Kırmızı Koltukta Özgür Aslan! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kırmızı Koltukta Özgür Aslan!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Kırmızı Koltukta Özgür Kızılaslan !

Bu zamana kadar okuduğun kitaplar arasında seni en çok etkileyeni yada sana bir şeyler katanı hangisi oldu?

Soruldu mu bilmiyorum ama hangi diziyi takip edersin? En beğendiğin film yerli ve yabancı ayrı ayrı söyler misin?

Özel değilse mesleğin nedir, bu meslekle ilgili bir idolün var mı?

Galatasaray olmazsa, hangi takim?

Bursaspor tabii ki.

Bu zamana kadar okuduğun kitaplar arasında seni en çok etkileyeni yada sana bir şeyler katanı hangisi oldu?

Soruldu mu bilmiyorum ama hangi diziyi takip edersin? En beğendiğin film yerli ve yabancı ayrı ayrı söyler misin?

Çocukça gelebilir ama Küçük Prens en çok etkilendiğim kitaplardan birisidir. Son kısmını her okuyuşumda kötü olurum. Bunun dışında Suç ve Ceza'da Raskolnikov'un odası kafama çakılmıştır adeta. Kısa öykülerden ise Beyaz Geceler gerçekten etkileyicidir ki mutlaka radyo tiyatrosu versiyonu da dinlenmeli bence.

Soruyu ilk okuduğumda aklıma tek kitap bile gelmezken şimdi akıyor, fantastik edebiyata çok düşkündüm lisede ama bu kadar çeşit yoktu o zaman Ejderha Mızrağı serisine hastaydım. Sonra Marquez'den Kırmızı Pazartesi var. Daha çocukluğuma inersek Serüven Dizisi vardı, günümüzde Macera Serisi diye tekrar çevrilmiş. Serüven Gemisi, Serüven Dağı falan diye bir seriydi. O kitapları okur sonra da oradaki işte adanın, içinde gizli üs bulunan dağın planlarını çizerdim kendimce :)

Artık pek Türk dizisi takip edemiyorum. En son Ezel'i ve kısmen Behzat Ç.'yi takip edebildim. Televizyondan sıkıntı oluyor, Türk dizileri uzun olduğu için de sonradan izlemek de kolay olmuyor. Yabancı dizilerden şu anda takip ettiğim tek Supernatural var. Bunun dışında bitmiş de benim anca izlemekte olduğum iki dizi daha var. Battlestar Galactica ve Stargate SG1. Ayrıca hepsinin üzerine koyduğum iki dizi var. Süper Baba (hala müziklerini dinlerim) ve Friends (sıkıldıkça aradan bir bölüm açar izlerim)

Yerli film diyince sanırım Eşkıya demem gerekir. Yabancı ise izlediğim zaman mevcut olan ruh halimden dolayı bende yarattığı etkiden kaynaklı olarak Die fabelhafte Welt der Amelie (2001) - IMDb

Mesleğim şu anda yok ama bir kaç yerle temasım var :) Bir idolü olunacak işler değil. Bundan önce pek çok kafama göre iş yaptım; bilgisayar dergisi yazarlığı, çevirmenlik, asistanlık. Onlar da öyle çok idol barındıracak işler değildi :)

bombalıyom Özgür sorry :ka23:

- simdiye kadar kac kız arkadasın oldu ? su an var mı ? varsa adı ne ?

- motorsikletleri severmisin ? seviyosan en sevdigin marka ve model ?

- benzedigin yabancı unlu var mı ?

- forumdan 8 kisiyi kamp yapmaya cagıracak olsan kimleri secersin ?

- dunyada en kıl oldugun 3 sey ?

- neden uzay boslugu icerisinde cisimler var ?

- en cok dinledigin grup/tek kisi ?

- hayatında yaptıgın en buyuk iyilik ?

- ne marka tras losyonu ?

- en sevdigin full menu aksam yemegi nedir ?

- nası giyinirsin genelde ?

- bi parca tel ne kadar uzundur ?

- hayatında yaptıgın en cılgınca sey nedir ?

- Rangers mı celtic mi ?

- 100 milyon dolar nakit'in olsa naparsın ?

- sigara iciyormusun ?

- dunyada en cok istedigin sey nedir ? (materyal yada achievement)

- nerde yasamak isterdin ?

--------------

bitti - [mesgulsen zamana yayarak cevaplayabilirsin tabiki reyiz :ka21:]

bombalıyom Özgür sorry :ka23:

- simdiye kadar kac kız arkadasın oldu ? su an var mı ? varsa adı ne ?

- motorsikletleri severmisin ? seviyosan en sevdigin marka ve model ?

- benzedigin yabancı unlu var mı ?

- forumdan 8 kisiyi kamp yapmaya cagıracak olsan kimleri secersin ?

