İşte Amrabat'ın Maliyeti! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşte Amrabat'ın Maliyeti!

Cevap: İşte Amrabat'ın Maliyeti!

Salak diyeceğim ama hakaret oluyor o zaman, neyse demiyorum ve niye bunu dediğimi söylüyorum.

Burak'ı alırız; "o kadar etmez!"

Amrabat; "kazık yedik!"

Hamit; "son vurgununu yaptı!"

Danny; "Bu para yedek adama verilir mi!"

Umut; "Kazmaya bi ton para döktük!"

... uzar gider..

Bunu diyen arkadaşlar, kusura bakmayın ama hem takıma köstek oluyorsunuz negatif enerjinizle, hem de gram futboldan anladığınızı düşünmüyorum. Sezon ortası buraya gelip lütfen bu adamlara "helal, süpersin, kralsın vs.." de demeyin. Gidin bakın antu diye gerzek heriflerin oluşturduğu bir forum var. Orada da bizim her transferimizde kazık yediğimizi söyleyenler var. Onlarla konuşun, tartışın bu konuları. Ama mümkünse Galatasarayımın yakasını bırakın. Şu "kazık yedik bilmem ne.." laflarını okumadan midem bulandı artık.

İşiniz gücünüz yok klavye başında anca boşa konuşuyorsunuz. Gerçek taraftarsan ilk olarak "hayırlı olsun" dersin.

Burada sırf yazmak için yazan varsa oda sizlersiniz.Yönetimin yaptığı her bku savunma derdindesiniz.

Burayı antuya çevirende yapılan mantıklı yorumlara ,eleştirilere karşı kuş,fenerli gibi söylemlerde bulunan kişilerdir.

Yukarıda yazdığın isimlerde Amrabat haricinde hiç bir oyuncunun (3,5 kişi hariç)maliyeti bu kadar abarttığın kadar tartışılmamıştır.Mantık birdir.O yüzden Amrabat haricinde diğer transferlerde maliyet anlamında bir sıkıntı görmüyorum.Bence genel olarakta görülmüyor.Ama Amrabat için tartışmalar oldukça fazla.

Burası bir forum.Hakarete varmadıkça insanlar istediği yorumu yapabilir.

İşi muhasebeye dökersek o zaman bu meblağ karışında denk değerde asset edinmiş oluyoruz. Üstelik geçen yıllarda depreciation riski olmadığı gibi değerlenme ihtimali var.Sen asseti görmezden gelip net cash üzerinden hesap yapamazsın.

Özetle: kimseye giren çıkan yok :)

Tek temennim Amrabatın başarılı olması ve bu meblağları önemsizleştirmesidir. Satışıyla değil getirdiği kupalar ve başarılar ile.

Benim bu transferde en çok canımı sıkan açıkcası Şikeci Kayserispor a kazandırdığımız paradır.

Aynı futbolcu aynı paraları misal PSV den alıp getirseydik okadar koymazdı. Ama Kayserispora verilen para benim için Fenerbahçeye gitmiştir.

Burada sırf yazmak için yazan varsa oda sizlersiniz.Yönetimin yaptığı her bku savunma derdindesiniz.

Burayı antuya çevirende yapılan mantıklı yorumlara ,eleştirilere karşı kuş,fenerli gibi söylemlerde bulunan kişilerdir.

Yukarıda yazdığın isimlerde Amrabat haricinde hiç bir oyuncunun (3,5 kişi hariç)maliyeti bu kadar abarttığın kadar tartışılmamıştır.Mantık birdir.O yüzden Amrabat haricinde diğer transferlerde maliyet anlamında bir sıkıntı görmüyorum.Bence genel olarakta görülmüyor.Ama Amrabat için tartışmalar oldukça fazla.

Burası bir forum.Hakarete varmadıkça insanlar istediği yorumu yapabilir.

Önce hayırlı olsun de, sonra da de ki maliyeti biraz fazla ama inşallah hakkını verir. Oturduğun yerden, kazık yedik, vs.. yok bilmem kaç milyon dolar şu almış bu almış. Sana ne ya, senin cebinden mi çıkıyor bu para. Nerde hani teknik analizler, nerde teknik yorumlar?

Peki sen Amrabat'ın diğer kanat oyuncularına göre fiziğinin ne kadar güçlü oldugunun farkında mısın hız ve tekniğinin yanısıra? Ya da 5 milyon euroya Amrabat'tan ismi daha popüler ama ne katkı vereceği şüpheli bir oyuncunun yılda alacağı en az 2.5-3 milyon eurolarla bu transfere göre daha fazla zararda olacağımızın farkında mısın?

Boş boş konuşun anca...

Tek temennim Amrabatın başarılı olması ve bu meblağları önemsizleştirmesidir. Satışıyla değil getirdiği kupalar ve başarılar ile.

Benim bu transferde en çok canımı sıkan açıkcası Şikeci Kayserispor a kazandırdığımız paradır.

Aynı futbolcu aynı paraları misal PSV den alıp getirseydik okadar koymazdı. Ama Kayserispora verilen para benim için Fenerbahçeye gitmiştir.

Şurayı herkesin canını sıkmıştır. Ancak futbol bu, parayı vermeden başarıyı getiremezsin. Bugün baktığın zaman, Burak, Amrabat hatta onlar seviyesinde de olmasa Dany, bize geldikleri takımların en önemli oyuncularıydı. Bunları söküp almak ayrı bir başarıdır. Sen hem ligdeki rakibinin gücünü kırıyor hem de bu gücü kendine ekliyorsun.

Ha ben Amrabat'a çok güveniyorum, 2. Keita'sı olacak takımın. Ama futbol bu, hep dediğim gibi, bilim değil. Her şey olabilir, kötü de gidebilir.

Ama mevcut duruma baktığın zaman, 3 rakibimizden 3 kritik oyuncu aldık mı? Aldık. Bunların hepsi bize lazım ve güç katacak oyuncular mı? En azından kağıt üzerinde öyle.

O yüzden fiyat tartışmayı ben yersiz görüyorum, tartışana elbet lafım olamaz ama ben 1-2 milyon euro yüzünden kaçırıp da pişman olduğumuz oyuncular listesinin her yıl kabarmasından bıkmıştım.

tamam işte beklediğimiz gibi amrabat 1.7 alıcağına 1 milyon euro alıcak o para kayseriye bonservis taksiti olarak verilicek.

Aga hesaplamak zorunda kaldım çünkü herkez Amrabatın 1700 alıcakken 1000alıcağını iddaa ediyor hala. Kimse her geçen sene 100bin Euro daha fazla almaya başlıyacağına bakmıyormu:)

Bu arada sen bir daha scouting yapma,yapacaksan da forumda falan paylaşma,dün senin Rangers'lıya BJK sulanmıştı gördün mü,beleşe adam öğretiyorsun fedacılara :D

Ben sana bir şey diyeyim mi ,hoca istedi diye bu kadar parayı gözden çıkarabiliyorlarsa bir şekilde kulüp kasasına yük getirmeyecek bir durum oluşmuş demektir;öyle hissediyorum sanki.

Aga hesaplamak zorunda kaldım çünkü herkez Amrabatın 1700 alıcakken 1000alıcağını iddaa ediyor hala. Kimse her geçen sene 100bin Euro daha fazla almaya başlıyacağına bakmıyormu:)

1.700 alacakken de her sene 100 artmayacağını nerden biliyorsun? Tulun mu söyledi? Ya sabır. Kayseri'nin eline 9.4m€ geçmiş miş... Peh.

Zengin bir klup taraftarısınız işte siz keyfini çıkarmaya bakın. Aç kuşlar çatlasın.

Amrabat'ı bir izleyelim nasıl oynuyor, kötü oynarsa eleştirinizi yaparsınız önce bir adamı görelim şimdiden başlamış yok maliyeti fazla, maaşı böyle.Amrabat'ın ben çok katkı vereceğini düşünüyorum.

Bu arada sen bir daha scouting yapma,yapacaksan da forumda falan paylaşma,dün senin Rangers'lıya BJK sulanmıştı gördün mü,beleşe adam öğretiyorsun fedacılara :D

Ben sana bir şey diyeyim mi ,hoca istedi diye bu kadar parayı gözden çıkarabiliyorlarsa bir şekilde kulüp kasasına yük getirmeyecek bir durum oluşmuş demektir;öyle hissediyorum sanki.

Yahu normalde Buraka 10 milyon bonservis vermen gerekirdi.

Normalde Hamite 6-7 milyon bonservis vermen gerekirdi.

Burak ve Hamit transferi bize hediye gibi birsey oldu.

Burak ve hamitin yerine baska birilerini alsaydik onlarin kalitesinde, belki daha cok para vermek zorund abile kalabilirdik.

Bu yuzden amrabat transferinde biraz daha bonkör davranabildik, bu kadar basit.

Ayrica kulup kasasina yük getirecek transferleri asla yapmazlar. Uefa'nin Financial Fairplay olayi falan, bunlari dikkat ederek, gelecek yillari da düsünerek hareket ediyoruz diye bagiriyorlar zaten.

Bunu dert ediyorsaniz, hic üzülmeyin yahu. Kesinlikle bizi zor duruma sokacak bir transfer olsaydi yapilmazdi bu transfer.

Kayseriye para gitti diye üzülüyorsaniz anlarim ama baska hicbir bahane kabul etmem.

Ek olarak paranın Kayseri'ye gitmiş olduğuna ben de üzülüyordum başlarda. Fakat Süleyman Hurma TRTSpor'da "Yabancı oyuncular İngilizce eğitim veren okul yok diye gelmek istemiyorlar. İngilizce eğitim veren bir okul açma projemiz var" dedikten sonra o paranın Kayseri'ye gitmiş olduğuna üzülmedim. Hem ülkemiz yeni bir okul kazanacak, hem de lige daha kaliteli oyuncular gelebilecek.

Ayrıca bu kulübün başında Fatih Terim varken "maliyet" konuşulması gereksizdir.

Üst Alt