Kripto Para Birimleri ve Coinler - Sayfa 24 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Güzel özetlemişsin üstadım ekonomi konusundaki yüksek bilgine saygım sonsuz ve yorumlarını bizlerle paylaştığın için ayrıca teşekkür ederim. Yani yüklü miktar girmeyeceksin diyorsun kısacası. 100 bin tl ile girsem 150 bin tl olacaktı diye düşünürken 100 bin tl 10 bin tl'ye de düşebilir diyorsun bir anda. Peki ne kadar ile girmek lazım. Bizim gibiler için dert edilmeyecek para da yok ki çalışıp çabalayarak alın terimizle biriktiriyoruz 3-5 kuruş da olsa kaybedersek üzülürüz illa ki. Birikimleri nasıl değerlendirmek gerekir. Sepet yapmak mantıklı mı 5'e bölüp paranı 5'te 1'i ile altın, gümüş, dolar, bitcoin, borsa, faiz mevduat falan yaymak işin doğrusu herhalde bir yerden kaybetsen bile diğer yerden kazanırsın ve zarar etmezsin. Borsada bile tek kağıda bağlamıyorlar farklı kollardan birer şirket seçiyorlar diye biliyorum. Bizdeki tek amaç kısa yoldan köşeyi dönmek, az zamanda büyük vurgun yapmak değil, yavaştan biriktirdiğin paranın enflasyon karşısında erimesini engellemek zaten.

Altın , dolar , gümüş sepeti yaparsan dolar düştüğü zaman hepsi erir biraz farklı şekilde sepet yapman lazım mesela hisse , dolar , mevduat , yabancı hisseler gibi elinde her zaman Tl de olucak ve piyasaya göre hareket edicen biz satma işini beceremiyoruz ondan kaybediyoruz.

Güzel özetlemişsin üstadım ekonomi konusundaki yüksek bilgine saygım sonsuz ve yorumlarını bizlerle paylaştığın için ayrıca teşekkür ederim. Yani yüklü miktar girmeyeceksin diyorsun kısacası. 100 bin tl ile girsem 150 bin tl olacaktı diye düşünürken 100 bin tl 10 bin tl'ye de düşebilir diyorsun bir anda. Peki ne kadar ile girmek lazım. Bizim gibiler için dert edilmeyecek para da yok ki çalışıp çabalayarak alın terimizle biriktiriyoruz 3-5 kuruş da olsa kaybedersek üzülürüz illa ki. Birikimleri nasıl değerlendirmek gerekir. Sepet yapmak mantıklı mı 5'e bölüp paranı 5'te 1'i ile altın, gümüş, dolar, bitcoin, borsa, faiz mevduat falan yaymak işin doğrusu herhalde bir yerden kaybetsen bile diğer yerden kazanırsın ve zarar etmezsin. Borsada bile tek kağıda bağlamıyorlar farklı kollardan birer şirket seçiyorlar diye biliyorum. Bizdeki tek amaç kısa yoldan köşeyi dönmek, az zamanda büyük vurgun yapmak değil, yavaştan biriktirdiğin paranın enflasyon karşısında erimesini engellemek zaten.
Kripto para yatırımını uzun vadeli yapacaksın, her ay bellli bir miktar alım yapıcaksın örnek veriyorum 250-300 TL.
Uzun vade dediğim minimum 5 yıl. BTC, ETC, XRP, XLM ve LTC sepeti yapabilirsin kripto paralarda.
Bunun dışında yine her ay bir miktar altın bir miktar döviz (dolar veya euro) bir miktar da hisse senedi (aselsan, kardemir, ereğli gibi büyük hisseler) alıp 5-10 sene sonra keyfine bakacaksın.

Ben çok yayma taraftarı olmadım hiç bir zaman, hatta hep derim yatırım amaçlı döviz hemen hiç almadım.

Altın her ay belli miktarda alınmalı, 1 gr dahi olsa, bir süre sonra o birikecektir. Takip etmeye de gerek yok.

Diğer kısımlar için ise karar vermek lazım. Mesela borsaya girilecekse önce dinamikler araştırılmalı çünkü aşırı dinamik bir piyasa var. Neden-sonuç ilişkilerini kurmak lazım. Mesela örnek vereyim İstanbul'da yeni havalimanı açılacak, şehir merkezinden uzak, yeni açılıyor problemler var, rötar oluyor. Atatürk'ün o cazibesi yok. Bu insanları Sabiha'ya yönlendirecektir dolayısıyla Pegasus dolup taşacak, yüksek kar açıklayacaktır öngörüsü basit bir öngörü ama bunu uygulamaya geçirip Pegasus hissesi alsaydı insanlar 13 liraya kadar düşmüş hisseyi 85 liraya satabilecekti.

Sonra mesela korona patladı, bu kime yarar? Sağlık sektörüne ve marketlere. Açıp incelersen dünyada sağlık ve perakende sektöründeki hisselerin deli gibi yükseldiğini görürsün.

Coin tarafı ise tamamen spekülasyon, milyarlarca hacim oluyor. Marjlar çok yüksek o yüzden orada da hareketleri sürekli takip etmek gerekecek. Mesela zamanında IOTA vardı bir haber saldılar Microsoft destek veriyor diye halbuki bir adamın satır arasında bir cümlesi var ortada sadece.

Yani birilerinin demesinden ziyade senin kafana yatması lazım en başta.

Altın , dolar , gümüş sepeti yaparsan dolar düştüğü zaman hepsi erir biraz farklı şekilde sepet yapman lazım mesela hisse , dolar , mevduat , yabancı hisseler gibi elinde her zaman Tl de olucak ve piyasaya göre hareket edicen biz satma işini beceremiyoruz ondan kaybediyoruz.
Sepet yaparken altın, dolar ve gümüşten sadece 1'i seçmek gerekiyor o zaman dediğine göre doları mı tavsiye ediyorsun altın bu 3'ü içinde benim kafama daha çok yatıyor.

Enl_NXpXUAI_Z3p

Bakın benim bu konuyu açmamla Bitcoin'in o dönem zirveye gitme zirvede olma dönemi yakındır. Keza Aselsan'ın da patladığı dönem.

20 binden 3 bine düştü bitcoin o dönemde.

Temkinli olun o yüzden her zaman.

Kripto para yatırımını uzun vadeli yapacaksın, her ay bellli bir miktar alım yapıcaksın örnek veriyorum 250-300 TL.
Uzun vade dediğim minimum 5 yıl. BTC, ETC, XRP, XLM ve LTC sepeti yapabilirsin kripto paralarda.
Bunun dışında yine her ay bir miktar altın bir miktar döviz (dolar veya euro) bir miktar da hisse senedi (aselsan, kardemir, ereğli gibi büyük hisseler) alıp 5-10 sene sonra keyfine bakacaksın.
5 yıllık kalkınma planını çıkartmışsın renktaş helal olsun her ay maaştan arta kalan parayı 5'e bölüp bir miktar kripto, bir miktar altın, döviz, hisse senedi falan alıp 5 yıl sonunda paraları sayarken keyif purosu içeceksin öyleyse mantıklı geliyor.

Binance nin hatta kendi BNB Coin denen Binance Coin denen kriptosu varmış son 24 saatte %12 oranında artmış artışa bak ya yuh

Kaç dolar şu an?

Onun 0.000 olduğu zamanı bilirim. Çok mantıklıydı aslında ona yatırım yapmak çünkü coin piyasasında hep bozukluk kalıyor o bozuklukları BNB'ye çeviriyorsun, milyonlarca müşteri olunca da milyonlarca yatırımcısı oluyor bir anda.

Tabii o dönem çok mantıklıydı.

Şu an 2017'nin kopyasını yaşıyoruz, BTC artmıştı önce, sonrasında alt coinler fırlamıştı işin sonunda da önce alt coinler sonra BTC çökmüştü.

O dönemki zirvesini geçer ama herhalde.

Aynen öyle, marjin pozisyon açılacaksa doğru zamanda açmak lazım onun dışında yüksekten aldığın zaman 3-4 sene bekletir seni maliyetini çıkarmak için. O yüzden bilinmedik altcoinlere girmenin mantığı yok bence. ETH 2.0 hakkında ne düşünüyorsun ?
Takip etmiyorum ya o tarafı.

Böldüler mi yoksa yeni coin mi?

Hedef piyasa ve amaç neymiş?

5 yıllık kalkınma planını çıkartmışsın renktaş helal olsun her ay maaştan arta kalan parayı 5'e bölüp bir miktar kripto, bir miktar altın, döviz, hisse senedi falan alıp 5 yıl sonunda paraları sayarken keyif purosu içeceksin öyleyse mantıklı geliyor.
Ben 10 yıllık düşünüyorum, kripto paralara ayırdığım miktar daha düşük 250-300 tl civarında. Sigara kullanmıyorsan o parayı ayırabilirsin bence.

Takip etmiyorum ya o tarafı.

Böldüler mi yoksa yeni coin mi?

Hedef piyasa ve amaç neymiş?
.

Stake işi dün gece tamamlandı 1 aralıkta piyasaya sürülüyor. 1 aralığa kadar eth yükselmesinin devam edeceği konuşuluyor. ATH (All time high bu sırada görebilir)

.

Stake işi dün gece tamamlandı 1 aralıkta piyasaya sürülüyor. 1 aralığa kadar eth yükselmesinin devam edeceği konuşuluyor. ATH (All time high bu sırada görebilir)
Hala yeterince yukselmedi. Yil sonu 800'u gorur spekulasyonlari yapiyorlardi. Bir bekleyis var yine de ama buraya pqrayi gomup unutmak en iyisi gibi.

Screenshot_20201124-094525_Coinbase.jpg

Üst Alt