- dunyada en kıl oldugun 3 sey ?

- neden uzay boslugu icerisinde cisimler var ?

- en cok dinledigin grup/tek kisi ?

- hayatında yaptıgın en buyuk iyilik ?

- ne marka tras losyonu ?

- en sevdigin full menu aksam yemegi nedir ?

- nası giyinirsin genelde ?

- bi parca tel ne kadar uzundur ?

- hayatında yaptıgın en cılgınca sey nedir ?

- Rangers mı celtic mi ?

- 100 milyon dolar nakit'in olsa naparsın ?

- sigara iciyormusun ?

- dunyada en cok istedigin sey nedir ? (materyal yada achievement)

- nerde yasamak isterdin ?

--------------

bitti - [mesgulsen zamana yayarak cevaplayabilirsin tabiki reyiz :ka21:]

- Adam gibi bir müddet devam edenleri sayalım sadece üç. Şu anda var zaten 5 senedir devam ediyor. Ayşe.

- Bakmasını, süreni seyretmesini severim. Estetik gelir, kendim binmedim hiç, anlamam markasından da. :)

- Bir tane site vardı böyle benzerini bulan Colin Farrel demişti havaya girmiştim ama pek alakası yok sanırım :) Bildiğim kadarı ile yerli/yabancı yok.

- Yukarıda adını verdiğim adamları alırım bir defa. Taner Çevik-Ayberk Çetin-Alper Şahin şart. Emir Satrianı, Hayri Cund'suz olmaz. Sertaç'ı da almak lazım. Çok ciddi ciddi konuşmayacaksa Adem de gelsin :) Ciddiyetimi bozman diyorsa, Emre Saykal gelsin. Bunlar dışında Nuray'ı da götürmek lazım eğlenceli olur. :) (dışardan okuyan biri nasıl Nuray ve eğlence lan diyebilir, kendisi erkek sıkıntı yok)

- Bir konuda fikri olmayan insanın o konuda çok iddialı olması, kendi fikrim doğrudur diğerlerininki kesin yanlıştır diyenler, 3 kişi beraberken (ben-x-y) eğlenip, aradan bir kişi gidince(x) o kişi hakkında kötü sözler söyleyen adam.(y)..4 olacak ama küçük parmağı masaya çarpmak.

- The truth is out there..vardır bir işlevleri, bizden daha gelişmiş ve bu işi çözmüş medeniyetler bulup sormak lazım. (sorarken dikkatli olup, savaş çıkartmamalı)

- Buna benzer bir soru geldi yukarıda, tamamen gündelik olarak değişir bu. Müzikten çok da anlamadığım için şu çok iyi falan diye yorum yapamam.

- Hatırlamıyorum. Hatırlasaydım, şöyle bir iyilik yapmıştım vay be deseydim kıymeti olmazdı gibi sanki zaten.

- Klasiklerden şaşmamak lazım. Gilette'in güzel ürünleri var.

- Bunu geçiyorum öyle gelmed aklıma şimdi belki sonra doldururum.

- Bunu da sordular, genelde bana uygun kıyafetler öyle çeşit çeşit değil. Benim tercihim olmuyor dolayısı ile genellikle. Ama acayip çeşitli gömleklerim var bence çok rahat bir şey gömlek. Stajda gömlek giyerken tişört giysene diyorlardı niye giyeyim yahu gömlek daha rahat.

- Gerektiği kadar.

- Genellikle mantıklı hareket edip, düşünüp sonuçları sorgulamadan hareket eden bir insan değilim. Tabii ki bu düşünceyi kaldıracak şey nedir, bolca alkol. Hatırlamadığım ve bana anlatılan şeyler var ama benim hatırladığım rakının bolca aktığı bir gece, mekandaki çalgıcıları susturup şiir okumak istemem (bizim masaya da değil herkese) şiir diye tutup Git dersin gitmez ki aşk laftan anlamaz ki şarkısınının sözlerini okumak (o güne kadar o şarkının sözlerini bildiğimi bile bilmiyordum).

Hadi okudun, niye baştan, çok güzel güzel okurum falan diyorsun, hadi okudun bari güzel bir şey oku. Bir de alkışlamıştı millet. pff.

- Bana fark etmez, senin hatrın için RANGERS.

- Güzel bir ev yaptırırım yavaş yavaş, böyle gizli kapıları falan olan fantastik gibi. Medya ilgisi çekecek şeylerden kaçınırım. Ufak bir iki yere ortak olur, sonra dünyayı falan gezerim.

- Hayır, ama sağlıksız efendim ondan falan diye değil. Bin tane sağlıksız şey yapıyorum. İçtim, farklı şeyler de denedim ama hoşuma gitmedi, devam etmedim.

- Abartabiliyor muyuz? Oscar ödül törenini sunmak, Mulholland Dr.'da oturmak isterim :D

- Yaşadığım yerden memnunum ama Minnesota tarzı yerler de çok hoşuma gidiyor.

oha bitti valla.

Stoch daha iyi, Çolak'ı daha çok seviyoruz.

Değilim hatta uzağındayım. Biraz şanssızlık biraz da kendi hatalarım yüzünden. Ama o yolda mıyım evet. Biraz daha sabretmek kaldı :)

Daha önce de belirttiğim gibi çok değişik hayalleri olan bir insan değilim, 10 sene sonra maksimum düzende bir hayat isterim. Zaten potansiyel bir evlilik de 2 yıl içinde gözüküyor gibi. Öyle fazla bir isteğim yok, klasik bir yaşamı tercih ederim.

Allah yolunu açık etsin diyorum o zaman :)

18 yaşından sonra Bursa'ya ailemin yanına gidiyorum tek yani bayadır uzağım çok net bir cevap vermeyeceğim ama;

Büyüdüğüm yer, Kükürtlü, Pınar Sokak. Orası özel :) Onun dışında şurası demeyeceğim gerek yok çünkü. Bursa öyle bir yer ki 20 dk araba sür, deniz kıyısındasın balığını yersin elini uzatsan denize değersin, 20 dk araba sür dağ yolundasın, ağaçlar ırmaklar, kendin pişir kendin ye, of , yakarlar mangalı getirirler eti, pişir ye.

Mudanya'nın ilerisinde yazlığımız var orası da güzel, bir de tanıdıkların Karacaali'de yazlığı var orası süper tam kafa dinlemelik yer.

18 yaşından sonra Bursa'ya ailemin yanına gidiyorum tek yani bayadır uzağım çok net bir cevap vermeyeceğim ama;

Büyüdüğüm yer, Kükürtlü, Pınar Sokak. Orası özel :) Onun dışında şurası demeyeceğim gerek yok çünkü. Bursa öyle bir yer ki 20 dk araba sür, deniz kıyısındasın balığını yersin elini uzatsan denize değersin, 20 dk araba sür dağ yolundasın, ağaçlar ırmaklar, kendin pişir kendin ye, of , yakarlar mangalı getirirler eti, pişir ye.

Mudanya'nın ilerisinde yazlığımız var orası da güzel, bir de tanıdıkların Karacaali'de yazlığı var orası süper tam kafa dinlemelik yer.

İznik'te bizim çok akraba var. İznik çok güzeldir, orada bir motele gidip 3-4 gün acayip kafa dinlersin.

Muhtemelen biliyorsunuzdur da bir öneri benden de. :)

Hayatinda en cok korktugun an hangisiydi :)

13 veya 14 yaşındaydım böyle dağ tepe geziyorduk ablam ben ve bir kaç arkadaş. Mudanya'nın ilerisinde bir yerde. Yazlığın orada. Böyle dik bir yere tırmandı ablam ben de oraya çıkamam falan dedi gel ya falan dedi. Başladım çıkmaya ayağımın altındaki toprak kayıverdi taşlara tutundum ama çekemiyorum kendimi. Aslında eğim öyle ki, bıraksam kendimi 4-5 metre toprakta kayarım düz zemine inerim. Ama nedense orada, sanki bırakırsam yana doğru giderim gibi geldi (kayalar ve deniz vardı orada) Yani sanki orada kendimi çekemezsem 30-40 metrelik denizin ortasına bir düşüş yaşarım gibi geldi. İnanılmaz korkmuştum sonra nasıl çıktım yukarı hatırlamıyorum.

Çıktıktan sonra korkulacak bir durum olmadığını gördüm ama işte..:)

Düşüncelerini söylemekte korkusuzmusundur yoksa (senin için yazılan ve yazdığın cevaplarda, ılımlı, sakin, insanları kırmamaya özen gösteriririm vs. gibi kelimeler vardı) karşındaki insan(ı)ları kırmamak için yada ortamın selameti için kendini frenlermisin.

O karşımdakine göre değişir biraz. Samimi olduğum biri zaten kırılmaz, sorun yok onda. Çok tanımadığım durumlarda ise ince bir gülümseme ile geçmek lazım. Atıyorum zaten ayda bir göreceğin insanı bozmanın bir anlamı yok.

İkisi arası bir durumu düşünürsek, düşünceler olumsuz da olsa söylerken birini kırmadan da yapabilirsin gibi geliyor bana.

Çoğu zaman ne söylediğin değil nasıl söylediğin önemlidir çünkü.

Mesleğim şu anda yok ama bir kaç yerle temasım var :) Bir idolü olunacak işler değil. Bundan önce pek çok kafama göre iş yaptım; bilgisayar dergisi yazarlığı, çevirmenlik, asistanlık. Onlar da öyle çok idol barındıracak işler değildi :)

Yunus :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt