işsizlik - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

işsizlik

b

Bak en ufak örnek güvenlik olarak fabrikaya işe alıyorlar seni. Diyorsun ki kantardan bana ne arkadaş? Yok o güvenliğin işi, her yerde böyle yapılıyor. Arkadaş her yerde böyle olması doğru olduğunu mu gösteriyor? Ve bunu diyenler de yine güvenlik olarak işe girenler. Hadi ayıkla bu milleti bu sorunlardan. Biz köleliğe de bağımlıyız.
Görev tanımı diye bir şey yok çoğu zaman. Herkes her işi yapacak! Biz bir aileyiz!

Görev tanımı diye bir şey yok çoğu zaman. Herkes her işi yapacak! Biz bir aileyiz!
fix cümle ama patronlar yönetmektense iş bağladım, artık ofis halletsin derse zaten baştan sıkıntılı süreç olacağı belli oluyor.

ayrılırken patrona şu şekilde açıkladım ellerimi masanın üzerine koyarak "yaptığımız iş bu masanın üzeriyse - iş yükü arttığında pat diye "aman üzerime kalmasın" mantığında elini çeken olursa - ki arada siz bile yapıyorsunuz - ordan kartopu büyürde büyür ve ben bundan sıkıldım" diyerek ayrıldım.

Aptal kararlar alıyorlar; söylediğim zaman çıkıntı oluyorum, söylemesem bir şekilde ucu bana değiyor.

aynısı işte banada "çok takılıyorusn bazen" şeklinde takntılı ilan ediliyordum.
Ama en güzeli, en mazoşist tavır ne biliyor musunuz; s.ktir edip o kafayı yaşamak. Aşırı eğlenceli oluyor. Yeri geldiğinde sert bir dille hakaretvari bir şekilde haklılığını göstermek. Ben demiştim demek. Sosyal hayatımda kullanmam ama iş hayatımda ben demiştim sözünü çok kullandım.
Bu arada bu mesajdan yola çıkıp millete hakaret etmeyin. Herkesin durumu tarzı farklı. TMK senin yüzünden kovuldum a.q diye mesaj atmayın :D

İktidar dili değil gerçek bu. Sanayide adam eksik, mekanda garson bulamıyoruz kaç yıldır
Çünkü liseyi zar zor bitirecek adamı üniversite okutursan çocuk ben üniversite mezunuyum diyecek ve garsonluğu küçümseyecek.

Bir de maaş durumu var. Bu Z kuşağı gerçekten zeki ve kendini seviyor. Bravo çocuklara. Garson adam 10 saat çalışıyor, asgari ücret ya da bir tık yüksek alıyor. O paraya o iş yükünün değmeyecegini düşünüyor ve kabul etmiyor. O parayla elime bir şey geçmeyecek hiç çalışmam daha iyi diyor. Ama bizim ve önceki kuşak öyle değil. Konunun ana fikri burada baskılıyor.

İki tuhaf deyim var konuyla ilgili; biri Mehmet Akif Ersoy'a aittir; "kim kazanmazsa bu dünya'da ekmek parası dostunun yüz karası düşmanının maskarası"

Bir de en korkuncu "para kazanmayacaksan da çalışmak çok önemli erkeğe oturmak yakışmaz."

Bu hayatta kimse aylak aylak dolaşmayı kabul etmez psikolojik sorunları yoksa. Ama köleliği meşrulaştırma çabası sistematik bir durum.

Ben bu durumda sadece gülümsüyorum çok ufak kaşları 1 anlık kaldırıp o kadar.

"demiştim" kısımlarda şirket içi attığım maillarda geriye dönüp dönüp okuyorlar zaten
Hocam sen de var ya çok şey istiyorsun. Şımarıklık yapma Mail okuyan bir ekiple çalışıyorsun. :D Bu büyük lüks yav. Ben mail attıktan sonra WhatsApp tan sana mail attım deme zorunluluğu hissediyordum.

okumuyorlar işte - konu artık tepe noktasında krize yol açmış benim mailim 7 ay öncesinde o durumu öngörerek önüne nasıl geçeriz kısmı :D

iş işten geçtiği için kendi açımdan eğlenceli oluyordu.
Pardon yanlış anlamışım. Geriye dönüp okuma. Tipik bir iş dünyası sorunu.

Disiplinsizlik. Gelen kutusunda 500 üzerinde okunmamış mesaj olan arkadaşım vardı şirkette. Yemin ederim abartmıyorum. Neden okumuyorsun dediğimde reklam ve boş şeyler var demişti. Reklam olması imkansız çünkü outlook'un ücretli kurumsal mailini kullanıyoruz. Asla reklam gelmez. Ben akşam beşte çıkarken mail kutumda okunmamış bir mail kalana kadar okurdum. İşe, iş arkadaşına değer verme, disiplin yok maalesef.

Mühendisin ondan çok maaş alan işçi üzerinde ego tatmin ettiğini gördü bu gözler. O işçi aynı zamanda saat 5'te işi bırakıp evine giderken, bizim mühendis saat 7'ye kadar 8'e kadar çalışıyordu. Mesai almadan. İşçi bir saat mesai yapsın saati x1,5'tan mesai alıyordu.

Neden biliyor musun? Usta işçiyi bulmak zor. Bir de bu işçiler sendika gibi. Biri işten kovulursa hepsi işi bırakıyor. Mühendis sokakta dolu. Gerilim filmi gibi.
Böyle bir yerde benim gibi İK olduğunu düşün bir de.

Her şey benim elimin altından geçiyor ve sadece izliyorum. Çıldırmamak için her gün meditasyon yapıyorum.

En aptalca şey ne biliyor musunuz? Asgari ücret denen garabetin tüm ülkenin ortak maaşı haline gelmiş olması. Dünyanın başka hangi yerinde mimarından mühendisine, işçisinden kasiyerine aynı maaşı alır? Türkiye'de patronlar olması gerekenden fazla zengin tıpkı Hindistan ya da Çin'deki patronlar gibi.

Üst Alt