İşte Amrabat'ın Maliyeti! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İşte Amrabat'ın Maliyeti!

Cevap: İşte Amrabat'ın Maliyeti!

Yahu normalde Buraka 10 milyon bonservis vermen gerekirdi.

Normalde Hamite 6-7 milyon bonservis vermen gerekirdi.

Burak ve Hamit transferi bize hediye gibi birsey oldu.

Burak ve hamitin yerine baska birilerini alsaydik onlarin kalitesinde, belki daha cok para vermek zorund abile kalabilirdik.

Bu yuzden amrabat transferinde biraz daha bonkör davranabildik, bu kadar basit.

Ayrica kulup kasasina yük getirecek transferleri asla yapmazlar. Uefa'nin Financial Fairplay olayi falan, bunlari dikkat ederek, gelecek yillari da düsünerek hareket ediyoruz diy ebagiriyorlar zaten.

Bunu derd ediyorsaniz, hic üzülmeyin yahu. Kesinlikle bizi zor duruma sokacak bir transfer olsaydi yapilmazdi bu transfer.

Kayseriye para gitti diye üzülüyorsaniz anlarim ama baska hicbir bahane kabul etmem.

Salmancım aynı şeyleri düşünüyoruz zaten de niye açıklama gereği hissettin onu anlamadım :) Belki de ben yeteri kadar cümleyi açmadım,öyle bir durum da oluşmuş olabilir.

Zaten demek istediğimi ilk mesajımda ilk satırı okudum ve kapadım diyerek dile getirdim zaten. Kayseri'ye para gidebilir hatta,niye gitmesin ki,başında bir iki kendini bilmez var diye hepsine mi mal edeceğiz

Salmancım aynı şeyleri düşünüyoruz zaten de niye açıklama gereği hissettin onu anlamadım :) Belki de ben yeteri kadar cümleyi açmadım,öyle bir durum da oluşmuş olabilir.

Zaten demek istediğimi ilk mesajımda ilk satırı okudum ve kapadım diyerek dile getirdim zaten. Kayseri'ye para gidebilir hatta,niye gitmesin ki,başında bir iki kendini bilmez var diye hepsine mi mal edeceğiz

seni bir baska arkadasla karistirdim, sorry.

Maliyeti az futbolcu alırsın "ucuz etin yahnisi olmaz" "fakir Galatasaray" denir ki futbol konjonktüründe de bu hep görülmüştür, maliyeti yüksek futbolcu alırsın bu defa "kazığı yedik", "nerden geldi bu paralar" denir. Yani "para" mevzusu üzerimize öyle bir yapışmış ki,illa deşilecektir. Öbür taraftan en büyük rakibin fazladan da para verse o fazlalık,onun elinin kiridir.Oysa sen ver bakalım ne oluyor ?! Deşe deşe hazine aramaya koyulur herkes :) Uzun lafın kısası "para" ve "Galatasaray" sözcükleri yanyana geldiğinde arıza çıkıyor. Çünkü Galatasaray bir hayır kurumu :)

Hazırlık maçlarını izlemek lazım, Fatih Terim'in Amrabat'a nasıl bir rol biçtiğini orada anlarız. Ama çok ısrarla istedi bu futbolcuyu. Muhtemelen kafasındaki takımda kilit öneme sahip. Maliyetine fazla takılmamak lazım. Yıllık ücretinin çok düşük olmasının yanında bir de Şampiyonlar Ligi'nde atacağı tek bir gol ile bile kendisine harcanan paranın yarısını çıkarabilir. Bence en önemli artısı çok güçlü bir futbolcu olması ve Galatasaray'da oynamayı çok istemesi. Şimdi ülke dışından Galatasaray'a sallamaya devam eden kimi öz çocuklarımızdan daha çok istedi Amrabat bu formayı. Başarılı olmayı gerçekten hakediyor.

Para hesabı yapanlara muhasebeci, taktik/kadro eleştirisi yapanlara TM misin, Hoca'dan iyi mi bileceksin diye serzenişte bulunanlar forumun ruhuna aykırı ediyor.

Sadece GSC Cafe ve Taraftar forumu kalsın, kazanınca sevinelim, yenilince üzülelim, ama taktik teknik konuşmayalım, yönetimi eleştirmeyelim, şu kadar kombine sattık çok kazandık, veya şu kadar forma satarsak bu kadar kazanırız demeyelim, muhasebeci değiliz neticesinde.

Burası görüşlerimizi belirteceğimiz, fikirlerimizi ortaya koyacağımız bir platform, elbet te bir oyuncu bana pahalı geliyorsa söylerim, eleştiririm de.

