Kırmızı Koltukta Ozan Tokgöz! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kırmızı Koltukta Ozan Tokgöz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Kırmızı Koltukta Ozan Tokgöz !

Kaseye buzu koyucan, bardak da içmediğin zamanlar onun içinde duracak işte on numara :ka21:

Tat'tan feragat edeceğim diyorsan, at tabi buzu :) Buna karışamam :) Ancak, söylediğim gibi bardağı bir şekilde soğuk tutabilirsin. Üşengeçlik yapmayın :D Hadi eski usul soğuk tutma girişimleri size uygun değil, diyelim. Hangi çağ da, yaşıyorsunuz ? Kullanın teknolojik imkanlarınızı.

Ehl-i Keyif kullanmakta, bu kadar zor olmasa gerek :D

İçine atmayın dedim, harici olarak kullanın :D

Abi bir yere kadar soğuk tutabiliyorsun ama sıcak havalarda, o yüzden buz şart gibi, buz yok diye ılık rakıyı içemediğim günler olmuştur mesela illaki kaçırıyor tadını da alıştık artık. :D

Onu yazdık zaten maho buzlu kap diyip. İçerken ne olacak? Bardağı kaldırır kaldırmaz bardaktan su damlayacak hem tabağına hem üzerine. Acemi seni :coffee:

Ben rakı sevmem zaten, içenler böyle içiyor :asd: Aslında dayımın birahanesi var, bir gün de aklıma gelmedi ne yaptıklarını sormak :D

Ben rakı sevmem zaten, içenler böyle içiyor :asd: Aslında dayımın birahanesi var, bir gün de aklıma gelmedi ne yaptıklarını sormak :D

resim.asp

Ocakbaşlarında falan bu kullanılır. Rakı bardağı ortaya konulur, etrafına da buz atılır. Hem rakının soğukluğu muhafaza edilir hem de bardak ıslanmaz. Tabi hem çok buz gerektiren hem de masada yer kaplayan bir şey. Evde bardağa iki buz atmayı tercih ederim bu yönteme her zaman :ka21:

Esasen yeni nesilin sorunu tam olarak bu. Yani hiç bir konuda zahmete katlanmayı sevmiyorsunuz. Sırf bazı şeyler daha kolay olsun diye, alacağınız keyfin asgariye inmesine razısınız ki, bu yaşamsal anlamda da, bir şeyin tadını çıkarmak açısından, büyük sorun teşkil eder.

Ehl-i Keyf kullanmanın neresi zor ?

Ben bilmiyorum sanki, rakı bardağının içerisine iki tane buz atmayı :D Bu adam, acaba niye bu kadar kolay bir yol varken, bunu tercih ediyor diye düşünmek yerine, iki tane buz atmanın pratikliğinden dem vuruyorsunuz.

Hal böyleyken sizin genzinizden geçen şey aslen rakı değil :D Değişime uğramış bir karışımı yudumluyorsunuz :D Umut sen uzo iç abim :D

ozan reis,hayatında keşke yapmasaydım dediğin ne oldu?

Keşke yapmasaydım değil de, keşke yapsaydım dediğim bir şey var. Özellikle fi tarihinde, herhangi birine, herhangi bir mekanda söyleyemediğim sözler, halen canımı sıkmaktadır. Onları söylemiş olmayı dilerdim :)

Esasen yeni nesilin sorunu tam olarak bu. Yani hiç bir konuda zahmete katlanmayı sevmiyorsunuz. Sırf bazı şeyler daha kolay olsun diye, alacağınız keyfin asgariye inmesine razısınız ki, bu yaşamsal anlamda da, bir şeyin tadını çıkarmak açısından, büyük sorun teşkil eder.

Ehl-i Keyf kullanmanın neresi zor ?

Ben bilmiyorum sanki, rakı bardağının içerisine iki tane buz atmayı :D Bu adam, acaba niye bu kadar kolay bir yol varken, bunu tercih ediyor diye düşünmek yerine, iki tane buz atmanın pratikliğinden dem vuruyorsunuz.

Hal böyleyken sizin genzinizden geçen şey aslen rakı değil :D Değişime uğramış bir karışımı yudumluyorsunuz :D Umut sen uzo iç abim :D

Uzo da güzeldir abi :D

Abi o zaman bilmediğimiz bir yöntem öner. :D Herhangi bir restoranda ne bileyim Çiçek Pasajı'nda bile ne benim gösterdiğim kabı ne de soğutulmuş bardağı getirirler. Ha oranın eti de soğuktur, rakısı da zamanla ılıklaşır ama öyle bir büyüsü var ki evinde içtiğin rakıdan güzel gelir tadı. Ama yani ocakbaşlarında kullanılan o kap ve soğutulmuş bardak dışında bir sistem yok bunun için. Soğutulmuş bardak da olsa olsa geçici bir sistem. O kaplar da fazla yerde bulunmuyor maalesef.

Uzo da güzeldir abi :D

Abi o zaman bilmediğimiz bir yöntem öner. :D Herhangi bir restoranda ne bileyim Çiçek Pasajı'nda bile ne benim gösterdiğim kabı ne de soğutulmuş bardağı getirirler. Ha oranın eti de soğuktur, rakısı da zamanla ılıklaşır ama öyle bir büyüsü var ki evinde içtiğin rakıdan güzel gelir tadı. Ama yani ocakbaşlarında kullanılan o kap ve soğutulmuş bardak dışında bir sistem yok bunun için. Soğutulmuş bardak da olsa olsa geçici bir sistem. O kaplar da fazla yerde bulunmuyor maalesef.

Güzel kardeşim :D Canım kardeşim :D Sürekli mazeret üretiyorsun :D Ararsan, bulursun, alırsın keyfini çıkarırsın. Azıcık zahmete de, katlanıver.

Hem bunların, yenileri de çıktı. Sizin gibi tembel yaratıklar için daha geniş ve çift bardak kullanımlısı da var. Kâh ben onu da, tercih etmiyorum, orası ayrı. Ben de, el işlemesi, çok eskiden kalma, iki adet var, onlarla yola devam ediyorum. Onları bulmam da, öyle çok zor olmadı. Deve'ye hendek'te atlatmadım.

Rakı'nı tazelerken, ehli keyf'ini de, tazeleyiver. Kolun mu kopacak ? Ne nazlı, ne hazırcı adamlarsınız yahu.

Ozan abi Gerrard hakkındaki düşüncelerini de öğrensek?

Gerrard mı Xavi mi?

Gerard, bambaşka bir dünyadır. Tribün çocuğudur. Yalandan forma öpen, onun bunun çocuklarıyla kıyaslanabilecek bir adam değildir. Ve kim ne derse, desin bu adam bir Liverpool efsanesidir.

''Benim için yaşamak, Liverpool forması giymek ile eş anlamlı ! ''

Şu sözleri sarf etmiş bir adam için ne söylenebilir ki?

Dalglish, Rush, Barnes, Shankly, Paisley, Fowler ve son barikat, Gerard…

Terlettiği formayı, bizzat yaşayan, bu efsane adamın, en büyük şanssızlığı geçirdiği sakatlıklar ve birlikte oynadığı oyuncular olmuştur. Yoksa bugün, balon gibi şişirilen, onlarca topçunun, Gerard’ın yanına dahi yaklaşamayacağı gerçeğini, iyi bir futbol izleyicisiyseniz anında görürsünüz.

İyi oynadığı tüm maçları oturup, izleyin. Ama sadece ''Gerard''ı izleyin, o zaman ne demek istediğimi anlarsınız. Bu adamı çıplak gözle izlemek şerefine de, nail oldum ki, ölsem de gam yemem.

Son olarak:

Xavi mi ? O da kim ? Cidden tanımıyorum.

Saygılar Ozan abi Sabri hakkında ki düşüncelerini merak ettim

(bakıyım elin gerardına destan yazmış bizim evladımıza neler yazıcak gözüm üzerinde ozan!!! ) :)

Ozan'ın Gerard - Xavi ile kıyaslamasındaki önemli bir kriter de liderlik özellikleri...Gerard kötü bir takımda dahi kendini hissettirebilecek bir karaktere sahiptir.En önemli detay-fark bu bence.

Cümleten iyi sabahlar : )

Gerrard anca kosup burun vuracak yetenege sahiptir, lampardin bile yarisi etmez birak Xavieri

Popüler kültür garabetinin esareti altına girmiş, endüstriyel futbol algısı, zihinlerinin her santimetre karesine işlenmiş, siz değerli kardeşlerime söyleyebilecek çokta sözüm yok.

Siz, öyle bir kuşaksınız ki, David Beckham gibi bir adam dahi reklam stratejileri sayesinde, sizlerin kuşağı için futbol tanrısı oldu.

Sizin gibi Barçala Behçet’ler elbette, pazarlamanın her türlüsünün, möhim olduğu şu günlerde, Xavi ve İniesta gibi, biri olmadan, diğeri top oynayamayan, yapışık ikizlere tapacak.

Ben Gerard için, kitap yazabilirim.

Siz zikrettiğiniz futbolcular için, ''Ov yeav'' süper topçu diyebilirsiniz.

Zaten aramızdaki temel fark net olarak budur.

Zıçışımız Gerard’dan mütevellit olsun gönüllerin moderatörü.

Sizin gibi futbol, profesörleri karşısında, benim gibi futboldan anlamayan bir garibanın sözlerine de fazla takılmayın.

Netice de, şurada, iki lafın belini kırmak için bulunuyoruz.

Xavi… Ovv Yeavvv…

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt