# Kaká - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Kaká

Zidane'nın en iyi orta saha olarak gördüğü isim Gerrard değil Scholes'tu. Scholes zaten İngilizlerin son 20-25 yılda yetiştirdiği en iyi futbolculardan biriydi.
İkisi içinde benzer ifadeler kullanmış.

Scholes için karşılıklı oynadığım en komple orta saha idi demiş.

Gerrard Manu'da Scholes Liverpool'da oynasa ikisine bakış değişirdi. Gerçi Scholes daha farklı bir adamdı ama.

Gerrard - Lampard konusu ise ikilem bence, Lampard daha iyi pasör ve oyun görüşüne sahipti ama kalan özelliklerde Gerrard daha iyidi.

Lakin 8 numara olarak bence son 20 yılın en iyisi Xavi idi, dribbling özelliği olmamasına rağmen çok büyük oyuncuydu.

İkisi içinde benzer ifadeler kullanmış.

Scholes için karşılıklı oynadığım en komple orta saha idi demiş.

Doğru demiş. United en son şampiyon olduğunda Scholes 38 yaşında takımın kadrosundaydı. Onun boşluğunu bir türlü dolduramadılar. Böyle oyuncuların nesli tükeniyor. Xavi, Scholes, Pirlo, Lampard gibi oyuncuları izlemeyi özledim.

Yakin zamandan ilk olarak Modric ve Iniesta geliyor. Lampard'i da Gerrard'dan onde goruyorum. Gerrard ayagi kaydiktan sonra karizmasini tamamen cizdirdi bende. Yasim yetmiyor diye girmiyorum ama 90lar ve 2000lerin basinda Gerrard'dan daha iyi isimler vardir diye dusunuyorum
İniesta'yı ben de Gerrard'ın önüne koyarım ama komple orta saha kategorisine girmez o yav. Gerçi Zidane'da girmez bu mantıkla. Kavram karmaşası yaşıyorum sanırm. Zidane ile Gerrard'ın zaten karşılaştırılacak yanı yok, farklı tip oyuncular. Benim Gerrard'a olan hayranlığımdan ötürü araya sokuşturuverdim gibi.

Öyle delikanlı ve takımına bağlı bir adam ki Real'in teklifini falan reddetti prime döneminde, bu tip karakterli futbolculara bitiyorum. Keramettin'in dediği gibi Totti falan da öyle. Delpiero'da böyle mesela.

Gerrard Manu'da Scholes Liverpool'da oynasa ikisine bakış değişirdi. Gerçi Scholes daha farklı bir adamdı ama.

Gerrard - Lampard konusu ise ikilem bence, Lampard daha iyi pasör ve oyun görüşüne sahipti ama kalan özelliklerde Gerrard daha iyidi.

Lakin 8 numara olarak bence son 20 yılın en iyisi Xavi idi, dribbling özelliği olmamasına rağmen çok büyük oyuncuydu.
abi gerrard-lampard muhabbetinde gerrard bayrak adam olduğundan romantik bakılıyo o nedenle bence hep 1 adim onde görülüyor ama lampard daha iyi bi oyuncuydu komple mc.

Zidane
Xavi
Iniesta
Modric
Lampard
Scholes
Pirlo

Bir kac yil sonra belki Pogba da girebilir bu listeye, tabi ilk once ManU'dan ayrilmasi lazim. Son yillarda ManU'ya giden oyuncu kariyerinde dusus yasiyor bunun bir cok ornegi var.

abi gerrard-lampard muhabbetinde gerrard bayrak adam olduğundan romantik bakılıyo o nedenle bence hep 1 adim onde görülüyor ama lampard daha iyi bi oyuncuydu komple mc.
Genelde Lampard daha önde tutulur o kıyasta çünkü takımın organizatörü olmayı daha iyi yapar ve daha çok skor katkısı yapmıştır.

Gerrard ve Liverpool loserlığından oluştu ama bu fark da, Lampard çok daha iyi kadrolarla oynadı.

Mesela 2005 finalinde Milan Seedorf, Pirlo, kaka, Shevchenko, Crespo ile çıkarken Liverpool Luis Garcia, Kewell, Barosla falan çıkmıştı.

Hatta şöyle söyliyim Suarez gelene kadar world class bir adamları bile olmadı adamların belki de bir dönem Agger.

Düşünecek pek bir şey yok orgazm olup geçilecek anlar. Yav şimdi aklıma geldi senin özelinde herkese sorayım, Hagi'nin süper kupa maçında R. Carlos'a attığı bir çalım vardı bir kaç defa daha yaptı onu başka maçlarda, o hareketin bir adı var mı yav ? Hagi'ye mi aitti o?

Bergkamp'a attığı çalım var. Önce sol ayağını gösteriyor ardından sağ ayağıyla topu önüne alıp, rakibini sürkase ediyordu.

Bu arada Kaka da prime döneminde çok müthiş bir futbolcuydu. Liverpool'la oynanan final maçında Crespo'ya -başkası da olabilir- çok güzel bir asisti vardı. Real Madrid'e ilk geldiğinde de iyiydi. Barcelona'nın uzay futbolu oynadığı dönemde tek başına kafa tutmuştu.

Bakınız adam her şeyi yapmış ama karşısında inanmış bir Puyol olunca fayda etmemiş.

Üst Alt