Komşu Yıldızda Dünyaya Benzeyen Gezegen Bulundu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Komşu Yıldızda Dünyaya Benzeyen Gezegen Bulundu

Bunlara milyarlarca dolar yatırım yapmak cahillik Mars'ta su var mı? Et var mı? But var mı? Manyak manyak işler... Ben sana söyleyeyim, sen oraya çıkamadan dünya kopacak. Masrafa deymez. Kuranda var, hadiste var. Bakmıyorlar ki.

Bilim ve din çelişmez. Kuran-ı Kerim'de bunun ispatlayan ayetler bulunmakta. Tabi tasavvufçu öğretiye sahip bazı insanlar bu tarz şeyleri gereksiz görür.

gittik gidemedik keşfettik edemedik ömür yeterdi yetmezdi reenkarnasyon vardı yoktu ok.insanlık gelişti mi gelişmedi mi ?teknolojik ilerlemelere mi gelişme diyoruz yoksa etrafımızda bizi direk etkileyen ama bizim dışımızda gelişen olayları tanımlama kabiliyetimize mi.sağlıkla alakalı ,dünyanın dış uzay sistemiyle alakalı (manyetik alan etkileri ) bir çok şeyi daha yeni yeni kavrıyoruz ki çözemediğimiz koca bir konu yüzyıllardır uğraşılmasına rağmen hala olduğu yerde duruyor.gravitasyon.ve bunu çözemediğimiz sürece evler yere yapılacak araçlar zarar verme ihtimali azaltılamadan uçamayacak.teknoloji gelişti ama bu sadece medeniyetleri güçlendirir insanlığın ortak ilerlemesini değil.500 sene önce ki insanla bugün ki arasında düşünce açısından net bir fark yoksa (tarihin en büyük insan katliamları son 100 yılda yapıldı) (ki bence gerilemiştir çünkü insan bencilleşmiştir) oturalım popomuzun üzerine ve şöyle diyelim:ne olacak lan bu diarra transferi

Rahman 33
Ey insan ve cin topluluğu! Semaların ve arzın kuturlarından (çaplarından) nüfuz etmeye (çıkıp gitmeye) eğer gücünüz yetiyorsa, haydi nüfuz edin (geçip, çıkın)! Bir sultan (bir mürşid) olmaksızın nüfuz edemezsiniz (geçip çıkamazsınız).

nasa bundan 1 yıl önce kadar bir açıklama yapmıştı dünya dışı canlı formu bulacağız 20 yıl içinde demişti ben şu anda o hedefe kilitlenmiş durumdayım çünkü şu anda gezegen bulma ve bulunan bu gezegenlerin fiziki özelliklerini çözümleme konusunda çok iyiler ve şu anda evrende taraya bildikleri kısım ise o kadar dar bir alan ki trilyonlarca seçeneğe daha hiç bakılmadığı anlamına geliyor bu.Ben ümitliyim normal şartlarda ve koşullarda ölür isem 20-30 yıl içinde evrende tek olmadığımızı görebileceğime eminim.

bu gezegenlere gitmek için ışık hızından daha hızlı gitmemiz gerek yada oralara gitmek içinde boyuttun olması lazım
ne kadar bilimsel bilmiyorum ama zülkarneyn hakkında kuranı kerimde bilgiler var bence boyut değiştirerek olabilir diye düşünüyorum

bu gezegenlere gitmek için ışık hızından daha hızlı gitmemiz gerek yada oralara gitmek içinde boyuttun olması lazım
ne kadar bilimsel bilmiyorum ama zülkarneyn hakkında kuranı kerimde bilgiler var bence boyut değiştirerek olabilir diye düşünüyorum

solucan delikleri oluşturmak gerekiyor bunun içinde evreni uzayı bükmek gerekiyor uzayın bükülmesi demek zamanında bükülmesi demek bir solucan deliği oluşturacak teknolojiye sahip olsak bile o deliğin diğer ucunun nereye çıkacağını kestirmemiz çok zor.

solucan delikleri oluşturmak gerekiyor bunun içinde evreni uzayı bükmek gerekiyor uzayın bükülmesi demek zamanında bükülmesi demek bir solucan deliği oluşturacak teknolojiye sahip olsak bile o deliğin diğer ucunun nereye çıkacağını kestirmemiz çok zor.

peki o solucan deliklerini nasıl oluşturuyosun zaman nasıl bükülüyor bilmediğim için soruyorum

peki o solucan deliklerini nasıl oluşturuyosun zaman nasıl bükülüyor bilmediğim için soruyorum

Dediğim gibi uzayın bir dokusu var ve eğilip bükülebiliyor gezegenlerin ve yıldızların kütleleri uzay üzerinde bir etki bırakabiliyor aynı şekilde karadeliklerin uzay dokusu üzerinde muazzam bir etkisi olduğu çok net bir şekilde gözlemleniyor.Bu gözlemler sonucunda uzayın bu eğilip bükülebilen yapısını insanoğlu bir kullanabilirse ki bunun için çok ama çok yüksek bir teknoloji gerekiyor bunu yaptıktan sonra aynı zamanda uzayla birlikte bükülen zamanıda çok iyi hesaplamak lazım.

madem bu kadar uzak nasıl anlıyolar dünyaya benzediğini

şu haberler 2-3ayda bir karşımıza çıkıyor

yıldızların gezegenlerin üzerinden yansıyan ışıkları o gezegenin fiziki koşulları hakkında fikir veriyor özel teleskoplar vasıtası ile bu ışımalardaki kimyasallar çözümleniyor aslında biraz daha karmaşık ama onu sana tam net olarak anlatabilsem şu anda cern'de çalışıyor olurdum :)

Üst Alt