Kırmızı Koltukta Ozan Tokgöz! - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kırmızı Koltukta Ozan Tokgöz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Kırmızı Koltukta Ozan Tokgöz !

Raistlin ile Gandalf dövüşse kim alır teke tek..:D

Animasyon filmler (Japon veya Amerikan) hakkında ne düşünüyorsun? Esasen Hayao Miyazaki sever misin onu merak ettim.

Hukuk fakültesi bitirdiğini biliyoruz ama hangi okulu bitirdin acaba?

Raistlin ile Gandalf dövüşse kim alır teke tek..:D

Animasyon filmler (Japon veya Amerikan) hakkında ne düşünüyorsun? Esasen Hayao Miyazaki sever misin onu merak ettim.

Hukuk fakültesi bitirdiğini biliyoruz ama hangi okulu bitirdin acaba?

Gandalfı daha çok sevmeme rağmen, Raistlin'i bir adım önde görüyorum. Onun gibisi gelmedi :)

Miyazaki, ayrı bir dünyadır. Sorunu tek seferde şöyle yanıtlayayım: Tüm Amerikan yapımları ve yapımcıları, Miyazaki ve yapımları karşısında secde etseler, yine de, bir şeyler eksik kalır.

Marmara.

bızım basketbol takımına ne olmuş olabilir OZAN ABI SENCE

Çözümsüz bişey mi bu ligin son 3 macından beri reziliz

Miyazaki'nin tüm filmlerinde aynı hissiyatı yaşıyorum.

Önce bir bilinmezlik ve merak, sonra o merak perdesinin kalkışı ve o dünyaya veya oluşuma aidiyet hissi. Finalde ise adeta uzun süre yaşanan bir evden taşınır gibi...

Çok acayip bir adam :tiphat:

Miyazaki'nin tüm filmlerinde aynı hissiyatı yaşıyorum.

Önce bir bilinmezlik ve merak, sonra o merak perdesinin kalkışı ve o dünyaya veya oluşuma aidiyet hissi. Finalde ise adeta uzun süre yaşanan bir evden taşınır gibi...

Çok acayip bir adam :tiphat:

Bence inanılmaz bir adam Özgür. Pek çok duyguyu ve düşünceyi bir arada yaşatıyor. Oscar'ı hak ettiğini düşündüğüm ender adamlardandır. Çünkü rutinin, dışında bir adam. Ama bir şekilde kıymetinin bilinmesi çok hoş. Malum dünya kıymeti bilinmeyen yeteneklerin, hurdaya ayrıldığı bir foseptik çukuru. Miyazaki'nin başına bu gelmediği için ne kadar sevinsek azdır.

bızım basketbol takımına ne olmuş olabilir OZAN ABI SENCE

Çözümsüz bişey mi bu ligin son 3 macından beri reziliz

Uğur yaramı deşme. Zaten maçın etkisinden zor çıktım. Tam kendime gelmişken sorduğun soruya bak :D

4. maçtan önce yazarım bir şeyler. Zira yazarken canım sıkılacak yine.

Raistlin, Radagast'ı öyle böyle pataklamaz :D Üzerinden silindir gibi geçer :D

Bu arada Raistlin, ''Ejderha Mızrağı'' serisinin olmazsa olmazıdır. Yani bir nevi, tüm seriyi bu adam için bile okuyabilirsiniz.

Radagast ''Orta Dünya'' için çok mühim bir istari sayılmaz. Hatta kahverengi cüppesini alıp, gitse, kimse adamın farkına varmaz :D

Raistlin, hükmedeceği evreni gördükten sonra Takhisis'i kendisi ile cehenemme hapsetmiştir ancak okuduğumuz, Takhisis'i dışarı çekip yendiği alternatif evrende sırayla tüm tanrıları alaşağı etmiş finalde Paladin ve en son tarihçi Astinus(Gilean?)'ı da öldürmüş biridir. Dolayısı ile teorik olarak yenemeyeceği adam yoktur. (bence)

Bu Tolkien'in kitaplarını hangi sırayla okumak gerek? Ben çook önce Yüzük Kardeşliği'ni okumuş sonra filmleri izlemiştim. Geçenlerde tek cilt Yüzüklerin Efendisi serisini aldım onu okuyorum şimdi, sonra da Hobbit'i okuma amacındayım ama doğru mu gidiyorum bilmiyorum :lol:

Bu Tolkien'in kitaplarını hangi sırayla okumak gerek? Ben çook önce Yüzük Kardeşliği'ni okumuş sonra filmleri izlemiştim. Geçenlerde tek cilt Yüzüklerin Efendisi serisini aldım onu okuyorum şimdi, sonra da Hobbit'i okuma amacındayım ama doğru mu gidiyorum bilmiyorum :lol:

Hobbit esasen çocuklara yönelik yazılmış bir kitap. Bilbo ve Gimli'nin babası Gloin'inde aralarında bulunduğu cücelerin macerasını anlatır.

Yüzüklerin Efendisi esasen tek cilttir ama yayıncısı zamanında bu böyle satmaz diyerek 3'e bölmüştür (Yüzük Kardeşliği-İki Kule-Kralın Dönüşü)

Hatta Kralın Dönüşü ismine Tolkien çok itiraz etmiş zamanında, rahmetli spoiler düşmanı bir insanmış.

Raistlin, hükmedeceği evreni gördükten sonra Takhisis'i kendisi ile cehenemme hapsetmiştir ancak okuduğumuz, Takhisis'i dışarı çekip yendiği alternatif evrende sırayla tüm tanrıları alaşağı etmiş finalde Paladin ve en son tarihçi Astinus(Gilean?)'ı da öldürmüş biridir. Dolayısı ile teorik olarak yenemeyeceği adam yoktur. (bence)

Ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi Özgür :)

Raist'e yan bakan taş olur :)

Anti endüstriyel futbol ayağına Amerikalıların eline geçmiş Liverpool'u ve karakterli orta saha oyuncusu ayağına zamanında Chelsea'ye gidebilmek için binbir takla atan yeteneksiz kaptanının örnek gösterilmesi beni güldürdü. Öncelikle bunu söylemek istedim. Dalglish gibi manevi olarak 1000 tane Gerrard edecek adamı bile kovmak için Amerika'ya çağıran, geçmişte yaşayan katil bir taraftar grubuna sahip olan gereksiz bir kulüpten bahsediyoruz. Liman işçileri masallarına fazla kaptırmayın bence kendinizi, Liverpool gayet de futbolu sömüren çirkin büyük kulüplerden biridir. Barcelona da öyledir yanlış anlaşılmasın, sadece biraz daha karakterlidir.

Öncelikle Gerrard İngiliz ve İngiltere futbolunda yetişmiş bir adam. İngiltere'de hırslı ve çalışkan olmayan orta saha fazla bilmiyorum, siz biliyorsanız söyleyin. Gerrard'ın fizik gücü olmasa da maç içindeki çalışkanlığını pek çok İngiliz oyuncuda bulabilirsiniz. Henderson olsun, Spearing olsun sadece Liverpool'dan verilecek örnekler. Gerrard'a has bir özellik değil yani. Onu geçtim, Gerrard'ın pas kabiliyetinden bahsedilmiş. Gerrard hayatında Xavi'nin attığı pasları atamaz. Xavi gibi kapalı defansa karşı 5 kişinin arasından Alves'i göremez. Gerrard'da oyunu yönlendirme, "oyunu açma" özelliği vardır. Bunun da sebebi, kendisinin Liverpool takımının son 10 yıldır tekeline almış bir adam olmasıdır. Gerrard varken arkasında ve yanında her zaman kendisine çalışan işçiler vardır. Mascherano ve Xabi Alonso gitti, Lucas falan geldi, değişen birşey yok. Gerrard belki de gördüğüm en saha içi özgürlüğüne sahip adamlardan biri. Bütün toplar onda toplanıyor, başkası birşey yapmaya korkuyor. İstatistik olarak bunu görmek isteyenler şunu okuyabilir: The Question: is Steven Gerrard good for Liverpool? | Jonathan Wilson | Football | guardian.co.uk

Gelelim Xavi'nin nimetlerine. Xavi 40 metre koşup rakibe omuz koyarak devirmiyor olabilir ama Xavi'nin oynadığı futbolu başka hiçbir futbolcuda görmedim. Adam salt yetenek ve zeka. Bir kere inanılmaz bir top kontrolü ve hakimiyeti var, ve topun adama gelmesi bile takıma pozisyon alma ve pozisyona girme konularında büyük rahatlık sağlıyor. Gördüğü zaman defansı ara paslarla delebilir, göremezse de hemen bir üçgen kurup rakip orta sahayı öyle geçer. Gerrard'ın yaptığı topu 20 metre kanada doğru tepip top oraya giderken o yönde ve topun gideceği takım arkadaşını "bırak sen topu bana ver" dercesine koşarak korkutmak ki bunu İngiltere ligi temposunda yaparsın. Çünkü boş alan çok oluyor ve bir o kalede bir bu kalede denen şey fazlasıyla gerçekleşiyor. Gerrard'ın bu faaliyetlerinden sonra yaptığı şey şut çekmek. ŞUT ÇEKİYOR. Bu mu yani orta saha kriteriniz? Şut çekmek? İngiltere U-21 antremanından görüntüler vardı youtube'da, Barnsley'den, Charlton'dan yetişmiş adamlar bile topu 30 metreden köşeye patlatıyor. Bunun için Gerrard olmaya gerek yok ki. Futbolu biraz daha klişeleşmiş "ermmm liman işçileri, kop felan Liverpool iyidir iyi" kafasından uzak bir şekilde takip eder ve alt liglere bakarsanız Gerrard'ın attığı gollerin benzerlerini zaten bulursunuz. Bu Gerrard'ın yetiştiği futbolun karakteristiğidir.

Şunu da söyleyeyim ben Gerrard'ın kapalı defansa ya da çok iyi bir rakibe karşı embale olduğunu çok gördüm. Çünkü futbolu aklıyla, tekniğiyle oynayan bir adam değil. Fiziği ve temposuyla oynayan bir adam. Xavi aklıyla oynayan bir adam. Premier Ligde aklıyla oynayan ve takımlarının ataklarını yöneten İspanyollar var, Mata ve Silva gibi. İkisinin bu sene yaptıklarıyla Liverpool'un prensinin yaptıkları ortada. İngiltere milli takımında dahenüz bir halt edebilmiş değil onu da söyleyeyim. Beğenmediğiniz ve arkasından alkolden kendini kaybetmiş Best'i quote ettiğiniz Beckham İngiliz milli takımının belki de son 20 yıldaki en istikrarlı ve başarılı adamıydı.

O yüzden bana liderlik ve hırs masallarını saklayınız, ben Keane, Le Tissier, Wise, Parlour gibi adamları da gördüm. İngiltere'de Gerrard gibi adam bulursun, belki yetenek olarak biraz daha üstündür standart İngiliz orta sahalarından. Ama Xavi gibi adam gösteremezsin başka. Sizin yaptığınız Hagi'yle Hami'yi karşılaştırıp Hami demek. Lütfen bu absürd fikirlerden vazgeçin.

Hayri manyak mısın lan kim okuyacak onu, Manas destanı gibi yazmışsın.

Sen yazana kadar konu 50 kere değişmiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt