Kurtuluş Reçetesi - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kurtuluş Reçetesi

Cevap: Kurtuluş Reçetesi

Yemin ederim yazık..Hala teknik adam değişikliği hakkında başlıklar açılıyor....(Haginin kesinlikle gitmesini isteyenlerdenim.)

Yukarıda söylenildiği gibi bende Yeni başkan kim olabilir..Yönetim kurulu kimlerden oluşturulmalıdır..Bu yönetici seçimi yaparken genel kurul nelere dikkat etmelidir,gibi başlıkların açılmasını öneriyorum..

İlk önce Galatasaray başkanı takımını en az taraftar kadar sevecek.(ör..Aziz yıldırım,Yıldırım demirören)Türkiye şartlarında bu şart...Yani sözde Glatasaraylı olmayacak..Bu şekilde olursa bu sene olduğu gibi hakkınız hiçbir yerde aranmaz,Parçalı forman unutulur,Ülker-cafe crawn rezaletini hazmedip,türk futbolundaki terörün artmasındaki bir numaralı adam olan Aziz yıldırımın ne bk olduğunu anlayamazsın..Galatasarayı gönülden seven adamın aziz yıldırımla bu kadar iyi olması mümkün değildir,doğanın kanununa aykırıdır..İşte aziz yıldırım denilen adan bu yüzden iyi polatla ve bana göre parmağında oynatıyor..

Gerçek Galatasaraylı,klübe olan bağlılığını camiasına ve taraftarına hissettirecek bir başkan ve yönetim kurulu oluşturulmalıdır..Bu yönetim kurulu oluştururken dikkat edilecek en büyük husus futbolla ilgilenecek yöneticinin futbolu bilmesi,dünya futbolunu takip etmesi gereklidir.(Bu beşiktaş yönetiminde bu bilgiye sahip yöneticilerin olduğunu düşünüyorum.)Bu kişinin genç olması gerektiğini düşünüyorum..

Ondan sora Teknik adam seçimi ,Sistem ve planlama dahilinde bireysel ve teknik anlamda iyi incelenerek yapılacak oyuncu transferleri doğru bir şekilde kendiliğinden gelecek zaten..Ve çıkacak kriz ortamlarında o krizleri doğru yönetecek ve o krizlerden çok rahat çıkacak mantık ve zekayada sahip olunursa başarı kendiliğinden gelir..(Ör;Lincolne o dönem kaptanlık verilmesi her nekadar performamsı artmış olsada mantıklı ve zeki bir adamın yapacağı bir icraat değildir.Bu bir örnek ve bunun gibi bir çok mantıkla izah edilemeyecek fiyaskolara imza atmıştır bu yöneticiler..

Adnan Polat ve yönetimi..

Adnan Sezgin..

Hagi..

Ve ilk aşamada;

Ayhan

Sarp

Barış

Balta

Aydın

Servet

Gökhan

Aykut

Ufuk

Kewell

İnsua

Zapata.(Yabancı kontejyanından dolayı iyi bir yerli kaleci bulunamıyorsa ,çok önemli mevki olması dolayısıyla illa yabancı kaleci almak zorunda isek iyi bir bonservisle kaliteli bir kaleci alınmalıdır.)

Bu yukarıdaki isimler hemen yollanmalıdır..

Diper aşamada Arda,Sabri,Cana,Baroş ve Pinonun iyi teklifler gelmesi halinde satılmalarında bir sakınca görmüyorum....

Ne acıdır ki geriye kalanlar ;

Lucas neill(gitmesini istemesemde daha iyisi bulunabilir)

Serkan

Çağlar

Yekta

Culio

Stancu

Emre Çolak

Anıl

Kazım

Yukarıdaki oyuncuların dikkat çekici tarafı yeni alınan oyuncuların olması ve genç alt yapı oyuncuları..

Buda bu yönetimin ne kadar büyük hatalar yaptığının göstergesidir..

Ben herkesin aksine devre arası yapılan transferlerin ortalamanın üstünde iyi olduklarını düşünüyorum..

Bence ligdeki puan durumumuza ve oynadığımız oyunun kalitesine baktıkça, yeni oyuncuların daha takıma yeni yeni alıştığı bir ortamda en son konuşulacak konuları konuşup yazıyoruz.

Bu takım değil kulübün idari ve yönetimsel sorunları vardır.Şuan bize düşen ne olursa olsun takımımıza ,renklerimize sahip çıkmaktır.

Fatih TERİM Sportif Direktör Abdullah Avcı Teknik Direktör Yardımcıları Arif ve Tugay Kaleci antröneri Tafarel ve Başkan Ünal AYSAL

T.D ile ilgisi yoooook, futbolcu ile ilgisi yok, yönetimle ilgisi var, bu yönetim değişmedikçe adam olmaz ne futbol takımından, ne de diğer branşlardan.

seneye hagi+tugayla bu takım şampiyonluğa oynar hiç reçeteye falan gerek yok. sene sonu kewell, arda, misimovic, aykut, aydın, gökhan zan falan gider, 3 iyi yerli 1 yabancı alınırsa takım coşar. mesela

------------------zapata(ufuk)------------------

sabri(serkan)-neill(yeni)-servet-çağlar(insua)

--yeni(yeni)--cana(barış)--culio(ayhan)--

kazım(yekta)-(yeni)baros/stancu-pino(çolak,anıl)

yeni yazan yere sağlam bir yerli alınır, hatta iki tane alınır, bir tane yerli stoper bir de yerli santrafor alınırsa tamamdır.

Gerets Gerets Gerets..Gerisi yalan..

Bence bu liste ne de Cuperly Gerets ve hala gemiyi terk etmek ne de başkalarının çalışmalarına izin istemeyen karakter ile teknisyenlerin çalışma müdahale var hala federasyon olacağından emin olabilirsiniz .

Gerets ve çaptaki bir antrenör hangi bir yapacak oyuncular bir çok çekmek (yani arama yapmak (22 veya 23 oyuncu seçimi gibi) seçerek karıştırmayın Çünkü seçim) birkaç teşvik ederken.

Dahası, ne faiz 22-24 oyuncular bir grup eğitmiş yardımcısı Cuperly, çalışmalarını orada sabotaj?

Bence bu liste ne de Cuperly Gerets ve hala gemiyi terk etmek ne de başkalarının çalışmalarına izin istemeyen karakter ile teknisyenlerin çalışma müdahale var hala federasyon olacağından emin olabilirsiniz .

Gerets ve çaptaki bir antrenör hangi bir yapacak oyuncular bir çok çekmek (yani arama yapmak (22 veya 23 oyuncu seçimi gibi) seçerek karıştırmayın Çünkü seçim) birkaç teşvik ederken.

Dahası, ne faiz 22-24 oyuncular bir grup eğitmiş yardımcısı Cuperly, çalışmalarını orada sabotaj?

Güzel özetlemişsin renkdaş.

Fatih TERİM Sportif Direktör Abdullah Avcı Teknik Direktör Yardımcıları Arif ve Tugay Kaleci antröneri Tafarel ve Başkan Ünal AYSAL

tugay avcının altına girmez..f.terim kadroya karışır,avcı karıştırtmaz..terim tek yetkili olmak ister,avcı çok yetki ister(kötü anlamda söylemiyorum çünkü ikiside idealist adam bunların)..isim olarak şahane önerin ama çalışabilirliği gözümde zayıf..

ayrıca avcıyı şu an düşünmek bile istemiyorum,eminim ki üstüne çizik attıklarımızdan olur..daha doğru bir zamanda gelmeli avcı..

