İddianame Yayınlandı | PDF - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İddianame Yayınlandı | PDF

Cevap: İddianame Yayınlandı | PDF

sezer ozturk'un ailesinin almanyada iki fabrikasi varmis. vay amisulashvili.

ulan insan okuyunca acaba diyesi geliyor (fb olmayan biri için) ancak şunu sormazlar mı bu çete 3 ayda mı kuruldu yok daha önce varsa neden biz durmadan son maçta şampiyonluk verdik 30 yıl oldu kupayı alamadık yada geçen sene son maça kadar zorlandık diye????

mala bak 15 senedir yapiyorsunuz oglum siz bunlari.

9oljwucs.jpg

Aziz

yalnız özgener hıyartosunun ne mal olduğu anlaşıldı.. ağlıyodu millete karşı , bazılarıda vay be ne onurlu adammış felan diye zırvalıyodu

bu özgener hıyarının da metrise , emir aldığı komutanı azizin yanına gitmesi lazım

5-)06.03.2011 TARİHİNDE BURSA İLİNDE OYNANAN BURSASPOR– İ.BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR MÜSABAKASINDA TEŞVİK PRİMİ VERİLMESİ

Soruldu: 06.03.2011 tarihinde Bursa ilinde oynanan Bursaspor-İ.Büyükşehir Belediyespor müsabakasında teşvik primi verilmesi eyleminde yer aldınız mı? Yer aldıysanız kimlerle birlikte ne şekilde hareket ettiğinizi açıklayınız.

CEVAP: Ben böyle bir olayda yer almadım. Böyle bir olaydan da haberim yoktur.

Soruldu: Aziz YILDIRIM, İlhan Yüksel EKŞİOĞLU, Yusuf TURANLI, İbrahim AKIN, İskender ALIN, Zeki KORKMAZ, Metin DEPE,Can ARAT, Necati ATEŞ, Halil KÖNTEK isimli şahısların söz konusu eylemdeki rolü ve etkinliği nedir? Açıklayınız.

CEVAP: Herhangi bir bilgim yoktur.

MAÇ RAPORU

TFF Resmi internet sitesinden alınan bilgilere göre; Bursaspor – Büyükşehir Belediyespor müsabakasının 06.03.2011 günü saat:16.00’da Bursa Atatürk stadyumunda başladığı, Büyükşehir Belediyespor takımında 2 numaralı forma ile Can ARAT, 8 numaralı forma ile Zeki KORKMAZ, 11 numaralı forma ile İbrahim AKIN’ın ilk 11’de sahaya çıktığı, 12 numaralı forma ile İskender ALIN’ın 60 dakikada müsabakaya başladığı, Metin DEPE’nin 18 kişilik takım kadrosunda olmadığı, müsabakanın Bursaspor:1-Büyükşehir Bld.Spor:1 şeklinde sonuçlandığı anlaşılmıştır.

İLETİŞİM TESPİT TUTANAKLARI

*02.03.2011 günü saat:14.43’te İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nun (532 3343303) Ali KIRATLI’yı (532 2569535) aradığı; (Kayıt sıra No:00000)

İlhan’ın “Nasıl gidiyor herşey yolunda mı” dediği, Ali’nin “İyi, yolunda yolunda onu dedim sana söyleyeyim birşey yok konuştum akşam ben,…, İyi iyi yolunda falan filan öyle anlatırım sonra yan yana ama bi sorun yok herhalde olacak gibi yani merak etme” dediği, İlhan’ın “İyi süper” dediği, Ali’nin “Olur olur sen merak etme bitiririz işi,…, Çalışmalar tamam bitiyor işte haftasonunu bekliyoruz” dediği, İlhan’ın “İyi, yarın buralardaysan bir ara bi oturup konuşalım” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: Açık ve net ifadeler kullanmamanıza karşın İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nun imalı sözlerden anlatmak istediğinizi anladığı anlaşılmaktadır.

* Yolunda olduğunu söylediğiniz şey nedir? Açıklayınız.

