Hazırlık Maçı | Türkiye 2-3 Finlandiya | Maç Sonucu - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hazırlık Maçı | Türkiye 2-3 Finlandiya | Maç Sonucu

Cevap: Hazırlık Maçı | Türkiye 2-3 Finlandiya | Maç Sonucu | 26 Mayıs

Abdullah Avcı'nın zaten hepsi az çok tanıdığı oyunculardır. Yani yabancı teknik direktör gibi uzun bir adam deneme süreci olmaması gerekiyor.

Kendi oyun stiline uygun bir grup oyuncuyu istikrarlı olarak çağırıp, ideal bir 11 yaratması gerekiyor. Diğer teknik adamlar gibi her seferinde toplama takım gibi milli takım olursa yine başarılı olamayız. Tabi ben bu hazırlık kampı için konuşmuyorum, gelecek için konuşuyorum. Sonuç çokta önemli değil şimdilik.

2 gün arayla maça çıkmış olmamız nedeniyle kadromuzu 2 maça da dağıtmak adına bence tam ideal 11'lerimizle sahaya çıkamamış olmamız, bu maçları etkilemiş olabilir.

İyi de kendi kafasında kurduğu sistemde o çok beğendiği adamlar ya sonuç vermezse ne olacak ya da o adamlar sakat olsa ne olacak ya da form durumu kötü olursa ne olacak?

Yeni yapılanma sürecindeki çoğu takım zaten bu kadar yoğunlukta oyuncu seçer ve belli bir zaman sonra gerçek ilk 11'ini bulur.

rezalet bir mac izledim. agir prim vermeden kimse oynamiyor bu takimda, simarmislar. eglenceli bir ortam var sanki.

gökhan töre yi falan hiç beğenmedim dos santos vol 2

İyi de kendi kafasında kurduğu sistemde o çok beğendiği adamlar ya sonuç vermezse ne olacak ya da o adamlar sakat olsa ne olacak ya da form durumu kötü olursa ne olacak?

Yeni yapılanma sürecindeki çoğu takım zaten bu kadar yoğunlukta oyuncu seçer ve belli bir zaman sonra gerçek ilk 11'ini bulur.

önce takımının iskeleti olur sen yedek bırakacağın oyuncuyu şimdi oynatıp form mu yüklüyosun çok saçma zamanı gelince girer takıma önce kurduğun takımın devamlılığı olcak bu oyuncular zaten zar zor biraraya geliyor onda da yap boz gibi sürekli bişeyler denersen olmaz abdullah hocayı severim yalnız milli takım herkesin harcı değil böyle saçma sapan işler yapacağını düşünmemiştir kimse birlikte oynayacak oyuncuların alışması lazım ve bunu önce ilk 11 üzerinden yaparsın ... bak şöyle düşün almanya milli takımının ilk 11ini aklından yazarsın ama kendi milli takımının yazabiliyor musun? genç oyuncuların gelmesi çok güzel evet ama kazanmak da lazım bunları... sen emreyi ortasaya koyup hadi bakalım sahada ne yapıyosun diyemezsin adam 20 yıldır orada oynuyor sende izliyorsun zaten

Bu maç tatil mi edildi? Sadece bu maçtan yattım çünkü iddiada.

:haha:

en son 2-1 di bu maç

3-2 mi bitmiş

abdullah hoca bekir ve canere devam o çocuklarda gelecek görüyorum :yenieek:

önce takımının iskeleti olur sen yedek bırakacağın oyuncuyu şimdi oynatıp form mu yüklüyosun çok saçma zamanı gelince girer takıma önce kurduğun takımın devamlılığı olcak bu oyuncular zaten zar zor biraraya geliyor onda da yap boz gibi sürekli bişeyler denersen olmaz abdullah hocayı severim yalnız milli takım herkesin harcı değil böyle saçma sapan işler yapacağını düşünmemiştir kimse birlikte oynayacak oyuncuların alışması lazım ve bunu önce ilk 11 üzerinden yaparsın ... bak şöyle düşün almanya milli takımının ilk 11ini aklından yazarsın ama kendi milli takımının yazabiliyor musun? genç oyuncuların gelmesi çok güzel evet ama kazanmak da lazım bunları... sen emreyi ortasaya koyup hadi bakalım sahada ne yapıyosun diyemezsin adam 20 yıldır orada oynuyor sende izliyorsun zaten

Form ne alaka anlamadım şimdi?

