# Kris Boyd - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Kris Boyd

Cevap: # Kris Boyd

Boyd'a futbolcu değil dediniz ya artık bu başlığa yorum yapma gereği duymuyorum. :)

Vay be Kris Boyd dünyanın sayılı forvetlerinden biriyimiş de haberimiz yokmuş :B

O yüzden hiçbir İngiliz takımı bu zamana kadar bu efsane topçuyla ilgilenmemiş ama biz 500 bine bağlayacağız. Rangers taraftarları bile adamın şişkoluğuyla dalga geçerken , biz adamı kurtarıcı yaptık.

Sergen de siskoydu ama, cok iyi oynuyordu bizde. :)

Boyd'a gelince, bir kac mac ozetinde izledigim golleri disinda hakkinda bildigim bir sey yok. Izleyen arkadaslar da iyi demisler. Kaldi ki, gelirse, takimda ilk 11 oynamak isteyen iki yabanci forvetimiz olacak ki, bu da sorun yaratabilir. Nonda ile bu futbolculari bir tutamayiz, cunki, Nonda zaten yedek kalmaya razi olan, once takimi dusunen bir oyuncu. Boyd boyle seye razi olur mu bilmem.

Bu Yorumlara Ancak Gülünür.iskoçya ligi küçükmüş gelene 5 atılırmış fln bun yalan guiza ispanyada 27 gol atıp da gelmedi mi Türkiye'ye

Adamin ne oldugu cok belli. Yerel ligde show yapan belesci santrfor. Zaten Rangers son 3 macta 17 gol atmis. Sampiyonlar Liginde 6 macta 4 gol atip sonuncu olmus. Boyd bu maclarda oynamamis bile, yedekmis. Daha neyi tartisiyoruz ki? Uyduruk Iskoc liginde rekor kirdi diye patent alir gibi saldirmayin adama. Yerel ligde atilan gol birsey ifade etmez. Iskoc ligi kalite olarak TSL'nin cok altinda. Adamin attigi gollere bakin, rakip takimlar guya kapaniyor ama ceza sahasi bombos, Boyd at kosturuyor. Burda adama oyle firsat, alan hayatta vermezler. Hele gobekli ve cok hareketli bir adam da degil, anca Jardel gibi bir ustad olmasi lazim burda basarili olmasi icin, ki degil. Championship topcusu olur en fazla, Premier Lig'de oynadigini dusunemiyorum. Stoke bile almaz.

Wiki'de soyle bir yazi var, linklerle birlikte:

When he fails to score, however, his overall contribution to the team is often questioned.[41] Manager Walter Smith occasionally chose not to play him owing to his lack of contribution to the overall team performance;[42] With Smith's common 4-5-1 formation, Boyd was not seen to be an effective lone striker.[43] Commentators have noted, however, that as his style of play relies on good service from the rest of the team Boyd may have been an effective player in earlier, more affluent Rangers teams.[39]

Linklerden quote alayim dedim:

"He is a conundrum, it's the way he is," said Smith. "He is an excellent scorer and has a lot of aspects of his play that are not up to the same level as his goalscoring. It is something he will always have. He has helped us win two cups this season and is always liable to get you a goal. I do not know his future."

"He can score goals, but sometimes you have to think about the overall strength of the team and that has been a factor with him this season,"

There is no haziness about Smith’s view on Boyd. The Rangers manager believes that the structure of his team comes first, and that the structure of Rangers is currently best served by Boyd not being in the starting XI. In playing 4-5-1 rather than a 4-4-2 system, Smith argues that his team sees more of the ball and enjoys more possession, and that, as a consequence of this, Boyd is not the man to play the sole striker’s role. In one sense this reasoning is all well and good.

Ben bilmiyorum ama Le Guen de mi bilmiyor?:

I am fascinated by this debate, not least because of one supreme irony. When Paul Le Guen was at Ibrox last season he didn’t always fancy Boyd, either. Le Guen argued that it was to do with “the structure of the team”. In fact, to quote the Frenchman verbatim on Boyd: “I don’t care if someone scores 30, 40 or 50 goals a season, what is most important to me is the balance of the team.”

Yani isin ozu, total futbol total futbol diye cigiranlarin bu adami istemesi cidden tuhaf. Bu adami alacaksan, cift forvette yanina Baros gibi gezici, top yapici bir forvet de koyacaksin. Yoksa oyle ilerde tek basina "Agbi bu adam Iskocya'da gol rekoru kirdi bunu bi koyalim cok gol atar hea" mantigiyla oynatirsaniz elinizde patlar. Eski tip hedef santrfor bildigin. Galatasaray'da yedek olarak bile yeri yok bence. Stilinden dolayi diyorum, yine boyle bir adami alirsan 10-15 gol atar. Ama genel olarak top oynamaz. Cunku gol atma konusunda yetenekli, komple futbolculuk konusunda degil.

Adamin ne oldugu cok belli. Yerel ligde show yapan belesci santrfor. Zaten Rangers son 3 macta 17 gol atmis. Sampiyonlar Liginde 6 macta 4 gol atip sonuncu olmus. Boyd bu maclarda oynamamis bile, yedekmis. Daha neyi tartisiyoruz ki? Uyduruk Iskoc liginde rekor kirdi diye patent alir gibi saldirmayin adama. Yerel ligde atilan gol birsey ifade etmez. Iskoc ligi kalite olarak TSL'nin cok altinda. Adamin attigi gollere bakin, rakip takimlar guya kapaniyor ama ceza sahasi bombos, Boyd at kosturuyor. Burda adama oyle firsat, alan hayatta vermezler. Hele gobekli ve cok hareketli bir adam da degil, anca Jardel gibi bir ustad olmasi lazim burda basarili olmasi icin, ki degil. Championship topcusu olur en fazla, Premier Lig'de oynadigini dusunemiyorum. Stoke bile almaz.

:005: :005: :005: :005: :005: :005: :005:

bu yoruma imzamı atarım.

Vay be Hayri basghaan ile Emir Reis ilk kez bir konuda farklı görüşe sahipler :)

Tarihe not edilsin derhal

Simdi Emir Basghan'in futbol bilgisi inkar edilemez dostlar. Iskocya ligini de takip ediyor bildigim kadariyla. O iyi derse bir bildigi vardir derim. Ama tum gozlemlerim bu adamin siradan bir forvet oldugu yonunde. Iyi bir golcu sadece. Alex gibi kucuk maclari kurtarir, ama is hosafa bindiginde (yeni uydurdum bu lafi) yoklari oynar. Jardel'in iki alt modeli gibi. TSL'de 10-15 gole oynar, Avrupa'da da yedek.

Simdi Emir Basghan'in futbol bilgisi inkar edilemez dostlar. Iskocya ligini de takip ediyor bildigim kadariyla. O iyi derse bir bildigi vardir derim. Ama tum gozlemlerim bu adamin siradan bir forvet oldugu yonunde. Iyi bir golcu sadece. Alex gibi kucuk maclari kurtarir, ama is hosafa bindiginde (yeni uydurdum bu lafi) yoklari oynar. Jardel'in iki alt modeli gibi. TSL'de 10-15 gole oynar, Avrupa'da da yedek.

Bu kadar kesin yani ?

Top'a sert ve isabetli vurabilen nadir forvetlerden biridir Kris Boyd. EPL'de oynamıyor diyenlerde merak etmesin en geç 6 ay içinde EPL'in üst sınıf takımlarından birine transfer olacaktır.

Ne F.Bahçe ne de G.Saray!

İngiltere Premier League takımlarından Birmingham, Glasgow Rangers'in süper golcüsü Kris Boyd'u transfer etmek için girişimlere başladı.

Fenerbahçe ve Galaatsaray'ın da transfer listesinde olduğu iddia edilen Boyd için, düğmeye basan Premier Lig temsilcisi golcü oyuncu için 7.5 milyon avro bonservis bedelini de gözden çıkarttı.

Glasgow Rangers ile olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Boyd'u transfer etmek istediklerini ifade eden Birmingham Teknik Direktörü McLeish, "Boyd'un kalitesi Premier Lig ayarında. Onun için Rangers'e bir teklif yapacağız. Rangers'in da Boyd'dan para kazanmak adına bu transferde zorlu çıkaracağını sanmıyorum" ifadelerini kullandı.

Daha önce de Glasgow Rangers'ın patronu Walter Smith, Kris Boyd'u takımda tutamayacaklarını açıklamıştı. Boyd'un müthiş bir oyuncu olduğunun altını çizen Smith, "O gerçekten iyi bir oyuncu ve iyi bir profesyonel. Rangers'e büyük hizmetleri oldu ve Glasgow halkı da onu fazlasıyla seviyor. Ancak artık onu takımda tutmamız imkansız hale geldi." açıklamasını yaptı. "

Glasgow Rangers'in Dundee United'ı 4-1 yendiği karşılaşmada 5 gol birden atarak Henrik Larsson'a ait olan İskoçya Ligi'ndeki gol rekorunu kıran ve toplam 160 gole uzanan Boyd, şu anda Avrupa'nın en fazla gol atan futbolcularının başında geliyor.

Kaynak : Sporx.com dış haberler

Üst Alt