Bu takımın kurtuluş reçetesi Hakan Balta'nın artık oynamamasıdır.10 kişi oynuyoruz resmen o varken.

takımda Sabri, Arda, Hakan Balta, Servet, Kazım, Gökhan Zan, Çağlar olduğu sürece bana göre kurtuluş reçetesi Fatih Terim dir.

Kurtulus Recetesi ilk basta TD ilen bitmez bir olay. Evet bazi Td daha iyidir, bazilar daha kötü.

Ama bu takima 9 tane yeni as futbolcu lazigm ilk onbir de oynamak icin.

Ufuk : Kaleci filan degil, üstüne gelen topu bile tutamiyor.

Zapata : youtube da iyi maclar gördüm, cok komik maclar da, dengesiz bir kaleciye benziyor

Aykut : Istek yok, yedek de durmak daha güzel onun icin. 10 yildir ayni seviyede kaldi

Zan : Sakat sakat sakat. Sakat olmasa normal seviyede birisi. Ama hic bir zaman üc mac üst üste oynamamistir.

Sabri : akil yok, nerde duracagi belli degil, sut desen, güc var, ama nereye varcak bilmiyor, orta yapamiyor hala.

Hakan Balta : eskiden siritmiyordu, tmm öne cok atak yapamiyordu, ama defans olarak iyidi, simdi herkesi iceriye aliyor...

Servet Cetin : Futbolcu degildir, ve Anadolu oyuncusu dur. O boya posa göre etkili kullanamiyor, her gün maradona olayin pesinde dir, üstüne cok konusan ve kendisini cok büyük gören birisidir.

Ayhan : Yasi gecmis, pil bitmis. Cok hata da yapiyor.

Baris : Aslinda okadar kötü degil, ancak ama iyi bir yedek olur.

Mustafa Sarp : Nerde duracagi belli degil, bazen libero oluyor, ve ofsayti engeliyor, bazen de forvet ve arkaya dönmmüyor. 0 becerikli birisi.

Kewell : Pil bitmis

Aydin : 10 kötü 1 mac cidden iyi oynuoyr

Arda : bu Arda benim tandigim Arda degil. Oyunu yavaslatiyor, üstüne de cok kaprisli olmus bir tip verdi bana, hele Culio iyi mac cikarirken, ekstra top vermemek icin geriye filan oynadi.

Geriye kalan oyuncular icin ya erken, yada belirsizim

Baros : cok iyi bir futbolcu ama artik fazla sakatlanyior

Pino : bizim takimda su an iyi gözüküyr ama bilmem, bana göre Keita nin yerine alinan adam degildir.

Culio : bu da takimda su an iyi gözüküyor ama beni koysan da, ben de galiba iyi gözükürdüm :) Zamanla görcez ne is yapacak.

Stancu : Eh Peh damak tadi verdi. Bir yanda yetenekli gözüküyr bir yanda da cok vasat. Ama son kararim verilmemis tir, zamana ihtiyaci vardir.

Misimovic : süper futbolcu ama oda tek basina bizi kurtaramaz, yani geri gelse de cok degsen bisey olmaz.

bu takımı hem dövecek hem sevecek hem hücum oynatabilicek hem taraftarı mest edebilicek bir hoca tanıyorum..xD

YILMAZ VURAL :D

Yemin ederim yazık..Hala teknik adam değişikliği hakkında başlıklar açılıyor....(Haginin kesinlikle gitmesini isteyenlerdenim.)

Yukarıda söylenildiği gibi bende Yeni başkan kim olabilir..Yönetim kurulu kimlerden oluşturulmalıdır..Bu yönetici seçimi yaparken genel kurul nelere dikkat etmelidir,gibi başlıkların açılmasını öneriyorum..

