İbrahim Üzülmez'in Sözleşmesi Fesh Edildi - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İbrahim Üzülmez'in Sözleşmesi Fesh Edildi

Cevap: İbrahim Üzülmez'in sözleşmesi fesh edildi

Zamanında ne çooook eleştirildi terim bu toraman denen çirkef yüzünden.Toraman tekke falan bunlardan beklenir böyle şeyler.

Kim ne derse desin, bu olay tam bir vefasızlık örneğidir. Bir camia'ya mal olmuş, kaptanlığını yapmış ve senelerdir ama öyle ama böyle istikrarlı bir şekilde forma terletmiş bir adamı bir kalemde silmenin başka bir adı yoktur.

Zaten adam gelmiş 37 yaşına, meseleyi böyle keskin bir şekilde halletmek yerine, sezon sonuna kadar pansuman yaparsın, kadroya fazla almasın vs. vs. Bir sürü alternatif yaratabilirsin.

Böyle bir oyuncunun, futbol hayatının bu şekilde bitmesi cidden hoş olmamıştır.

Benim asıl merak ettiğim şey; Her daim duyarlılık sergilemekle övünen Beşiktaş kapalısının alacağı tutumdur. Bir Beşiktaş efsanesi'nin bu şekilde futbol hayatının bitirilmesine tepki mi koyacaklardır ? Yoksa Quaresma, Quaresma diye bağırıp, Shuster'i tribüne çağırıp, vefa (!) örneğimi sergileyeceklerdir ?

deli.jpg

Karabük'e gitmiş. Buda resim.

ertem_sener Ertem Şener

ricardinho kimden dayak yemişti? Ricardinho nerde? Dayağı atan nerede? aurelio beşiktaşın topçusunu dövüp beşiktaşa gelmedi mi? duruş!!!!!

2 minutes ago Favorite Retweet Reply

Kim ne derse desin, bu olay tam bir vefasızlık örneğidir. Bir camia'ya mal olmuş, kaptanlığını yapmış ve senelerdir ama öyle ama böyle istikrarlı bir şekilde forma terletmiş bir adamı bir kalemde silmenin başka bir adı yoktur.

Zaten adam gelmiş 37 yaşına, meseleyi böyle keskin bir şekilde halletmek yerine, sezon sonuna kadar pansuman yaparsın, kadroya fazla almasın vs. vs. Bir sürü alternatif yaratabilirsin.

Böyle bir oyuncunun, futbol hayatının bu şekilde bitmesi cidden hoş olmamıştır.

Benim asıl merak ettiğim şey; Her daim duyarlılık sergilemekle övünen Beşiktaş kapalısının alacağı tutumdur. Bir Beşiktaş efsanesi'nin bu şekilde futbol hayatının bitirilmesine tepki mi koyacaklardır ? Yoksa Quaresma, Quaresma diye bağırıp, Shuster'i tribüne çağırıp, vefa (!) örneğimi sergileyeceklerdir ?

Bu düsünce tipik bir Türk düsüncesidir. Yillarca emek vermis olmasi, oyuncu dövme hakkini ona vermez. Hakli haksiz kimseyi ilgilendirmez. Sen soyunma odasinda takim arkadasina dalarsan, dünyanin her ülkesinde takimdan kovulursun. Öyle de olmali. Sen herseferinde oyuncuyu "emektar" diye affedersen, takimda disiplin, saygi filan kalmaz. Hirsini ve sinirini kontrol etmesini ögrenmeli profesyonel bir futbolcu. Bu mantik yüzünden Türkiye´de bircok yanlis yapilmistir ve ülke futbolu 1 adim ileriye gitmemistir.

Bu olayda Toraman'in Üzülmez'den az suçlu oldugunu sanmiyorum. Neden takima yillardir kaptanlik yapan, sembol haline gelmis Üzülmez sorumlu görüldü anlayamadim.

Büyük haksızlık var. Yıllarca bu takımın kaptanlığı yapmış bir adama bu yapılmamalıydı. Takıma yıllarını vermiş bir isim, İbrahim. Ayrıca İbrahim Üzülmez tokat atmışsa vardır bunda bit yeniği..

Bu düsünce tipik bir Türk düsüncesidir. Yillarca emek vermis olmasi, oyuncu dövme hakkini ona vermez. Hakli haksiz kimseyi ilgilendirmez. Sen soyunma odasinda takim arkadasina dalarsan, dünyanin her ülkesinde takimdan kovulursun. Öyle de olmali. Sen herseferinde oyuncuyu "emektar" diye affedersen, takimda disiplin, saygi filan kalmaz. Hirsini ve sinirini kontrol etmesini ögrenmeli profesyonel bir futbolcu. Bu mantik yüzünden Türkiye´de bircok yanlis yapilmistir ve ülke futbolu 1 adim ileriye gitmemistir.

Demek ben de tipik bir Türk'üm Onur :)

Kalınlaştırdığım bölüme tamamen katılıyorum.

Amma velâkin İbrahim Üzülmez'in durumu özeldir. Bu sezon sonu zaten adam kuvvetle muhtemel futbolu bırakcaktı. Kendisine yaptıklarıyla ilgili iltimas geçilmesine gerek yok. Durum kendisine tebliğ edilir. Kalan 13 maç bir şekilde geçiştirilir ve sonrasında jübile yapılabilirdi.

Ve bu çok daha şık olurdu.

"Pişman değilim"

Beşiktaş'ta takım arkadaşı İbrahim Toraman ile ettiği kavga nedeniyle kadro dışı bırakılan kaptan İbrahim Üzülmez, yönetimin vereceği her karara saygılı olacağını söyledi.

Kadro dışı bırakılmasının ardından İstanbul'a dönüşünde Münih Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İbrahim Üzülmez, "Bu saatten sonra söylenecek çok da şey yok. Yönetimin vereceği her karara uyacağım. Yaşanması gereken bir olaymış ve yaşandı. Bir takımda bazı kurallar vardır. Bu kurallara herkes uyar. Eğer yemeğe terlikle inilmeyecekse inilmez. Bu kuralları ben koymuyorum. Yönetimin kararını bekleyeceğim. Pişman değilim. Karşı tarafında böyle bir olayda neler düşündüğünü ve niyetinin ne olduğunu bilmek lazım. Beşiktaş'ın kaptanı olarak böyle bir olayın içinde bulunduğum için çok üzgünüm ama yaşanması gerekiyormuş ve yaşandı" dedi.

2 sene önce pişman değildi yine değildir :)

Devre arası futbolcular soyunma odasına girdiğinde kapıdan bir hışımla içeri giren İbrahim Üzülmez, soyunma odasında bağırıp çağırır. Sonrasında hızını alamayarak ayakkabılarını çıkarmaya çalışan Toraman'ın yanına gelen Üzülmez, İbrahim Toraman'a iki tane yumruk atar. O sıralarda soyunma odasında ortalık karışır. Olayın şaşkınlığını yaşayan Schuster, hemen oyundan İbrahim Üzülmez'i alır ve yerine İsmail Köybaşı'nı dahil eder. İfadelerine göre özellikle yabancı futbolcular yaşanan gerginlikten oldukça etkilenirler..

Karşılaşmanın sonrasında Serdal Adalı ve Cengiz Zülfikaroğlu olayı araştırır, tüm futbolcularla ve teknik kadroyla tek tek konuşur. Yöneticiler, Toraman'ın suçu olmadığını ve Üzülmez'e küfür etmediğini öğrenir. Daha sonra Üzülmez ile birebir görüşme yapan yöneticilere emektar kaptan suçunu itiraf eder. Tüm suçun kendinde olduğunu ve hatasını kabul eden Üzülmez, arkadaşlarından özür dilediğini, Toraman'dan da özür dilemek istediğini ancak onu bugün göremediğini yöneticilere iletir. Durumu değerlendiren yöneticiler, Üzülmez'in haksız olduğuna karar verir ve tüm alacaklarını vermek kaydıyla Kaptan'ın sözleşmesini fesheder.

Öten yandan İbrahim Üzülmez'in yaşanan olaydan dolayı çok pişman olduğu, önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek Beşiktaş camiasından, takım arkadaşlarından ve İbrahim Toraman'dan özür dileyeceği öğrenildi.

Ah be deli ibo...

Edit 2. Haber

Maçın devre arasında soyunma odasında Üzülmez'in takım arkadaşlarına tepkisin dinmedi. takım arkadaşlarına küfürler edince İbrahim Toraman "Kaptan çok ağır konuşuyorsun. Biraz sakin ol" dedi.

"Sen hep bana karşı çıkıyorsun" diyerek İbrahim Toraman'ın üzerine yürüyen Üzülmez Toraman'a sert bir tokat attı. Neye uğradığını şaşıran Toraman Üzülmez'e tam vuracakken araya iki futbolcunun arasında oturan Ernst girdi ve Toraman'ı yere yatırarak bu futbolcunun yumruk vurmasını engelledi.

Diğer futbolcuların da araya girmesiyle iki futbolcu sakinleştirildi ve takım ikinci yarıya çıktı.

Ve bu olay sonrasında Schuster kararını verdi: İbrahim Üzülmez takımla ilgisi kesilmeliydi.

Demek ben de tipik bir Türk'üm Onur :)

Kalınlaştırdığım bölüme tamamen katılıyorum.

Amma velâkin İbrahim Üzülmez'in durumu özeldir. Bu sezon sonu zaten adam kuvvetle muhtemel futbolu bırakcaktı. Kendisine yaptıklarıyla ilgili iltimas geçilmesine gerek yok. Durum kendisine tebliğ edilir. Kalan 13 maç bir şekilde geçiştirilir ve sonrasında jübile yapılabilirdi.

Ve bu çok daha şık olurdu.

Takimin basinda Schuster olmasaydi kesinlikle senin dedigin gibi yaparlardi Ozan :) Ama Besiktas´in da bir kirilma noktasina ihtiyaci vardi. Deli´yi feda ettiler. Bir sekilde takimi ayakta tutmalari lazim cünkü. Böyle karar verilmis. Türkiye´de jübile yapmak ters galiba biraz :) Galatasaray´da Hagi dahil kimseye jübile yapilmadi galiba :)

Üst Alt