Kırmızı Koltukta Ozan Tokgöz! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kırmızı Koltukta Ozan Tokgöz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Kırmızı Koltukta Ozan Tokgöz !

Saygılar Ozan abi Sabri hakkında ki düşüncelerini merak ettim

(bakıyım elin gerardına destan yazmış bizim evladımıza neler yazıcak gözüm üzerinde ozan!!! ) :)

Yakında Sabri ile ilgili kitabı baskıya vereceğim. İmzalar yollarım sana. Yanaklarından Sis Gorilleri öpsün Şafak'cım :D

Ozan'ım ,

Oscar ödüllü biri olarak , forumda Türkçe kullanım kalitesi hakkında neler düşünüyorsun ?

Ayrıca yeni jenerasyonun ortaya çıkardığı , çakma Türkçe- çakma İngilizce harmanlanarak oluşan tarzanca hakkında neler düşünüyorsun ?

Son olarak UC Sampdoria mı , Genoa CFC mi ?

Popüler kültür garabetinin esareti altına girmiş, endüstriyel futbol algısı, zihinlerinin her santimetre karesine işlenmiş, siz değerli kardeşlerime söyleyebilecek çokta sözüm yok.

Siz, öyle bir kuşaksınız ki, David Beckham gibi bir adam dahi reklam stratejileri sayesinde, sizlerin kuşağı için futbol tanrısı oldu.

Sizin gibi Barçala Behçet’ler elbette, pazarlamanın her türlüsünün, möhim olduğu şu günlerde, Xavi ve İniesta gibi, biri olmadan, diğeri top oynayamayan, yapışık ikizlere tapacak.

Ben Gerard için, kitap yazabilirim.

Siz zikrettiğiniz futbolcular için, ''Ov yeav'' süper topçu diyebilirsiniz.

Zaten aramızdaki temel fark net olarak budur.

Zıçışımız Gerard’dan mütevellit olsun gönüllerin moderatörü.

Sizin gibi futbol, profesörleri karşısında, benim gibi futboldan anlamayan bir garibanın sözlerine de fazla takılmayın.

Netice de, şurada, iki lafın belini kırmak için bulunuyoruz.

Xavi… Ovv Yeavvv…

Yuce reis :ayatollah: bir ilk olmak uzere muthis lisan kabiliyetin dahi galip gelemeyecektir ;

Beckham'ı ornek vermen cok yerinde oldu, an itibariyle Beckham yeni jenerasyon futbol izleyicisinin saygısını kaybetmis bir medya maymunu olmaktan ote degildir. Bildiginiz uzre vaktiyle bir Spice girls uyesiyle evlenmesi, malesef tarihe "gelmis gecmis en buyuk futbolculardan biri" olarak gecmesini net olarak engellemistir.

Beckham'ın ne kadar buyuk futbolcu oldugunu, 22 yasından Real'den ayrılana kadar ki zaman surecini iyi bellemis kimseler hakkı ile bilir, bu baglamda Beckham icin yaptıgın bu yorum tarafımdan hayret ve dehsetle karsılanmıstır :ayatollah: Hayatımda gordugum en iyi pasorlerden olan (ilk 3¿), oyunu okuma yetenegi benzerine az rastlanır duzeyde muazzam olan orta saha ve kanatlardan olan, ve tartısmasız olarak en iyi set-piece ustası icin kullandıgın bu tabirler yakısık almadı :(

Beckham, medya maymunu olmazdan evvel de olduktan sonra da [ki genel olarak medya Beckham'ın uzerine gitmistir, kendisi sakin bir kisilige sahiptir], gayet stabil bir futbolcu idi. Şu anda da izlersen gayet stabil oldugunu goreceksin, zira sırf parasına da olsa coluk cocukla dalga gecercesine oynuyor etrafındaki Amerikanyalılar ilen.

gelelim Xavi'ye,

gunumuzde, Xavi dediginde aynı zamanda ne demis olursun ? ;

electronicBrain.jpg

An itibariyle Xavi'nin yaptıklarını yapacak bir oyuncu dunyada yoktur, ben gormedim en azından. Xavi'nin yaptıklarını yapmak soyle dursun, bir pozisyonda 3 ayrı hareketi mili-saniye icinde dusunup, hangisini yapacagına karar verebilen, ve oyun gorusu Xavi'nin %25'ine yakın bir futbolcu yoktur [<-- aklına gelen en iyi oyunculardan bahsediyorum burada].

