# İdeal 11 - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# İdeal 11

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # İdeal 11

amacım Atila Turan' ı kötülemek değil ama Anadolu klüplerinde oynayan futbolcular f5 veya Galatasaray a karşı oynarlarken daha farklı bir görüntü sergiliyorlar.

ki bize solbek devre arasında lazım, Atila Turan sezon sonuna kadar Orduspor da oynar.

Devre arası yabancı birini kiralayabiliriz yarım sezonluğuna veya Ziya'yı alabiliriz devre arası sezon sonu da Atila'yı alırız Hakan , Çağlar ve Riera'yı yol veririz.

Ziya veya Atila'dan en az birinin en azından lig seviyesine göre üst düzey bir sol bek olacağını düşünüyorum.

Devre arası yabancı birini kiralayabiliriz yarım sezonluğuna veya Ziya'yı alabiliriz devre arası sezon sonu da Atila'yı alırız Hakan , Çağlar ve Riera'yı yol veririz.

Ziya veya Atila'dan en az birinin en azından lig seviyesine göre üst düzey bir sol bek olacağını düşünüyorum.

lig seviyesinde olcaksa gerek yok yine Avrupa da yol geçen hanı yaparlar.

avrupa'da sağlam başarı istiyorsak sol bekimiz yabancı olmak zorunda şu anki yerli oyuncu havuzuna göre

hatta 6 yabancı hakkının 4'ünü falan defansta kullanmak lazım. diğer bölgeler için kaliteli yerli oyuncular mevcut çünkü

Atila' yı yıllardır yazıp duruyoruz. Almadık, yok o herif Türkiye' ye gelmez falan derken, Anadolu kulübünde gördük adamı. Biz gerçekten bazen çok saçma sapan işler yapıyoruz.

-----------Muslera-------

Eboue---Semih-Dany---Riera

-------Yekta*----Melo------

Hamit-----Selçuk---Amrabat

-----------Umut----------

* CL maçlarında Yekta yerine Engin.

Riera harici sevdim. gerçi solbek e kimi koyarsak koyalım su anki kadro dahilinde burun kıvırırız :D

maçlara 10 kişi cıkalım en iyisi.

Bir ara onu bile düşündüm :) Malum İtalya'da bu aralar tekrar 3'lü defansa dönüş var. Mesela şöyle bir 3-5-2 oynasak:

----------Muslera---------

Eboue-----Semih------Dany

------Yekta*----Melo------

Hamit----Selçuk---Amrabat

------Umut----Elmander---

avrupa'da sağlam başarı istiyorsak sol bekimiz yabancı olmak zorunda şu anki yerli oyuncu havuzuna göre

hatta 6 yabancı hakkının 4'ünü falan defansta kullanmak lazım. diğer bölgeler için kaliteli yerli oyuncular mevcut çünkü

O zaman Gökhan İnler'i getirmek lazım hocam Melo'nun yerine , Amrabat'da oynamayacak , Top Class forvet oynayacak.

Bizim maç haricinde Atila' yı izlemişliğin varmı? çünkü dediğim gibi f5 ve Galatasaray' a karşı bambaşka oynuyorlar.

Daha önce Fransa'da birkaç maçını izledim bizim maçtan önce ki ikisinde de 90 dakika forma giydiği İbb-Ordu ve Ordu-Kayseri maçlarını izledim.

Ek olarak Beira-Mar'da kiralık oynadığı zamanlarda izledim 1-2 maçını çok fazla süre almıyordu ama.

Edit ; Bu adam bir sol bek olmasına rağmen geldiği ilk maçta asist yaptı Hasan Kabze'ye.

Videosu ;

[video=youtube;VdxdryHg1iU]https://www.youtube.com/watch?v=VdxdryHg1iU[/video]

Alper'in şuan ki Melo'dan iyi oynayacağı kesin fakat gerçek Melo ile kıyaslarsak geçen sene Selçuk ile harika çıkardığı maçlara falan bakarsak ?

sene sonunda sanmıyorum ben Melo' nun bonservisi ile alacağımızı. kaliteli bir sol bek + Alper veya başka bir genç yetenekli Türk futbolcusu pek gayet işimizi görür ki daha Engin,Yekta,Furkan var kadromuzda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt