# Johan Neeskens - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Johan Neeskens

Cevap: Johan Neeskens | Yardımcı Antrenör

Rijkaard'a ne kadar değer veriyor ve güven duyuyorsam aynı hislerim aynı oranda şaşmamacasına Neeskens için de geçerli. Duruşu ve tavırlarıyla bile adam sıcaklık ve sempatiklik salgılıyor. Ben sahada oynarken hemen kenarda bu kadar sıcak ve içten, işi bilen bir adamın pozitif hallerini ve gülen yüzünü görseydim daha bir şevkle oynardım.

Ve gelelim en önemli noktaya. Dün basında toplantısını o yaptı. Konuşma tarzı, duruşu, kendinden emin halleri, herşeyin farkında oluşu ve takıma tam anlamıyla güvenmesini belli etmesi ayrı bir paragraf konusudur. Hele o ses tonu, bakışı ve %100 güven içeren mimikleri yok mu, inanılmaz karizma bir hoca. Baştan aşağıya karizma ve takımı sahiplenme kokuyor.

Hocam senin yerinde en az Rijkaard kadar ayri.

Iyiki bizimle calisiyorsunuz.

Golden sonra kulübedeki sevinme anlarinizi gördükce ayri bir sevinc yasiyorum ya :)

Çok karizma adam ya, Bülent Ünder'den ve Cevat Güler'den sonra bir yardımcı antrenörü daha seviyorum.

Türkiye Liginde bir takıma teknik direktör olarak gelseydi. Herkes çok iyi bir transfer derdi. Bizim şu anda antrenörümüz. Futbolcular çok iyi yararlanmalı. Bildiğim futbolcuların gelişimi için çok çaba harcayan bir antrenör . Türk futbolcular faydalanıp kendilerini geliştirmeli.

Bugün PAF takımla maçta Rijkaard tribünde, Neeskens ise yedek kulübesindeydi sanki :)

bugun antreman taraftara açıktı izlemeye gittim..çıkışta futbolcuları bekledik tek tek kimisi arka kapıdan çıktı kimisi bizim durduğumuz kapıda..Johan Neeskens bir çok futbolcu durmazken o durdu..fotoğraf felan çekildik arabada..10 numara bi insan

İkinci adamın ne kadar etkili olduğunu Neeskens ile anlıyoruz,daha önce hep yakındığımız şey bu değilmiydi,hocayı hiç uyarmaması,oyuna etkisinin olmaması yalnızca oturması,Neeskens'in bilgisine,düşüncelerine taktik bilgisine laf edenin alnını karışlarlar zaten,yönetim gerçekten turnayı gözünden vurdu,güvenimiz sonsuz!

Yardımcı antrenörün önemini kendi tecrübelerimden biliyorum.Neeskens Hoca'mıza da çok güveniyorum.

Teknik ekibimize bu sezon çok güveniyorum. Neeskens, Rijj, Cuadrat ve Pujol işinin hem işinin ehli kimseler hem de kulübümüzün adına yakışır isimde/kalitedeler. .

Neeskens'i Galatasarayimizin yedek kulübesinde otururken görmek benim icin bir sereftir. Cok gururlaniyorum. Total Futbol'un anlamini bu kadar iyi bilen bir insan nadir bulunur.

Assistent-trainer diye aldigimiz adam, kolayca tek basina Avrupa'da büyük takimlari yönetebilir. Daha ne diyebilirim ki..

neeskens 'e neden tezahürat yapmıyoruz?

ona da önem verdiğimizi bilmesini istiyorum galiba:)

frank neeskens elele hep beraber tribüne

Çok karizma f.cker tipli bir adam bu Neeskens kendisi Rijkaard'ın resmen sağ veya sol koludur.

90 dakikalık değil 120 dakikalık kondisyon yüklemeye çalışan bir adam. Oynamaya çalıştığımız sistem için kondisyon çok önemli bir yere sahip. İleri 3lünün kenar oyuncuları ve orta 3lü çok diri olmalı özellikle.

Edit: Roca, Neeskens karıştı:p

türkiyedeki tüm teknik direktörlerden Rijkaard olmasa bile üstün bir adam, adını duyduğumda en az Rİjkaard kadar heyecanlandım

Üst Alt