# Kakhaber Kaladze - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Kakhaber Kaladze

Cevap: # Kakhaber Kaladze

kaladze_800x600_1.jpg

karizmasi yeter.. :) şaka bi yana Kaladze kendini kanıtlamış bir oyuncudur. Servet'ten de kat kat iyidir. Faydalı olacağı kesin.

Arkadaşlar kim yalan söylüyor benim kafam karıştı :D biri hızlı derken bir diğeri yavaş diyor, biri tekniği iyi diyor biri değil diyor, biri iyi biri kötü diyor :D kararsız kaldım valla..

Ahmet nereye kadar böyle devam edeceğiz soruyorum ben de?Ne zaman oynayacak bu çocuklar?Yoklukta oynayamıyorlarsa ne zaman oynayacaklar?Sonra 21-22 yaşındaki adamlara bile geleceğin yıldızı diyoruz yahu.Şimdiden oynatmaya başlayacaksın ki o çocuk o güveni alsın büyük futbolcu olabilsin.Nereye kadar devam edeceğiz Khaladze ile mesela?O adam senin 1-2 yılını kurtardı diyelim ya sonrası?Hep böyle Khaladzeler mi arayacağız?Murat veSemih bu sene de oynamazlar ise onlar da harcanacaklar.Ha eğer oynarlarsa sana en fazla bir maç iki maç kaybettirirler ama gelecek 10-12 seneni kurtarırsın.

Alt yapımız sağlam değil maalesef. Temel kuralları veremiyoruz. Hücum oyuncularımız şut atmayı bilmiyor. Defanslar pozisyon almayı. Ancak çok çok yetenekli Arda gibi bir adam çıkıyor. O da kırk yılın başı. Onun bile temel eksikleri malum. Ayrıca sağ bek çıkar oynat- sol bek oynat, kanat oynat. Hiç itirazım yok. Ama stoper deneme-yanılma yapılacak mevkii değil. Hele ki böyle bir dönemde.

Üst düzey olabilir ama aranılan adam değil.

Bence de tam olarak aranılan adam değil. Ama gelirse Türkiye'deki en komple ve en iyi defans olur. Bu da bana yeter şimdilik.

Soran arkadaşlara da söyleyeyim, tekniği gayet iyidir. Top ayağındayken güven verir. Sol bek de oynadığı için hızı da yeterlidir. Servet'ten falan iyidir yani.

8-9 yildir Milan'da oynayan bir oyuncunun yavas ve tekniginin iyi olmama gibi bir durumu olabilirmi sizce ?

Defansın babasını yapan İtalya'dan,Dünya'nın en iyi takımlarından biri olan Milan'da yıllarca oynamış adamı beğenmeyenler var.Sizin dediğiniz gibi olsa bu adamı Milan hala kadrosunda tutmazdı.Biz de isteriz Carvalho gibi adamları.Bu kadar bütçeyle,bu adamları alabiliyoz,dua edin bari

Defansın babasını yapan İtalya'dan,Dünya'nın en iyi takımlarından biri olan Milan'da yıllarca oynamış adamı beğenmeyenler var.Sizin dediğiniz gibi olsa bu adamı Milan hala kadrosunda tutmazdı.Biz de isteriz Carvalho gibi adamları.Bu kadar bütçeyle,bu adamları alabiliyoz,dua edin bari

milanin kadrosunda 40 yasinda adamlarda var buda mi iyi milanda daha bir suru kazma var

Bence Kaladze faydalı olur, 31 yaş da stoper için fena bir yaş değil, temizinden 2 yıl oynar.

Ha tabi ki daha iyisi vardır, hepimiz isteriz Chivu,Kompany gibi bir oyuncular gelsin oynasın ama Kaladze de Türkiye ligi için fazlasıyla iş görür bence.

Zago,Ferrari örneklerine de %100 katılıyorum.

Milli Takımda şike yaptığı (İtalya maçında kendi kalesine attığı 2 golle ilgili) gibi bir söylenti vardı hatta ülkesinde istenmeyen adam ilan edilmişti. Sol bek'te de oynar. Milan'da çok yedek oturmuşluğu vardır ayrıca Terim'in Milan'a attığı en büyük kazıklardandır kendisi.

Alt yapımız sağlam değil maalesef. Temel kuralları veremiyoruz. Hücum oyuncularımız şut atmayı bilmiyor. Defanslar pozisyon almayı. Ancak çok çok yetenekli Arda gibi bir adam çıkıyor. O da kırk yılın başı. Onun bile temel eksikleri malum. Ayrıca sağ bek çıkar oynat- sol bek oynat, kanat oynat. Hiç itirazım yok. Ama stoper deneme-yanılma yapılacak mevkii değil. Hele ki böyle bir dönemde.

Bence de tam olarak aranılan adam değil. Ama gelirse Türkiye'deki en komple ve en iyi defans olur. Bu da bana yeter şimdilik.

Soran arkadaşlara da söyleyeyim, tekniği gayet iyidir. Top ayağındayken güven verir. Sol bek de oynadığı için hızı da yeterlidir. Servet'ten falan iyidir yani.

Doğru söze ne hacet!

Cevap: # Kaladze

Frank De Boer, Abel Xavier gibi olur diye korkmuyor değil insan.

saydığın isimler gibi hiç bir zaman medyatik ve sükse dolu bir yaşamı olmadı kaladzenin haddini bilen tekniği iyi ve tam bir profesyoneldir. ama ağırlığı evet servetten ağır değil kesinlikle daha hızlı ama bizim için hala ağır kalıp sonra üzülebiliriz.

Kaladze gibi oyuncular gelecegine Murat Akca A takima alinsin. Teknik bakimdan Kaladze'den her turlu daha iyi. Tecrube kazanir, ama oynayarak.

f5 maçında sinir yaparak hatalar yaparak ofsayt bozarak bizi şampiyonluktan ederek mi ? bakın arkadaşlar rijkaard da söyledi genç tecrübesiz adamlar riski az yada sıfır maçlar örneğin graz maçı yada türkiye kupasında gruptan çıkmak netleştikten sonra oynatılarak tecrübe edinirler. ligde oynatırsan bu adam madara olur üstünede onu kaybetme riskiniz artar.

Siz de altyapı oyuncularımızı kötüleme devam edin.Düşünüyorum da Barcelona klübü de sizin gibi düşünen insanlar tarafından yönetilseydi Pique gibi bir adamı izlemekten mahrum kalırdık.Elin tırt Cska'sı bile CL maçında 18 yaşındaki Schennikov'u 19 yaşındaki Dzagoev oynatıyor.Siz aynen devam edin böyle.Sonra alt yapılardan oyuncu çıkmıyor diye ağlayın.Sen A2 maçlarını da izlemiyorsundur şimdi.Ezbere konuşmaya devam edin.Sizin gibiler oldukça ne Semih ne Murat ne Serdar ne de onlar gibi genç futbolculardan yararlanılamayacak.Sonra onları oynatmayıp vasat 32-33 yaşındaki topçuları doldurup koyarsınız takıma oh ne güzel.

Şimdi bir kere verdiğin örnek yanlış o adamların oynama sebebleri cezalı 2 oyuncuları ve sakat bir oyuncuları sebebi ile oldu mecbur kaldılar kısıtlı kadroda. barcelonaya gelirsek, messi yi kaç kere kesip yada henry oraya bojan krkiç i koydular soruyorum size. bojan son dakikalarda genelde maç çevrilmişken yada rakip savunma+kendi hücum oyuncuları yıpranmışken alınıyor oyuna ki etkili olsun güven kazansın. hadi koysun bojanı yada pique yi alternatif as kadroda sıkıntı yokken bunu ş.liginde chelsea ye karşı ? olmaz yapmaz. herşey yerinde güzel arkadaşlar.

Ezequiel Garay... Bu adamı alabilirsek 12-13 sene takımı geriden yöneticek mükemmel bir defans oyuncusuna sahip oluruz...

Şimdi bir kere verdiğin örnek yanlış o adamların oynama sebebleri cezalı 2 oyuncuları ve sakat bir oyuncuları sebebi ile oldu mecbur kaldılar kısıtlı kadroda. barcelonaya gelirsek, messi yi kaç kere kesip yada henry oraya bojan krkiç i koydular soruyorum size. bojan son dakikalarda genelde maç çevrilmişken yada rakip savunma+kendi hücum oyuncuları yıpranmışken alınıyor oyuna ki etkili olsun güven kazansın. hadi koysun bojanı yada pique yi alternatif as kadroda sıkıntı yokken bunu ş.liginde chelsea ye karşı ? olmaz yapmaz. herşey yerinde güzel arkadaşlar.

Yanlış biliyorsun.CSKA Manu deplasmanında bile 19 yaşındaki Dzagoev'i , 20 yaşındaki Necid'i 18 yaşındaki Schennikov ve Mamaev'i oynatmıştı.Dzagoev süper bir gol atmıştı hatta..Bunlar düzenli oynayan oyuncular zaten.Mecbur kalma filan yok ortada yani.Krkic'i koymuyor ama Pedro'yu koyuyor Barça.Zamanında Krkic de baya şans buluyordu.Sen güveni son dk oyuna alarak Graz maçında oynatarak mı vereceğini sanıyorsun?Bülent Korkmaz Hamburg maçında Semih'i oynatsaydı hem onu kazanmıştık hem de belki Uefa kupasını bu işler böyle.Semih geçen sene çok iyi bir İ.B.B maçı çıkarmıştı hatta.Senin stoperlerin formsuzken sakatken oynatmayacaksın bu gençleri üstüne bir de Khaladze gibi vasat bir adamı alıp oynatacaksın.O çocukların ruh halini düşünebiliyor musun?Ben ne zaman gireceğim o zaman takıma diyecek adam.Misal veriyorum Evra sakat olsa Manchester Fabio'yu mu oynatır yoksa gidip solbek mi transfer eder?

Üst Alt