İspanya 0-1 İsviçre | 16 Haziran | Maç Sonucu - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İspanya 0-1 İsviçre | 16 Haziran | Maç Sonucu

Cevap: İspanya 0-1 İsviçre | 16 Haziran | Maç Sonucu

İsviçre akıllı futbol oynadı. Kaleci Benaglio ve orta sahanın göbeği çok başarılıydı. Tabii Lichtsteiner'in sağ kanadı kontrol etmeside yadsınamaz. Genel olarak sıkıcı bir maçta. İspanya pozisyonlar buldu ama değerlendiremedi. Ayrıca Torres'in herhangi bir sakatlığı yoksa neden ilk 11'de başlamadığı tartışılır. Fabregas çoğu zaman yedek kalsada böyle yenilgiler sonrası oynatılmadığı için antrenöre yüklenmek doğaldır.

İtalya 90'ın tahtına aday bu dünya kupası.

Ama oradaki Maradona faktörü zevk açısından İtalya 90'ı bir adım öteye taşıyor.

nasıl maç bunlar böyle dünya kupası mı olur ya gol olmuyor ya izlenmez bu kupa:(

Dünya kupası bu, ilk maçını kaybedip Dünya kupasını kazanan takımlarıda şahit olduk. İspanyanın kaderini ikinci maç belirleyecek ama bu maçı kaybetmeleri çok süpriz oldu. En çok nefret ettiğim İnter ve Yunanistan ile başlayan anti-futbol Dünya Kupasınada yansımış durumda. Hadi İspanya ya İtalya ya vs. defans yaparsın anlarım ama iki güçsüz takım oynasa dahi defans yapılmaya başlandı aşırı şekilde. Çoğu takım hücumu bile düşünmeden maçlarını bitiriyor.

Kuzey Kore'deki mi ? Kore'nin Rooney'si denilen ?

bilmiyodum lakabini

bide 2 numaralari var cok iyi

ama aslinda sansli takimiz

kupada fark yaratan yada oynasa yaratacagina emin oldugum 3 adamimiz var

kalibimi basarim kewell fark yaratirdi, arda yaratirdi, gio zaten yaratti

bir orta sahayi adam edememenin sIkINtisi bukadar cekilirmi ya

basin parayi alin nuriyle gokhani baska transfer istemiyorum yaaaaaaaa

ne kadar focus olmayi beceremeyen bir yonetimimiz var

bilmiyodum lakabini

bide 2 numaralari var cok iyi

ama aslinda sansli takimiz

kupada fark yaratan yada oynasa yaratacagina emin oldugum 3 adamimiz var

kalibimi basarim kewell fark yaratirdi, arda yaratirdi, gio zaten yaratti

bir orta sahayi adam edememenin sIkINtisi bukadar cekilirmi ya

basin parayi alin nuriyle gokhani baska transfer istemiyorum yaaaaaaaa

ne kadar focus olmayi beceremeyen bir yonetimimiz var

Serdar Abi bir de Türkiye şu turnuvaya katılsa eminim renk katardık turnuvaya.. Göze hoş gelen futbol oynardık.. Zaten biz kapanmayı olduk olası beceremedik...

dayi soyluyorum verecen sifir puani beraberlige hic jabulani falan ugrasmican her mac savas olcak

jabulani bu dunya kupasindan midem bulani

ispanya ve barcelona oyun sitili olarak birbirlerine çok benziyor.Bu seneki barcelona- inter maçı böyle pas yapan takımlara karşı nasıl oynanması konusunda önemli ipuçları vermiştir.

Bana kalırsa artık futbolun güzelliğinden çok sonucun daha önemli olduğu bir geleceğe gidiyoruz.İnteri destekleyen arkadaşlarımız vardı bu sene şampiyonlar liginde.Tabi herkes istediği takımı tutar ama ben bu sene interin oyunundan ve geçen seneki chealsenin oyunundan (chealse-barcelona şamp yarı finali) iğrendim.Futbol katledilme yolunda ilerliyor.herkes 11 kişi kalenin ağzına yığılıyor.Ondan sonra gel de maç izle...

ispanya ve barcelona oyun sitili olarak birbirlerine çok benziyor.Bu seneki barcelona- inter maçı böyle pas yapan takımlara karşı nasıl oynanması konusunda önemli ipuçları vermiştir.

Bana kalırsa artık futbolun güzelliğinden çok sonucun daha önemli olduğu bir geleceğe gidiyoruz.İnteri destekleyen arkadaşlarımız vardı bu sene şampiyonlar liginde.Tabi herkes istediği takımı tutar ama ben bu sene interin oyunundan ve geçen seneki chealsenin oyunundan (chealse-barcelona şamp yarı finali) iğrendim.Futbol katledilme yolunda ilerliyor.herkes 11 kişi kalenin ağzına yığılıyor.Ondan sonra gel de maç izle...

Kesinlikle katılıyorum. Artık hiç bir maçı izleyesim gelmiyor. ANti-Futbol almış başını gidiyor.

Bence kapanan takımlara karşı değişik yöntemler geliştirilmeli yada bütün takımlar her maç kapanmaktan vazgeçmeli yoksa 2004'de ki gibi bir turnuva izlersek hiç şaşırmam :(:(

Maalesef anti futbola çanak tutan dünyadaki zihniyet anlayışıdır. Barcelona'nın 3 senedir önlenemez çıkışını sözde futbol yorumcuları eskiden beri gelen bu anti futbolu şu zaman dahada popüler yaptılar. Futbol, futbolcular, tribün kültürü, tribün grupları, nostaljik maçlar, futbolla ilgili filmler, futbol kitapları, futbol medyası, futbol blogları, futbolla ilgili bilgisayar oyunları ve avrupa - dünya futbolu üzerine yazılar yazan ve yorumlar dile getiren sözde "Futbol yorumcuları" maalesef bu endüstriyeli biçimsiz ve zevksiz hale getirdiler. "Benim babam senin babanı döver" mantığı günümüz futboluna hakim bir düşünce yapısı kazandırmıştır. Son yıllarda kaotik yapının getirisi olan Kaos futbolu tırmanışa hızla geçmeye başlamıştır. Bunu taktiksel dehaya çevirenler ise tam bir utanç vesikasıdır. Morinho'nun Barcelona'yı elemek için 10 kişiyi kalenin önüne dizmesi futbol taraftarlarından "Müthiş deha, Taktiksel dehaa!" diye nitelendirlmesi futbolun ne boyutlara geldiğiniz kanıtıydı zaten. :) Gerek bu İsviçre maçında olsun, gerek geçmiş İnter maçı olsun. Futbolun izlenilir zevkine ihanet etmekte. Buna çanak tutanlar ise sıkıcı futbola hizmet etmektedir. Ne yazık ki..

Xavi ve İniesta çok etkisizdi İniesta zaten sakatmış galiba. Torres son dakikalarda batırdı, Navas'ın ortaları rakibe gitti hep. İspanya'da Xabi iyidi orta sahayı toparlayan ve kaleyi uzaktan gören adam.

Tipsiz mi?

xabi-alonso-5.jpg

Üst Alt