işsizlik - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

işsizlik

ben eylül sonu artık hayattaki 2 gram psikolojimi mahfeden , iş yükünden - daha doğrusu herkesin işinede el atmaktan - kafayı yeme raddine gelince ayrıldım. (Bir firmada en ufak bir şey doğru yapılmıyor - yönetim diye bir şey yok)

Çevrem "ay bulmadan bir şey ayrılmasanydın - Ne yapcan şimdi? " diyorlardı (ama surat ifadelerinde sanki ölmüşüm bitmişim)

Kafayada koydum Avrupa'da bir pozisyon düşürürsemde gideceğim.

10 gün dinlendim sonra 2 tane freelance iş aldım - 20-25 gün alığında sürecek ikiside toplam ve eski firmamdaki maaşımın 4-4.5 katını alacağım teslim ettikten sonra. bunu duyuncada "Oo çok güzel çok güzel" in üzerine Cem Yılaz Salon-Koltuk hesabı yapıyorlar.

Isinden zevk alan insan yoktur

Varsa da yalan söylüyordur

Yasamak için calisacaksin calismak istemiyorsan da „aman da ekonomi söyle veya böyle“ demeyeceksin

Bu kadar basit

Calismak isteyip de is bulamiyorsun durum farkli tabiki

Isinden zevk alan insan yoktur

Varsa da yalan söylüyordur

Yasamak için calisacaksin calismak istemiyorsan da „aman da ekonomi söyle veya böyle“ demeyeceksin

Bu kadar basit

Calismak isteyip de is bulamiyorsun durum farkli tabiki
zevk almak değil de allah bozmasın şu anki işim hem rahat hem de ortam iyi. ayaklarım geri gide gide gelmiyorum yani hiç.

kafamın uyuştuğu birçok insan var günün yarısı geyik yapmakla geçiyor nerdeyse, okulda gibi hissediyorum kendimi.

önceki işim mesela leş gibiydi 10 dkda bi saate bakıyodum gün ne zaman bitecek diye

zevk almak değil de allah bozmasın şu anki işim hem rahat hem de ortam iyi. ayaklarım geri gide gide gelmiyorum yani hiç.

kafamın uyuştuğu birçok insan var günün yarısı geyik yapmakla geçiyor nerdeyse, okulda gibi hissediyorum kendimi.

önceki işim mesela leş gibiydi 10 dkda bi saate bakıyodum gün ne zaman bitecek diye
sonra bide çalışıyorum helal para kazanıyorum falan dersiniz

İşçi açığının diğer sebebi de vasıflı yetkin elemanları maddi anlamda ikna edememektir. Ben 8 yıldır milimetrenin 0.001 hassasiyetin de mastar işçiliği yapıp 15.000 lira maaş alıyorken yeni işbaşı yapıp seri üretimde parça dizmekten başka bir iş yapmayan kişi de 15.000 liraya yakın maaşla başlıyor. Sırf bu sebepten işi bırakan yüzlerce kişi oldu. Ki çalıştığımız yer global bir Alman firması... Genelde beyaz eşyaları ile tanınır. Sendika işveren el ele işçileri z...meye mantığının sonucu budur. Toplu sözleşmede grev hakkın bile yok. Baştakiler ne grevi lan terörist misin mantığında oldukları için sadaka gibi maaşlara toplu sözleşme imzalanıyor. Köle gibi çalışıp sadaka gibi maaş alıyoruz. Yaradan hepsinin belasını versin.
Yaptığın işe göre çok az maaş almıyor musun hocam? Çünkü ülkemizde usta çok azaldı. Usta bulamıyoruz evde tadilat için. Sifon bozuldu ustaları arıyorum gelmiyorlar. Başka yerde daha yüksek fiyatlı işler yapıyorlar. YouTube bakarak değiştirdim.

Bende 2 ay once 3 yildir çaliştiğim firmayi biraktim. İşe zorla gidip gelmeye başlamiştim son dönemlerde. Bu psikoloji içine girince maaş kariyer boş şeyler geliyor insana. Kaldı ki bu devirde ne maaş alacaksın ki ne işine yarayacak. 2 aydır geziyorum boş bos tekrar özel sektor denen saçmalığa dahil olmayi düşünmüyorum. Ufak tefek bir birikimim var hiçbirşey yapamazsam dükkan açar zeytin peynir satarım :asd:
Kurumsal olmayan bir yerde çalışmak işkenceden başka bir şey değil. Hoş kurumsal firmalar da rezil durumda ama çoğunun marka değeri var diye işçi haklarına nispeten daha çok dikkat ediyor. Ama şehrinin milyon dolarlık şirketinde çok komik paralara çalışıyorsun. Mobbing gırla, tazminat yok. Umurunda değil. İstediğin kadar sesini çıkar bir şey olmuyor. Ama kurumsal marka çok cesaret edemiyor.

ben eylül sonu artık hayattaki 2 gram psikolojimi mahfeden , iş yükünden - daha doğrusu herkesin işinede el atmaktan - kafayı yeme raddine gelince ayrıldım. (Bir firmada en ufak bir şey doğru yapılmıyor - yönetim diye bir şey yok)

Çevrem "ay bulmadan bir şey ayrılmasanydın - Ne yapcan şimdi? " diyorlardı (ama surat ifadelerinde sanki ölmüşüm bitmişim)

10 gün dinlendim sonra 2 tane freelance iş aldım - 20-25 gün alığında sürecek ikiside toplam ve eski firmamdaki maaşımın 4-4.5 katını alacağım teslim ettikten sonra. bunu duyuncada "Oo çok güzel çok güzel" in üzerine Cem Yılaz Salon-Koltuk hesabı yapıyorlar.
Başlıkta anlatmak istediğime mükemmel bir örnek. Bu toplum virüs. Herkes her şeyi bilir. Senin yaşadıklarının önemi yok. Değerin yok. İşsiz kalmaktan iyi değip baskı altına alıyorlar. Memlekette işsizlik çok olunca bu baskıya boyun büküyorsun çoğu zaman.

Mesajından işinin “geyik yapmak” olduğu anlaşılıyor

Sent from my iPhone using GSCimbom Forum

Ben de sene sonu 13 yıl emek verdiğim işi bırakacağım.
Her sene hedefler 15% artıyor maaşa 2-4% zam yapıyorlar.
Bir hafta hasta veya tatilde oluyum gelince bütün işler bana kalıyor.
6 kişilik bir ekibiz, benden başka bir kişi yetkili değil.
Patron haftada bir gün gelip istekleri sıralayıp gidiyor.
Sen birşey istiyorsun şimdi zamanım yok sonra konuşuruz diyor. İş saatleri 9:30-19:00.
Ayda bir cumartesi boş.
Boş günlerim de anca kafamı dinleyebiliyorum.
Yeni işim 9-16 arası cuma 13 paydos ve maaşı da iyi.
13. ve 14. maaşı ikramiye olarak veriyorlar.
Tek sıkıntı yine takım elbise gömlek giymem lazım.

Ben de sene sonu 13 yıl emek verdiğim işi bırakacağım.
Her sene hedefler 15% artıyor maaşa 2-4% zam yapıyorlar.
Bir hafta hasta veya tatilde oluyum gelince bütün işler bana kalıyor.
6 kişilik bir ekibiz, benden başka bir kişi yetkili değil.
Patron haftada bir gün gelip istekleri sıralayıp gidiyor.
Sen birşey istiyorsun şimdi zamanım yok sonra konuşuruz diyor. İş saatleri 9:30-19:00.
Ayda bir cumartesi boş.
Boş günlerim de anca kafamı dinleyebiliyorum.
Yeni işim 9-16 arası cuma 13 paydos ve maaşı da iyi.
13. ve 14. maaşı ikramiye olarak veriyorlar.
Tek sıkıntı yine takım elbise gömlek giymem lazım.
Son yazdığın cümle özelinde derdini silkeleyeyim desem ayıp olmaz değil mi hocam 😁

Yaptığın işe göre çok az maaş almıyor musun hocam? Çünkü ülkemizde usta çok azaldı. Usta bulamıyoruz evde tadilat için. Sifon bozuldu ustaları arıyorum gelmiyorlar. Başka yerde daha yüksek fiyatlı işler yapıyorlar. YouTube bakarak değiştirdim.
Az değil sadaka üstad... Şu an benim yetkinliğime sahip bir çalışanın en az 35 k alması gerekiyor. Yeni toplu sözleşme ile maksimum 25 k alacağız.

Elektrik elektronik ögrenin basit devre değiştirme işleriyle yavaşça kendinizi geliştirin. Çok büyük işler yapmasanızda bazı basit işler ile en azindan kafanızın rahat edeceģi bir parayı da kazanırsınız.
Rekabet yok diye arızasını ve değişmesi gereken şeyi söylediğim anakarta ya evet mosfet değişmeli diye 800 lira isteniyor. Bunun için de sıraya giriyoruz 10 senedir iş yaptığımız adam 4 gün sonra teslim ederim diyor.
Ekran değişim işçiliği 500 tl sanarsin macbook panelinden ön cam ayırıyor herif.

Gelecek bir miktar daha zor geçeceği aşikar mevcut elektronik aletlere daha da değer binecek o nedenle olası bir işsizlik kıyımında ayakta kalacak bir yeteneği kendinize ekleyin derim.

Elektrik elektronik ögrenin basit devre değiştirme işleriyle yavaşça kendinizi geliştirin. Çok büyük işler yapmasanızda bazı basit işler ile en azindan kafanızın rahat edeceģi bir parayı da kazanırsınız.
Rekabet yok diye arızasını ve değişmesi gereken şeyi söylediğim anakarta ya evet mosfet değişmeli diye 800 lira isteniyor. Bunun için de sıraya giriyoruz 10 senedir iş yaptığımız adam 4 gün sonra teslim ederim diyor.
Ekran değişim işçiliği 500 tl sanarsin macbook panelinden ön cam ayırıyor herif.

Gelecek bir miktar daha zor geçeceği aşikar mevcut elektronik aletlere daha da değer binecek o nedenle olası bir işsizlik kıyımında ayakta kalacak bir yeteneği kendinize ekleyin derim.
Elektrik neysede iş elektronik ise herkezin yapabileceği iş değil. Günümüzde normal kart kalmadı, smp devre elemanlari kullanılıyor. En küçük hatada kartın vb. Ürünün çöp olmasına sebeb olunur.

Üst Alt