* Konuştuğunuzu ve sorun olmayacağını belirttiğiniz kişi yada kişiler futbolcu mudur? Evetse söz konusu kişi yada kişilerin hangi takımlarda oynadığını ve şahıslarla hangi amaçla görüştüğünüzü açıklayınız.

CEVAP: Telefon görüşmesi bana aittir. Aramızda geçen konuşma benim işlerimle alakalı konulardır. İlhan Yüksel’de konuları bildiği için fazla açık ve net konuşmuyordum.

Kendisiyle yaptığım görüşmeler benim Kıbrısta yapmayı planladıım Devler Ligi projesiydi. Bu konuyla alakalı yaptığım çalışmalardan bahsediyordum.

Bu dönemde yapacağım projeyle alakalı birçok eski ve yeni futbolcuyla görüşüyordum. Çünkü yapacağım proje Acun ILICALI’nın bir dönem sunduğu DEVLER LİGİ programının Kıbrıs versiyonuydu.

*02.03.2011 günü saat:18.11’de İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nun (532 3343303) Ali KIRATLI’yı (532 2569535) aradığı; (Kayıt sıra No:00000)

İlhan’ın “Ha bu BİZİM ŞİRKETİN CEO SU çağırdı şimdi beni,…, Zaten sen hallettin her şeyi” dediği, Ali’nin “Evet tabi kesin” dediği, İlhan’ın “O tüm şeylere söylüyor TÜRK İŞÇİLERE SÖYLÜYOR” dediği, Ali’nin “O da çok bastırdı onunda kendi şeyi vardı yani öyle o da onunla konuştu falan onda bi arıza yok yapacak bir şeyler” dediği, İlhan’ın “Peki şeyle konuştun mu bu belediyedeki,…,Zeki, Metin var ...” dediği, Ali’nin “Bizden” dediği, İlhan’ın “Ha şey bizimki tamam tamam” dediği, Ali’nin “Onunla da bire bir konuştum hepsiyle bire bir konuştum ben hazırlığımı yaptım,…, Hatta gideceğim bile bir tanesine de hangisine gideceğim bilmiyorum ikisi de denk geliyor,…, Birisini tercih edeceğim hangisini dersen ona gideceğim” dediği, İlhan’ın onayladığı tespit edilmiştir.

Soruldu: İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nun “BİZİM ŞİRKETİN CEO SU” diyerek Aziz YILDIRIM’ı kast ettiği, şahısların iletişimin dinlenmesi ve kayda alınması çalışmalarına karşı tedbir olarak cep telefonunda şifreli şekilde konuştukları,

Yukarıdaki görüşmede adları geçen şahısların İ.Büyükşehir Belediyespor Kulübü futbol takımı oyuncuları Zeki KORKMAZ ve Metin DEPE isimli futbolcular olduğu, İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nun Aziz YILDIRIM ile görüşmesinden hemen önce, Bursaspor ve Trabzonspor müsabakalarında illegal çalışmalar yapmakla görevli olan sizle son bir kez konuşarak bahse konu müsabakalarla ilgili çalışmaların seyri hakkında bilgi aldığı anlaşılmaktadır.

* Söz konusu durumla alakalı açıklayıcı olarak ifadenizi veriniz.

CEVAP: Benim ne Zeki ne Metin isimli futbolcuları tanımıyorum. Şahıslarla ne bizzat ne de dolaylı yoldan herhangi bir görüşmem olmamıştır.

TELEFON GÖRÜŞMESİNDE BAHSETTİĞİM HUSUSLARIN NE OLDUĞUNU ŞUAN HATIRLAMIYORUM.

*03.03.2011 günü saat:12.25’te İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nun (532 3343303) Ali KIRATLI’yı (532 2569535) aradığı; (Kayıt sıra No:00000)

İlhan’ın “Sen istersen git gel de öğleden sonra buluşalım” dediği, Ali’nin “Tamam, şey sorun ne iptal mı ettik iptal ettiysek söyle ya bir şey mi var” dediği, İlhan’ın “iptal etmedik de şeyimiz bütçemiz düştü bana yıkıldı bütçe” dediği, Ali’nin “Tamam ben sana biliyorsun Antalya da gerekeni ya.. senin adın olduktan sonra sen siktir et” “Konu oysa sen rahat ol” dediği, İlhan’ın “Bugün konuşalım” dediği, Ali’nin “Tamam hadi sen rahat ol” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: İptal edilip edilmediğini sorduğunuz şey nedir? Açıklayınız.

* İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nun bütçe diye bahsettiği İstanbul Büyükşehir Belediyespor’da oynayan futbolculara verilecek olan teşvik primi midir? Evetse size bu bilgiyi aktarmasının sebebi nedir?Açıklayınız.

CEVAP: Telefon görüşmesi bana aittir. Benim Devler Ligi projemle ilgili kendisi bana sponsor olacaktı. Görüşmelerimiz bu yöndedir.

Bütçe olarak bahsedilen kendisinin bana ayıracağı paradır. Herhangi bir teşvik primi olayı söz konusu değildir.

*04.03.2011 günü saat:12.50’de İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nu (532 3343303) Ali KIRATLI’nın (532 2569535) aradığı; (Kayıt sıra No:00000)

İlhan’ın soru üzerine “Gidemedik abi” dediği, Ali’nin “Yerinde misin geleyim mi” dediği, İlhan’ın onayladığı tespit edilmiştir.

15 Senedir Azizin neler yaptigini benden daha iyi bu forumdaki büyüklerim bilir. Yalansa yalan deyin.. 1996, 2001, 2004, 2005, 2007, 2011 6 kirli sampiyonluk

2011le 2004ü al 4 kirli sampiyonluk kalir. bu kalan 4 sampiyonlugun sike belgeleri/dellilleri/taniklari bile var aziz 100 sene yedikten sonra bu taniklarda ortaya cikar insallah.

2001 yılında Galatasaray-Ankaragücü maçından önce (şampiyonluğu kaybettiğimiz maç) Ankaragücülü Cafer Aydın takımla birlikte Fenerbahçe 'den 500.000 dolar teşvik aldıklarını, Ersun Yanal 'ın parayı dağıttığını kabul etmişti. Ama suç değildi o zamanlar.

30.04.2011 günü Diyarbakır´da oynanan Diyarbakırspor - Orduspor futbol müsabakası öncesi Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen´in‚ Giresunspor Başkanı Ömer Ülkü´ye‚ Diyarbakırspor kulübü eski başkanı Abdurrahman Yakut üzerinden‚ oynanacak maçın Orduspor lehine sonuçlanmasını sağlamak için şike faaliyetlerinde bulunması için talepte bulunduğu‚ şahsın bu amaçla Abdurrahman Yakut´la görüştüğü ve akabinde tarafları buluşturduğu ‚ yapılan iletişim tespitleri neticesinde belirlenmiş ise de; tarafların şike amaçlı anlaştıklarına‚ Abdurrahman Yakut´un maçta şike yaparak menfaat temin ettiğine dair somut delil elde edilememiş‚ kazanç veya sair menfaatin verildiğinin‚ vaad veya teklif edildiğinin belirlenememiş olması nedeniyle suçun unsurları oluşmadığından"

ordusporuda temizden sayardik. !

Juventus olayında Juveli biir yöneticinin Napoli tribününde olması hiç bir telefon konuşmaması veya görüşme kaydı olmamasına rağmen DELİL olarak kabul edilmişti. Buradakiler Delil değil Delilin babasının babasının babası..

kime verirler bilmem de bizim teşvik girişimimizi savcı net olarak ortaya koymuş.Sadece olay gerçekleşmemiş öyle ya da böyle..Tapelerden ve savcının yorumundan bu sonuç çıkıyor..

ts forumundan bu herif diyebiliyor aga. sike yapsalardi yaptik derlerdi antuda halen mal mal yorumlar..

Soruldu: İlhan’ın gidemediği yer neresidir? İlhan Yüksel EKŞİOĞLU ile yüz yüze görüştüğünüz konu nedir? Açıklayınız.

CEVAP: İlhan’ın gidemediği yerin neresi olduğunu bilmiyorum. İlhan Yüksel ile yüz yüze kendi işimle alakalı görüşmüşümdür.