Xavi ise topla bulusmazdan 1 saniye evvelinde 6 ayrı hareketi suzgecten gecirip en mantıksını uygular. Tabi o 6 hareketten hangisine karar verecegi, topla bulusurken aynı zamanda-> butun takım arkadaslarının o saniye nerede oldugunu, NE YAPTIGINI ve neler yapabileceklerini o an aklında resmetmesiyle kazandıgı nicelige baglıdır ;

[video=youtube;zU1ssLjNeLY]https://www.youtube.com/watch?v=zU1ssLjNeLY[/video]

[video=youtube;LJhpEL221Hs]https://www.youtube.com/watch?v=LJhpEL221Hs[/video]

ve Xavi ne Iniesta'ya baglıdır ne de Messi'ye - ancak belki, butun Barcelona takımı Xavi'nin etrafında donen bir pervanedir. Xavi, galaksinin ortasındaki masif kutledir.

Xavi icin kullanacagım sozcuk asla ov yeav degil, ancak OH MY GOD olabilir :ayatollah:

----------------

Gerrard elbet cok iyi ve guclu bir fudbolcudur. Her daim de fiziken ve mental olarak saglam olup ve Merseyside'ın en buyuk kahramanlarından biri olmayı basarmıstır, kulube de buyuk basarı yasatmıstır. Mr. Liverpool olmustur.

Ancak futbol bazında ne yazıkki Xavi'ye kıyaslamaya kalkarsanız -odun- sıfatını almaktan oteye gidemeyecektir, bu - bilimsel veri.

Gerrard'a olan sevgini elbed cok iyi anlıyoruz, ancak kalem kılıctan keskindir - heis :ka19:

Ozan'ım ,

Oscar ödüllü biri olarak , forumda Türkçe kullanım kalitesi hakkında neler düşünüyorsun ?

Ayrıca yeni jenerasyonun ortaya çıkardığı , çakma Türkçe- çakma İngilizce harmanlanarak oluşan tarzanca hakkında neler düşünüyorsun ?

Son olarak UC Sampdoria mı , Genoa CFC mi ?

Bildiğin üzere, ''Patent Enstitüsü Başkanı’’ değilim. Kalite patentlerini ben vermiyorum. İsteyen istediği gibi yazsın, lakin bu durum bana ters gelen bir durum. Zira yazılanı da, söyleneni de, anlamak için, 45.850 tane takla atıyorum. Cidden zorlanıyorum. Bu da iletişim kurmak açısından, beni zorluyor.

Tarzan’ı, Ceyn’i ve gorilleri severim. Ama bu lisanı anlamadığım için, hep bir yanım eksik kalıyor.

O da, bizim ayıbımız olsa gerek.

Elbette, sonsuza kadar Doria! Kahrolsun Genoa :D

Gönüllerin Moderatörü;

Beckham hakkında fazla kelam etmeyeceğim. Zira yazdıklarını dehşet içerisinde okudum.

George Best üstadımızın kendisi ile ilgili sarf ettiği sözleri aktarmak benim için kafidir :D

''Beckham, sol ayağıyla topa vuramıyor, kafa atamıyor, yavaş ve oyun zekâsı eksik. Bunun dışında fena değil.’’

Xavi’nin kaç hareket düşündüğünü, inan bilmiyorum. Zira adamın beyninin içerisine girmedim. Lakin sen girmişsin ki, 6 hareket düşünüp, birini yaptığını söyleyebiliyorsun. Muhakkak bununla ilgili bilimsel çalışmaları da, paylaşırsınız.

Zaten adamın Einstein’dan zeki olduğu konusunda, tevatürler dolaşıyor.

Ama şunu bil ki, ''Xavi'' ''Edison''sa, ''Gerard'' ''Tesla''dır.

Futbolcu kıyaslamalarını çok sevmem, sen yazdığın için, iki kelam daha ettim.

Yoksa, çokta umurumda olan bir mevzu değil :D

Herkesin zevki farklı da olsa, şu kitabı/filmi herkes okumalı/izlemeli dediğin eserler var mı abi?

Anıl hakikaten çok zor bir soru sordun abim :D

Bununla ilgili destan yazılır. Fakat sorduğun sorunun çerçevesinin dışına çıkmadan, kısaca cevaplamaya çalışayım.

Orwell'in ''1984''ünün, üzerine ''The Great Dictator’’ filmini izlemek, zihin açıcı olur.

''12 Angry Man'' favorilerim arasındadır, ancak 1957 yapımı olan izlenmelidir.

''Alcatraz Kuşçusu'' ve ''Kwai Köprüsü'' izlenmezse olmaz.

''Star Wars'' serisini izlemeyenleri, ''Master Yoda'' çarpar.

''Little Big Man'' ve ''Soldier Blue'' aynı zaman dilimi içerisinde muhakkak izlenmelidir.

Hitchkok filmlerini izlemeyenlere ise hakkımı helal etmem.

Kısaca böyle, kendimi kaptırırsam başlıktan çıkamayacağım. Milangaz maçını kaçırmaya niyetim yok :D

Ama başlık açık kaldığı sürece, parça parça önerilerde bulunayım :D Böylece, sana ve soruna, karşı olan yükümlülüğümü savsaklamış olmayayım :)

Gerard için Tesla benzetmesini yapmışsın sevgili Master Ozan abi. Madem bu benzetmeyi yaptın senden kapsamlı bir Tesla analizi istesem,hayranı olduğum o müthiş insanı bir de senin bakış açından görmek isterim :)

Büyük bir Fatmagül'ün Suçu Ne? hayranı olduğunu bildiğim için soruyorum Ozan abi

dizinin finalinin önümüzde ki günlerde yapılacak olması seni çok üzüyor mu?

sence 1 sezon daha uzatılamazmıydı senin gibi büyük fanları için?

Gerrard konusunda beyninizin ve hafızanızın size oynadığı oyuna yenik düşmüşsünüz malesef.Gerrard "saha içi" karakter olarak Xavi dahil aklınıza gelebilicek her oyuncuyu ezer.

Önce salt yetenek olarak konuşalım.Xavi'nin attığı o pasların çok benzerlerini Gerrard zamanında çokca atmıştır.Bu konuda Xavi Gerrard'ın bir adım önünde olabilir ama fark zannettiğinizden çok daha azdır.Ayrıca Gerrard'ın Xaviden fersah fersah iyi olduğu uzun pas konusu var ki bunu düşündüğünde pas konusu "en iyi ihtimalle" dengelenir.Xavi'nin ince pasları Gerrarddan daha iyi atması onu çok daha iyi futbolcu yapmaz.

Gerrard'ın şut atma konusundaki ustalığını ise Xavi değil Xavi-Messi-İniesta 3lüsünü toplasan yine alt edemezler.Frikik konusunda da yine Xavinin önündedir.Açık ara.

Gerrard'ın oyun içinde pozisyona girme ve bitirme konusunda Xavi'den yine kat be kat üstün olduğu da çok açık bir gerçek.Bu konuda da çok önde.

Xavi'nin önde olduğu ender konulardan biri top saklama özelliğidir.Bu konu da ustalardan Xavi.

Oyunu yönlendirme konusunda Gerrard'da Xavi kadar etkin.

Oyunun savunma yönünde ise ikisi karşılaştırılamaz bile.Gerrard'ın en sevdiğim özelliğidir,ceza sahasına kadar kovaladığı adama yaptığı müdahaleler.Savunma zekası ve bilgisi çok üst düzeydir.En kritik yerde golü önleyici müdahaleleri başarıyla yapar.

Teknik yönden bir çok açıdan daha karşılaştırılabilir ama temelde bu kadar yeterli sanırım.Asıl farkı yaratan kısım ise oyun karakterleri.Gerrard görüp görebileceğimiz en büyük saha içi liderlerdendir.Bunu defalarca kanıtlamıştır.Liverpool bitti denilen bir çok anda,tüm takımın pes ettiği bir çok maçta isyan bayrağını çeken takımı mağlubiyetten çekip çıkaran oyuncu olmuştur.Gemisini en umutsuz anda( Milan,CL final) bile kurtarmayı başarmıştır.Xavi kişilik olarak buna uygun değildir.Oyun yapısı da zaten ince işleri yapma üzerine kuruludur.Asıl farkı yaratan da budur.

Xavi mükemmel bir oyuncu olarak anılacaktır.Gerrard ise gerçek bir futbol efsanesi...

Neyse Ozan abinin yazabiliceği kitaba çok fazla katkı yapabilirim aslında ama şimdilik bu kadar yeter.

Sevgili Ozan kardeşim ,

Drizzt Do'Urden mi , Melnibone'lu Elric mi ?

Ayrıca Drizzt - Avcı ve Elric-Fırtına yaratan arasında ki ilişki hakkında neler düşünüyorsun ,

Drizzt ruhunu tamamen avcıdan arındırmış olsa , Elric fırtına yaratanı eline almasa sence neler olurdu ?

Xavi 3 sezonda bir top kaybı, pas hatası yapan bir adam yahu, dünya kupasını da aldı bence ağır reyisler arasında anılabilir rahatlıkla. Ki Dünya Kupasında takımı nasıl yönettiği de malum. Çok tartışması yapıldı bunun ama oyun zekasına, oyun görüşü vs özelliklere çok önem verdiğim için Xavi'yı başka orta sahalarla kıyaslamam kolay kolay. Karakter, takımı sahiplenme vs. de Gerrard daha önde olabilir tabii. Herşeyi yapan bir Zidane vardı o gitti Xavi'yle idare ediyoruz işin gerçeği bu.

Ozan Abi'nin konusunu batırdık biraz ama hoşgörüsüne sığınıyoruz:ayatollah:

Sevgili Ozan kardeşim ,

Drizzt Do'Urden mi , Melnibone'lu Elric mi ?

Ayrıca Drizzt - Avcı ve Elric-Fırtına yaratan arasında ki ilişki hakkında neler düşünüyorsun ,

Drizzt ruhunu tamamen avcıdan arındırmış olsa , Elric fırtına yaratanı eline almasa sence neler olurdu ?

Benim için her daim Drizzt Do'Urden bir adım öndedir. Albino'yu da severim ama, kara elf benim için çok ayrıdır.

Kaldı ki Do'Urden'in çektiği çile çok fazla. O yüzden mazlumun yanında olmak lazım :D Hem Do'Urden'in babası Zaknafein'i de pek severim ben :D

Çok faraza bir durum bu söylediğin. Her ikisi de, bambaşka karakterler olurlardı. Düşünmek istemiyorum :D

Bugün ''Fatmagül''ün dizi setinde olacak diye biliyordum. Oyuculardan, kameramanlardan ve set çaycısından imza alacaktı. Sanırım bu kadar mühim bir işi varken sizi ekmek durumunda kalmış. Yani tam bir zaruret hali.

Ama Şafağa kızılmaz. Böyle acayip, takıntıları olsa da, iyi adamdır.

Bir de o, ''Fatmagül'' logolu tişörtü giymese, on numara adam olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt