ideal uyku süresi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ideal uyku süresi

Bu konuda tıbbi bir bilgim yok ama, 7-9 saat arası iyi olmalı diye düşünüyorum. 4-5 saat uyuyunca bünye pek iyi olmuyor :) Fazla uyuyunca da kendine gelmek biraz zaman alıyor...

hqdefault.jpg

Hayat o kadar hızlı akıyor ki geride kalmamak için uykudan ve dolayısıyla sağlıktan feragat etmek gerekiyor. Son 2 senedir günde maksimum 5 saat uykuyla duruyorum. Sistem bizden bunu talep ediyor malesef.

bu yazdıklarımı uygulayan kesinlikle faydasını görecektir kesinlikle !

* ideal uyku süresi yetişkin bir insan için 5 saat yeterlidir. vücudun ihtiyacından bahsediyorum tembellik ve alışkanlık hariçtir.
* gecenin en verimli uykusu yatsıdan sonra başlar gece ortasına kadar hatta son üçte bire kadar sürer.
* sabah namazı vakti çıkışından 45 dk sonra başlayıp öğlene kadar süren vakitteki uyku % 400 verimlidir. buna kaylule denir. mesela yarım saat uyuyan gece 2 saat kadar uyumuş olur.
* yorgunluktan kurusanız dahi ikindiden akşama kadarki sürede uyumayın . dinlenmiyor bilakis ters etkisini görüyorsunuz.
* uyuduğunuz oda zifiri karanlık olsun
* uyurken yemek yemeyin az miktar su içebilirsiniz

bu yazdıklarımı uygulayan kesinlikle faydasını görecektir kesinlikle !

* ideal uyku süresi yetişkin bir insan için 5 saat yeterlidir. vücudun ihtiyacından bahsediyorum tembellik ve alışkanlık hariçtir.
* gecenin en verimli uykusu yatsıdan sonra başlar gece ortasına kadar hatta son üçte bire kadar sürer.
* sabah namazı vakti çıkışından 45 dk sonra başlayıp öğlene kadar süren vakitteki uyku % 400 verimlidir. buna kaylule denir. mesela yarım saat uyuyan gece 2 saat kadar uyumuş olur.
* yorgunluktan kurusanız dahi ikindiden akşama kadarki sürede uyumayın . dinlenmiyor bilakis ters etkisini görüyorsunuz.
* uyuduğunuz oda zifiri karanlık olsun
* uyurken yemek yemeyin az miktar su içebilirsiniz
Uyurken yemek yemeyeceksek uyumanın ne anlamı var

Mi Note 10 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt