Igor Tudor Resmen Kovuldu! - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Igor Tudor Resmen Kovuldu!

Vay Babanin gözüne, kripto oldugunu biliyordum ama bu kadar oldugunu bilmiyordum.

62574_1.jpg

Yabancı hocaların ne kadar zor şartlarda çalıştığını şu günlerde açıkça görüyor herhalde herkes. Geçen sene sıfırdan takım kuran adama yapılanlara bakın bir de şimdi bakın.

Mesela bizde şu anda bir enkaz edebiyatıdır gidiyor. Oysa geçen sene lig başlangıcına göre Ndiaye yok ama Nagatomo var. Yani şartlar eşit. Şampiyon olan takım aynen duruyor. Rakipler gerilemiş. Sadece ekstradan 6 maç var. Ali Naci Küçük dün haber yapmış Terim düşünceli diye. Muhtemelen yabancı hoca şampiyon takımın başına gelse ve o şampiyon takımı yerli bir hoca kursa şu anda o yabancı o hocanın başında boza pişiriliyordu. Geçen sene bu takım şampiyon haberleri yapılırdı.

Bu şartlarda yerli hocaların psikolojik olarak başarısız olma ihtimali yok. Her şartta başarılılar.

Yabancı hocaların ne kadar zor şartlarda çalıştığını şu günlerde açıkça görüyor herhalde herkes. Geçen sene sıfırdan takım kuran adama yapılanlara bakın bir de şimdi bakın.

Mesela bizde şu anda bir enkaz edebiyatıdır gidiyor. Oysa geçen sene lig başlangıcına göre Ndiaye yok ama Nagatomo var. Yani şartlar eşit. Şampiyon olan takım aynen duruyor. Rakipler gerilemiş. Sadece ekstradan 6 maç var. Ali Naci Küçük dün haber yapmış Terim düşünceli diye. Muhtemelen yabancı hoca şampiyon takımın başına gelse ve o şampiyon takımı yerli bir hoca kursa şu anda o yabancı o hocanın başında boza pişiriliyordu. Geçen sene bu takım şampiyon haberleri yapılırdı.

Bu şartlarda yerli hocaların psikolojik olarak başarısız olma ihtimali yok. Her şartta başarılılar.

Bir de şu var Tudor zamanı herkes bizim takımın en iyi kadro olduğu iddiasındaydı

Nedense bu takımın tam kaç puandan liderliği verdiği, bu noktaya Tudorun saçmalıkları yüzünden geldiğini ve o günler de artık tepetaklak olma noktasına geldiğini pek dile getirmiyorsun bu tür mesajlarında.

Sanki bu ülkede rahat çalışabilen bir teknik direktör varmış gibi davranıyorsun. Şu an başımızda olan ve bu ülkenin gelmiş geçmiş en kariyerli teknik direktörü hakkında bile neler yazılıp çiziliyor.

Tudor sinirlerine hakim olamayan, bu yüzden kriz yönetemeyen biri benim gözümde. Bunun üzerine inadını koyduğum zaman benim için suçun büyüğü Tudora ait.

Kadronun iyi olduğuna ise katılmıyorum. O harcanan paralara daha iyi bir iş çıkabilir idi ortaya. Aynı zamanda Ndiaye gitti Nagatomo geldi, buna da yüzde yüz katılmıyorum. Çünkü aynı zamanda orta sahadan Fernando eksildi.

Benim görüşüme göre büyük takımda çalışmak için kriz ve oyuncu yönetimi çok önemli.

Bu adam kendi kurduğu takım ile iki haneli puan farkına rağmen liderliği verdi, hadi onu uzun maraton olabilir diye kabul edelim, takım tepetaklak olma noktasına geldi.

Bir ton para harcadılar Cenk ile birlikte, altına girdiğimiz sözleşmeler cabası ama sonuç aşırı kırılgan bir takım.

Bir an da orta sahası dağılan bir takıma, yaptığı bir tane kiralık takviye ile şampiyon oldu Fatih hoca. Bir kere olsun bu kerkenez gibi çıkıp basın önünde ağladığını hatırlamıyorum.

Eleştirilecek,başarısız olduğu çok mevzu var doğrudur

Bir de başarılı olduğu mevzulara bakalım.Takımın kanserli hücrelerini sevdi attı.Bir çok taraftar,medya tepki vermesine rağmen geri durmadı.Belki Bruma mevzusu yanlış sayılabilir ama onda tek payı onun oynadığını düşünmüyorum.Dursun ve ekibinin oyuncu alma,satma işlerinde ki yaptığı oyunları hepimiz biliyoruz

O kadar hoca geldi dediniz yüreği yetmez gitti Selçuk'u kesti.Bir çok medya adamı tepki verdi geri durmadı.Uzun zamandır kimsenin cesaret edemediği bir şeyi yine Tudor yaptı

Takımın ilk haftada ki oyunu ortasahada ki mücadele Terim'in 2012 Galatasaray'ından sonra belki de ilk kez gördük.Takım umut vadediyordu

Fb maçında ise belki de uzun senelerdir kimsenin başaramadığı bir şeyi başarma noktasına gelmişti

Tudor'un şanssızlığı belki de tarihte böylesi az rastlanır bir fikstürle karşı karşıya kaldı.Ts-Başakşehir-Bjk deplasmanlarını arka arkaya oynamak hiç bir hoca için kolay değil.Bu kariyerinin hele başında hoca için daha zordur

Futbolcuların maaş sıkıntısı vardı yine de tek kelime edip bizim böyle sorunlarımız var diyip kaos çıkartacak ortam yaratmadı bu bile bence takdiri hak ediyor

Sanki hocayı başkası istemiş gibi yerden yere vuruldu.Beden hocası kadar sahip çıkılmadı bunda en büyük pay tabi Sneijder'i yollamasından kaynaklı hocaya tepkiydi kanımca

Neyse en azından şunu öğrenmiş olduk ki bizde böyle potansiyel hocalar iş yapmaz,yapamıyor taraftar yeterince sabırlı değil

Tudor'un daha bir çok şeyi öğrenmesi şart.Medya oyunlarına çok yenik düştü.Apo'nun milli takımın kariyerinde yaptığı basın toplantılarını hatırlayın bir de şimdi medyayı manipule etmesine bakın bunlar zamanla tecrübe edilebilecek şeyler

Kalsaydı başarılı olurdu,olmazdı orasını kestirmek güç ben şahsen kalmasını istememin tek sebebi geçmiş yıllarda yapmış olduğumuz bir birinin benzeri hamlelerdi

Kendisine bundan sonra ki kariyerinde başarılar diliyorum

Üst Alt