Kpss ortaöğretim-önlisans-Lisans-personel ilanları ve güncel bilgiler - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kpss ortaöğretim-önlisans-Lisans-personel ilanları ve güncel bilgiler

Cevap: Kpss 2010 ortaöğretim-önlisans

Ben bunu bilmiyordum.Nerden öğrendin bunu sami.Fotoğrafsız giderdim ben haberim olmasa.:eek:

SINAVA GİRERKEN ADAYLARIN YANLARINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER

a) 2010-KPSS ORTAÖĞRETİM / ÖNLİSANS SINAVA GİRİŞ VE KİMLİK BELGESİ

Bu belgenin üzerinde, adayın kimlik bilgileri ile sınav tarihi ve saati, sınava girilecek bina ve

salon yazılı olacaktır. Adayların sınav gününden önce sınava girecekleri binaları ve

mümkünse sınava girecekleri salonları görmeleri yararlarına olacaktır.

Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi olmayan veya bu belgenin fotokopisi veya faksı ile gelen

adaylar kesinlikle sınava alınmayacaktır.

Adaylar 28 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirilecek sınava, daha önce adreslerine

gönderilmiş olan, sınav tarihi olarak 26 Eylül 2010 tarihini gösteren Sınava Giriş ve Kimlik

Belgeleri ile gireceklerdir. 28 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirilecek sınav için adaylara

yeni bir Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi gönderilmeyecektir.

ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri veya ÖSYM Bürolarından yeniden belge edinen

adaylar ile Merkezimizce yeniden belge gönderilen adayların, sınav tarihi olarak 28

Kasım 2010 tarihini gösterir Sınava Giriş ve Kimlik Belgeleri geçerli olacaktır.

DİKKAT: Adaylara gönderilmiş olan Sınava Giriş ve Kimlik Belgelerinin arka yüzündeki uyarı

bilgileri, alınan güvenlik tedbirleri nedeniyle geçerliliğini yitirmiştir. Bu konu ile ilgili ayrıntılı

bilgi aşağıda verilmiş, ÖSYM’nin internet sayfasında da bir duyuru olarak yayımlanmıştır.

b) FOTOĞRAFLI VE ONAYLI ÖZEL KİMLİK BELGESİ

Sınava girebilmek için Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinden başka, adayın kimliğini gösteren

fotoğraflı ve soğuk damga ile onaylı bir belge (Sadece nüfus cüzdanı veya pasaport özel

kimlik belgesi olarak kabul edilecek, başka hiçbir belge özel kimlik belgesi olarak kabul

edilmeyecektir. Nüfus cüzdanını veya pasaportunu yanında bulundurmayan aday kesinlikle

sınava alınmayacaktır.) gerekmektedir.

4

c) BİR FOTOĞRAF

Sınavda salon görevlileri, adayın Sınava Giriş ve Kimlik Belgesindeki fotoğrafın adayı

tanımada zorluk çıkardığı kanısına varabilirler. Bu durumda sınav görevlileri adaydan,

kendisini kolaylıkla tanıtabilecek bir fotoğraf isteyebilirler. Bu amaçla, her adayın yanında

kendini açık bir şekilde tanıtan, kurallara uygun olarak çekilmiş bir fotoğraf bulundurması

gereklidir. Her aday bu fotoğrafın arkasına mutlaka T.C. Kimlik Numarasını, adını ve soyadını

yazmalıdır.

Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinin aslını yanında bulundurmayan, özel kimlik belgesi olarak

nüfus cüzdanını veya pasaportunu ibraz etmeyen aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava

alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından adayların bu belgeler dışında herhangi bir

eşyalarını sınav binalarına getirmemeleri gerekmektedir.

Adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır.

Adaylar sınava kalem, silgi, kalemtıraş, kol ya da cep saati getirmeyeceklerdir. Bu gereçler bütün

adaylara ÖSYM Başkanlığınca sağlanacaktır.

Adayların sınava yiyecek, su dışında içecek getirmeleri de kesinlikle yasaktır. Şekerleme de adaylara

ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Adaylar sınava şeffaf şişe içerisinde su getirebileceklerdir.

Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri

tarafından elle ve dedektörle aranacak; çanta, cep telefonu, kol ya da cep saati, kablosuz iletişim

sağlayan bluetooth vb. cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve

her türlü elektronik/mekanik cihaz sınav binasına kesinlikle alınmayacaktır. Sınav öncesinde, sınav

esnasında ya da sınav sonrasında bina içerisinde cep telefonu veya her türlü elektronik cihaz taşıdığı

tespit edilen adayın sınavı iptal edilecektir.

Bina girişinde yığılmaya yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri

binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavdan en

az bir saat önce sınav yapılacak bina önünde bulunmaları, sınav salonlarına zamanında

alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.

OSYM.GOV.TR

Üzerimizde para dahi bulunmayacakmış diye duydum bir yerde.Bunun aslı varmıdır acaba?Ne alaka para yahu.Bindiğimiz vesaitlere deftere yazmı diyeceğiz:rolleyes:

Adamlar cüzdana bile el koydu içinde bozuk para olmamasına rağmen, kotumda metal düğmeler vardı ona bile söylendiler onu da çıkarttıracaklar sandım bir an. Su getirilmesi ve nüfus cüzdanı serbestti bir tek. Suyla kopya çekmeyi başaranlar da çıkarsa vay halimize. Bunca önleme rağmen yine kopya skandalı patlak verirse ösym'nin sınavlarına çırıl çıplak girme zorunluluğu getirilebilir diye endişeleniyorum..

Üst Alt