Katar'da 'Tecavüze Uğradım' Diye Polise Giden Kadın, Zinadan Tutuklandı! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Katar'da 'Tecavüze Uğradım' Diye Polise Giden Kadın, Zinadan Tutuklandı!

lann senin derdinin katarla -iranla- suriyeyle olmadigini bilmek icin alim olmaya gerek yok...verdigin cevapda bile dayanamayip itiraf ediyorsun...icindeki islam nefretini kusmak icin GALATASARAY forumunu kullanma bari...

senin gibi ağzının içi nefret dolmuş adamlara mı kaldı islamiyet?Hala kalkmış amerikada 15 dakkada bir oluyomuşta bilmem ne oluyomuş oturup sayıyon mu?Varsın olsun amerikada katarda olan durumu haklımı çıkartır.

Sen müslüman olarak kendini görüyorsun ancak islamiyet ile uzaktan yakından alakan yok! Senin gibi tecavüzü normalleştiren adamdan her türlü pislik beklenir.

common knowledge, lad
i reads shit
lokal kultur ve cahiliyet buyuk bir rol oynuyor kadin'a asiri siddet yapilan ulke veya bolgelerde
devletin iktidarsiz olmasida bu turlu olaylari etkinlestiriyo IMO

ayrica her hangi bi normal erkek kendi ailesini esya gibi dusunmez...cirkin laflar bunlar.

Türkiye bunlari gecti diyebilirmiyiz?

Erkekler, kadınlardan üstündür, çünkü Allah onları bir çok şeylerde kadınlardan üstün etmiştir, çünkü onlar, kadınları, mallarıyla geçindirirler, doyururlar; iyi kadınlar da itaatli olurlar ve Allah, onların hakkını nasıl korumuşsa onlar da, kocaları yanlarında olmasa bile, iffetlerini korurlar. Kadınlarınızın serkeşliğinden korkunca onlara öğüt verin, onları yatakta yalnız bırakın, dövün onları. Fakat itaat ettikleri takdîrde de aleyhlerine bir sebep araştırmayın, şüphe yok ki Allah çok yüce ve büyüktür.

Kuran 4:34, sonra niye kadın hakları yok İslam dünyasında. Tanrı kendisi diyor, erkek kadınlardan üstündür diye. Kadın ile erkek eşit değildir, İslam'a göre. Kadın ile erkeğin eşit olmasını ülkeye getiren Mustafa Kemal'dir. Ondan dolayı Atatürk > Allah tbh.

lokal kultur ve cahiliyet buyuk bir rol oynuyor kadin'a asiri siddet yapilan ulke veya bolgelerde
devletin iktidarsiz olmasida bu turlu olaylari etkinlestiriyo IMO

on the contrary,

saudi arabia seriadik monarsi ile yonetiliyor, yani bizatihi iktidar mekanizmalari, arap kadinlarin okuma yazma bilmemelerinin, ehliyet vb alamamalarinin sebebi. statuko boyle olunca, toplumun kendi icinde de kadin denilene karsi zihinsel tutum, belli bir nitelik kazaniyor.

batiya kacip tv'lerde arabistan'i sikayet eden arap kadinlarinin (aktivistlerin) soylemlerini dinlemeni oneririm

ayrica her hangi bi normal erkek kendi ailesini esya gibi dusunmez...cirkin laflar bunlar.

arap aile anlayisi bildigin turden degil,

evlendikten sonra kadinin ailedeki kimligi (ki bir evde genelde 2 kadin oluyor)

- cocuk dogurmak
- cocugu beslemek
- evi temizlemek

falan filan uzerine islevsel. evlilikten once zaten alici bulmayi bekleyen mal konumunda.

evlilikler de 99% oranda duygusal baglarla kurulmayip gorucu usulu oldugu icin (ki genc kizlar babalarindan guzellikleri olcusunce belli bir ucret miktari ile aliniyor, tanisma sureci falan yok) aile dinamikleri de bu dogrultuda gelisiyor. toplumun yapisi boyle.

Türkiye bunlari gecti diyebilirmiyiz?

doubt it

akp turkiyeyi araplastirmada gayed basarili it seems

Son düzenleme:
Kusursuz olan müslümanlar deil kusursuz olan islam. Ama bunu anlayacak beyin lazım.
Boş bir tartışma. İnanırsın inanmazsın o senin bileceğin iş. Ama gidipde benim inandığım şeyle dalga geçip tiye alırsan milleti insanlar da haklı olarak tepki gösterir.
İnanmıyorsan da saygı duy. Saçma sapan kitap filan. Biliyorsunuz bu ülkede din konusunun ne kadar hassas olduğunu...

Kusursuz olan müslümanlar deil kusursuz olan islam. Ama bunu anlayacak beyin lazım.

kusursuz ne demek, kelime anlami itibariyle?

islam ne demek

Boş bir tartışma.

neden?