Mesela en basitinden Abdullah hoca şunu görmek isteyebilir; Orta sahada Mehmet Topal, Selçuk İnan, Nuri Şahin, Emre Belözoğlu dörtlüsünden hangi ikilisini oynatacağım???

veya savunmada Semih, Bekir vs... diğer oyuncular milli maçlarda nasıl oynuyor merak edebilir. Malum milli takım performansı ile normal kulüp performansı bayağı farklı olabilir oyuncuların.

Ayrıca 2 gün arayla milli maç yapılıyor ne yapacaktı hoca hepsinde aynı ilk 11'i mi sürecekti??? Diğer oyuncuları davet etmenin mantığı yok o zaman. İspanya ve diğer ülkeler bile şu an belki de turnuvada oynatmayacağı oyuncuları davet edip durumları nedir görmek istiyor.

Eurovision 'da da Finlandiya 'dan 3 puan alıp 2 puan verdik ve durumu kurtardık beyler sıkıntı yok :bayrak:

Form ne alaka anlamadım şimdi?

Mesela en basitinden Abdullah hoca şunu görmek isteyebilir; Orta sahada Mehmet Topal, Selçuk İnan, Nuri Şahin, Emre Belözoğlu dörtlüsünden hangi ikilisini oynatacağım???

veya savunmada Semih, Bekir vs... diğer oyuncular milli maçlarda nasıl oynuyor merak edebilir. Malum milli takım performansı ile normal kulüp performansı bayağı farklı olabilir oyuncuların.

Ayrıca 2 gün arayla milli maç yapılıyor ne yapacaktı hoca hepsinde aynı ilk 11'i mi sürecekti??? Diğer oyuncuları davet etmenin mantığı yok o zaman. İspanya ve diğer ülkeler bile şu an belki de turnuvada oynatmayacağı oyuncuları davet edip durumları nedir görmek istiyor.

bu oyuncuların uyumunu denemek için takımı iskelet kadrosuyla çıkarırsın duruma göre ikinci maça yedek ağırlıklı çıkarsın 3. maça bikaç rotasyonla en doğruyu bulmaya çalışırsın .. sen puzzle oynarken her seferinde başka parçaları başka yerlere koyup en sonunda hepsini kafanda birleştirip bir seferde mi doğruya ulaşıyorsun yoksa önce köşeleri ve emin olduğun ana parçaların çevresine mi inşa ediyorsun ?

ve dediğin doğru herkes bir çok oyuncu çağırıyor ama tümden takım takım çıkmıyor maçlara üstelik adamların elinde oturmuş kadro var yapsalar bile bunu yapmak için kredileri var .. sen töreyi deniyorsun peki ne elde ettin iki maçta ne gördün ? şimdi diyeceksin ki eee asıl kadromuzda iyi oyuncularla nasıl oynar görmek lazım -adamın performansını arkasında serdarla nasıl ölçersin ve madem oyuncu deniyorsun emrenin sahada işi ne ?

Abdullah Avcı çok uçuyormuş gibi geliyor bana - yepyeni vizyon derken bu kadar maceraya girerse hayalleri ve hayallerimiz elinde kalır ? herkes elinde sihirli asası var zannediyor herkes bir barcelona üretmek peşinde - herkes kendi egosu peşinde koşarken olan türk futboluna oluyor bence hoca rüyadan uyanmalı artık

Neden sadece 2 değişiklik yaptık çözemedim, Caner neden iki maçtır oynuyor çözemedim, Selçuk neden oynamaz çözemedim, Umut neden oynar çözemedim, Hamit'i iki maçtır beğenmedim, Töre'yi iki maçtır beğenmedim, Ömer Toprak-Egemen yerine Semih-Bekir'i tercih ederim, Burak'ı beğendim, Semih süperdi.

