İnan Kıraç canlı yayında önemli mesajlar verdi - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İnan Kıraç canlı yayında önemli mesajlar verdi

Cevap: İnan Kıraç canlı yayında önemli mesajlar verdi

İnan kıraç özelinde sana katılıyorum ama onu destekleyenleri şakşakçı olarak görmen kendi savunduklarınla ters düşmüyor mu? insanlar bir düşüncenin yanında olunca buna iyi yada kötü darbe yada dikta ne dersen de ama her şeyden önce onlar için bir ideal ve bu senin düşüncenin tam tersi ise bu şakşakçılık mıdır ? yani ya benimlesin ya düşmanımsın mantığı karşı çıktığın şeye dönüşmene neden olmaz mı?

Yanlış anlaşılma söz konusu.

106 yıllık Galatasaray Spor Klübü tarihinde, ne kadar Galatasaray'a başkan olmuş adam varsa o kadar muhalif var bu camiada..Aynısını günümüz siyaseti içinde bahsedebiliriz. Daha iyisi mi var? Bilinmez.

İnan Kıraç'ı desteklemekte problem yok. Benim ülkemde özgür düşüncede hiçbir zaman sorun olmaz. Anlatmak istediğim farklı. Adnan Polat'ın dediği gibi, bu adamlar Galatasaray üyelerinin oylarının kendi ipotekleri altında zannediyorlar. Baskıcı ve zorlama bir zihniyete de şakşakçılık yapmak durumunda kalan insanların olduğu açık. Bunlar istiyor ki, bizim getirdiklerimizi destekleyecek, bizim seçtiklerimizin yanında olacaksınız. Son cümlemde belirtmek istediğim budur. İnan Kıraç ve türevlerinin karşısında kalmak istemeyen üyeler çok. Hal böyle olunca bu zihniyet insanları bir figuran olarak görüyor.

Önce biz ne istiyoruz? Bizim mentalitemiz ne "ben bilmem kocam bilirse" bu olayların aşılamayacağı, üyelerin figuran olmaktan öteye gitmeyecekleri aşikar.

sevgili moderatörüm...

forumlarda ikili tartışmaların pek bir yarar getirdiğine inanmıyorum...

ancak söylemeden geçemeyecegim bir iki şey var...

evet o tribünlerdeydim... prekazi eskişehire golü attığında ali sami yen'de zıplayanlardanım... golü görememiştim boyun yetmiyordu ama olsun...

o zamanla bu zaman arasında tek fark ali sami yen'de kırılacak koltuk yoktu... tahtalar vardı...

o zaman da derwall yuhalanmış istifaya davet edilmişti...

o zaman da medya bu derwall futboldan anlamıyor diyordu...

o zaman da hıncal vardı...

ama şimdi derwall'in deviriminden bahsediyoruz...

"ironi"nin fransız lastik markası olmadığı konusunda da haklısın...

keşke benim yazdıklarıma da lastik muamelesi yapmak yerine "ironi" gözlüğü ile bakabilseydin...

yazdıgın "uzun yazı" (ki keşke hepimiz uzun uzun yazsaydık ve yazılanları uzun uzun okuyabilseydik) benim için tek bir cümle de manasızlaştı...

"Biz onları hiç bir zaman yalnız bırakmadık, ta ki onlar bizi yalnız bırakana kadar"

bu cümleyi kuran biriyle "you'll never walk alone" cümlesini tartışamam...

benim için taraftarı olduğum takım Galatasaray Spor Klübüdür... işi Spor yapmaktır... başarı satmak değil...

yeni doğmuş oğlum o tribünlerde yerini alacak yaşa geldiğinde,

umarım taraftarımız da bunun bilincine varmış olur...

Bakın ben bugun formda neyi fark etim uzun uzun yazdığınızda daha bilge bir adam imajı çizip, hani bide sert erkeğim ama bir o kadarda sevecenim ağır konuştuysam üzdüysem alınmayın kızmayın ama ben hep haklıyım imajı prim yapmakta. Futbolcu iki pas yapamaz taraftar protesto eder haksız olur, takım adam gibi bir galibiyet serisi yakalayamaz taraftar protesto eder haksız olur, başkan çevresindeki yöneticileri doğru seçemez taraftar protesto eder yine haksız olur, yöneticiler doğru transferler yapamaz taraftar protesto eder taraftar yine haksız olur, taraftar başarsızlıklarda başarsızlığın nedeni olarak gördüğü insanları istifaya davet eder yine haksız olur, o haklı bu haklı taraftar herzaman haksız olur, o gitmicek bu gitmicek taraftarmı istifa edip gidicek, ironiyi fransız lastik markası zanneden bazı renkdaşlarımada ne demek istemişim, ne demek istememişim biraz daha anlamaları için çaba sarfetmeye davet ediyorum, tabiki biz bunların hiç birini hakketmiyoruz.

Yeri geldiği zaman, Galatasarayın 14 senelik şampiyon olamadığı dönemden dem vuranlar, herşeyi işlerine geldiği gibi yorumlamasalar ne güzel olacak! O dönemde kendileri tribün amigosumuydu acaba? o tribünler hiç mi takıma serzenişte bulunmadı? takımı hiçmi protesto etmedi? Galatasaray Spor Klübünün faaliyet alanı nedir? Galatasaray Spor Klübü hizmet üreten bir klüptür. Ürettiği hizmet futbol özelinde başarı satmaktır, başarı arzının olmadığı yerde talep onunla doğru orantılı olarak haraket eder, insanlar tabiki mazoşist olmadıkları sürece başarsız bir takımı izlemek için o stada gitmeyecektir ama elbetteki hani hep iyi günde ve kötü günde dedik ya gene vicdanımız elvermedi onlara destek olmaya gittik ya, eh işte o stada takımına sahip çıkmak için gidip, oynan ruhsuz, umarsız soytarlığı görüp elinden gelen tek şey olan protesto hakkını kullandığında kimse bana "motto"imiş "vandalizm"imiş "You'll Never Walk Alone" imiş demesin. Biz onları hiç bir zaman yalnız bırakmadık, ta ki onlar bizi yalnız bırakana kadar. Galatasaray taraftarı kimilerine göre vefasız olarak görülebilir, kimilerine göre unutkan olarakta görülebilir, sonra çıkıp bunu birileri dilede getirebilir ama Galatasaray taraftarı aptal değildir, bilgi sahibi olmadan fikir sahibide değildir, onun bunun ağzına bakıp fikirlerini değiştirmez, insanların fikirlerinin değişmesi bir süreç sonucudur, değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Dün dünyanın düz bir tepsi olduğuna inanlar eskilere vefasızlık olmasın diye hala bunamı inansınlar? iki kişi koltuk kırdı diye, bütün Galatasaray taraftarımı vandaldır? herşeyden önce bir Galatasaray taraftarı böyle bir genellemeyi kendi renkdaşlarına nasıl yapar? bu nasıl bir aidiyet duygusudur? peki bunları söyleyen, bu genellemeyi yapmaktan nasıl gocunmaz? Galatasaray, başkanspor değildir. Bir başkanı istememek nasıl kendi camiasına küfretmek olur? Galatasaray camiası demek Sayın Polat, Sayın Polat demek Galatasaray camiası demekmidir? Asıl şimdi bu nasıl bilgi sahibi olup fikir sahibi olmaktır? Galatasaray taraftarı ne Arsenal taraftarını, ne Manchester United, nede Liverpool taraftarını kendine örnek alır, Galatasaray taraftarının kendi mazisinde örnek alacağı çok daha büyük efsaneler vardır. Galatasaray taraftarı, birilerine öykünmenin peşinde değildir. "Uzun yazdıysam birilerini kırdıysam, bla bla bla bla bla..........."

Saygılar

sevgili moderatörüm...

forumlarda ikili tartışmaların pek bir yarar getirdiğine inanmıyorum...

ancak söylemeden geçemeyecegim bir iki şey var...

evet o tribünlerdeydim... prekazi eskişehire golü attığında ali sami yen'de zıplayanlardanım... golü görememiştim boyun yetmiyordu ama olsun...

o zamanla bu zaman arasında tek fark ali sami yen'de kırılacak koltuk yoktu... tahtalar vardı...

o zaman da derwall yuhalanmış istifaya davet edilmişti...

o zaman da medya bu derwall futboldan anlamıyor diyordu...

o zaman da hıncal vardı...

ama şimdi derwall'in deviriminden bahsediyoruz...

"ironi"nin fransız lastik markası olmadığı konusunda da haklısın...

keşke benim yazdıklarıma da lastik muamelesi yapmak yerine "ironi" gözlüğü ile bakabilseydin...

yazdıgın "uzun yazı" (ki keşke hepimiz uzun uzun yazsaydık ve yazılanları uzun uzun okuyabilseydik) benim için tek bir cümle de manasızlaştı...

"Biz onları hiç bir zaman yalnız bırakmadık, ta ki onlar bizi yalnız bırakana kadar"

bu cümleyi kuran biriyle "you'll never walk alone" cümlesini tartışamam...

benim için taraftarı olduğum takım Galatasaray Spor Klübüdür... işi Spor yapmaktır... başarı satmak değil...

yeni doğmuş oğlum o tribünlerde yerini alacak yaşa geldiğinde,

umarım taraftarımız da bunun bilincine varmış olur...

ben derwall dönemindeki maçları canlı seyretmiş biri olarak şunu kesin söyleyebilirim ki- derwallın takımında bir futbol disiplini vardı. takımın her oyuncusunu ne yaptığını bilerek oynuyordu. kabul zaman zaman kapasiteleri doğrultusunda oyuncular istenilen seviyede oynayamıyordu ve 14 yılın getirdiği stres de vardı ama ve lakin o takım kesinlikle şimdiki takıma ve o çoook büyük devrimci(!) hoca diye övülen rijkaardın takımına göre çok çok pozitif bir takımdı..

Mahlas kemali renktaşım beni yanlış anladığını düşünüyorum,ben sizin düşüncelerinize lastik muamelesi yapmadım sizin düşüncelerinizi aşalamak onları değersiz görmek gibi bir niyetim inanın yoktu sizin düşüncelerinize katılarım yada katılmam ama bu onlara değer biçme hakkını bana vermez herşeyden öte bu beni haddimede değildir.

Sizde takdir edersiniz ki yazımda herhangi bir alıntı yapmamışım yazımı genel olarak form da katılmadığım bazı görüşler üzerine yazdım hatta uzun yazma ile ilgili kısım bu haber konusu üzerine bile değildi ama şimdi keşke tektek alıntı yapsaymışım diye düşünüyorum buda benim hatam lütfen bu konuda beni yanlış anlamayın size katılırım yada katılmam siz görüşünüzü söylersiniz ben görüşümü bu bu fomun doğası gereği ama kesinlikle bunu size yada düşünceleriniza karşı bir art niyet bir saldırı olarak görmeyin buna bir çeşit beyin fırtınası olark bakın tabi ki kimse haddini aşmadığı sürece ve inanın bu formada ne mod lar nede üyeler kötü niyetli çünkü hepimizin ortak bir aşkı var ve hepimiz onun iyiliğini istiyoruz düşünceler farkı olsada varmak istediğimiz nokata aynı:)

Üst Alt