Kedi Almayı Düşünüyorum [ Yardim ] - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kedi Almayı Düşünüyorum [ Yardim ]

Cevap: Kedi'ye ne dersiniz ? [ Yardim ]

şundan al tüy sorunuda yok

hairless-cat7.jpg

Selamin Aleykum renktaslar,

Bir kedi almayi dusunuyorum ama su an kararsizim. Evde koku yaparmi, yikamaya degermi, haftada kaç kere degisirsiniz yuvasini ... gibi aklima takilan sorular var.

Geçmisinizde, ya'da $u an kediniz var'sa tavsiye edermisiniz, hangi onlemler almaliyim, killar için vs... ?

Evde 4 ve 7 yasinda çocuk var ve ev gunde 2 veya 3 saat bos olabiliyor.

Simdi size garip gelebilir bu sorular ama gavur memlekete çok degisik insanlar gordum, adam kedi b.ku kokuyordu resmen ve konusulmaz hale geliyordu insan, koku o kadar igrençti diye

Yardimci olsaniz çok memnun olurum

Ben kedi besliyorum, iran kedisi.

Kedi alerjin ve tüye alerjin yoksa, nefes alma, solunum ile ilgili sorunun yoksa al. Çocuklar biraz daha büyüyene kadar az uzak tutarsın kediyi onlardan, ve onlar da sevecektir kediyi.

Kedinin aşılarını tam yaptırır, sağlıklı ve iyi mama aldırır, uzun tüylü ise düzenli traş ettirirsen bir sıkıntı olmaz. Kendin düzenli tarayacaksın evde, tüy çok dökmesin etrafa diye, ve düzenli ilgilenirsin.

Çok tüy olacaktır, onun için de yapışkanlar var tüyü alabil diye. Ben çok mutluyum açıkçası kedimle, tüye değiyor. Öyle kötü bir koku da yok, hatta çok güzel kokuyor kedi :D

Çok çok nadir yıkarsın kediyi. Bir köpek kadar çok bakım ve ilgi istemez elbet ama sonuçta senin besleyeceğin bakacağın bir yavru. İlgilenip düzgün bir şekilde bakacaksın ona :)

Düzenli bir şekilde kumunu, mamasını, suyunu kontrol edeceksin elbet birde. Masraflı olabilir biraz. Evin boş olması sıkıntı yaratmaz. Mamasını suyunu adam akıllı koyup kumunu değiştirsen 2 gün de boş kalsa birşey olmayabilir. Koltukları tırmalar, onun için tırmalanmasını istemediğin koltuğun odasını kapayacaksın.

Ben al derim.:yenieek:

Kediler epey psikopat oluyor yalnız,bizim arkadaşın 19 yaşında bir köpeği var,dışarıda annesi ölmüş bir yavru kediyi aldı eve soktu,besledi,büyüttü.Sonra hayvan köpeğe saldırmaya başladı,durmadan rahatsız ediyor garibimi,pençe atıp duruyor boyuna posuna bakmadan.Baktı böyle olmayacak bıraktı hayvanı sokağa diğer kedilerin yanına.

Bende de Ankara kedisi var.

Kedi en temiz hayvanlardan biridir,bir tane kum alırsın balkona ya da tuvalete koyarsın bir defa oraya yaptımı hep oraya gider.Birdaha kesinlikle başka bir yere yapmaz.Koku pislik bakımından sorun olmaz.

Asıl sorun olan yaza doğru aşırı tüy dökmeleri ve mobilya vs gibi eşyaları arada tırnak egzersizi için tırmalarlar :D Özel tırnaklama oyuncakları var,yavruyken öğretirsen başka yerleri tırnaklamaz.

Bir başka sorun ise mama ve aşıları pahalı gerçekten,parazit aşısı 40 lira ve 3 ayda bir oluyor,olmasa da olur ama kedinin sağlığı açısından olmasında fayda var.

Birde petshop da sakın alma,çok sağlıksız oluyor ordaki hayvanlar.Yıkama konusuna gelirsek,kedilerin yıkanması derilerine zarar veriyor.Hiç yıkamasan da olur zaten çok temiz tutuyorlar ama istersen 7-8 ayda bir yıkarsın.

İlede kedi alacaksan olurda uzak doğuya falan gidersen yanında götürme derim...

Bir kaybolur ya bir düdüklü tencerenin içinde yada bir mangalın üstünde görebilirsin...:D

Üst Alt