Koronavirüs Haberleri | Arşiv #3 - Sayfa 186 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dün ve bugün ilk 15 te yer alan ülkeler
Yükselişte olan ülkeleri görmek adına...
Brezilya da durum kötü. Saat farkı olduğu için veriler sabaha karşı daha da artacaktır
Rusya bildiğimiz gibi
Hindistan ise bugün yine 6 bin vaka açıklamış
İran ile ilgili ise aktif vakaları 10 bine kadar düşmüştü şu an günlük vakaları tekrar 2 bin seviyelerine yükseldi ve aktif vakaları da 21 bine çıktı
Bir zamanlar İspanya İtalya Türkiye Almanya ve Fransa nın üst sıralarda olduğu listede şimdi Güney Amerika ülkeleri , Arabistan ve tabi Hindistan üst sıraları zorluyor

Dün
20200522_011728.jpg
Bugün

Screenshot_20200522-011525_Chrome.jpg

meksika ve brezilya sonradan açıldı

meksika 2.248 yeni vaka 424 ölüm brezilya 16.730 yeni vaka 1.153 ölüm olduğunu açıkladı

Geçtiğimiz gün dünya genelinde 107 bin vaka açıklanmış. Italya, İspanya ve bizim yukarılarda olduğumuz dönemde ortalama 85 bin vaka açıklanıyordu diye hatırlıyorum.
Ülkemizde durum iyiye gidiyor gibi görünse de dünya genelinde hiç iyi değil maalesef

Ülkelerin toplam test sayıları
İngiltere'nin birden 3 milyonlara çıkması şaşırttı doğrusu. Vakaları yüksekken bile günlük test sayıları bizden daha az oluyordu genelde.

ABD ve Rusya doğal olarak test sayısında da uçmuş durumda
20200522_044555.jpg20200522_044655.jpg

Gun gectikce dunya uzerinde insanlar virus hakkinda bilinclenmekte. Nasil ki normal halk sosyal mesafe, maske gibi konulara dikkat ediyorsa, bilim insanlari da harıl harıl çalışmakta.

Iyi hatırlıyorum, virus ilk çıktığında hiçbir şey bilmiyorduk. Daha virusun insandan insana geçtiğini bile farketmemistik ve DSO, ulkelerin saglik bakanları insandan insana geçişin olmadigini ve riskin az oldugunu soyluyordu.

Simdi epeyi bir bilinclenme artti. Tedavi icin protokoller hazırlandi. Yogun bakim uniteleri hazirlandi, epeyi bir hazirlik yapıldı.

Gecmis pandemilerden biliyoruz ki (normal sartlarda) bu virusun ikinci dalgayi getirmesi an meselesi. Tek umidimiz strukturel bir tedavi veya virusun mutasyona uğrayıp güç kaybetmesi.

Ama hazirligimiz var ulke genelinde. Biraz geniş tutayim: dünya genelinde. Umarim daha hizli hareket edilip kontrol altina alacagiz virusu

Sadece din değil. Eski nesil sonuçta. 90larda mesut yilmazlar tansu cillerlerden sonra sagci partinin başa gelmesi sasirtici olmamali. O zamanlarda iç anadolu dinine bagliydi bu yeni birşey değilki.

Bazi eski liderlerin laikçilik ile takınaklı takipçi tabanın aklını çelmek adına binbir şark kurnazlığı yaptığını itiraf edelim. Türkiye'de politika çok kirli iş.
Kardeşim bende bir partiye oy veriyorum bugün iktidara gelse cebimdeki parayı alsa aç fakir kalsam yaptığım işi batırsa
bir saniye daha o partiye oy vermem daha iyi şeyler vaad edeni denerim.Olan da tam bu kesime oluyor.
Bir kesim çıkar para rant için veriyor Bir Kesim Mevki kariyer işadamı olduğu için veriyor.
Bir kesim memur devlet görevlisi olduğu için zorlanıyor
Bu çiftçi kesimi bilerek isteyerek veriyor diğer oy veren kesim zenginligine zenginlik katarken
İç anadolu fakirleşmeye devam ediyor Kendileri bilir vermeye devam etsinler

5ec768e955428718fcafd4f4

Gun gectikce dunya uzerinde insanlar virus hakkinda bilinclenmekte. Nasil ki normal halk sosyal mesafe, maske gibi konulara dikkat ediyorsa, bilim insanlari da harıl harıl çalışmakta.

Iyi hatırlıyorum, virus ilk çıktığında hiçbir şey bilmiyorduk. Daha virusun insandan insana geçtiğini bile farketmemistik ve DSO, ulkelerin saglik bakanları insandan insana geçişin olmadigini ve riskin az oldugunu soyluyordu.

Simdi epeyi bir bilinclenme artti. Tedavi icin protokoller hazırlandi. Yogun bakim uniteleri hazirlandi, epeyi bir hazirlik yapıldı.

Gecmis pandemilerden biliyoruz ki (normal sartlarda) bu virusun ikinci dalgayi getirmesi an meselesi. Tek umidimiz strukturel bir tedavi veya virusun mutasyona uğrayıp güç kaybetmesi.

Ama hazirligimiz var ulke genelinde. Biraz geniş tutayim: dünya genelinde. Umarim daha hizli hareket edilip kontrol altina alacagiz virusu
InsaAllah

Yahu ne dini ya, ulke her sene ateist ve deist sayilari inanilmaz artiyor. Yeni nesil gencler, camiye falan gitmiyor. Camiler bombos, gercekten yazik. Bukadar cami yerine, egitim merkezleri yapilsa, yeni okullar acilsa daha iyi olmazmiydi.

Heryer cami, camiye giden adam yok. Gerci, okul acarsan ne yazar, egitim sistemi okadar kotu ki, ancak 100 yil icinde anca duzelir.

Amaç cahil bir kesim yetiştirmek cahil , düşünemeyen , sorgulamayan Osmanlı bilime , irfana , eğitime önem verdiği dönem dünya gücü oldu Fatih Sultan Mehmet dünyanın her tarafından bilim adamları getirip ülkede eğitim vermeye çalışırken ondan sonra gelenler garip garip şeyler denediler dincilerin her lafına inandılar matbaaya bile karşı olan kişileri dinlediler , bilime önem vermeyi geçtim bilim adamlarını kafir ilan edip iyi iş yapmaya çalışanları idam ettiler ondan sonra da Osmanlı çöküşe geçti ve yıkıldı sonra Atatürk geldi bilim , ilim irfan dedi o zaman ki dinciler saldırmaya başladı aynı şimdiki gibi hep bizim dediğimiz olsun isteyen kitle en tehlikeli olan kitle de bunlar.

Bir ülke için 2 şey çok önemli eğitim ve adalet hangisinde iyi olduğumuzu sen düşün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt