Karne Paylaşım Alanı - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Karne Paylaşım Alanı

Cevap: Karne Paylaşım Alanı

Bana ne cumleler diyorsun Yozgat ve Istanbul diyorsun :) Istanbul'daki okullar ya da Yozgat'taki okullar demiyorum. VAROSLAR diyorum. Yani suc orani oralarda daha fazladir diyorum. Zaten bu yeterince acik Yozgat Istanbul nerden buldun bilmiyorum.

Iki farkli grubu yanyana koydugun yer toplumun zaten kendisidir. Toplum disina cikaramayacagina gøre de olacaktir bu. Øyle bir sans yok.

Ozendirme falan bircok seyle ilgili. Kiyafetin ana nedeni otoriter bir egitim sisteminin urunu. Benzer olsalar ne olacak gørunuste yani bu yøntem hicbir seyi engellemiyor sucu ve diger seyleri falan. Onun sebepleri cok daha farkli.

Øzendirme, tvler, yurudugu sokaklar vs. vs. hepsi gøz ardi ediliyor. Yani burdaki dedim ya temel mantik esitlik degil otoriter bir egitim sisteminin urunu bu.
kac zayıf var

tesekkuru+bi+puanla+kacirdim+kanka

kaçmadı kanka ;)

Bana ne cumleler diyorsun Yozgat ve Istanbul diyorsun :) Istanbul'daki okullar ya da Yozgat'taki okullar demiyorum. VAROSLAR diyorum. Yani suc orani oralarda daha fazladir diyorum. Zaten bu yeterince acik Yozgat Istanbul nerden buldun bilmiyorum.

Iki farkli grubu yanyana koydugun yer toplumun zaten kendisidir. Toplum disina cikaramayacagina gøre de olacaktir bu. Øyle bir sans yok.

Ozendirme falan bircok seyle ilgili. Kiyafetin ana nedeni otoriter bir egitim sisteminin urunu. Benzer olsalar ne olacak gørunuste yani bu yøntem hicbir seyi engellemiyor sucu ve diger seyleri falan. Onun sebepleri cok daha farkli.

Øzendirme, tvler, yurudugu sokaklar vs. vs. hepsi gøz ardi ediliyor. Yani burdaki dedim ya temel mantik esitlik degil otoriter bir egitim sisteminin urunu bu.

varos ile banliyo arasinda suc orani farkimi var?

bence tamamen avrupa ve amerikada olan bir sorunu turkiyeye indirgemissin

turkiyede yok oyle bir olay

karnesinde zayıf olduğunda karneyi aldıktan sonra cafelerde takılıp saat geç olduktan sonra eve giden kaç kişiyiz ?

( ilk okul ve lise yıllarımda takdir aldığımda koşa koşa eve giderdim zayıf olduğunda ise hem karnedeki zayıflardan dolayı hemde eve geç gittiğim için katmerli dayak yerdim )

hey gidi hey

karnesinde zayıf olduğunda karneyi aldıktan sonra cafelerde takılıp saat geç olduktan sonra eve giden kaç kişiyiz ?

( ilk okul ve lise yıllarımda takdir aldığımda koşa koşa eve giderdim zayıf olduğunda ise hem karnedeki zayıflardan dolayı hemde eve geç gittiğim için katmerli dayak yerdim )

hey gidi hey

vaaaaaaaaay be :tiphat: sana şapka çıkartırım...

ne yazikki turkiye ile cok konuda gurur duyamiyoruz ama egitim bunlardan biri degil bence

isin ozu budur:)

Eğitim çok önemli bir mesele, bir kişi daha kendi tanımadan önüne kitap, defter ve eli sopalı hocayla karşı karşıya kalıyor(du)

Lakin otoriter eğitim sistemi her ülkede dönem dönem ayyuka çıktı. Şu anda öyle bir durumun olduğunu düşünmüyorum, benim zamanımda olsa da... En azından kıyafet ve giyim konusunda eskisi kadar baskı yok sanırım. Aynı şekilde Avrupa ve Amerika'da da buna benzer bir eğitim biçimi denendi, çok sık eleştiriler aldı, hatta adına şarkılar yazıldı.

Bilakis Türkiye'de anlaşılmayan daha doğrusu eleştirilmesi gereken şey; çocuklara bilgiye yönelik değil, tamamen not endeksli bir öğrenim veriliyor olmasıdır. Katkı sıfır, yaratıcı düşünce sıfır, analitik düşünce sıfır... Varsa yoksa ezbere, yüksek not tabanlı eğitim ve tamamen makineleşme var. Adam üniversite okuyor ama sıfır bilgiyle mezun oluyor, diploması sadece onu iş hayatında işi öğrenmesi için bir araç haline getiriyor. Temel bilgi sıfır, analitik düşünce sıfır, yaratıcı fikirlerden yoksun. Okul hayatını okula gitmeyerek, sabahlara kadar bilgisayar başında çat çut yaparak geçiren, sadece finallere ve vizelere çalışan bir adamı bilgiye teşvik edeceğine daha çok okulundan uzaklaştıran bir zihniyetten neler doğduğunu şu ülkeye alıcı bir gözle bakarak rahatlıkla çözebilirsin.

Şu başlığı açan arkadaş bile bu not hastalığı denen kervanın bir ürünüdür. Not almış, sorsan bir soru tıkanıp kalır ama...

varos ile banliyo arasinda suc orani farkimi var?

bence tamamen avrupa ve amerikada olan bir sorunu turkiyeye indirgemissin

turkiyede yok oyle bir olay

Hem de kısa yoldan O bunalım bir an önce "köşeyi" uğursuz işlerden dönmeye itiyor bir kısmını. İstanbul'da son on yılda suç oranı yüzde 87 artarken, varoşlarda yüzde 285. Google'dan kopyaliyorum.

Bu makale, suç oranını belirleyen unsurları ampirik olarak ortaya koymuştur. 81 İl’in 2000

yılına ait verileri yatay kesit analiziyle incelenmiş ve sosyo-ekonomik yapılara ilişkin

değişkenlerin suç oranını belirlemede önemli oldukları tespit edilmiştir. Bu bağlamda, işsizlik

oranının, kişi başına göç oranının, kişi başına gelirin, gelişmişlik indeksinin, şehirleşme

oranının, demografik unsurların ve İl’lerin büyüklüğünün suç oranını pozitif olarak etkilediği

görülmüştür.

Nasil yok Turkiye'de. Sosyal ve ekonomik olarak iyi olan yerlerle køtu olan yerlerdeki suc oranlari ayni mi ? Varoslar ve gelismis yerler arasindaki suc oranlari ayni mi simdi ?

Yani bu temel birseydir sosyolojide sosyal ve ekonomik durum ve cevre falan suc uzerinde etkilidir.

ilkokuluda kenyada okumustu:)

kenyadan nice atletler cikmistir reis. obama bu tabuyu kirarak us baskani olan ilk kenyali genc olarak tarihe gecmistir. iste egitim bireyde bitiyor pointine en iyi ornek, obama istese 10bin metre kosamaz miydi bal gibi kosardi. ama onun farkli hayalleri vardi. surude kalsa buyuk ihtimalle golden ligde falan 7 afrikali 1 gariban beyaz adamla kosarken izleyecek hicbir zaman baskan olarak gormeyecektik

Üst Alt