İBB-Diyarbakırspor maçı tatil edildi! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İBB-Diyarbakırspor maçı tatil edildi!

Cevap: İBB-Diyarbakırspor maçı tatil edildi!

Maç kaldığı yerden oynansın+Diyarbakır ın kalan tüm maçlarına seyircileri alınmasın

Cevap: Son Dakika | İBB-Diyarbakırspor maçında olaylar çıktı

Bize 3 yazılacak o zaman hükmen.Niye bu endişe anlamadım.

İyide biz daha Diyarbakırla maç yapmadık ki üstelik kendi sahamızda yapıcaz yani galibiyet şansımız fazla...

Yani sene boyunca biz Diyarbakırspor'dan 6 puan,fenerbahçe ise 4 puan çıkartacakken,sene sonunda ikimizde 6 puan çıkartmış olucaz...

Diyarbakırspor'un maçlarını seyircisiz oynaması iç saha için çözüm gibi görünebilir ama olay çıkartmak istediklerinde bugün olduğu gibi deplasmanda da çıkartabiliyorlar. Deplasman maçlarını da mı seyircisiz oynatacak federasyon. Öyle saçma şey mi olur. 2 hafta sonra Gençlerbirliği deplasmanına gidecekler. Orada da en az 4-5 bin Diyarbakır taraftarı olur ve isterlerse olay çıkartabilir. Seyircisiz oynatılması çözüm değil bana göre. Ligden düşürülmeleri gerekiyor..

Diyarbakırspor'un maçlarını seyircisiz oynaması iç saha için çözüm gibi görünebilir ama olay çıkartmak istediklerinde bugün olduğu gibi deplasmanda da çıkartabiliyorlar. Deplasman maçlarını da mı seyircisiz oynatacak federasyon. Öyle saçma şey mi olur. 2 hafta sonra Gençlerbirliği deplasmanına gidecekler. Orada da en az 4-5 bin Diyarbakır taraftarı olur ve isterlerse olay çıkartabilir. Seyircisiz oynatılması çözüm değil bana göre. Ligden düşürülmeleri gerekiyor..

Seyircisiz oynamaları kesinlikle çözüm olur,bugünkü olayları Diyarbakırspor taraftarı golü yedikten sonra yaptı yanılmıyorsam maç içi tepki veriyorlar...

Saha dışında adam toplayıp olay çıkartmak kolay değil,tribünde birbirlerinden güç alıyorlar...

Resimlere dikkat edin zaten çoğu çocuk yaştalar yada gençler..

Böylece Diyarbakırspor ligden düşürüldü. Havadan 3 puanımızı alacağız. Fakat önceki maçlarını da hükmen mağlup sayarlar mı orası meşhul.

Bu sene Erzurumsporu 2 kere maça çıkmadığı için küme düşürdüler. Onların bulunduğu gruptaki puan durumunu incelersek anlarız bütün maçlarda mı hükmen yenik sayılmışlar, yoksa küme düşürüldükten sonraki maçlarda mı? Diyarbakır'ın durumuna en benzeyen durum Erzurumsporun durumu. Ankarasporunki biraz daha farklıydı. Ben baktım biraz Erzurumspor için ama bulamadım...

Evet buldum Erzurumsporu... Lige -6 puanla başmaışlar 5 beraberlik alabilmişler ve -1 puanları var.. Dolasıyla sadece küme düştükten sonraki maçlarında 3-0 hükmen yenik saymışlar. Yoksa -6 puanı olurdu. Diyarbakır küme düşürülürse fenere 2 puan gelmez... Siz de bakmak isterseniz TÜRKİYE 2. LİGİ 3. KLASMAN GRUBU PUAN DURUMU...

Tabi karışık bu işler yine de belli olmaz...

Az önce ibb-diyar macin özet görüntüleri izledim. Yalniz Hakem resmen provoke edercesine bir karar vermis o pozisyonda (faul ile uzaktan yakindan alakasi yok) ve ardindan gol gelmis. Bu kadari da olmaz ama. Adamlar zar zor 1 puan icin 88. ter dökmüsler, sen cik sacma sapan bir karar ver ve gol attir...

Şu anki puan durumu

1 Galatasaray 53

2 Bursaspor 52

3 Fenerbahçe 49

4 Beşiktaş 48

5 Trabzonspor 43

6 Kayserispor 43

7 Eskişehirspor 42

8 Büyükşehir Bld. 37

9 Antalyaspor 33

10 Gaziantepspor 33

11 Gençlerbirliği 32

12 Kasımpaşa 31

13 Ankaragücü 26

14 Manisaspor 24

15 Sivasspor 24

16 Diyarbakırspor 21

17 Denizlispor 17

Diyarbakırspor küme düşürülüp oynadığı tüm maçlar 3-0 sayılırsa oluşacak puan durumu

1. Bursaspor 25 55

2. Galatasaray 25 53

3. Fenerbahçe 25 51

4. Beşiktaş 24 50

5. Trabzonspor 25 46

6. Eskişehirspor 25 44

7. Kayserispor 25 43

8. İst BŞ Bld 25 40

9. Gençlerbirliği 25 35

10. Antalyaspor 25 33

11. Gaziantepspor 25 33

12. Kasımpaşa 25 33

13. Ankaragücü 25 30

14. Sivasspor 25 29

15. Manisaspor 25 26

16. Denizlispor 24 19

Bu işten en karlı çıkan takımlar Beşiktaş, Sivasspor ve Ankaragücü oluyor. Sivasspor düşme hattının 3 puan üzerindeyken bir anda 10 puana çıkartıyor farkı. Ankaragücü 5 puan farktan 11 puana çıkartıyor. Beşiktaş hem Galatasaray'ı yakalıyor hem de 32. haftada gideceği Diyarbakırspor deplasmanındaki puan kaybı tehlikesinden kurtuluyor..

Eğer ligden düşürülürlerse terör örgütü amacına ulaşmış olur...

O bölgedeki insanları her türlü aktiviteden koparmak istiyorlar,umarım federasyon sakin düşünür ve mantıklı bir karar verir..

Bu olayları çıkartanın gerçek Diyarbakırspor taraftarı olduğuna inanmıyorum,olayları çıkartanlar provokatörler bence,zaten İstanbul Valisi Muammer Güler açıklama yaptı taraftarların arasına provokatörlerin gireceği ihbarını aldık diye...

Bence her iki maçta kaldığı yerden devam ettirilmeli(Bursa ve İBB) tarafsız sahada seyircisiz olarak,geriye kalan maçlarıda sezon sonuna kadar seyircisiz oynanabilir..

futbol, ayak bastığı yeri kalkındıran bir şey olduğu ve Diyarbakır ligde kaldığı sürece o şehir insanları etkinliklerle sporla ilgileneceği için ve bunun halkın farkındalığını arttırıp mantıksal olarak da kalkındıracağı için bazıları bunu istemiyor, engel olmaya çalışıyor.

diyarbakir lig den düsürülürse fener 2 puan felan alamaz 3 0 hükmen galip sayilma diyar in bundan sonra maclari icin gecerli bundan önceki maclarda aldigi puanlar kalir simdi deniyorku ankaraspor un niye aldigi puanlar silindi ankara nin olayi baska diyarinki baska diyar iki macta taskinlik cikarip hükmen maglubiyet alalacaklari icin düsürülecek ama ankaraspor baska sebeplerden düsürüldü

Üst Alt