Hazırlık Maçı | Aarhus 1-3 Galatasaray | M.S | 26 Temmuz | Smart Spor - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Aarhus 1-3 Galatasaray | M.S | 26 Temmuz | Smart Spor

Chedjou müthiş teknik bir stoper pasları aşırı isabetli gel gelelim kademe leş ötesi.

Bence satılmalı en önemli eksikliğimiz kolay gol yeme hastalığından bizi kurtaracak olan şey stoper ve dıarra :)

Hamit in yerine Birhan oynamali teknik olarak pek bise vaat etmiyorsa bile çok iyi top kesip basit oynuyor.
Bu kadar genç oyuncunun yere bu kadar sağlam basması şaşırttı beni kolay kolay ikili mücadele kaybetmez.

Bu carole'yi Allah var başlarda beğenmediğimi çok yazdım ama helal olsun ua müthiş oynuyor kaç aydır. Şu tv'deki bir dangalakın iyi değil lafı aklıma geldi bir daha andım salağı. Helal olsun sana carole. Pas oyununda valla Sinan , bruma, snejder ve carole harikalar . Snejder'e formsuz diyordum geçen sene ama adam kaliteli ayaklar olunca Nasıl oynuyor . Bugün her topu bruma ile harika paylaştı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Topçuyu görünce Sneijder'de futbolu seviyor. Herif ölmüş eşşeklerle motive olamiyordu. Ha birazda kiloluydu geçen sene

En çok dikkatimi çeken şey şu oldu maçta:
Bütün faul,ofsayt gibi pozisyonlardan sonra topa en yakın adam hemen oyunu başlattı. Genelde 2 dk sonra kullanırdık bu topları.

4 gol olmasına rağmen 0-0 biten Lecce-Cagliari maçı tadındaydı, olmayan uykumu getirdi. Çok nadir hatta belki 1 filan hücum varyasyonu oldu koca maçta, bireysel yetenekler veya yeteneksizler sonucu kaptırılan toplar sonucu doğdu tüm tehlike diyebileceğimiz pozisyonlar.

Takımın iyilerine gelecek olursak ya da iyileri fazla iyimser bir söylem olabilir inanılmaz kötü oyuncularımızın yanında normal oyunları iyi gözüken oyuncularımıza gelelim mevcut rakibi de düşünerek. Hamit, Bruma ve Sneijder bu kadar. Hamit dışındakiler sürpriz sayılmaz zaten ancak Hamit'in yıllardır futbol oynamıyormuşcasına(!) aç olması şaşırttı oldukça arzulu ve istekli oynadı ve tecrübesiyle fark yarattı haliyle. Bruma iyi güzel ancak oyun görüşü hala çok zayıf ve bu futbolun bugunu bulduğu sandığını vuruşunu olur olmaz her pozisyonda denemesi çocuksu bir keşfin sürekli tekrarlanması gibi bir izlenim uyandırıyor insanda, çok daha paylaşımcı olması lazım.Sneijder ise futbolcunun tanımı zaten onu yollamak isteyen futbol cahillerine ve çeşitli trollere hala bu takımın en iyi futbolcusu olduğunu defalarca kez olduğu gibi tekrar ispatladı ve çok mücadele etti eli belinde izlemedi bazı kaptanlarımız gibi.

Kötünün kötülerine gelecek olursak burada özel bir plaketle Cheodju başı çekebilir ona eşlik edenler ise Dzemaili ve Linnes'tir benim adıma. Cheoudju konusunda yorum dahi yapmak istemiyorum bir alkol ölçüm cihazı gerekebilir zira ben şuurunun yerinde olduğuna inanmıyorum bu akşam itibariyle. Dzemaili ise adeta ruhunu şeytana satmış ruh hali ve vücut diliyle sahadaydı, tamam gitmek istiyor olabilirsin ama bu ne profesyonellikten uzak bir anlayış anlam veremedim, sanki babasının hayrına oynuyormuş gibi davranıyor burada. Linnes ise Sabri'yi sıtma gösterme konusunda başarılı bir performans gösterdi kesinlikle adeta bir kabustu.

Son olarak Şenol Güneş şu an ellerini ovuşturuyordur galiba, şu kadronun yapabilecekleri o kadar sınırlı ki Sneijder'e oyun kurdurma Bruma'ya açık alan verme, atakları sol kanat yoğunluğunda gerçekleştir ve başka herhangi bir şey yapmadan maç kazan...

Sneijder & Bruma.

giphy.gif

Orta saha ve Santrafor resmen bağırıyor transfer diye, Tamamdır Lakin..Beyler orta saha ve Santrafor sonra bakdimda... Defans da leş :/

Kaleci / Kanat / 10Numara = İyi

Berbat:
L-Stoper
R-Stoper
Sağ Beck (idare eder...ama istenilen seviye değil)
L-DCM
R-DCM
Santrafor

11 Oyuncu:
#3 Yeterli/İyi
#1 eh.. idare eder
#7 GS'a yakışmayan Oyuncu

durumumuz pek iyi değil...

Sneijder ile brumayı tutabilirlerse durdurabilirler ha bu arada aradan çıkıp füze gibi şut sallayan podolski var.

Şenol şu an sosa-gomez-töre hattının yok olduğu kendi takımına bakabilir. Ş.liginde elek olup hezimetler gelince yapılacaklar diye bir plan yapmalı. Yani kendi düşüneceği çok şey varken bizi düşünmesin.

Beğenmedim Hamit'i.
Hamit resmen "Slow Motion".

One Touch Futbol ne dir bilmiyor.
Topu ayanda fazla bekletiyor... Halı saha daki, kendinden çok emin olan, o amca'lar gibi.

Al topu hemen dikine git ve pas... Oyuncu fazlaca yavaşlatıyor. Topu XXL kalçası ile korumuş... Yapsa nolur ? ....

İlk yarı iyiydi. İkinci yarı daha da iyi oynadı bence. Oyunun yönünü değiştiren paslar attı top kaptı. Topun Sneijderle buluşmasını sağladı. Geride pasif kalan Dzemaili ye rağmen orta saha üstünlüğünü kaptırmadı. Tabi rakip zayıftı dersen orası ayrı tartışılır. Ama sağlıklı bir Hamit her türlü faydalı olur bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Üst Alt