rahatlıktan hasta birçoğu. Saçma sapan sorular soruyorlar vs... Şimdi Bilimin yanında olmak ile ben şunu söyledim. Başıma gelen bir durumda, misal iş yerinde bir kod yazıyorum ve bir fonksiyon olsun bu. Onun gidiş yolu için bilimi kullanıyorum. Nasıl mı ? Nesnelerin hali bile ilham veriyor doğa sana yön veriyor vs. Bunun üstüne aldığın temel matematik ya da fizik hatta kimya bilimini kullanıp bir yol buluyorsun. Birazda sosyal hayat. İşin bir boyutu bu. Ya da bir tartışmada bilimsel düşünüyorum (elimde pipo gibi hayal etmeyin!) adam deprem ile ilgili konuşuyor biri diyorki işte efenim Allah falan. Hayır o değil. Öncesi var. Ya da asıl işin bilimsel yanı var baabında düşünüp bildiklerimi aktarıyorum. Bunun gibi "bilimin yanındayım" dedim. Aksi halde karşısında olduğum nice durumlar var.

Darwin misal yine kendi kendini 78795867 kez çürütmüş bir adam. Ama bu hasta manyak Darwin'in teorilerini incelemiş lakin bunu rahat şartlarda yapmış bir adamdır. Darwin bile bu kadar itici olmadı. Adam en azından zor şartlarda bilime büyük katkı yaptı. Ama kendi kendini çürüttü bu pek konuşulmaz Darwinizm derler lakin adam söylediği çoğu şeyden döndü diyebiliriz:) Lakin onun ilk teoremlerine takılan bu gibi manyaklar insanlığı oyalıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt