Komşu Yıldızda Dünyaya Benzeyen Gezegen Bulundu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Komşu Yıldızda Dünyaya Benzeyen Gezegen Bulundu

Gerekli besin kaynakları su vs olsa insan ölümleri de azalır.
Sonuçta dünyanın düzgün bir şekil yürüyebilmesi için birilerinin yok olması lazım.
Ee bunlarda günümüz hastalığı kanser ve türevlerinden geçiyor.
Eger yeteri kadar alan ve koşullar olusursa en az *2 nüfus bekliyorum.
İnsanları yaşatmak için de cabalayacaklar o zaman. Atiyorum 60 yaşında eli ayağı koyveren adam 80e kadar güçlü yaşayabilecek. Bu daha da genişletilebilir.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bbcde okudum ben bu haberi çok ihtimal vermiyorlar ayrıca güneşe epey yakın sıcaklık oldukça yüksek

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bbcde okudum ben bu haberi çok ihtimal vermiyorlar ayrıca güneşe epey yakın sıcaklık oldukça yüksek

Önümüzdeki yüzyıllarda olmayacak belki ama milyon yıl sonra herşey mümkün.
Dunya gibi.
800milyon yılda mi ne gelmiş kendine. Diğer gezegenler için de geçerli bu.
Güneş in yakınlık uzaklık durumları değişebilir.
Belki bi katman oluşacak ve isiyi yaşanabilecek bir hale getirecek o gezegende.

Önümüzdeki yüzyıllarda olmayacak belki ama milyon yıl sonra herşey mümkün.
Dunya gibi.
800milyon yılda mi ne gelmiş kendine. Diğer gezegenler için de geçerli bu.
Güneş in yakınlık uzaklık durumları değişebilir.
Belki bi katman oluşacak ve isiyi yaşanabilecek bir hale getirecek o gezegende.

Yok yahu ortak bir anlaşma olmamış jeologlarda incelediği için yer şekillerinden gezegende su olabileceğini ifade etmişler ama parlaklık ve ısı açısından insan vücudu nasıl direnç gösterebilir. Ufak bir ayrıntı daha tabi mesafe epey uzak :) ama bunun için bir çalışma başlatmışlar.

Ha diyince geçilecek bir alan yok zaten önümüzdeki yüzyıl içerisinde. Tum şartlar oluşsa bile ki mümkün degil orada bir tur oluşturmak veya yaşamasına olanak sağlamak imkansız.
Ha gidilir gelinir belki oda suanki teknolojinin baya bi fazlası lazım.
Gerci bize dokanmaz gene bu meseleler. ?

İnsan yaşatmayı dusunuyorlarsa dünyanın geçirdiği evreleri incelemek lazım. Bunu çok çok yavaş yapabiliyor suanki sistem, bunu hızlandırıp seri bir şekilde gezegenler dolasilirsa bulunur bence muhakkak. Dediğim gibi isi olayı suanki şartlara gore mümkün değil. İlerleyen zamanda değişir o

Marsta su var mesela.

Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım, insanız falan ama hakikaten evlat olsak sevilmeyecek varlıklarız, gelişmiş dünya dışı varlık olsam hiç hoş şeyler yapmazdım insanlara. ?

Tapatalk

Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım, insanız falan ama hakikaten evlat olsak sevilmeyecek varlıklarız, gelişmiş dünya dışı varlık olsam hiç hoş şeyler yapmazdım insanlara. ?

Tapatalk
Gelişmiş olduğunu bilmiyoruz ki
Oldukları hakkında bile birsuru laf var.
Belki bizden demode yasiyorlardir.

Ha ben inanıyorum evrende kum tanesi kadar yere yığılıp kalınmış olunamaz.

Gelişmiş olduğunu bilmiyoruz ki
Oldukları hakkında bile birsuru laf var.
Belki bizden demode yasiyorlardir.

Ha ben inanıyorum evrende kum tanesi kadar yere yığılıp kalınmış olunamaz.

İlla bir tane olacak diye bir şey yok ki. Gelişmişide vardır, bizden geriside vardır. Şahsen inanıyorum ben dünya dışı yaşama.

Tapatalk

İlla bir tane olacak diye bir şey yok ki. Gelişmişide vardır, bizden geriside vardır. Şahsen inanıyorum ben dünya dışı yaşama.

Tapatalk
Çok boş işlerle ugrasiyoruz tüm ülkeler kafa kafaya verse 100 yılda çözülecek şey 10 yılda çözülür de. Hey gidi hey. Ekmeği suyu paylasamiyoz daha.
Toprak olup gideceğimiz yerde toprak alacağız diyen serefsizlerle ugrasiyoz.

Çok boş işlerle ugrasiyoruz tüm ülkeler kafa kafaya verse 100 yılda çözülecek şey 10 yılda çözülür de. Hey gidi hey. Ekmeği suyu paylasamiyoz daha.
Toprak olup gideceğimiz yerde toprak alacağız diyen serefsizlerle ugrasiyoz.

Aynen öyle, evren ölçeğinde düşününce her şey çok dangalakça geliyor.

Tapatalk

imkan varsa gidilir neden gidilmesin renktaş.şu an ki teknolojimizle 5178 yıl sürüyor ama 1-2 senede gitme imkanı olsa neden gidilmesin,Amerika 3 günde mi keşfedildi, o keşfe gidenler hiç mi bir şey bilmiyordu,evlerinde oturup balıkçılıkla mı geçinselerdi
Bu haber birkaç yerde daha geçiyordu birinde 3 ışık yılı uzakta diğerinde 4 ışık yılı uzakta diyordu.
Aslına bakarsan proxima denen yıldız 4 ışık yılı uzakta. Bu da bize en yakın yıldız.
ışık hızıyla 4 sene gidiş, 4 sene dönüş.
Bak imkansız görüyorum ama ışık hızına ulaşılması bile kafi değil. 8 sene ney lan.

Üst Alt