Igor Tudor Resmen Kovuldu! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Igor Tudor Resmen Kovuldu!

Oyuncuların takımı sabote ettiğine dair elinizde ne gibi bir done var gerçekten? Adamların yarısı formsuz, yarısı yeteneksiz, üstüne hoca adamları asıl yerinden ziyade herkesin yerini değiştirerek zaten ne oynadığı belli olmayan adamları iyice düzenden çıkardıktan sonra ortaya çıkan futbolumsu şey mi sabotaj oluyor?

Tudor'un gitmesinin çözüm olmayacağını düşünen biri olarak ben de bu sabotaj konusunda kısmen böyle düşünüyorum. Takımdaki düşüşün üç ana nedeni sıralarsak ilk sırada sezonue rken açmanın getirdiği fiziksel düşüş ilk sırayı alır. Sonra kadro darlığı gelir ve nihayetinde de hocanın anlamsız 3'lü ısrarı. Ama kısmen dedim çünkü oyuncularda da iki sebepten olduğunu tahmin ettiğim bir memnuniyetsizlik var. Belki sabotaj değil ama bir vurdumduymazlık ya da motivasyon düşüşü diyebileceğimiz durum. Bunlardan birincisi hocanın antrenman temposu olabilir. Bir diğeri de yerlerinin sürekli değişmesi. Bu memnuniyetsizlikler herşeye rağmen profesyonellik dışı tabi. Bir de hoca o kadar çok tartışıldı ki futbolcular bir noktadan sonra sallamamaya başladı galiba. Her an gitti gidecek denilen hocanın haliyle otoritesi sarsıldı.

Lol, sabote ediyor dediğiniz Maicon tarihi fark yiyeceğimiz Beşiktaş maçında iyi oynayan tek adamdı. Kimsenin sabote ettiği yok kicimizdan atmayalım. Belhanda yapabilir ama o karakterde bir tip ama normalde de bir bok yok Belhanda'da o yüzden sabote olduğunu sanmıyorum.

Tudor'un gitmesinin çözüm olmayacağını düşünen biri olarak ben de bu sabotaj konusunda kısmen böyle düşünüyorum. Takımdaki düşüşün üç ana nedeni sıralarsak ilk sırada sezonue rken açmanın getirdiği fiziksel düşüş ilk sırayı alır. Sonra kadro darlığı gelir ve nihayetinde de hocanın anlamsız 3'lü ısrarı. Ama kısmen dedim çünkü oyuncularda da iki sebepten olduğunu tahmin ettiğim bir memnuniyetsizlik var. Belki sabotaj değil ama bir vurdumduymazlık ya da motivasyon düşüşü diyebileceğimiz durum. Bunlardan birincisi hocanın antrenman temposu olabilir. Bir diğeri de yerlerinin sürekli değişmesi. Bu memnuniyetsizlikler herşeye rağmen profesyonellik dışı tabi. Bir de hoca o kadar çok tartışıldı ki futbolcular bir noktadan sonra sallamamaya başladı galiba. Her an gitti gidecek denilen hocanın haliyle otoritesi sarsıldı.
Valla bence saydığın sorunların hepsi de hocaya yazılır. Disipline edemediği için geçtiğimiz sezon takımın kayda değer tüm oyuncularını yolladı elbette tercihidir olabilir ama bu sene kendi getirdiği adamları da o veya bu sebepten disipline edemiyorsa koysun şapkasını önüne düşünsün onda bunda suç aramaya gerek yok. Kadro darlığına katılmıyorum veya bu bir sorun ise bugün ortaya çıkmadı sezon başında planlamayı yine kendisi yaptı, 10 milyon bir 10 numaraya vermektense eksik gördüğü başka bir yere başka bir oyuncu isteyebilirdi ama yapmadı veya yaptıysa gerçekleşmesini sağlayamadı. Yasin, Sinan, Eren, Linnes gibi vasat denebilecek yedekler varken adamları olduğundan kötü duruma getirdi, zorunda kalmadığı sürece hiç kullanmadı bu da onun hatası uzar gider yani. Antrenman temposu da hocanın bileceği iş evet maksimum faydalanmak isteriz ama karşısındakilerde insan olduğunu gözeterek o dengeyi sağlamıyorsa yine onun hatası bir şekilde ortasını bulmalıydı ama görülüyor ki bulamamış...

Sabotaji eklemek için oyuncular ile garanti ücret yerine sadece maç başı anlasacaksin.( ki ileride göreceksiniz Tüm avrupa bu tarz sözleşme yapacak )

Diyelim ki selçuk bizden 3 milyon euro sabit ücret alıyor.
Vereceksin maç başı 100 bin euro
40 maç oynasa 4 milyon euro kazanmış olacak.
Bu sayede hiçbir oyuncuda performans düşüklüğü veya sabotaj sorunu yaşamazsin.

Gün yüzü görme DURSUN!

Çok ama çok geç kaldık.

Bana göre en geç IBB maçı pardon IBB fiyaskosu sonrası kıçına tekmeyi yemeliydi.

sent via GSC

Üst Alt