Koç Grubu'ndan Fenerbahçe'ye Yıllık 16 Milyon Euro - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Koç Grubu'ndan Fenerbahçe'ye Yıllık 16 Milyon Euro

amma coşmuşsunuz

verdiği 50 milyona bir kılıf bulması ya da en azından bir kısmını geri alabilmesi için bir plan yapması gerekiyor.

sponsor olduysa eğer 50 milyon için ,ekstralar için değil

Opet'in neyini boykot edelim? Tatilde 2500 km yol yaptım. Opet kadar temiz tuvalete sahip bir akaryakıt istasyonu görmedim. Mis kokulu tuvaletler. Marketlerindeki ürünlerin taze ve iyi marka oluşu da cabası. Üç defa depo doldurdum üçünü de Opet'te doldurdum. Helal hoş olsun.

O uzun yollarda mavi tabelayı görünce içim huzur doluyordu. Şimdi Fenerbahçe'ye sponsor oldular diye Petrol Ofisi'nin asit kokan tuvaletlerinden hepatit mi kapayım! Ya da Shell istasyonundan tuhaf markalardaki sulardan mı alayım!

Eger FFP düzenlemeleri degismediyse bir kulüp istedigi nakit akisi saglayabilir. Koc gidip 200 Milyon da verebilir. Fakat bu 200 milyon avroyu FFP gelir olarak saymaz. Ve eger o parayi transfere gömdüysen, ve gelir gider dengen alt üst ise, sana okkali bir ceza keser.

Ben hala bu haberin bir Aziz Yildirim algi Manipulasyonundan ibaret oldugunu düsünüyorum.

Eger FFP düzenlemeleri degismediyse bir kulüp istedigi nakit akisi saglayabilir. Koc gidip 200 Milyon da verebilir. Fakat bu 200 milyon avroyu FFP gelir olarak saymaz. Ve eger o parayi transfere gömdüysen, ve gelir gider dengen alt üst ise, sana okkali bir ceza keser.

Ben hala bu haberin bir Aziz Yildirim algi Manipulasyonundan ibaret oldugunu düsünüyorum.

aynı hikaye işte.

50 milyona bir kılıf bulması gerek

aynı hikaye işte.

50 milyona bir kılıf bulması gerek

Eger parayi bilancoya soktuysa bile, ki bildigim kadari ile soktu, o vakit bunu degistirmesi okadar da kolay olmayabilir. Acikcasi Koc´un bu denli büyük paraya sponsor olmasini güc bir ihtimal görüyorum. Gece de yazdim. Koc Holding sadece Ali´ye ait degil. Murat Ülker, Ferit Sahenk, yada Mehmet Ali Aydinlar gibi kolay kolay Koc gruba adina bir karar alip okkali bir sponsorluk patlatamaz. 16 Milyon avro cok büyük para kurun bu seviyede oldugu bir dönemde.

Mesela diyelim. Koc Holding´i 7-8 Milyon avro icin dahi ikna etse, su anki sartlar altinda cok iyi para olur. Ancak 16´dan 7-8´lere düsmek Fenerbahce taraftarlari acisindan yine ufak capli bir hayal kirikligi olacaktir.

Benim görüsüm söyle...

Aziz Baskanim Ali ile bir kedinin fare ile oynadigi gibi oynuyor su an. Mesela dedigim gibi eger Ali Koc gercekten iyi bir sponsorluk kopardiysa Koc grubundan, iyi bir rakam ile kasaya para soksa bile, bu suni sekilde yaratilan ucuk beklentiler sonucu taraftarda bekledigi etkiyi saglayamayacak...

Aziz Baskanim alttan calisirken, aslinda bizde üstten vurmamiz lazim da. Maalesef bizde gözü kara, tamamen rakiplerini yok etmeye odaklanmis bir hirsa sahip, sahis yada sahislar yok.

frey ve ozeri aldılar oynatmıyorlar. ordan 5.200.000 euro su gitti.
Ferdi ile barış'ın kendilerini geliştirmeleri en az 1-2 seneyi bulur. o paranın dönüşü 2-3 sene sonra olur anca. 3m euro da ordan gitti.
ayew ve slimani iyi durumda gözükmüyorlar kondisyon kazanmaları ve performans gösteremezlerse 3m euro + maaş kadar para da çöpe gidecek.
38m euro nun büyük bir kısmı yalan oldu şimdiden. Transfer 31 ağustosta bitiyor. İyi son dakika transferleri yapamazlarsa bu sene avrupa ligine oynarlar.

Turkcell Vodafon meselesinden farklı bir mesele yanlız bu
Taraftarıyım diye 16 m eu verirsen haksız rekabete girer bu iş bu ülkede en fazla taraftara sahip Galatasaray'ın bu duruma tepki göstermesi olağan bir durum olur.

Bu zaten suni bir durum diye yazmıştım yukarıda. Benim yazdığım daha çok geneli ifade ediyor. Yine de adamlar bu sponsorlukta bile çok yüksek bir rakam yazdırıyorlar. Biz ise çok komik rakamları kabul ediyoruz, böylece değeri daha da düşüyoruz.

FFP kulup sahiplerinin sponsor olmasina engel oluyor. Demek ki Koc Holding Ali bey ile baglarini kesmis ya da bu kaynaksiz haber ayni zamanda yalan.

Zaten kac yil 16m verecekler o bile belli degil?

Bir de haberde "50m Euro hibe eden Ali Koc" deniyor boyle bir sey de hem 1) yasak 2) gerceklesmedi?
kulüp sahibi değil başkanı. Ayrıca cebinden para vermesine engel oluyorlar ama mesela psg'nin sahibi şirketi aracılığıyla 200m €'luk bir sponsorluk yapmıştı psg'ye ve uefa'da hiçbirşey demedi bu duruma.

Doğuş grubu borçlu kaçtı ülkerde aynı fb ye sponsor olanın beli doğrulmuyor bir 10 yıl içinde de koç grubuna neler olur bilinmez olmaz demeyin ülkenin ekonomik durumu belli, wv ülkeye fabrika açacakmış işte o zaman doğuş grubunun fişi çekilir

ASUS_Z00AD cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Eh, zaten Sahenk tum parasini siyasi iliskileri uzerinden baskalarinin islerine konarak yapti basina gelecek her seyi hak ediyor

hhmmm benim bildigim bu islere UEFA FFP izin vermiyor. Bir kulubun baskani/yoneticisi acik acik bagli oldugu veya sahibi oldugu bir firmanin sponsorlugunda bir limit var benim bildigim.

Üst Alt