Kaç Kitap Okudunuz Ve Etkisi? - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kaç Kitap Okudunuz Ve Etkisi?

Cevap: Kaç Kitap Okudunuz Ve Etkisi?

:ka05: Valla benim gibi böyle konulara ilgi duyan biriyle hiç karşılaşmamıştım. Hobi olarak, kendini kaptırmadan okunabilecek, ilgi duyulabilecek bir alan olarak düşünüyorum ama sadece hobi:D Hiç turgut gürsanın kitaplarını okudun mu?

Benim çevremde de fazla yok bunlarla ilgilenen. Turgut Gürsan'ın kitaplarını okumadım. Texe Marss'ın, Şeref Mercan'ın İlluminati ile ilgili kitaplarını okudum. Genel olarak benzer şeylerden bahsediyorlar zaten, o nedenle daha fazla okuyup da kafayı iyice karıştırmak istemedim:)

Benim çevremde de fazla yok bunlarla ilgilenen. Turgut Gürsan'ın kitaplarını okumadım. Texe Marss'ın, Şeref Mercan'ın İlluminati ile ilgili kitaplarını okudum. Genel olarak benzer şeylerden bahsediyorlar zaten, o nedenle daha fazla okuyup da kafayı iyice karıştırmak istemedim:)

texe mars'ın şu anda adı aklıma gelmiyo ama bir kitabını okudum ve radikal hristiyan olduğu için kitabına da bu özelliğini fazlasıyla yansıtmasından dolayı fazla beğenmemiştim. Evet özellikler son 200 yıllık tarihe baktığımızda aynı şeylerden bahsediyorlar. İlluminati içinde 2 olaya hayran kaldım

1. Bu 1300lerde galiba büyük üstadları öldürülüyor ve fransız ihtilali sırasında onun intikamını aldıklarını haykırarak sadakatlerini dile getirmeleri.

2. Hani fikir babası generalleri var ya 1800lerde yaşamış olan(kusura bakma kafam allak bullak isimleri unutmaya başladım) 1. ve 2. dünya savaşının neden çıkacağını ve sonucunun neler olacağını söylemesi.

Ayrıca youtube'da gül haçlılarla ilgili videoları da izlemişsindir. Her neyse seni meşgul etmeyeyim, tanıştığıma memnun oldum

2010'da okuduğum kitaplar:

Dan Brown - Dijital Kale

Stephenie Meyer - Alacakaranlık Serisi (4 Kitap)

John Hart - Deja vu

Ebubekir Subaşı - Alparslan

Cevat Eroğlu - İsrail'in Beka Stratejisi ve Kürtler

Kevin Hogan - 3 Saniyede Karşınızdaki İnsanı Nasıl Anlarsınız?

Hepsinin ayrı bir etkisi oldu. :)

Kitap okumayı hiç sevmem ama olasılıksız ı okumuştum.Kitap aksiyon filmi gibi yahu :eek:

Yüzlerce kitap okumuşumdur , ama başladığım gibi bitirdiğim kitaplar vardır ki bunların yeri ayrıdır , Wilbur Smith'in BENCİL kitabını uykusuz kalarak bir günde bitirmiştim , Jean-Christophe Grange'ın Kızıl Nehirler kitabınıda yine aynı şekilde bir günde bitirmiştim , lakin Bencil kitabının kurgusu , akıcılığı ile yıllardır aklımdan çıkmamış bir kitaptır , yine aynı şekilde Nihal Atsız'ın Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtların Dirlişi kitaplarıda beni en çok etkileyen kitaplar arasındadır ...

Özellikle Bencil'i herkese tavsiye ederim .

texe mars'ın şu anda adı aklıma gelmiyo ama bir kitabını okudum ve radikal hristiyan olduğu için kitabına da bu özelliğini fazlasıyla yansıtmasından dolayı fazla beğenmemiştim. Evet özellikler son 200 yıllık tarihe baktığımızda aynı şeylerden bahsediyorlar. İlluminati içinde 2 olaya hayran kaldım

1. Bu 1300lerde galiba büyük üstadları öldürülüyor ve fransız ihtilali sırasında onun intikamını aldıklarını haykırarak sadakatlerini dile getirmeleri.

2. Hani fikir babası generalleri var ya 1800lerde yaşamış olan(kusura bakma kafam allak bullak isimleri unutmaya başladım) 1. ve 2. dünya savaşının neden çıkacağını ve sonucunun neler olacağını söylemesi.

Ayrıca youtube'da gül haçlılarla ilgili videoları da izlemişsindir. Her neyse seni meşgul etmeyeyim, tanıştığıma memnun oldum

illuminati: entrika çemberi'nden bahsediyorsun sanırım. ben de onu okumuştum. hristiyanlıkla olan kısımlarını atarsak gayet önemli bilgiler veriyor.

adam weishaupt'tan bahsediyorsun:) sen daha fazla araştırmışsın benden sanırım:)

ben de memnun oldum. iyi forumlar.

Çok okudum, kafam karıştı çözmek için daha fazla okudum. Marx, Gramsci, Althusser, Foucault, Habermas, Hobsbawm, Andersen, Wallerstein vs. vs. okudukça okudum. Etkisi ne oldu bilmiyorum, Nirvana'ya ulaşmadım, yaşama tarzım da fazla değişmedi. Sonuç artık roman ya da basit kitaplar okuyorum karnıma ağrılar girmiyor en azından düşünce metodolojilerini, tam olarak ne demek istediklerini anlamak için :)

Çok okudum, kafam karıştı çözmek için daha fazla okudum. Marx, Gramsci, Althusser, Foucault, Habermas, Hobsbawm, Andersen, Wallerstein vs. vs. okudukça okudum. Etkisi ne oldu bilmiyorum, Nirvana'ya ulaşmadım, yaşama tarzım da fazla değişmedi. Sonuç artık roman ya da basit kitaplar okuyorum karnıma ağrılar girmiyor en azından düşünce metodolojilerini, tam olarak ne demek istediklerini anlamak için :)

Doz aşımı yapmışsın :) Aslında seçimler güzel seçimlerde, üst üste binince etkisi yazdığın şekliyle kaçınılmaz oluyor. Her bir düşün adamından sonra ara verip, edebi niteliği olan eserlere meyletmek lazım ki dimağ kendisini toplasın. Aksi taktirde uzun bir süre bu tarz nazariyelere set çekme meyli oluşuyor :)

Doz aşımı yapmışsın :) Aslında seçimler güzel seçimlerde, üst üste binince etkisi yazdığın şekliyle kaçınılmaz oluyor. Her bir düşün adamından sonra ara verip, edebi niteliği olan eserlere meyletmek lazım ki dimağ kendisini toplasın. Aksi taktirde uzun bir süre bu tarz nazariyelere set çekme meyli oluşuyor :)

Sen çözüm yolunu bulmuşsun :) Kitap odaklı değil de kafadaki bir soruya çözüm bulma odaklı okuyunca doz aşımı oluyor. Marx'dan Gramsci'ye ordan Althusser'e atlamak zorunda kalıyorsun. Ama en iyisi fazla kaptırmamak bazen okudum demek için okuyup geçmek, kitapla vs. vs. çok fazla kavga yapmamak anlamak için :)

Yaklaşık 5 senedir, istisnalar dışında (Tabi bu istisnalar bazen aylarımı alıyordu) her hafta en kötü bir kitap bitiriyorum, şu zamana kadar da hiç sayma fikri aklımdan geçmedi ne yalan söyleyeyim. Yalnız göründüğü gibi pek iyi bir alışkanlık değil, bazen beynin o kadar dolu oluyor ki kafayı yemek üzere olduğunu hissediyorsun. Kafan bazen çok karışıyor, çok biliyorsun (ya da öyle zannediyorsun) ve bu yüzden çok düşünüyorsun. :)

"Alamut" u bir gecede bitirmiştim. 500 küsür sayfaydı yanlış hatırlamıyorsam. Lisedeydim, ertesi gün mat sınavım vardı, ama bırakamadım elimden:)Sınav nasıldı hatırlamıyorum ama... Kitabın son 60-70 sayfasında Hasan Sabbah çok fena felsefe yapıyordu, kitabı bitirdim baktım oraları hiç anlamamışım ertesi gün yeniden okudum oraları:)

7-8 aydır adam gibi kitap okuyamadım. Olasılıksız, Bye Bye Türkçe bir de Lord Kingros'ın Osmanlı'sını okudum. Bir yıl bile olabilir bunları okuma sürem.

Nedeni ise Stephen King... Kara Kule'yi bitirdikten sonra hiçbir kitaptan tat alamamaya başladım. Halbuki uyarmıştı daha serinin başında sai King, "Sayfaları bitirmek için okuma sadık okuyucu, öğütmeye çalışma" diye. Ama o kadar da akıcı yazmış ki duramıyorsun 7 kitaplık seriyi çok kısa sürede bitirdim, bitirdiğim an dumur oldum, pişman oldum, bir hafta kendime gelemedim. Cidden başka kitap da okuyamıyorum keyifle... Off king off...

Ekşide okumuştum seriyi 30 yılda okuyan var. Zaten 33 yılda tamamlıyor. O ne büyük hazdır tahmin edemiyorum. Adam yazmış ilk kitabını aldığımda 16 yaşımdaydım, şimdi 36'yım çocuklarım, karım var ama hala aynı heyecanı hissediyorum diye...

Stephen hayranlarından gelen mektupları koymuştu bir kitabın arkasına. İnsanlar yalvarıyordu. Bir kadın vardı ölümcül hastaymış, raporlarıyla falan birlikte göndermiş hem de. "Lütfen Roland kuleyi bulabilecek mi söyleyin!" diye yalvarıyordu. Ama söylememiş, daha doğrusu söyleyememiş. Çünkü kitap kendi kendisini yazar ona göre ve herşey zamanında olmalıdır.

Benim kitapla tanışmam ise çok enteresandı. Kaderdi adeta. Bir otobüs yolculuğu öncesinde canım sıkılmasın diye bir kitap alayım dedim. Dükkana girdim. Elime aldığım ilk kitabın ilk sayfasını açtım, o cümleyi okudum, aşık oldum. Evet, cidden kaderdi...

Siyahlı adam çölde kaçıyordu, silahşör de peşindeydi...

Hayatım boyunca 100'e yakın okumuşumdur. Bir senedir kitap okumuyorum.

Okuduğum zamanda tarihi kitaplar okurum.

En son Latife Hanım adlı biyografi tür kitabı okumuştum.

Bu konuda ne ayarlar vermiştim zamanında. 2 yıl geçmiş üzerinden, vay be.

Niyeyse 2 sene önce kapak yaptım dediğin mesajlar bana mantıklı gelmedi.

Filmde bi olay 10 saniyede olur kitapta ise 2 sayfa da anlatılır gibisinden mesajlarını okudum. Zaman kaybıdır bu ve filmde daha akılda kalır falan demişsin.

Kitap okumanın zevkine bi tat. daha sonra gel yine yorum yap. film ve kitap okumak arasında dağlar kadar fark var.

Üst Alt