*05.03.2011 günü saat:12.08’de İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nu (532 3343303) Ali KIRATLI’nın (532 2569535) aradığı; (Kayıt sıra No:00000)

Ali’nin Antep’te olduğunu belirttiği, İlhan’ın “İyi bir yaramazlık yok,…,Yolunda yolunda yalnız bu ada.. şeyleri İŞÇİLERİ SÖYLEDİK .... haberim yoktu şey diyor Metin’i düşün diyor METİN OYNAMIYOR DEDİ” dediği, Ali’nin “Dedi he kırmızı kart“ dediği, İlhan’ın “Tamam düşeriz dedim ona o önemli değil,…, Sen beni merak etme, sen sana bak,…, Vallaha okuyacağız üfleyeceğiz” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: 06.03.2011 tarihinde oynanan Bursaspor-İ.B.Belediyespor müsabakasında İ.B.Belediyespor takımı futbolcusu Metin DEPE’nin kırmızı kart cezalısı olduğundan oynamadığı, İlhan’ın işçiler diyerek futbolcuları kastettiği anlaşılmaktadır.

* İlhan’ın “ haberim yoktu şey diyor Metin’i düşün diyor METİN OYNAMIYOR DEDİ” diyerek kastettiği şahsa teşvik primi verilmesi konusunda vazgeçilmesi midir? Açıklayınız.

CEVAP: Telefon görüşmesi bana aittir. ANCAK GÖRÜŞMENİN İÇERİĞİNİ HATIRLAMIYORUM.

*05.03.2011 günü saat:16.57’de İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nun (532 3343303) Ali KIRATLI’yı (532 2569535) aradığı; (Kayıt sıra No:00000)

İlhan’ın “Bu yarınki şey belli mi kadro” dediği, Ali’nin “Alırım akşam” dediği, İlhan’ın “Ya bana o bi bi alsana kadroyu bir de bu kimlerle konuşuyor hani böyle bi üç beş kişiyle konuşsun a böyle canım cicim diye” dediği, Ali’nin söyleteceğini belirttiği, İlhan’ın “Sen bana oradan bi üç beş isim say ha” dediği, Ali’nin “Ben onunla konuştum o konuşur gerekeni ya bir daha konuşurum sen merak etme” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: Bursaspor- İstanbul B.B futbol takımlarının yapacakları maç öncesi kadroda hangi futbolcuların olduğunu kimden neyin karşılığında öğreneceğinizi açıklayınız.

*İlhan’ın “Ya bana o bi bi alsana kadroyu bir de bu kimlerle konuşuyor hani böyle bi üç beş kişiyle konuşsun a böyle canım cicim diye” diyerek kastettiği nedir? Açıklayınız.

*“Ben onunla konuştum o konuşur gerekeni ya bir daha konuşurum sen merak etme” diyerek kimle yaptığınız görüşmeye istinaden garanti vermektesiniz? Açıklayınız.

CEVAP: Telefon görüşmesi bana aittir. ANCAK GÖRÜŞMENİN İÇERİĞİNİ HATIRLAMIYORUM.

*06.03.2011 günü Saat:12.11’de Ali KIRATLI’ya (532 2569535), Yusuf TURANLI’nın (533 4510996) gönderdiği mesajda; (Kayıt Sıra No:……)

“Rahat Izle Macı :)” yazdığı tespit edilmiştir.

Soruldu: Yusuf TURANLI’nın Rahat izle maçı diyerek Bursaspor-İstanbul B.B maçında yaptığınız illegal çalışmalara mı güvenmektesiniz? Açıklayınız.

CEVAP: Şahsın gönderdiği mesajla neyi kastettiğini bilmiyorum. Maçla alakalı temennide bulunduğu bir durumdur.

*06.03.2011 günü Saat:17.10’da Ali KIRATLI’nın (532 2569535), Necati ATEŞ’i (533 5040404) aradığı; (Kayıt Sıra No:……)

Necati’nin “Ya bir gol attı *** inanamazsın” dediği, Ali’nin “İyi sevindim dönüyor musun” dediği, Necati’nin “Buradayım abi akşam buradayım yarın döneceğim” dediği, Ali’nin “Ha iyi tamam KONUŞURUZ GELİNCE” dediği, Necati’nin “Tamam abim benim…Yarın oralara gelirsem ararım abi” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: 2008 yılında İstanbul B.B’da şuan ise Antalyaspor’da futbolcu olan Necati ATEŞ ile görüşmek istemenizin sebebi nedir? Açıklayınız.

CEVAP: Necati benim çok iyi bir kardeşimdir. Kendisiyle maç öncesi ve sonrası sürekli görüşürüm. Aramızda bir çıkar ilişkisi yoktur.

*06.03.2011 günü Saat:18.00’de Ali KIRATLI’nın (532 2569535), İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nu (532 3343303) aradığı; (Kayıt Sıra No:……)

İlhan’ın “Bi özetle bakayım ben seyretmedim nasıl yani biz nasıl oynadık” dediği, Ali’nin “Birinci yarı gol attı şey Bursa çocuklar başladı aramaya İbo çok iyi oynadı Zeki oynadı BİZİM ÇOCUKLARIN HEPSİ OYNADI bi Metin yoktu oda kırmızı kart zaten iyiydi İbo kaçırdı İskender kaçırdı” dediği, İlhan’in “(Gençlerbirliği-Fenerbahçe müsabakasını kastederek) Bu şimdiki önemli şimdi ben gidiyorum akşam… ANKARA’YA” dediği, Ali’nin “Ben ne yapacağım yarın” dediği, İlhan’in “Ben dün ben seni ben seni halledeceğim ya” dediği, Ali’nin “Bitti o iş BU BİTTİ (Beşiktaş-Trabzonspor müsabakasını kastederek)ÖBÜRÜDE BİTTİ… Ya yok bir şey diyorum ben sana sen bana diyorsun ki bir saat sonra yı düşün ya biz ya biz biliyoruz ya… Buda iyi oldu sen ne diyorsun şampiyonlar ligimiz garanti…Arar şimdi seni… Sen o zaman telefonla mı trafik yapacaksın” dediği, İlhan Yüksel’in “He he yaparız yaparız” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: Görüşmede “BİZİM ÇOCUKLAR” olarak isimleri geçen şahısların İ.B.Belediyespor futbol takımı oyuncuları İbrahim AKIN, Zeki KORKMAZ, İskender ALIN, Metin DEPE isimli futbolcular oldukları ve maç öncesi şahıslarla yapılan illegal anlaşma gereği şahısların istenilen şekilde oynadıkları anlaşılmaktadır.

* Adı geçen futbolcuların Fenerbahçe Futbol Klübünün lehine olacak şekilde oynamaları karşısında şahıslara sağlanan maddi yada manevi çıkarlar nedir? Açıklayınız.

“Bitti o iş BU BİTTİ ÖBÜRÜDE BİTTİ…” diyerek kastettiğiniz Beşiktaş-Trabzonspor ve Bursaspor- İstanbulB.B futbol maçları öncesinde yapılan şike ve teşvik primi çalışmalarını mı kastetmektesiniz? Açıklayıcı olarak ifadenizi veriniz.

CEVAP: Telefon görüşmesi bana aittir. Benim adı geçen futbolcularla herhangi bir tanışıklıığım yada görüşmüşlüğüm yoktur. Ben kimseye maddi yada manevi çıkar sağlamadım.

Ben kimseye teşvik pirim verdim. Hiçbir futbol maçında şike yapmadım.

*06.03.2011 günü Saat:18.04’de Ali KIRATLI’nın (532 2569535), Yusuf TURANLI’yı (533 4510996) aradığı; (Kayıt Sıra No:……)

Yusuf’un “Adamımı gördün mü İskender’i girdi attırdı golünü de daha ne yapsın ya… İbo üst düzey oyuncu harbiden üst düzey oyuncu” dediği, Ali’nin “Büyük topçu e BİDE SÖZ VERDİK SAAT ŞİMDİ…Sike sike alacağız yarın öbür gün” dediği, Yusuf’un “Başka yolu yok yani bilemem ben artık” dediği, Ali’nin “Alacağız canım söz ağızdan çıkar” dediği, Yusuf’un “Öbürü bir tepsi baklavayla bitiyor bıraktık ... bıraktım bir tepsi baklavasını İskender in neyse…Güzel güzel yesinler şöbiyetlerini” dediği, Ali’nin “Şimdi lahmacunumuzu da yiyeceğiz biz getirdik…Vallahi bekliyorum ne biçim ne biçim bekliyorum ha” dediği, Yusuf’un “Abi yarın yarın buluşalım ha yani yarın geçmesin 5 i” dediği, Ali’nin “Yeterki yarın olmaz salı olur ne olur bir şey olur mu ya” dediği, Yusuf’un “Rahat ol abi rahat ol” dediği, Ali’nin “O çocuğa bi hediye alayım bir saat beraber alalım seninle…İçimden geldi hani kendim hediye edeyim o çocuğa…KARDEŞİMİZ O BİZİM tamam mı” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: Bursaspor- İstanbul B.B maçında İbrahim AKIN’ın illegal anlaşma gereği iyi oynaması karşılığında şahsa ayrıca hediye saat vereceğiniz anlaşılmaktadır.

*Söz konusu saatin parasının kaynağı kimdir? Açıklayınız.

CEVAP: Telefon görüşmesi bana aittir ANCAK GÖRÜŞMEYİ HATIRLAMIYORUM. Hatırladığım Yusuf TURANLI’Ya alcağım bir saattir. O saati de almadım.

Soruldu: Yukardaki görüşmede İbrahim AKIN’ında adının geçtiği futbolcuları tanımadığınızı beyan ettiniz. Ancak bir sonrakı görüşmede şahsın maçta gösterdiği perfonmasn sebebiyle şahsa saat sözü verdiğinizi ve şahsa saat alacağınızı beyan etmektesiniz. Söz konusu çelişkiyi açıklayınız.

CEVAP: Ben Yusuf TURANLI’ya saat alacağımı hatırlıyorum.

*06.03.2011 günü Saat:18.36’de Ali KIRATLI’nın (532 2569535), Can ARAT’ı(İ.B.Belediyespor futbolcusu) (549 2262728) aradığı; (Kayıt Sıra No:……)

Ali’nin “Sen iyidin ama ha iyi güzel böyle aferin” dediği, Can’ın “İnşallah daha iyi olurda abi ... geri geliriz ya” dediği, Ali’nin “Fenere faydanız oldu eski kaptanda o bizim Fenerden gitmeymiş zaten o golü atan” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: Yukardaki görüşmede Fenerbahçe Futbol Klübü’nün şampiyon olması için Süper Lig’de oynanan maçlar öncesi Fenerbahçe’nin şampiyonluğunda önemli olan müsabakalar öncesi futbolcularla illegal anlaşmalar yaptığınız ve Fenerbahçe takımın lehine sonuçlar elde edildiğinde memnuniyetinizi belirtmek için söz konusu şekilde görüşme yaptığınız anlaşılmaktadır.

* İstanbul B.B futbolcusu olan Can ARAT’a maçta istenilen şekilde oynaması için verilen yada vaat edilen para nedir? Açıklayınız.

CEVAP: Telefon görüşmesi bana aittir. Böyle bir görüşmeyi hatırlıyorum. Ben sadece maçta güzel oynamasından dolayı tebrik ettim. Ben kimseye maçta kötü yada iyi oynaması için vaatte bulunmadım. Para verdim.

*06.03.2011 günü Saat:18.49’da Ali KIRATLI’yı (532 2569535), Yusuf TURANLI’nın (533 4510996) aradığı; (Kayıt Sıra No:……)

Yusuf’un “Ben noldu benim iş diyor tamam dedim ya…İbo tamam dedim oğlum ağızdan laf” dediği, Ali’nin “Tamam salı çarşamba hallederiz o işi gideriz beraber” dediği, Yusuf’un “Aynen tamam abi” dediği, Ali’nin “Önemli olan burda Öküzün büyüğünü ahırda unutmayalım…Bu bir şey değil” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: İbrahim AKIN’a vaat edilen nedir? Şahsın Yusuf TURANLI’dan talep ettiği nedir? Açıklayınız.

*“Tamam salı çarşamba hallederiz o işi gideriz beraber” diyerek kastettiğiniz nedir? Açıklayınız.

*“Önemli olan burda Öküzün büyüğünü ahırda unutmayalım…Bu bir şey değil” diyerek kastettiğiniz nedir? Açıklayınız.

CEVAP: Telefon görüşmesi bana aittir. Ben Yusuf TURANLI’ya saat sözü vermiştim. O da yapılan görüşmede kendince bana bu konuyu hatırlatmaktadır.

Söz konusu ifadeyi hangi amaçla kullandığımı bilmiyorum.

*07.03.2011 günü Saat:11.28’de Ali KIRATLI’yı (532 2569535), İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nun (532 3343303) aradığı; (Kayıt Sıra No:……)

Şahısların bir gün önceki Beşiktaş-Trabzonspor müsabakası hakkında konuştukları, görüşmenin devamında Ali’nin “Bütün herkes bu gün izinli zaten sabahtan beri varya Necati burdaymış İbrahim buradaymış Can aradı İbrahim AKIN aradı hepsi caddeye geliyor şimdi” dediği, İlhan’in “Peki sen gelecek misin Ankara’ya yoksa” dediği, Ali’nin “SENDEN İŞİMİ HALLEDERSEM ERKEN geleceğim tabi” dediği, İlhan’in “İyi ben ben şimdi sana haber vereceğim” dediği, Ali’nin “Tamam Halil e ben giderim” dediği, İlhan’in “Açık tut telefonunu” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: Görüşmede adları geçen futbolcuların Necati ATEŞ, İbrahim AKIN, Can ARAT isimli şahıslar oldukları değerlendirilmektedir.

*”Necati burdaymış İbrahim buradaymış Can aradı İbrahim AKIN aradı hepsi caddeye geliyor şimdi” diyerek kastettiğiniz nedir? Açıklayınız.

* “SENDEN İŞİMİ HALLEDERSEM ERKEN geleceğim tabi” diyerek kastettiğiniz Süperlig’de oynanan maçlar öncesi yaptığınız illegal anlaşmalara karşılık olarak adı geçen futbolculara vereceğiniz paranın alınması mıdır? Açıklayınız.

* Gideceğinizi söylediğiniz Halil isimli şahıs kimdir? Açıklayınız.

CEVAP: Telefon görüşmesi bana aittir. O tarihte Can ARAT ile görüştüğümü hatırlıyorum. Diğer şahıslarla yüz yüze görüşmedim. Telefonla görüşmüş olabilirim.x

Ben kendi işimle alakalı İlhan’dan para istemiştim. Söz konusu parayı tekrardan talep ettiğim bir görüşmedir.

Halil isimli şahıs Halil KÖNTEK’tir. İlhan’ın bana göndereği parayı getirecek olan şahıstır. Ben yaklaşık 5-6 defa toplamda 250.000 Dolar civarı para aldım. Bu paraların hepsini elden teslim aldım. Birkaç defa Halil KÖNTEK’ten birkaç defa da İlhan’dan elden para almıştım.

*07.03.2011 günü Saat:11.36’da Ali KIRATLI’nın (532 2569535), Halil KÖNTEK’i (532 3005561) aradığı; (Kayıt Sıra No:……)

Ali’nin “Halil…Nasılsın…İlhan bey ile görüştüm de yarım da mı aryacakmış” dediği, Halil’in “Görüştü evet yarımda 60 Bin TL vereceğim” dediği, Ali’nin “Tamam sen beni ararsın orada olunca ben yine gelirim” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: İlhan Yüksel EKŞİOĞLU’nun talimatı ile Halil KÖNTEK’in şike yapan futbolculara verilmek üzere size 60.000 TL para vereceği anlaşılmaktadır.

Söz konusu durumla alakalı açıklayıcı olarak ifadenizi veriniz.

CEVAP: Ben hiçbir şike olayında yada teşvik primi olayında yer almadım. Ben söz konusu parayı kendi işim için almıştım.

Soruldu: 60.000 TL parayı almak için Halil KÖNTEK ile buluştunuz mu? Evetse nerede buluştuğunuzu ve parayı ne şekilde aldığınızı açıklayınız.

CEVAP: Söz konusu parayı nakit olarak Kadıköy İlçesinde Boğa heykelinin yakınlarında almıştım.

*07.03.2011 günü Saat:12.31’de Ali KIRATLI’yı (532 2569535) Halil KÖNTEK’in (532 3005561) aradığı görüşmede özetle; (Kayıt Sıra No:0000)

Halil’in “…para bende aldım” dediği, Ali’nin “Tamam ben geçicem,…, Seni ararım aşağı doğru buluşuruz gene” dediği tespit edilmiştir.

*07.03.2011 günü Saat:12.50’de Ali KIRATLI’nın (532 2569535) Halil KÖNTEK’i (532 3005561) aradığı görüşmede özetle; (Kayıt Sıra No:0000)

Ali’nin “Halil ben yaklaştım” dediği Halil’in “Tamam geliyorum” dediği, Ali’nin “O aşağı doğru duruyorum gene,…, Siyah BMW ileyim ha,…, Sonu 79” dediği tespit edilmiştir.

Soruldu: Halil KÖNTEK ile aynı gün parayı almak için buluştuğunuz anlaşılmaktadır. 60.000 TL parayı kim yada kimlere verdiğinizi açıklayınız.

CEVAP: Ben 60.000 TL parayı kimseye vermedim. Kendi işlerimde kullandım.

*12.03.2011 günü Saat:16.18’de Ali KIRATLI’nın (532 2569535), Yusuf TURANLI’yı (533 4510996) aradığı; (Kayıt Sıra No:……)

Ali’nin “Nerdesin ya kendine gelemedin mi daha” dediği, Yusuf’un “Yok geldim ya” dediği, Ali’nin “He İstanbul maçına geldim yoksun buralarda…O şeyin siparişini verdim gelecek bu hafta falan iki tane söyledim... O çocuğun şeyini saatini haber veririm sana geldiğinde ulaştırırsın tamam… Tamam aradılar daha getirmemişler saati” dediği, Yusuf’un “Tamam” dediği tespit edilmiştir.

uefa çok net küsküler.

Bu kadar rezilliği ve şerefsizliği örtecek kadar namussuz insan varmı çok merak ediyorum bu dünyada

2001 yılında Galatasaray-Ankaragücü maçından önce (şampiyonluğu kaybettiğimiz maç) Ankaragücülü Cafer Aydın takımla birlikte Fenerbahçe 'den 500.000 dolar teşvik aldıklarını, Ersun Yanal 'ın parayı dağıttığını kabul etmişti. Ama suç değildi o zamanlar.

ozaman 2001ide kest. kaldi 3 kirli sampiyonluk varmi delili olan ? 1996 , 2005 , 2007 bu sezonlara ?

15.05.2011 günü oynanan Fenerbahçe-Ankaragücü maçı için şüphelilerin günler öncesinden şike faaliyetlerine başladıkları, özellikle İlhan Yüksel Ekşioğlu ve Cemil Turhan’ın, Mehmet Yenice ve Yavuz Ağırgöl aracılığıyla Ankaragücü takımında oynayan futbolculara ulaşmaya çalıştıkları, bu amaçla Mehmet Yenice’ye İlhan Yüksel Ekşioğlu tarafından 400.000 dolar ödeme yapıldığı anlaşılmış, bahse konu para Mehmet Yenice’nin üzerindeyken şahıs fiziki takibe alınmış, yapılan takip esnasında arabasıyla seyir halinde olan şahıs rutin polis güvenlik kontrolüne girmiş, kolluk birimlerinin araç üzerinde yaptıkları uygulama fiziki takibi sürdüren görevlilerce kamera çekimi ile kayıt altına alınmış, bu çekimler esnasında şahsın üzerinde bulunan para görüntülenerek delillendirilmiştir. Ancak soruşturmanın deşifre olmaması için herhangi bir işlem yapılmamıştır.

TFF serefsizler vtoplulugunun karar almasi icin bundan iyi delil daha ne olsun?????

Üst Alt