İngilizceyi Çok İyi Düzeyde Öğrenmek ve Konuşmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Taner Dipcik

Kırmızı Üye
Nerden çalışıyorsun kelimelere?

tureng uygulamasını kullanıyorum ama sözlük uygulaması değil vocabulary uygulaması olacak. kelimeyi yazınca istediğin anlamı seçip sağ alttaki artıya basıp listene ekliyorsun. gün içinde istediğin an bakıyorsun listeden. burada açılan üç adet aksan var. istediğün aksanda dinşeyebilirsin.

Screenshot_20190824-111950_Tureng Vocabulary Notebook.jpg

Screenshot_20190824-112009_Tureng Vocabulary Notebook.jpg

Screenshot_20190824-112018_Tureng Vocabulary Notebook.jpg

Screenshot_20190824-112133_Tureng Vocabulary Notebook.jpg

bir de word reference diye uygulama var. daha çok aksan öğrenmek için bu uygulamayı kullanıyorum. bir de kelimelerin anlamlarını ingilizce gösteriyor. her iki uygulamada da kelimelerle ilgili örnek cümleler bulmak mümkün

Screenshot_20190824-112244_WordReference.jpg

Screenshot_20190824-112241_WordReference.jpg

Taner Dipcik

Kırmızı Üye
ingilizler Türkçe öğrensin niye hep biz öğreniyoz :cry:
atam engin altan düzyatan ile daha büyük atam halil ergenç amerikaya asyaya ve afrikaya dilimizi yaysa ve sömürgecilik faaliyetlerinde bulunabilselerdi mümkündü. şaka bu tarafa; en azından ingilizce fransızca ispanyolca kadar olmasa da portekizce gibi bi kaç ülkede kullanılırdı. almanlar ve ruslar bile dillerini yayamamışlar çünkü onlarda sömürgecilik faaliyeti pek yapamadılar. üstelik koca roma imparatorluğunun varisi olan itlalyanlar da bu konuda acınacak durumdalar. hollanda bile bu işe girişebilmiş

Arif Doğan Karakaya

Parçalı Üye
Her kelimeyi bilmek zorunda degilsiniz. Flash card kullanin. Gramer icin oturup calisin. Ayrica yazismalarin da onemli oldugunu unutmayin. Bol bol ornek cumleler kurup yazin. Ben orta ve lise yillarinda Sultan Ahmet'te calistim. Ozel okula gitmenin faydasi oldu tabi ki. AMA okulda ogrenme olanaginiz yoksa Kaset veya CD'lerin icinde sarki sozleri vardi onlari okudum ve anlam vermeye calistim. Her soyleneni, her yazilani hemen o anda anlamak zorunda degilsiniz. Biriyle konusuyorken anlamadiginiz seyleri tekrar ettirin. Utanilacak bir sey degil.

Kemal Özbaş

10 Numara!
Özkan çelen'in youtube kanalını ziyare edin. adam müthiş anlatıyor. ben onun videolarından çok şey öğrendim

Üst Alt