Karl-Heinz Feldkamp - Sayfa 17 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

SELAMUN ALEYKUM MEVZU VARMIŞ

4Km1CltS.jpeg

Devrim ihtilal dinlemem bilmem anlatabildim mi ?

Oğlum sen nasıl bir adamsın lan bildiğin ürperdim, satranç maçı izlemen yetmiyor bir de basın toplantısı mı izliyorsun ? :D Helal olsun valla takdir ettim.

Futbolda tuhafına gitmiyor da bunda mı gidiyor? :D

Maç sonu analizler,kaçan hamleler falan veriliyor zevkli oluyor izlemek.Oyuncuların ne düşündüğü de aynı zamanda.

Futbolda tuhafına gitmiyor da bunda mı gidiyor? :D

Maç sonu analizler,kaçan hamleler falan veriliyor zevkli oluyor izlemek.Oyuncuların ne düşündüğü de aynı zamanda.

İnsan az gördüğünü garipser, bunda alınacak bir şey yok. :D

Mesela çankaya'ya ilk taşındığım zamanlarda yolda gördüğüm zencilere bakmaktan kendimi alamıyordum, peki ırkçı olduğum için mi ? Yo yo yo... Ankara'da görmeye pek alışık olduğum bir manzara olmadığından bakıyordum, yurtdışında hiç dikkatimi çekmiyorlardı mesela.

Uzun lafın kısası; beyazların içinde yaşayan zenci, zencilerin arasında yaşayan albinosun Sarperciğim.

Askerde çok dayak yediğini düşünüyorum ?

Mesela çankaya'ya ilk taşındığım zamanlarda yolda gördüğüm zencilere bakmaktan kendimi alamıyordum, peki ırkçı olduğum için mi ? Yo yo yo... Ankara'da görmeye pek alışık olduğum bir manzara olmadığından bakıyordum, yurtdışında hiç dikkatimi çekmiyorlardı mesela.

Uzun lafın kısası; beyazların içinde yaşayan zenci, zencilerin arasında yaşayan albinosun Sarperciğim.

Askerliği kesin çok rahat geçmiştir.. ben daha hayatımda askerliği rahat geçmeyen adam görmedim..

"baba ben çok raaattım yeah.. zaten sülalem raad panpa biliyorsun" etc..

komutan tokatlayan mı dersin, verilen bütün görevleri elinin tersiyle itenler mi dersin.. :D

Son düzenleme:

Serdar Demir gerekli yanıtı vermiş. :asd:

1992'de Jupp Derwall ve öğrencisi Mustafa Denizli ile Galatasaray'da süregelen Alman ekolü ile birlikte Türkiye'ye gelerek Galatasaray'a geçti. Yanına yardımcı olarak Rainer Hollmann'ı aldı. Sezon başında altyapıdan yetişen Bülent Korkmaz, Okan Buruk, Tugay Kerimoğlu yanında Almanya'dan getirdiği Falko Götz, Reinhard Stumpf, sezonun başında alınan Hakan Şükür ile çok genç bir takım yarattı.

O zamanlar şimdiki ne oldum ukalalıkları yoktu, Alman hocaların da sözü dinleniyordu, bu adamlar da gençlere önem verip alt yapıdan gelen oyunculara da şans veriyordu. Şimdi "Alman köylüsü Hollanda köylüsü bizim büyüklüğümüzü kaldıramaz" gibi tuhaf bir birşey olmadan olmuş tavırlardan geçilmiyor, o yüzden Galatasaray ve Türk futbolu yine geriye eski yerine gitmeye başladı, alt yapıdan gelen gençlere de pek şans verilmiyor, "büyüklüğümüzü kaldıracak" 30luk eskimiş yıldızlar peşinde koşuluyor..

Büyüklüğümüz de bu adamların zamanında başlattıkları çalışmaların meyve verdiği 80'lerin sonundaki yarı final ve 90'ların sonunda kazanılmış bir UEFA kupası. Bizden birkaç yıl sonra Zenit ve CSKA Moskova'nın da kazandığı kupa. O kupayı almak zarar mı verdi bilemiyorum, ondan sonra Avrupa'nın deviyiz diye havalara girip herkesi ve herşeyi küçük görmeye, beğenmemeye başladık, Ahmet Çakar gibi herifler Fransa ligi Türkiye'den zayıf diye tvlerde ahkam kesmeye başladı. O yüzden yerimizde saydık, devamı gelemedi. Ne hocaların (Lucescu) arkasından teneke bağlayıp yolladık. Halbuki aynı ekolde ve çalışmalarda daha "hiçbirşey olmadık, bu kazandığımız birşey değil, daha yeni başlıyoruz" diye devam edip altyapıya daha çok yatırım yapsaydık, gelen değerli bazı hocalara saygı duysaydık zamanla bugün Porto gibi olabilirdik.

Yine de Türkiye'nin bu konuda tekiyiz. Diğer iki kuş toplamda bizim yaptıklarımızın yarısını yapamadı. Feldkamp hocama büyük saygılar. Şampiyonlar liginde ön elemede Manchester United'ı elemiştir kendisi.

Son düzenleme:
Jupp Heynkes Bayern'e emeklilikten dönünce akla gelen isim. Şu anda 83 yaşındaymış. Acaba ne durumda kendisi.. Keşke TT Arena'da Vefa Töreni düzenlense.

Eskiden ne güzel oluyordu törenler Dursun Özbek yönetimi bitirdi bu uygulamayı. Geri dönsün bu uygulama.

Feldkamp: "Galatasaray'da kaptanlığı Tugay'a verecektim. Korkudan neredeyse bayılacaktı. 22 yaşında kaptan olunmaz sanıyordu".

Üst Alt