Koronavirüs Haberleri | Arşiv #3 - Sayfa 486 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
valla sigara emin degilim ama kronik rahatsızlıgı filan yok fakat ilkbaşta doktorlar soguk algınlıgı demişler sonrada iş biraz ilerleyince sanırım ilaç tedavisi baslamıs sonrada hastaneye sevk etmisler
Şu son zamanlarda ölen genç yaştaki insanlarda da ilk başta soğuk algınlığı gibi başlamış, kim ilacı almaya başlıyorsa bünyesi sert tepki vererek organları yaşam savaşına giriyo, ben bu ilaçlardan da korkuyorum artık.

Bünyesi zayıf olan insanlar bu ilaçlardan kötüleşiyor gibi hissediyorum, benim ki bir görüştür. Aşısı çıkıp bünyeye enjekte edilmeden bu işin ilaçlarla filan oluru yok

Başın sağolsun hocam. Organ yetmezliğinin korona ile bağı var mı bu süreçte?

Teşekkür ederim dostum,

Evet doktor virüsü atlatsa bile organ yetmezliğinden zarar gördü ve hayati tehlikesi var demişti, virüs nefes yollarını tıkayıp organlara gerekli oksijeni sağlayamayınca kan değerlerin değişiyo, böbreklerin düzgün çalışmıyo akcigerlerin hava alamıyo.

Ölümlerin çoğu koronavirüs kaynaklı olsada vücudu ve bedeni öldüren şey organların iflası. Bağışıklık sistemimiz bu virüsü algılayamadığı için savaşamıyo ve organlarımız buna yenik düşüyo.

Teşekkür ederim dostum,

Evet doktor virüsü atlatsa bile organ yetmezliğinden zarar gördü ve hayati tehlikesi var demişti, virüs nefes yollarını tıkayıp organlara gerekli oksijeni sağlayamayınca kan değerlerin değişiyo, böbreklerin düzgün çalışmıyo akcigerlerin hava alamıyo.

Ölümlerin çoğu koronavirüs kaynaklı olsada vücudu ve bedeni öldüren şey organların iflası. Bağışıklık sistemimiz bu virüsü algılayamadığı için savaşamıyo ve organlarımız buna yenik düşüyo.

Çok üzüldüm. Sen 90 yaşına kadar yaşa muhtemelen yaşına göre gayet sağlıklıdır ama aptal bir virüs canını alsın. Tekrardan başın sağolsun.

Arkadaslar Reis'in hakli oldugu bir konu var sigara ve nargileden uzak duralim

İlginç bir şekilde sigara içenlerin covide karşı daha dirençli olduğu idda ediliyor .. bunun da örneğini çiftçi akciğeri diye bir hastalıkla veriyorlar.. buna yakalananlara sigara iciriyorlarmis yabancı cisimlere karşı oluşan tepkimeleri azaltmak amacıyla o tarz birşeyler yazıyordu .. tuhaf geldi dogrusu

İlginç bir şekilde sigara içenlerin covide karşı daha dirençli olduğu idda ediliyor .. bunun da örneğini çiftçi akciğeri diye bir hastalıkla veriyorlar.. buna yakalananlara sigara iciriyorlarmis yabancı cisimlere karşı oluşan tepkimeleri azaltmak amacıyla o tarz birşeyler yazıyordu .. tuhaf geldi dogrusu
Sigara icenlerde asemptomatik pozitif orani fazla olabilir bunun arastirmasini yapmak lazim ama hasta olundugunda daha kotu olacagi bariz gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt