İnan Kıraç canlı yayında önemli mesajlar verdi - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İnan Kıraç canlı yayında önemli mesajlar verdi

Cevap: İnan Kıraç canlı yayında önemli mesajlar verdi

Türkiye liginde 2 takımdan biri 10 yıl boyunca her sene şampiyonlar liginde oynasın, diğeri hep uefa gruplarında elensin. 10 yıl sonunda, bu iki takımın taraftar sayısı, store, stadyum ve tv gelirleri vs.. tüm gelirleri arasındaki fark kaç milyon euro olur? Bu gelir farkı, Galatasaray'ı kurtaracağı söylenen hangi projenin bedeline eş değer olabilir?

Türkiye liginde 2 takımdan biri 10 yıl boyunca her sene şampiyonlar liginde oynasın, diğeri hep uefa gruplarında elensin. 10 yıl sonunda, bu iki takımın taraftar sayısı, store, stadyum ve tv gelirleri vs.. tüm gelirleri arasındaki fark kaç milyon euro olur? Bu gelir farkı, Galatasaray'ı kurtaracağı söylenen hangi projenin bedeline eş değer olabilir?

aynen giden şampiyonluk parası + şampiyonlar ligi ayak bastı parası , gruplarda kazanılan para , ve şuan takım kötü gidiyor diye takım iyi olsaydı full çekicek olan stad inanılmaz para getirirdi klübe kaç yıldır bu gelirlerden oluyoruz .

yatırım yapsaydı gelen başarılar para olarak dönücek zaten + prestij gerçi yaptı yatırımı ama boş boş transferlere 2012 2012 dedi devre arası 10.75 m € harcadı .

hayir abicim ben kabul etmiyorum

GSi korumak benim amacim diyen adam kaptanina buyuk kafali seks yapiyo falan diyen adamlara randevu vermez

ustuneli dinledinmi?

bir daha lutfen aramayin beni bu konularda konusmak istemiyorum dedi kapatirken

inan kiracada lafi soktu benim terbiyem elvermez kol kirilir yen icinde kalir dedi

inan kirac ustunelde bile polati koruma geregini uyandirdi, sirf o yuzden bile baglanmis olabilir

ayrica mukemmel konustu kimsenin eline malzeme vermedi

arada cok buyuk vizyon farki var coookkkkkkkkk

Canlı izlemedim ama gündüz bi arkadaş link vermişti burda H.Üstünelin olduğu kısımlarda dahil tamamını izledim.

Bak hala anlamadığın nokta şu usta bu adam burdaki birçok arkadaşın deyimiyle devirmeye çalıştığı A.Polat'a da randevu verip alırım diyebilecek kadar açıkyürekli birisi ,Sayın H.Üstünel'in yöneticilik yönünü beğenmeyenlerde elbet vardır.Bende çoğunlukla icraatlarını sevsemde beğenmediğim noktalarda oluyor elbet ancak artıları eksilerinden fazla olması ve kişilik olarak son günlerin moda lafı "adam gibi Adam" biri olmasından dolayı her 10 taraftarımızdan 8i eminim senin ve benim gibi seviyordur.Gelelim meşhur kol kırılır içinde kalır mevzusuna şu ortamda ne kol kaldı ne yen gerçek olan bu yönetimle Galatasaray'ı yakında 4 KOLluya binecektir.Bizde burdan nasıl bilirdiniz sorusuna iyi bilirdik deriz topluca.Şimdi gönül kantarına bi koy ağırlıkları bu programdaki ciğersizler mi Galatasaray'a daha çok zarar veriyor yoksa bu ciğersizlere konuşturan ve kuzu olmayan büyük başkan (!) sayın A.Polat mı? yada sırf bu programa çıktı diye plan program ve görüşlerini bildirdi diyen İ.Kıraç mı ?

İ.Kıraç A.Polat'ı koruma güdüsüne girse Ü.Aysal,F.Süren,A.Öztürk gibi isimleri zikredermi hadi etti diyelim bunların hepsi A.Polat muhalifi değilmi kendilerini meze ettirirler mi?Koruma lafı taraftarın bile ne kadar paranoyaklaştığını gösteriyor.

İşin diğer kısmına gelirsek yaşça benden büyüksün tecrübelerin elbettiki benden fazladır ancak siyasette de menfaatin gereği nasıki muhalefetle bile hükümet oluşturulur ve hatta ülkeler bile gerektiğinde menfaatleri için başdüşmanlarıyla işbirliğine girişirlerse sayın İ.Kıraç'ın sergilediği duruşta aynı paraleldedir.Yani Galatasaray menfaatleri için ne gerekiyorsa yapacak zihniyettedir daha önceki mesajımdada yazdığım gibi zaman ve mekan değil Galatasaray önemlidir.Ha Telegol ha Süyaset gündemi aslolan Galatasaray'dır.

