# Kemal Tokak - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Kemal Tokak

Cevap: # Kemal Tokak

Hemen çözmüşsün olayı tebrikler. Kalite anlayışına hayranım. Bir gidin Allah aşkına, oyuncuyu takip etmedim hiç. Sadece önyargı ile bunu yazdım diye söyleyin de eyvallah diyelim. K.Erciyesspor maçını doğru düzgün oturup izleyen bir kişi Kemal Tokak'ın kaç tane tehlikeli atakta topun önüne kendini attığını bilir. Bir konu hakkında da fikriniz olmasa şaşarım zaten.

Topun önüne atlamak benim için birsey ifade etmiyor... Ben kaliteli futbol istiyorum... Top kesen, kesmekten baska bir ise yaramayan adamlar çok bizde, biz onlarla basarili olabiliyor muyuz ? Olamiyoruz... Demekki ayni heyecani önümüzdeki sene de yasamaya gerek yok... Bir savunma futbolcusunun kalitesi, kurdugu oyundan belli olur, Avrupa'da bu özelligi ararlar savunma futbolcusunda... Cünkü topun önüne atlamak için hiç bir meziyet gerekmez... 80 yasindaki Hasan Baba'da atlar, 15 yasindaki Osman'da...

Kesici tip futbolcularla Avrupa'da basari hayal...

Topun önüne atlamak benim için birsey ifade etmiyor... Ben kaliteli futbol istiyorum... Top kesen, kesmekten baska bir ise yaramayan adamlar çok bizde, biz onlarla basarili olabiliyor muyuz ? Olamiyoruz... Demekki ayni heyecani önümüzdeki sene de yasamaya gerek yok... Bir savunma futbolcusunun kalitesi, kurdugu oyundan belli olur, Avrupa'da bu özelligi ararlar savunma futbolcusunda... Cünkü topun önüne atlamak için hiç bir meziyet gerekmez... 80 yasindaki Hasan Baba'da atlar, 15 yasindaki Osman'da...

Aşırı derecede saçma ve defans oyuncusunun görevini bilmeyen bir yazı olmuş

ne yapmalı kemal 5 futbolcuyu çalımlayıp iniesta xavi vari pas mı atsın ?

barçayı izleye izleye kimse futbol ve futbolcu beğenmez oldu

Aşırı derecede saçma ve defans oyuncusunun görevini bilmeyen bir yazı olmuş

Sende saçmalayacagina, defans oyuncularinin görevini yazda ögrenmis olallim... Güzel futbol isteyenler, basari isteyenler savunmaya teknik futbolcu yerlestirirler... Topu ileri sisiren, adam kesen, top önüne atlayan adam var mi Avrupa'nin en büyük kulüplerinde ?

Servet'te teknik yok, geriden kurdugumuz pozisyon sayisi kaç ? En iyi hücum savunmadan baslar, savunmada kazmalar olursa o hücum baslamadan biter...

Su defansta oyun kurma sacmaligini birakin. Stoperin birinci gorevi defans yapmaktir. Meira gibi stoperler oyun kurup mac basina 1 gol yedirip dursunlar.

ne yapmalı kemal 5 futbolcuyu çalımlayıp iniesta xavi vari pas mı atsın ?

barçayı izleye izleye kimse futbol ve futbolcu beğenmez oldu

Valla bir Neill gibi, iki tane gollük pozisyonun hazirlayicisi olabilir... Arda degerlendirseydi onlari, Trabzonspor'u 2-0 yenmis olacaktik... Teknik bir savunma futbolcusunun katkisi böyle olur iste...

Sende saçmalayacagina, defans oyuncularinin görevini yazda ögrenmis olallim... Güzel futbol isteyenler, basari isteyenler savunmaya teknik futbolcu yerlestirirler... Topu ileri sisiren, adam kesen, top önüne atlayan adam var mi Avrupa'nin en büyük kulüplerinde ?

Servet'te teknik yok, geriden kurdugumuz pozisyon sayisi kaç ? En iyi hücum savunmadan baslar, savunmada kazmalar olursa o hücum baslamadan biter...

Oyunu savunma değil ortasaha kurar.Nemenja vidic çok mu iyi oyun kuruyor.Topu yanındaki adama atıyor.Teknik savunma oyuncusu gol atan kaleci gibi saçma bir kavram

Valla bir Neill gibi, iki tane gollük pozisyonun hazirlayicisi olabilir... Arda degerlendirseydi onlari, Trabzonspor'u 2-0 yenmis olacaktik... Teknik bir savunma futbolcusunun katkisi böyle olur iste...

Neill top atıyorda noluyor?Savunma yapamıyor.Neillin oynadığı maçlarda kat kat fazla gol yiyoruz

Su defansta oyun kurma sacmaligini birakin. Stoperin birinci gorevi defans yapmaktir. Meira gibi stoperler oyun kurup mac basina 1 gol yedirip dursunlar.

Stoperin birinci görevi defans yapmak, ikinci görevi aldigi topu iyi degerlendirmek.. Bunu yaparsa, top bizde kalir... Yapmazsa ileri sisirir ve rakip yeni bir pozisyona baslar, böylelikle stoperlerimiz sürekli defans yapmak zorunda kalir....

Futbolu Barcelona'dan, guzel futboldan ibaret sananlara namus gerekir

CEZA gibi bir kabus gerekir.

Ligimizdeki futbol kalitesi Championship kalitesinde bile degil hala stoperleri oyun kuran kuramayan diye ayiriyoruz :eek: Please. Stoperler defansi ogrensin pas atmayi oyun kurmayi sonra ogrenirler.

Stoperin birinci görevi defans yapmak, ikinci görevi aldigi topu iyi degerlendirmek.. Bunu yaparsa, top bizde kalir... Yapmazsa ileri sisirir ve rakip yeni bir pozisyona baslar, böylelikle stoperlerimiz sürekli defans yapmak zorunda kalir....

Sisirmesine falan gerek yok. Orta saha oyuncularina, beklere ulastirsa yeter. Ama siz istiyorsunuz ki Pique gibi Puyol gibi topla cikip kanatlara top acsinlar. Dunyada kac tane var ki oyle stoper? Galatasaray'a gelirse Meira gibileri gelir onlar da top teknigi olan ama defanstan bihaber beli donene kadar sezon biten adamlar olur.

Yanlış anlama dostum ama içkili falan mısın?Bir oyuncu teknikse niye savunmacı olsun?Gol vuruşlarında çok iyi ama savunma oyuncusu gibi saçma bir şey senin dediğin

Neill çok iyi oyun kuruyor ama savunma yapamıyor.Neye yaradı.Neillin oynadığı her maç taksimetreyi 2den açıyoruz

Bu çocuk gökhan gönül patlaması yapacak..Bizde çok ağlayacaz..Bu hafta çıplak gözle ordudada izleyecem.

Boyu uzun değil yapısı Emre Güngöre benziyor..Ama ondan farkı çok istikrarlı..Serdar Aziz ve Serkar Kesimal'ı almayı kolay mı? sanıyorsunuz..O oyuncuları takımları satmaz..Anadolu takımları artık büyük düşünüyorlar..Paraya ihtiyaçları yoklar..Serveti falan madem gitsin diyoruz ozaman yerli stoper oyuncu bulmamız lazım..Sinan Osmanoğlu var oda denenmeli..Kemali daha önce çok yazdım..Samsun lige çıksın bakın nasıl alıyorlar..Ozaman bizde yönetime söveriz..

Ohoo burdaki bir çok arkadas Schuster'in o meshur 1960 yilinda kalmis, artik biz 2011'deyiz ve artik bir tek gerçek var, teknik futbolcun yoksa, basari da yok... Bunu bu sene yasadiklarimizdan hala anlamadiysaniz, hiç bir zaman anlayamazsiniz... Geçmis olsun...

Ohoo burdaki bir çok arkadas Schuster'in o meshur 1960 yilinda kalmis, artik biz 2011'deyiz ve artik bir tek gerçek var, teknik futbolcun yoksa, basari da yok... Bunu bu sene yasadiklarimizdan hala anlamadiysaniz, hiç bir zaman anlayamazsiniz... Geçmis olsun...

Futbolcunun teknik olmadığı iddaasını ortaya sen attın arkadaşım. Öyle bir şey yok ortada. :)

Teknik savunma oyuncusu diye bir şey yok.Savunma oyuncusu topu ortasahaya versin yeter.Yok öyle oyun kuran savunmaymış bilmemneymiş

şuster in 2011 model kartalını ve q7 sinide gördük her maç 4 lük oluyordu :eek:

Üst Alt