Kötü Bir Taraftar Grubuna Sahibiz - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kötü Bir Taraftar Grubuna Sahibiz

Bize has bir şey değil Türkiyede stadların modernleşmesiyle alakalı sanırım, konfor ve fiyatlar arttıkça baskı azaldı. Takım iyi ve baskılı değilse ses çıkmıyor, yeni realite bu artık alışmak ve kabullenmek lazım.

Maalesef durum böyle sosyal medyanın da son derece yaygınlaştığını düşünürsek artık yeni realitelerle yüzleşmemiz gerekiyor. Eski tribün kültürünü yakalamak zor bu saatten sonra. Bu sezon batı üstte 6 maç seyrettim maç başındaki toplu üçlüden sonra pozisyonlarda ayağa kalkıyor millet onun dışında hemen "çök çök çök" sesleri geliyor sağdan soldan. Hemen önümdeki eleman telefonuyla izliyor maçı Insta'ya atacak an arıyor sürekli. Dün de 2-1'den sonra baskı yemişiz açmış ön kamerayı prova yapıyor "azmettik kazandık" falan kendi lendine uygun cümleyi arıyor. Ama dünkü maç o kadar da kötü değildi sanki gergin ortamdan dolayı herkes ayakta izledi maçı ve baskı var denebilirdi diğer maçlara göre. Stattan yanlış algılamış da olabilirim o anın heyecanıyla..

Ayrıca tinerciler 90 dk baskı kuruyor demişsiniz ben mi sağırım acaba ne zaman maçlarını izlesem bizden farkları yok hatta daha da kötü oldukları zamanlar var. Onlarda da artan bilet fiyatları vs sebep oluyor buna..

Son düzenleme:
Peki yayıncı kuruluşun bunu taraflı bir şekilde yayına vermediğini iddia ediyorsanız buna kulüp neden tepki göstermiyor?

"Seyir zevki için o gürültüyü kesiyorlar" deniyorsa tamamdır. Ama diğer takımların gürültüsü veriliyorsa bu ciddi bir tartışma konusudur.

Butun takimlarin maclarinda durum ayni , belki yansitilamiyordur , belki spikeri bastiriyordur belki tv den takip edenlerin yogun talebi bizden farkli , daha sessiz bir arkaplandir bunu bilemiyorum

ama bjk nin maclarindaki atmosfer de yayina ayni oranda yansimiyor , kesinlikle tum takimlarda var bu

stada gidip de bu konudan mutsuz olup dile getirenler varsa bu baska bir durum

Dün sinir olduğum tek konu, 2. golü attıktan sonra anında telefon flashlarının açılmasıydı.

O an gol yesek ne olacak?

Maçı koparmadığımız sürece baskı devam etmeli, Konya golden sonra topu sürekli tuttu ancak o kadar bitiktilerki kullanamadılar bile.

Birde hemen gol den sonra fenere sövüldü. O an ya gol yesek nasıl bir mantıktı çözemedim.

Genel olarak iyiydi taraftar, tabi ki arada bir takımın durgunluğu tribüne yansıycak bu çok doğal. Şu an baskı altına almada en iyisi biziz, insanlar neye göre beğnmiyo onu da anlamıyorum. Tv'den bizim stad kötü duruyo mesela ses aynı şekilde kötü, ama gidince anlıyosun durumu.

Denilen suysa katilirim , 1990 larin ortalarindaki seyirci profili 52 bin kisilik stadyumda olsa ve sosyal medya gibi etmenler gelismese ne olurdu , sanirim daha gurultulu ortam olurdu

bu dogrudur ama gelisen ve degisen seylere karsi koyamayiz , cok fazla mac yayinlayan , fotograf ceken , paylasim yapan var ve telefonla mesgul olmak etkiliyor elbette

Birde hemen gol den sonra fenere sövüldü. O an ya gol yesek nasıl bir mantıktı çözemedim.

Genel olarak iyiydi taraftar, tabi ki arada bir takımın durgunluğu tribüne yansıycak bu çok doğal. Şu an baskı altına almada en iyisi biziz, insanlar neye göre beğnmiyo onu da anlamıyorum. Tv'den bizim stad kötü duruyo mesela ses aynı şekilde kötü, ama gidince anlıyosun durumu.

Bu yıl en kötü taraftar Fener maçındaydı cidden çok kötüydü o maç.

Onu da çok fazla dışarıdan gelen olmasına bağlıyorum, yanımızda ufak bebeği olan aile vardı mesela o maç, kadın maç boyu bebekle ilgilendi, adam da maç boyu fotoğraf falan çekmişti.

Bu yıl en kötü taraftar Fener maçındaydı cidden çok kötüydü o maç.

Onu da çok fazla dışarıdan gelen olmasına bağlıyorum, yanımızda ufak bebeği olan aile vardı mesela o maç, kadın maç boyu bebekle ilgilendi, adam da maç boyu fotoğraf falan çekmişti.

Aslında biraz takım düşürdü taraftarı.

Fener üzerimiz de ağrlık koydu, takım saçmaladı. Maç öncesi o coşkudan eser yoktu.

Volkan ve fener sahaya çıkınca daha fazla coşku ve ses vardı.

Takımın durumu çok etkiliyor bizim taraftarı, maçı yaşıyoruz takım kötüyse taraftar da susuyo. Yani bir aksiyon lazım anlatabiliyor muyum, böyle bir atak pres baskı lazım. O zaman ateşleniyor taraftar

Kesinlikle öyle

Ben stada gidince anlıyorum bunu. Stad'da inanılmaz bir gürültü var, tv'de sesi mi kısıyolar bilmiyorum ama bütün atmosfer yansımıyo.

He ayrıca 90 dakika boyunca da tezaurat ıslık olmuyo, belli başlı bölümler de takımın düşmesi ile birlikte taraftar da stres yapıyo. Maçı yaşıyo aslında bu taraftar. Bazılarının istediği gibi 90 dk tezahurat göztepe stadın da oluyo mesela, takımdan bağımsız gol yese bile devam ediyo. Bu hoş bir görüntü değil, ne kendi takımını motive ediyo ne rakip takımı korkutuyo.

Şu an da objektif olarak bakarsak rakibi en iyi baskı altında alan taraftar Galatasaray ve Beşiktaş taraftarıdır. Fener yapıyordu bunu eskiden, ali koç ile birlikte tekrar o hale bürünecektir oda. Takım iyiyse taraftar iyi bu böyledir.

Ali Koç gelmeyecek umarım o halde.

Bagirilmamasa bile rakip oyuncu topu ayağına aldımı homurtu başlamalı takımı itmeli topu kapmaya gomis kaç kez taraftarı desteğe çağırdı

Bu Alemin Tek Kralı

Atahan Zilcioğlu sanırım bu.At sahipliği ve yetiştiriciliği yapan birisi kendisi.Böyle adamların maçta baskı yapmasını beklemek çok iyimser olur.Yaşını başını almış zaten.İşiyle ilgili birşeylere maç esnasında göz atması çok abartılacak birşey değil
Iyide maça geliyorsun adı üstünde

Bu Alemin Tek Kralı

Adam en önden bilet almış stadda en on baskının yapıldığı en güzel yerdir taç atışları duran topta su yaparsın rakibe birini dikkat ettim maç bitene kadar facebokta yorumlasti

Bu Alemin Tek Kralı

Iyide maça geliyorsun adı üstünde

Bu Alemin Tek Kralı
Tek tükte olsa böyle fanatiklik boyutunda takım tutmayan kişiler de oluyor stadlarda.Bir koltuk bile boş olacağına böyle tek tük adamlar da olsun.En azından maddi olarak bir kazanç elde ediyoruz diyerek iyi yönüyle bakabiliriz.Geri kalanlar yeterli baskıyı yaparsa sorun olmaz

Arkadaşlar bir de her şeyi çok kolay görüyorsunuz.

Yaptığım işte iletişim çok önemli, dolayısıyla çok fazla konuşmak durumunda kalıyorum.

Örneğin dün sesim gitti ve bugün bu iş performansımı etkiliyor.

Yani statta maç boyu bağırmak, ayakta kalmak vs. ciddi efor gerektiriyor, bir yaştan sonra hele hiç kolay değil.

En büyük sıkıntı da istikrar, sürekli aynı kişiler aynı tribünlerde olsa, en azından yüzde 70lik oran değişmese ve bir kültür oluşsa işler değişir. Yeni statlarda bunu yakalamak zor.

Arkadaşlar bir de her şeyi çok kolay görüyorsunuz.

Yaptığım işte iletişim çok önemli, dolayısıyla çok fazla konuşmak durumunda kalıyorum.

Örneğin dün sesim gitti ve bugün bu iş performansımı etkiliyor.

Yani statta maç boyu bağırmak, ayakta kalmak vs. ciddi efor gerektiriyor, bir yaştan sonra hele hiç kolay değil.

En büyük sıkıntı da istikrar, sürekli aynı kişiler aynı tribünlerde olsa, en azından yüzde 70lik oran değişmese ve bir kültür oluşsa işler değişir. Yeni statlarda bunu yakalamak zor.
Benim sesim duzelmedi hala.
Ceketin kolunuda yirtmisiz dun.
Beinsports ozeti seyrettim azonce gollerde bile tribunden ses yok nerdeyse.

SM-G610F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Sadece stat da değil; sanal alemde de (Forum dahil) .... Şampiyonluk yolunda galibiyet aldık...millet halen oyunculara laf atıyorlar.

Yeter artık. Bir sevinin ve relaks olun yaaa

Cok dogru soylemissin. Eskisi gibi futbolcuyu sahiplenme yok artik. Takim yenilsede sevmedigim futbolculari antrenorleri elestirsem diye bekleyenler var. Galibiyetten sonra bile sevmediklerini gomenler var. Artik futbolculari idam etmeye dunden haziriz.

Üst Alt