"Vizyon" Galatasaray'ın kuruluşundan beri her zaman bu ülkeye gösterdiği ve öğrettiği şeylerin başında gelir.Galatasaray diyince akla sadece klüp gelmesin liseside dahil tüm kurumları.3-5 kişinin lafıyla ne vizyon sahibi olunur ne vizyon kaybedilir.

Son olarak burdan İ.Kıraç destekçisi veya şunun adamı vs. olduğum anlaşılmasın zamanı geldiğinde yeni yönetim kim seçilirse artık bu sene yada seneye farketmez hatalı gördüğüm her konuyu eleştiririm.

Canlı izlemedim ama gündüz bi arkadaş link vermişti burda H.Üstünelin olduğu kısımlarda dahil tamamını izledim.

Bak hala anlamadığın nokta şu usta bu adam burdaki birçok arkadaşın deyimiyle devirmeye çalıştığı A.Polat'a da randevu verip alırım diyebilecek kadar açıkyürekli birisi ,Sayın H.Üstünel'in yöneticilik yönünü beğenmeyenlerde elbet vardır.Bende çoğunlukla icraatlarını sevsemde beğenmediğim noktalarda oluyor elbet ancak artıları eksilerinden fazla olması ve kişilik olarak son günlerin moda lafı "adam gibi Adam" biri olmasından dolayı her 10 taraftarımızdan 8i eminim senin ve benim gibi seviyordur.Gelelim meşhur kol kırılır içinde kalır mevzusuna şu ortamda ne kol kaldı ne yen gerçek olan bu yönetimle Galatasaray'ı yakında 4 KOLluya binecektir.Bizde burdan nasıl bilirdiniz sorusuna iyi bilirdik deriz topluca.Şimdi gönül kantarına bi koy ağırlıkları bu programdaki ciğersizler mi Galatasaray'a daha çok zarar veriyor yoksa bu ciğersizlere konuşturan ve kuzu olmayan büyük başkan (!) sayın A.Polat mı? yada sırf bu programa çıktı diye plan program ve görüşlerini bildirdi diyen İ.Kıraç mı ?

İ.Kıraç A.Polat'ı koruma güdüsüne girse Ü.Aysal,F.Süren,A.Öztürk gibi isimleri zikredermi hadi etti diyelim bunların hepsi A.Polat muhalifi değilmi kendilerini meze ettirirler mi?Koruma lafı taraftarın bile ne kadar paranoyaklaştığını gösteriyor.

İşin diğer kısmına gelirsek yaşça benden büyüksün tecrübelerin elbettiki benden fazladır ancak siyasette de menfaatin gereği nasıki muhalefetle bile hükümet oluşturulur ve hatta ülkeler bile gerektiğinde menfaatleri için başdüşmanlarıyla işbirliğine girişirlerse sayın İ.Kıraç'ın sergilediği duruşta aynı paraleldedir.Yani Galatasaray menfaatleri için ne gerekiyorsa yapacak zihniyettedir daha önceki mesajımdada yazdığım gibi zaman ve mekan değil Galatasaray önemlidir.Ha Telegol ha Süyaset gündemi aslolan Galatasaray'dır.

"Vizyon" Galatasaray'ın kuruluşundan beri her zaman bu ülkeye gösterdiği ve öğrettiği şeylerin başında gelir.Galatasaray diyince akla sadece klüp gelmesin liseside dahil tüm kurumları.3-5 kişinin lafıyla ne vizyon sahibi olunur ne vizyon kaybedilir.

Son olarak burdan İ.Kıraç destekçisi veya şunun adamı vs. olduğum anlaşılmasın zamanı geldiğinde yeni yönetim kim seçilirse artık bu sene yada seneye farketmez hatalı gördüğüm her konuyu eleştiririm.

ben bizi bu duruma getiren seyin plansizlik ve prensipsizlik oldugunu biliyorum reis

hersey bu rezilligin altindan cikiyor

ilk icraati bu programa cikmak olan birine sempatiyle falan bakamam

onunde cok basit bir secim vardi mesela

ali kircanin (ornek) programinda GS i tartismak GS lilarla

yada soytarilarla konusmak

bu basit kararda bile prensipsizlik ornegi gosterip hata yapmis adama helal olsun diyemem vicdanim el vermez

bu arada dikkat et unal aysal demiyorum, unal aysali bilmiyorum ama kalkip bize derseki telegolde planlarimi haftaya anlatacagim

onada kufuru basarim icimden

bukadar basit benim gozumde

GS parti degil siyaseti falan yok bu isin gitsin konussun yonetimle derdi neyse

bu sempanzeleri izlerkenmi GS in sorunlarini dinleyecegim ben?

GSi koruyalimmis bilmemneymis

Rijkaard bu adamlarin suratina mikrofon firlatti mikrofon

Ustuneli neden tutuyorum, detaylar onemsiz cunku adamin kafasi calisiyor presnipleri yerinde , hata yapsada yapmasada helal olsun

simdi bunlari soyluyoruma ama beni biraz okuduysan bu forumda polatin en buyuk dusmani kim diye anket acsaniz herhalde buyuk farkla kazanirim bilirsin

Baştada söylediğim gibi yönetimsel bazda düşüncelerimiz paralel usta ona şüphe yok A.Polat destekçisi falanda demedim zaten bugünki şartlarda A.Polat'ı destekleyenler genelde genç yaşta çabuk gaza gelen arkadaşlarla klasik Türk halkı gibi acıtasyonun yanındakiler.Yalnız sen herşeyin 4-4lük ve düzgün olmasını istiyorsun da işte o dediklerin bugünki dünyada imkansız o senin kafandaki 4-4lük hareket osmanlı dönemi beyzadelerin zamanında kaldı bu devirde illaki üstüne çamurda sıçrar taş atanda olur.

Ali Kırca veya M.A.Birand isimler farketmez bu isimlerden hangisi Galatasaray'ı çok düşünmüş ki program yapayımda camianın büyüklerini toplayayım konuşturayım bi çözüm bulmaya çalışayım demiş yok öyle birşey elde kalan ve en çok kitleye ulaşan ve izlenen programların başında Telegol geliyor malesef.Ha birde adam Galatasaray'a bişey olsa zaten herşey vakfa kalır dedi.Mal mülk peşinde biri olsa bunu neden açıklasın yada şan,şöhret,parayamı ihtiyacı var.Türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinde kendi adını taşıyan salonu bile var.KOÇ'ların damadı olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

Adamın tarzını,düşüncelerini,kişiliğini vs beğenirsin beğenmezsin ona eyvallah ancak söylediklerinden şu yanlış dediğin şeyler varsa onlar üzerinden tartışalım derim :)

şuan adnan polatın hafiften korunmaya başlanmasının tek sebebi

Türklerin en sık görülen özelliklerinden biri nedeniyle oluyo: düşeni, güçsüzü savunmaya çalışma...

inan kıraç asarız keseriz diye meydana çıkınca hersek sahiplenmeye başladı polatı

herşey tamam da sırf nakit için keita ve meirayı bir kalemde silen bir adamdan ne bekliyosunuz

adam taraftarın adeta taptığı ve takımın direği keitayı SAT-TI

futbol umurunda değil

futbolu adnan sezginin oyuncağı haline getirdi

herkes çıkıp takımda sadece x,y,z,t,k,s kalsın diğerleri gitsin demeyi biliyo

peki 15 tane transferi size adnan polat mı yapacak

adamın aldığı yerlilerin çoğu bonservisi olmadığı için gelmedi mi?

sadece teknik direktör ısrarıyla yekta ve çağlar parayla alındı neredeyse

takımı kurumsallaştırdı mı ? hayır.

hala kendisi futbolla uğraşıyo

Üstünel ne demiş başarısızlık baş gösterince, "biz bu işi yapamayacağız futbolun içinden birilerini getirelim transfer için"

polat kabul etmemiş ve Üstünele kapı gözükmüş

ahh ahh...

keske bunun ne manaya geldigini tam anlamıyla kavrayabilen taraftar sayımız biraz daha fazla olsa...

iste o zaman olaylara cok daha farklı acıdan bakmaya baslardık...

daha 2012 gelmedi ki

bu yaz o parayla kurarız mis gibi kadro

man city çatır çatır oyuncu almaya devam ediyo...

Ünal Aysal'ın getireceği iddia edilen 100 Mio USD işine pek aklım yatmadı,

Karşılıksız hibe olmayacaksa tabi...

Işın Çelebi'ye finansal konular hakkında hak vermiyor değilim,

Ancak ortada çok büyük bir yönetim zaafiyeti var,

ve asıl sorunumuz para değil,

Sorunun çözümü sanki başka yerlerde aranıyor gibi

Beyler burda yazılanları okuduktan sonra karamsar olmaya başladım..

Finansal Fair Play Kriterleri ve Ünal Aysal'ın Vereceği 100 Milyon $

ahh ahh...

keske bunun ne manaya geldigini tam anlamıyla kavrayabilen taraftar sayımız biraz daha fazla olsa...

iste o zaman olaylara cok daha farklı acıdan bakmaya baslardık...

daha 2012 gelmedi ki

bu yaz o parayla kurarız mis gibi kadro

man city çatır çatır oyuncu almaya devam ediyo...

Cok iyi niyetlisiniz...

Abramovicden örnek verim size..

Abramovic ne yapacak bu durumda biliyormusunuz...?

Ürüsn satislarin yani Forma, atki vs..vs..vs. 100 Tane satsa 200 tane göstercek birazcik fazla vergi ödeyecek ama kendisine yine Transfer yapacak kadar Para saglayacak...;)

Bu islerin cözümü basit...

Herkes Fenerbahce bilmem nekadara Forma satiyor derdi.. Herkes Fenerbahce Roberto Carlos´un Parasini sirf Forma satisi ile cikardi derdi... Ama bunlar yalan.. Sirf Aziz Yildirim´in kara paralarini girdirmesi icin uygulanmis bir senaryo....

Beyler burda yazılanları okuduktan sonra karamsar olmaya başladım..

Finansal Fair Play Kriterleri ve Ünal Aysal'ın Vereceği 100 Milyon $

Bilmiyorum seni karamsarlığa iten cümle bu muydu:

başkanlarına ve yöneticilerine borçlu olan klüpler 2012-2013 sezonuna kadar bu borçları klübün mali tablosundan çıkartması gerekiyor

Eğer buysa, bunun çözümü çok ama çok çok kolay. Ünal Aysal'ın (nam-ı değer Abramoviç Aysal'ın) şirketlerinden biri, ne bileyim mesela TT Arena tribünlerinden herhangi birine sponsor olur (örn: Pegasus), yada attım kafadan Galatasaray takımı adamın firmaları için çekilecek reklam filimlerinde oynar. GS bütçeye gelir, adam firmasına gider olarak bir şekilde işler. Kısaca türk zekası UEFA gibi hantal bir yapının düşünemediği açıkları bulur, merak etme.

Fazla para başarı getirmeyebilir, doğru; kurumsallaşma elzem konu, o da doğru; diğer yandan senin benim katkılarımın banka faizlerine gitmesinden se oluşacak kurumsal yapının ilerisi için atacağı adımlara, yatırımlara gitmesi çok daha doğru. En azından öcü değil burada bazı arkadaşların empoze etmeye çalıştığı gibi.

Bilmiyorum Abramoviç Chelsea Devlet Lisesi mezunu mu? yada küçklüğünden beri Chelsea taraftarı mıydı? tam oturmamış benzet me sanki ha?

Cok iyi niyetlisiniz...

Ürüsn satislarin yani Forma, atki vs..vs..vs. 100 Tane satsa 200 tane göstercek birazcik fazla vergi ödeyecek ama kendisine yine Transfer yapacak kadar Para saglayacak...;)

Herkes Fenerbahce bilmem nekadara Forma satiyor derdi.. Herkes Fenerbahce Roberto Carlos´un Parasini sirf Forma satisi ile cikardi derdi... Ama bunlar yalan.. Sirf Aziz Yildirim´in kara paralarini girdirmesi icin uygulanmis bir senaryo....

Eğer buysa, bunun çözümü çok ama çok çok kolay. Ünal Aysal'ın (nam-ı değer Abramoviç Aysal'ın) şirketlerinden biri, ne bileyim mesela TT Arena tribünlerinden herhangi birine sponsor olur (örn: Pegasus), yada attım kafadan Galatasaray takımı adamın firmaları için çekilecek reklam filimlerinde oynar. GS bütçeye gelir, adam firmasına gider olarak bir şekilde işler. Kısaca türk zekası UEFA gibi hantal bir yapının düşünemediği açıkları bulur, merak etme.

Fazla para başarı getirmeyebilir, doğru; kurumsallaşma elzem konu, o da doğru; diğer yandan senin benim katkılarımın banka faizlerine gitmesinden se oluşacak kurumsal yapının ilerisi için atacağı adımlara, yatırımlara gitmesi çok daha doğru. En azından öcü değil burada bazı arkadaşların empoze etmeye çalıştığı gibi.

Bilmiyorum Abramoviç Chelsea Devlet Lisesi mezunu mu? yada küçklüğünden beri Chelsea taraftarı mıydı? tam oturmamış benzet me sanki ha?

Ayni düsünceleri paylasiyoruz...

Adnan Polat bosu bosuna korktu.. Demirörene Milyon Dolarlarca Borclu olan Besiktas bu 2012 kriterlerinden nasil korkmadi da daha da borclandi..? Ayni Ligde ve Sezonda oynayan BJK icin 2012 Kriterleri gecerli degilmiydi..? Demekki adamlar bu kurnazliklari düsünmüsler ;)

Adnan Polat bu takıma bu saatten sonra sadece zarar verir,tamam ekonomik gelişim sağladı klübü zor durumda o kurtardı ama artık vaktini spora futbola vermeli ama malesef veremiyor futbol yönetiminden anlamıyor Adnan sezginde inat ediyordu.Bu yönetim becerisiyle polat sadece klübü bir holdin gibi yönetir ama burası bir spor klübü sporda başarılı olmazsan kimse formanı almaz maçına gitmez.Ünal Aysaldan ümitliyim ,Ali dürüstte yönetiminde yer alacaksa destek vermek gerekir her nekadar Kıraçın etik olmayan davranışı olsada.

Ayni düsünceleri paylasiyoruz...

Adnan Polat bosu bosuna korktu.. Demirörene Milyon Dolarlarca Borclu olan Besiktas bu 2012 kriterlerinden nasil korkmadi da daha da borclandi..? Ayni Ligde ve Sezonda oynayan BJK icin 2012 Kriterleri gecerli degilmiydi..? Demekki adamlar bu kurnazliklari düsünmüsler ;)

Haklısın.

Demirören Jimlastik Klübü. DJK

Kulağa pek hoş gelmiyor :)

chealsea veya herhangi bir ingiliz klübüyle, bizim klüpleri karsılastırmayın arkadaslar... orada klübün sahibi vardır... şahis şirketidir... vakti zamanında elton john bile bir klüp satın almıştır... orada klübün abramoviche olan borcu baska birseydir... bizim klüplerimiz dernekler kanununa tabidir... besiktasın sahibi demirören midir?... verdigi parayı nasıl acıklayacak?... hadi besiktas parayı geri verdi demirörene?... o boslugu nasıl acıklayacak???...

ünal aysal gelsin yönetimini kursun dogru isler yapsın sonuna kadar alkıslayalım... ama o is öyle al sana 100 milyon dolar demekle olmaz... olmasın mümkünse...

forma satisi gelirlerine gelince... en cok fener sattıgı söylenir... 20 milyon dolar ciro... dikkat edin... ciro... forma satısının net karı %30 u gecmez... öyle forma satısıyla acık kapatmak hayalcilikten öte degildir...

Cok iyi niyetlisiniz...

Cevabi yukarida yazdik arkadasim.. Cok basit bu isler...

chealsea veya herhangi bir ingiliz klübüyle, bizim klüpleri karsılastırmayın arkadaslar... orada klübün sahibi vardır... şahis şirketidir... vakti zamanında elton john bile bir klüp satın almıştır... orada klübün abramoviche olan borcu baska birseydir... bizim klüplerimiz dernekler kanununa tabidir... besiktasın sahibi demirören midir?... verdigi parayı nasıl acıklayacak?... hadi besiktas parayı geri verdi demirörene?... o boslugu nasıl acıklayacak???...

ünal aysal gelsin yönetimini kursun dogru isler yapsın sonuna kadar alkıslayalım... ama o is öyle al sana 100 milyon dolar demekle olmaz... olmasın mümkünse...

forma satisi gelirlerine gelince... en cok fener sattıgı söylenir... 20 milyon dolar ciro... dikkat edin... ciro... forma satısının net karı %30 u gecmez... öyle forma satısıyla acık kapatmak hayalcilikten öte degildir...

Çıka çıka bu şaklabanların programına mı çıktın be İnan Kıraç. Herşeyi geçtimde bu programmı yani. Tırt + Yanlış.

:)))))

yurdumun taraftarının futbolu herkesten cok daha iyi bildigini bilirdim de...

ekonomiyi de iyi bildigini bilmezdim...

gercekten cok basitmis...

hay aklıma...

Iyi Sen gec dalgani.. Senin görüsüne göre ozaman Besiktas batti.. 5-10 sene Avrupa kupasini silsin ne dersin..??

Az cok bizde burada calisisyoruz ve bir sirket nasil dönüyor kendimizde icindeyiz..

Üst Alt