Kadro Kuralına Yabancı Kalmamak için Devrim Yapmalıyız | Elveda Nando - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kadro Kuralına Yabancı Kalmamak için Devrim Yapmalıyız | Elveda Nando

Beğenmediniz mi ula konuyu

Herkes musleraya takılmış

Sen kaleciyle beraber sahaya 11 yabancı çıkınca yedeklerde sadece 1 yabancı oturacak

Kaleci + 1 tane beki yerli yaparsan yedekte 3 tane yabancı oyuncu oturtma lüksün oluyor

Kaleci mevki çok önemli ama standardı şampiyon yapan sinan bolat veya ligte hep iyi performans gösteren mert günok kalemizde olursa çok şey değişmezdi bu sene

Musleranın bu sene verdiğini mert günok da verebilirdi

Değişim eninde sonunda olacak

Bu sene rakiplerimiz kötüyken geçen yıl ki 11imizden 7 tanesini değiştirmemiz gerek

AYRICA HERKES MUSLERAYA TAKILMIŞ KONUNUN BÜTÜNÜNÜ OKUYUN

milli takim seviyesinde yerli oyuncumuz olmadigi icin 11 yabanciyla cikiyoruz.
O yüzden diyorum ki kalede mert günok olsaydı bu sene yine şampiyon olurduk

+ sol bekimiz de mesela yerli olursa yedek kulübesinde 3 tane yabancı hakkı olacak

Vedat + babel + donk

Oyuna her anlamda müdahale etme şansımız olacak

Yoksa yedek kulübesi komple çöplerle dolu olacak ve oyunu değiştirme/rotasyon gücümüz geçen seneki gibi olmayacak

Hep dar kadroyla oynayacağız

3 yıldır toplam 13 kişiyle ligi bitirip avrupada rezil oluyoruz

Rotasyon olmadığı için lige de yansıyor avrupa dönüşleri

O yüzden diyorum ki kalede mert günok olsaydı bu sene yine şampiyon olurduk

+ sol bekimiz de mesela yerli olursa yedek kulübesinde 3 tane yabancı hakkı olacak

Vedat + babel + donk

Oyuna her anlamda müdahale etme şansımız olacak

Yoksa yedek kulübesi komple çöplerle dolu olacak ve oyunu değiştirme/rotasyon gücümüz geçen seneki gibi olmayacak

Hep dar kadroyla oynayacağız

3 yıldır toplam 13 kişiyle ligi bitirip avrupada rezil oluyoruz

Rotasyon olmadığı için lige de yansıyor avrupa dönüşleri
Katiliyorum ama bizim yabancilarimizdan daha iyi olan yerliler veya onlar kadar kaliteli oyuncu almamiz lazim. Bu da artik kolay degil.

Mert Günok, Zeki Celik, Gökhan Gönül, Ozan Kabak, Merih Demiral, Kaan Ayhan, Hasan Ali Kaldirim, Mahmut Tekdemir, Dorukhan Toköz, Okay Yokuslu, Irfan Can Kahveci, Emre Belözoglu, Abdulkadir Parmak, Abdülkadir Ömür, Cengiz Ünder, Hakan Calhanoglu, Yusuf Yazici, Burak Yilmaz, Cenk Tosun gibi isimleri alabiliyorsak alalim tabi ama imkansiz.

Katiliyorum ama bizim yabancilarimizdan daha iyi olan yerliler veya onlar kadar kaliteli oyuncu almamiz lazim. Bu da artik kolay degil.

Mert Günok, Zeki Celik, Gökhan Gönül, Ozan Kabak, Merih Demiral, Kaan Ayhan, Hasan Ali Kaldirim, Mahmut Tekdemir, Dorukhan Toköz, Okay Yokuslu, Irfan Can Kahveci, Emre Belözoglu, Abdulkadir Parmak, Abdülkadir Ömür, Cengiz Ünder, Hakan Calhanoglu, Yusuf Yazici, Burak Yilmaz, Cenk Tosun gibi isimleri alabiliyorsak alalim tabi ama imkansiz.
Onlar imkansız olduğu için idare edecek 2 yerli ilk 11e sıkıştırıp yedek kulübesini güçlendirmemiz ŞART OĞLU ŞART

Yedek kulübesinde vedat + babel + donk olursa hem defansif hem ortadaha ve forvet hamle şanslarımız olacak

Bu çok kıymetli 1 konu

3 yıldır 13 kişiyle düşe kalka ligi götürdük

Artık kulübeyi de güçlendirmemiz lazım

Ve görüyorum ki forumun vizyonu yine ezberin ötesine geçememiş

Sen, ben ve şükrü hariç şu dakikaya kadar

Ne güzel iş yaz hemen kadroya muslerayı geç

Nerde yenilikçi düşünce nerde vizyon nerde değişim nerde maliyet hesabı

Yok

O zaman kimse transfer yapamıyoruz diye ağlamasın

Onlar imkansız olduğu için idare edecek 2 yerli ilk 11e sıkıştırıp yedek kulübesini güçlendirmemiz ŞART OĞLU ŞART

Yedek kulübesinde vedat + babel + donk olursa hem defansif hem ortadaha ve forvet hamle şanslarımız olacak

Bu çok kıymetli 1 konu

3 yıldır 13 kişiyle düşe kalka ligi götürdük

Artık kulübeyi de güçlendirmemiz lazım

Ve görüyorum ki forumun vizyonu yine ezberin ötesine geçememiş

Sen, ben ve şükrü hariç şu dakikaya kadar

Ne güzel iş yaz hemen kadroya muslerayı geç

Nerde yenilikçi düşünce nerde vizyon nerde değişim nerde maliyet hesabı

Yok

O zaman kimse transfer yapamıyoruz diye ağlamasın
Maholar mac kadrosunda 14 yabanciya izin verse saglam olduklari sürece tüm yabancilari full oynatabilir, yerlilere mahkum olmazsin ama bu dedigin dogru. Antalya, Malatya, FB, Göztepe, Basaksehir gibi rakiplere karsi yedekten oyuna girecek oyuncu bulamadik. Donk genelde ilk ve son tercihimizdi, gerisi de umutsuz vakalar Sinan falan.

Üye Görüşü - Sonradan Oyuna Girip Skor Üreten Oyuncularımız Sonradan oyuna giren isimler 5 puan kazanirdi sadece. 4 puan Donk, 1 puan Eren'den.

Mert günok ile ibb şampiyonluğa oynuyorsa biz daha rahat oynarız

Dediğim gibi ilk 11de %10luk bir güç kaybı yapıp kulübede %40-50lik güç arttırımı yapacağız

+ maliyet anlamındaki karı sayarsak %60ı bulur

Vizyon budur

Ezbere muslerayı kaleye yazıp gitmek ise çarpık eğitim sistemimizin forumdaki yansımasıdır

Son düzenleme:
Maholar mac kadrosunda 14 yabanciya izin verse saglam olduklari sürece tüm yabancilari full oynatabilir, yerlilere mahkum olmazsin ama bu dedigin dogru. Antalya, Malatya, FB, Göztepe, Basaksehir gibi rakiplere karsi yedekten oyuna girecek oyuncu bulamadik. Donk genelde ilk ve son tercihimizdi, gerisi de umutsuz vakalar Sinan falan.

Üye Görüşü - Sonradan Oyuna Girip Skor Üreten Oyuncularımız Sonradan oyuna giren isimler 5 puan kazanirdi sadece. 4 puan Donk, 1 puan Eren'den.
Bak bu müthiş 1 konuymuş

MUSLERA OLMASAYDI DA İBBDEN MERT OLSAYFI KALEMİZDE BELKİ 3 PUAN DAHA AZ PUANIMIZ OLURDU

AMA YEDEKTEN GELEN OYUNCULARDAN 5 PUAN DEĞİL 10 PUAN ALIRDIK BELKİ DE

BU DURUMDA EN AZ 2 PUAN AVANTAJ + YABANCI KONTENJANI + TRANSFER BÜTÇESİ + MALİYET

KARIMIZ OLACAKTI

KALDI Kİ DONKUN ALDIĞI 4 PUANDAN BİRİ ANTALYA BİRİ DE AKHİSAR MAÇI ASİSTİ GALİBA

30 yılda 1 olacak vakalar oldu da öyle geldi o puanlar

Üst Alt