Kontrollü Orta Saha Mı? Zevk Veren Orta Saha Mı? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kontrollü Orta Saha Mı? Zevk Veren Orta Saha Mı?

Cevap: Kontrollü orta saha mı, zevk veren orta saha mı ?

eğer Manisa maçına keita ile başlasaydık şuanda liderdik son birkaç haftadır kontrollü orta sahaya döndük ve maçlarımıza dikkat edelim tamam az pozisyon veriyoruz ama pozisyonda bulamıyoruz eski taktik anlayışı tercih ederim umarım bir defans birde defansif orta saha oyuncusu alırız da tekrar o lig başındaki oyun anlayışına döneriz ben zevk alıyordum maçlardan hatırlayalım kim zevk almadı Trabzon maçından ligin belkide en zevkli maçıydı...

kontrollu orta sahanın olmaması gerektigi umarım artık ortaya çıkmıştır.

artık takımda ortasaha olduğunu hissettirsinler yeter.. sanki defans ve forvet bölümleri var..

İkisinin ortası.

Top sendeyken öyle yayılırsınki sahaya sanki rakipden fazlaymıs gibi tak tak tak döndürürsün topu zevk verir haz verir.

Misal Gs-bordo Aman Allahım brezilyamı

Top rakipteykende acık olan kanatlar ortasahanın gerisine kadar cekilir forvet posizyonundakinin bi hareketiyle prese baslarsa ortsaha buda kontroll sende demektir güven verir huzur verir.

Bu sene hangisini gördün derseniz Hicbiri Bireysel ve futbol sansıyla kazandıgımız maclar dısında bişey hatırlamıyorum ben yine hayal kırıklıgına ugramamak icin şimdiden olmıcak duaya amin demiyorum.

İkisinin ortası.

Top sendeyken öyle yayılırsınki sahaya sanki rakipden fazlaymıs gibi tak tak tak döndürürsün topu zevk verir haz verir.

Misal Gs-bordo Aman Allahım brezilyamı

Top rakipteykende acık olan kanatlar ortasahanın gerisine kadar cekilir forvet posizyonundakinin bi hareketiyle prese baslarsa ortsaha buda kontroll sende demektir güven verir huzur verir.

Bu sene hangisini gördün derseniz Hicbiri Bireysel ve futbol sansıyla kazandıgımız maclar dısında bişey hatırlamıyorum ben yine hayal kırıklıgına ugramamak icin şimdiden olmıcak duaya amin demiyorum.

Abi bizim en iyi oynadığımız 2 maç Bjk ve Pana,o 2 maçta toplam kaç pozisyon vermişiz bi bakalım.

Ya su adamı neye göre yazıosunuz kadroya cıkmamış candan ümit kesilmez sözüne göremi:eek:

Neler konuşuyoruz inanamıyorum ya!3 senedir beraber oynayan bir takım için o sistem mi olur,bu sistem mi olur,şu 3 lü mü olur,şu bilmem ne mi olur?Peeeeh!

Artik Su zevk Veren Orta Saha methoduna gecsek yahu...Biktim artik pas Özürlüsüs 3n Taane Orta Saha´nin oynamasindan..!!

Kontrollü orta saha derken kendimizi kontrol ediyoruz sanırsam.1 tane pozisyona giremeyip 6-7 tane net veren takımın nesi kontrollü oluyor ben onu anlamıyorum.

Ufuk

Sabri Yabancı stoper Emre Güngör Caner

Linderoth

Elano Arda

Keıta Kewell

Baros

6+2 den dolayı Ufuk´u koydum

Baros dönünce 2. yarı bu kadro ve ortasahayı istiyorum . Allahım çok mu şey istiyorum ?

Sakın bana bu ortasaha ile yok 3 yeriz yok 5 yeriz hikayelerini anlatmayın artık

Görüyoruz 3 tane pas özürlüsü , teknik 0 olan adamlar ile kontrollu oyunu Pozisyona bile giremiyoruz

Artık Sivas maçından önceki dizilişe geçmek şart oldu. En azından çok pozisyona girip biraz pozisyon veriyorduk. Tüm maçlar üst bitiyordu. Şimdi bu adı kontrollü orta saha olan ama hiçbirşeyi kontrol etmeyi beceremediğimiz bu dizilişle birkaç pozisyona girip 10 pozisyon veriyoruz. Gol atamıyoruz ve gol yemye de devam ediyoruz.

Üst Alt