İnanırsın inanmazsın o senin bileceğin iş. Ama gidipde benim inandığım şeyle dalga geçip tiye alırsan milleti insanlar da haklı olarak tepki gösterir.

konuda herhangi bir seyle dalga gecen birisini goremedim

İnanmıyorsan da saygı duy.

"saygi duy" seklinde bir dayatma hakkini nereden edindin

senin inandigin her ne ise, baskasi da ayni ideolojiyi paylasmak/saygi duymak zorunda mi?

Saçma sapan kitap filan. Biliyorsunuz bu ülkede din konusunun ne kadar hassas olduğunu...

olabilir

bir ulkede bir konunun hassas olmasi tartisilmasina engel teskil ediyorsa, bu sadece o ulkenin icine batmis oldugu cehaletin seviyesini gosterir.

Boş bir tartışma. İnanırsın inanmazsın o senin bileceğin iş. Ama gidipde benim inandığım şeyle dalga geçip tiye alırsan milleti insanlar da haklı olarak tepki gösterir.
İnanmıyorsan da saygı duy. Saçma sapan kitap filan. Biliyorsunuz bu ülkede din konusunun ne kadar hassas olduğunu...

bu kadar yanlis anlasilan bir din nasil kusursuz oluyor acaba :)

islam ne demek

neden?

senin inandigin her ne ise, baskasi da ayni ideolojiyi paylasmak/saygi duymak zorunda mi?

olabilir

bir ulkede bir konunun hassas olmasi tartisilmasina engel teskil ediyorsa, bu sadece o ulkenin icine batmis oldugu cehaletin seviyesini gosterir.

islam ne demek

Buraya hiç girmicem boşa nefesimi tüketmek istemiyorum.

Boş bir tartışma neden?
Tartışmayı bilmiyorsunuz çünkü. İki farklı düşünce böyle bi ortamda yürümez. Bundan dolayı gram şekilde herhangi bi sonuca varılamaz...

O zaman kavanoz gibi gözlüklerden tavsiye ederim..

Aynı ideolojiyi, düşünceyi paylaşmak tabii ki zorunda değilsin. Ama saygı duymak zorundasın. İnsan olmanın gerekliliklerindendir. Eğer bunu bilmiyorsan ahlaki konuda hiçbir şey öğretilmemiş demektir sana...

olabilir

Aynen katılıyorum. Bu cehaletin başını da sizin gibiler çekiyor. Aslında seni hiç ciddiye alıp cevap bile vermem lazım ama gene de yazayım dedim.
Forumun adminleri sözde kuralları uygulatacak kişiler ama ne yazık ki daha insan olmanın gerekliliklerini bile bilmiyorlar. Saygı duymayı bile bilmeyen adamları foruma admin diye atarsın, bir de bu adamlardan kuralları uygulamasını beklersin.

Neyse, hadi eyv. İstediğin kadar yazabilirsin, cevap vermicem onu da bil...

islam ne demek

nefes tuketmeni isteyen yok ki

ortaya dusunce koyuyosan altini doldur, yoksa bos zirvalama denir yaptigina

Boş bir tartışma neden?
Tartışmayı bilmiyorsunuz çünkü. İki farklı düşünce böyle bi ortamda yürümez. Bundan dolayı gram şekilde herhangi bi sonuca varılamaz...

once tartis da

sonra bu iddialarin gecerlilik kazanacak mi gorelim

bos konusma da, "dalga gecilen" iletinin linkini at, geregini yapalim

Aynı ideolojiyi, düşünceyi paylaşmak tabii ki zorunda değilsin. Ama saygı duymak zorundasın. İnsan olmanın gerekliliklerindendir. Eğer bunu bilmiyorsan ahlaki konuda hiçbir şey öğretilmemiş demektir sana...

kimse hic bir ideolojiye saygi duymak zorunda degildir, insanlara da bu yonde bir dayatma yapana da fasist denir.

saygi gosterecegin bireyin sahsi olur, fakat sosyal hayati ilgilendiren/pratige gecirilen herhangi bir inanca/ideolojiye saygi duymak/gostermek gibi bir dayatmada bulunma hakkin yok.

olabilir

Aynen katılıyorum. Bu cehaletin başını da sizin gibiler çekiyor. Aslında seni hiç ciddiye alıp cevap bile vermem lazım ama gene de yazayım dedim.
Forumun adminleri sözde kuralları uygulatacak kişiler ama ne yazık ki daha insan olmanın gerekliliklerini bile bilmiyorlar. Saygı duymayı bile bilmeyen adamları foruma admin diye atarsın, bir de bu adamlardan kuralları uygulamasını beklersin.

verme napim

islam ne demek

Boş bir tartışma neden?

olabilir

:bi_polo:

ZUHREVI bir post

Üst Alt