Hele 8.6 milyon Euro parayı Amrabat'ın bonservisi için veriyorsak, ve Melo veya muadilini 1-2 milyonluk bonservis farkı yüzünden alamazsak eleştirim artar, daha bir süre önce Shaqiri pahalı, Suarez pahalı diye Hoca'nın isteklerini havada bırakan takımız.

Kimse herşeyi desteklemek zorunda değil, ancak unutulmaması gereken herkesin ortak paydada buluştuğudur, hepimiz takım için en iyisini ister, sonuna kadar da görüşünü savunur.

Maliyeti az futbolcu alırsın "ucuz etin yahnisi olmaz" "fakir Galatasaray" denir ki futbol konjonktüründe de bu hep görülmüştür, maliyeti yüksek futbolcu alırsın bu defa "kazığı yedik", "nerden geldi bu paralar" denir. Yani "para" mevzusu üzerimize öyle bir yapışmış ki,illa deşilecektir. Öbür taraftan en büyük rakibin fazladan da para verse o fazlalık,onun elinin kiridir.Oysa sen ver bakalım ne oluyor ?! Deşe deşe hazine aramaya koyulur herkes :) Uzun lafın kısası "para" ve "Galatasaray" sözcükleri yanyana geldiğinde arıza çıkıyor. Çünkü Galatasaray bir hayır kurumu :)

parayi kime verdigine bagli, s'en gidip amrabat gibi ucuncu sinif bir oyuncuya 8,6 million bonservis verirsen tabi elestirilirsin, biraz arastirsak O paraya amrabattan iyisini kesin bulurduk.

yeter ulan yeter,bıktım be,hamit transfer olur onun maliyeti,burak transfer olur onun maliyeti,amrabat gelir onun maliyeti tartısılır,niye bizim topcuların transfer olur olmaz direkt maliyeti tartısılıyor,baska takımların topcularında aynı seyi göremiyorum,banane ulan parasından,sahada isini yapıyo mu bu adam,eger yapıyosa aldıgı her kurus helali hos olsun,beni ilgilendirmiyor aldıgı para

Amrabatın yaptığı yaklaşık 4 milyon euroluk feragattan sonra kimse bu transfer pahalı oldu diyemez. Amrabata Necatiden az garanti ücret ödenmesi heralde kimsenin mantığına uygun gelmez. Amrabatın toplamda yaptığı fedakarlık bu formayı ne kadar çok giymek istediğini göstermesi bugüne kadar efsane kaptanlar hariç nerdeyse kimseden görülmedik bir davranıştır. Paranın Kayserispor gibi sevmediğim bir kulübe gidecek olması haricinde bu transferde hiçbir yanlışlık yoktur bence. Amrabat da kim ne derse desin şu anda gözümde takımın 1 numaralı sempatik oyuncusudur. İlk transfer haberi borsadan döndüğünde nasıl sevindiysem ikincisinde yapılan şu açıklamalar neticesinde gelmesine o kadar sevindim.

İnşallah mükemmel oynayarak bu sevinci daha da artıracaktır reyis.

parayi kime verdigine bagli, s'en gidip amrabat gibi ucuncu sinif bir oyuncuya 8,6 million bonservis verirsen tabi elestirilirsin, biraz arastirsak O paraya amrabattan iyisini kesin bulurduk.

Genel manada da böyle oluyor sadece bu tip transferlerde değil ki. Bizde oyuncunun özelliklerinden ziyade genel olarak maliyeti tartışma konusu yapılıyor. Evet tabi ki bu paraya daha iyisi bulunabilir fakat bu transferde bir güç gösterisi var. Burada biraz da ezberleri bozma ve imajı düzeltme durumları mevcut bana göre.

Hesaplarda Pi'yi ve silisyumun atom numarasını yanlış almışsınız beyler...:sad007:

Bir umut bekliyordum transfer gerçekleşmez diye ama ne yazıkki almışız :mad:

Bugün Amrabat'ı Messi yerine koyup yere göğe sığdıramayanlar,yarın bu çocuğun yeteneklerine ve yaşına göre bu kadar paranın çöpe gittiğine şahit olduklarında umarım yönetime ve kendisine saydırmazlar.

İnanmasamda hayırlı olsun...

Bugün Amrabat'ı Messi yerine koyup yere göğe sığdıramayanlar,yarın bu çocuğun yeteneklerine ve yaşına göre bu kadar paranın çöpe gittiğine şahit olduklarında umarım yönetime ve kendisine saydırmazlar.

Biraz erken konuşmuyor musun? Amrabat daha bizde maça çıkmadı. :eek:

Amrabat'ı hiç izlememişsin.

Hiç gerek yok böyle şeylere.

Üst Alt