bu oyuncuların uyumunu denemek için takımı iskelet kadrosuyla çıkarırsın duruma göre ikinci maça yedek ağırlıklı çıkarsın 3. maça bikaç rotasyonla en doğruyu bulmaya çalışırsın .. sen puzzle oynarken her seferinde başka parçaları başka yerlere koyup en sonunda hepsini kafanda birleştirip bir seferde mi doğruya ulaşıyorsun yoksa önce köşeleri ve emin olduğun ana parçaların çevresine mi inşa ediyorsun ?

ve dediğin doğru herkes bir çok oyuncu çağırıyor ama tümden takım takım çıkmıyor maçlara üstelik adamların elinde oturmuş kadro var yapsalar bile bunu yapmak için kredileri var .. sen töreyi deniyorsun peki ne elde ettin iki maçta ne gördün ? şimdi diyeceksin ki eee asıl kadromuzda iyi oyuncularla nasıl oynar görmek lazım -adamın performansını arkasında serdarla nasıl ölçersin ve madem oyuncu deniyorsun emrenin sahada işi ne ?

Abdullah Avcı çok uçuyormuş gibi geliyor bana - yepyeni vizyon derken bu kadar maceraya girerse hayalleri ve hayallerimiz elinde kalır ? herkes elinde sihirli asası var zannediyor herkes bir barcelona üretmek peşinde - herkes kendi egosu peşinde koşarken olan türk futboluna oluyor bence hoca rüyadan uyanmalı artık

Valla senin düşüncen ama zerre katılmıyorum şahsen ki Abdullah Avcı da beğendiğim bir teknik adam değildir.

Başka konularda takılıyorum imajı.. Buda iyiymiş :D

skor aldatici oldu,bugün mücadele azmimiz v.s baya iyiydi ben izlerken zevkte aldim oynadigimiz oyundan,fakat basit kademe hatalari dönen toplari alamama ve adam kacirma gibi futbolun en basit kurallarini yerine getirmedik,ciddi oynamayi bir türlü beceremiyoruz,hazirlik maci felan kabul etmiyorum,bildigim kadariyla ulusal maclarin hepsindede puan aliyorsun yani,kazanip kaybetmeninde önemi var,skor olarak öne gectikten sonra daha akilli bir stratejiyle kazanmaya oynamaliydik,fakat biz ücüncü golü ararken kalemizde sok gol yedik,2-2 derken bir saka daha oldu ve kaybettik.

Biz malesef bu tür puanlari grup maclarindada kaybettik,esas buna önlem almaliyiz,yoksa kadroymus suymus buymus gececeksin,sen finlandiyayi eze eze yenemiyorsan almanyaya,veya grubun 1.torba rakibine nasil dis gecireceksin.bizim zaten en büyük sorunumuz zayif gözüken gruplardaki takimlara iste bu hazirlik macindaki gibi tuhaf puan kayiplari cözmemiz gereken ilk sorun konstrasyon sanirim.Yoksa bugün top göstermeden resmen yenildik finlandiyaya.

Valla senin düşüncen ama zerre katılmıyorum şahsen ki Abdullah Avcı da beğendiğim bir teknik adam değildir.

27 Marc-Andre ter Stegen

3 Marcel Schmelzer

78' 4 Benedikt Höwedes

5 Mats Hummels

17 Per Mertesacker

46' 6 Sami Khedira

46' 8 Mesut Özil

78' 19 Mario Götze

9 Andre Schürrle

62' 10 Lukas Podolski

78' 11 Miroslav Klose Almanyanın son hazırlık maçı kadrosu demek istediğimi yansıtıyor Bu takım Almanya ve önümüzdeki kupanın favorisi en fazla deneme yanılma yapma hakkı olan takım ama yapmıyorlar yapmazlar başarı istikrarla gelir senin takımındaki oyuncu arkadaşının bir sonraki hamlesini bilmeli ve yıllarca yanyana oynamalı ki başarı gelsin her maç takım boz yap bu olmadı bidaha böyle ancak ensene şaplak yersin

Bekir-Semih ikilisini begenmedim acikcasi. Semih'i cok tutarim, begenirim, ama bu mac'ta bana gore zayif kaldi. Topu bazen cok kotu kontrol edisinden dolayi ayagindan fazla aciyordu. Bunun ustune calismali. Bekir bu sezon iyi oynasada oldum olasi begenmem.

Omer Topak-Semih denenmeli. Serdar Aziz'i begenmeyenlerdenim.

27 Marc-Andre ter Stegen

3 Marcel Schmelzer

78' 4 Benedikt Höwedes

5 Mats Hummels

17 Per Mertesacker

46' 6 Sami Khedira

46' 8 Mesut Özil

78' 19 Mario Götze

9 Andre Schürrle

62' 10 Lukas Podolski

78' 11 Miroslav Klose Almanyanın son hazırlık maçı kadrosu demek istediğimi yansıtıyor Bu takım Almanya ve önümüzdeki kupanın favorisi en fazla deneme yanılma yapma hakkı olan takım ama yapmıyorlar yapmazlar başarı istikrarla gelir senin takımındaki oyuncu arkadaşının bir sonraki hamlesini bilmeli ve yıllarca yanyana oynamalı ki başarı gelsin her maç takım boz yap bu olmadı bidaha böyle ancak ensene şaplak yersin

Bu takımın yapma ihtiyacı ve lüksü de yok çünkü zaten oturmuş bir kadrosu var ve daha önemlisi önünde bir turnuva var.

Bizim ise önümüzde bir turnuva yok ve bundan önce oturmuş bir adam gibi kadromuz yok. Daha geçen sene savunmada Servet, orta sahada Selçuk Şahin oynuyordu.

Senin mantığınla Fatih Terim sezon başından itibaren son haftalarda oynadığı ilk 11 ile oynamalıydı ama bu futbol işte öyle olmuyor.

Bekir-Semih ikilisini begenmedim acikcasi. Semih'i cok tutarim, begenirim, ama bu mac'ta bana gore zayif kaldi. Topu bazen cok kotu kontrol edisinden dolayi ayagindan fazla aciyordu. Bunun ustune calismali. Bekir bu sezon iyi oynasada oldum olasi begenmem.

Semih defansif anlamda pek hata yapmadı bu maçta ama 2 golü bekir yüzünden yedik.

Neyse Abdullah hoca görmüştür umarım.Benim için ideal stoperler Ömer Toprak ve sakatlık durumuna göre semih ya da egemen olmalı.

Bugün yedigimiz gollerde stoper kaynakli olmadi,takim savunmasindan kaynakli sorunlar var,cünkü takim degiliz,yoksa bekirde bence gayet iyi perfonmans gösteriyor,egemen olsun,kadrodami bilmiyorum ama kullanabilecegimiz bir giray,semih,bekir,serdar iyi denebilecek stoperlerimiz var.sorun öndeki takim savunmasinda orasi aksiyor.

Finlandiya dedigimiz takim topu alip göstere göstere gelmemeli bizim ceza sahamiza,biz malesef zaten bunu yapamiyoruz.

Ayni kadro ve istikrar konusunada kesinlikle katiliyorum bugün bir vatandasimiz sayabilirmi bizim milli takimin 11'ni? herkes baska isim sayar,halbuki milli takimin 11'ni tak diye sabilmeli herkes 13-14 oyuncu olmali ve o takim satkalik cezali olmadikca sürekli oynamali.

Suan inanilmaz oyuncu bollugu var,cok fazla elimizde oyuncu var ama saglam bir 11 yok,brezilyaya benzetiyorum oyuncu cok ama dogru düzgün bir 11 cikartamiyoruz,eskiden daha az ama öz bir 11miz vardi,Fatih hocanin zamaninda assagi yukari 11'miz belliydi.

Üst Alt