İlk önce Galatasaray başkanı takımını en az taraftar kadar sevecek.(ör..Aziz yıldırım,Yıldırım demirören)Türkiye şartlarında bu şart...Yani sözde Glatasaraylı olmayacak..Bu şekilde olursa bu sene olduğu gibi hakkınız hiçbir yerde aranmaz,Parçalı forman unutulur,Ülker-cafe crawn rezaletini hazmedip,türk futbolundaki terörün artmasındaki bir numaralı adam olan Aziz yıldırımın ne bk olduğunu anlayamazsın..Galatasarayı gönülden seven adamın aziz yıldırımla bu kadar iyi olması mümkün değildir,doğanın kanununa aykırıdır..İşte aziz yıldırım denilen adan bu yüzden iyi polatla ve bana göre parmağında oynatıyor..

Gerçek Galatasaraylı,klübe olan bağlılığını camiasına ve taraftarına hissettirecek bir başkan ve yönetim kurulu oluşturulmalıdır..Bu yönetim kurulu oluştururken dikkat edilecek en büyük husus futbolla ilgilenecek yöneticinin futbolu bilmesi,dünya futbolunu takip etmesi gereklidir.(Bu beşiktaş yönetiminde bu bilgiye sahip yöneticilerin olduğunu düşünüyorum.)Bu kişinin genç olması gerektiğini düşünüyorum..

Ondan sora Teknik adam seçimi ,Sistem ve planlama dahilinde bireysel ve teknik anlamda iyi incelenerek yapılacak oyuncu transferleri doğru bir şekilde kendiliğinden gelecek zaten..Ve çıkacak kriz ortamlarında o krizleri doğru yönetecek ve o krizlerden çok rahat çıkacak mantık ve zekayada sahip olunursa başarı kendiliğinden gelir..(Ör;Lincolne o dönem kaptanlık verilmesi her nekadar performamsı artmış olsada mantıklı ve zeki bir adamın yapacağı bir icraat değildir.Bu bir örnek ve bunun gibi bir çok mantıkla izah edilemeyecek fiyaskolara imza atmıştır bu yöneticiler..

Adnan Polat ve yönetimi..

Adnan Sezgin..

Hagi..

Ve ilk aşamada;

Ayhan

Sarp

Barış

Balta

Aydın

Servet

Gökhan

Aykut

Ufuk

Kewell

İnsua

Zapata.(Yabancı kontejyanından dolayı iyi bir yerli kaleci bulunamıyorsa ,çok önemli mevki olması dolayısıyla illa yabancı kaleci almak zorunda isek iyi bir bonservisle kaliteli bir kaleci alınmalıdır.)

Bu yukarıdaki isimler hemen yollanmalıdır..

Diper aşamada Arda,Sabri,Cana,Baroş ve Pinonun iyi teklifler gelmesi halinde satılmalarında bir sakınca görmüyorum....

Ne acıdır ki geriye kalanlar ;

Lucas neill(gitmesini istemesemde daha iyisi bulunabilir)

Serkan

Çağlar

Yekta

Culio

Stancu

Emre Çolak

Anıl

Kazım

Yukarıdaki oyuncuların dikkat çekici tarafı yeni alınan oyuncuların olması ve genç alt yapı oyuncuları..

Buda bu yönetimin ne kadar büyük hatalar yaptığının göstergesidir..

Ben herkesin aksine devre arası yapılan transferlerin ortalamanın üstünde iyi olduklarını düşünüyorum..

Fm,Cm,Pes,Fifa filan oynamıyoruz.Dolayısıyla o kadar kolay değil herşey.Böyle büyük bir maddi külfete bir anda girilmez.Kimse giremez.Takımı baştan aşşağı yenilemek öyle basit bir iş değil.

seneye hagi+tugayla bu takım şampiyonluğa oynar hiç reçeteye falan gerek yok. sene sonu kewell, arda, misimovic, aykut, aydın, gökhan zan falan gider, 3 iyi yerli 1 yabancı alınırsa takım coşar. mesela

------------------zapata(ufuk)------------------

sabri(serkan)-neill(yeni)-servet-çağlar(insua)

--yeni(yeni)--cana(barış)--culio(ayhan)--

kazım(yekta)-(yeni)baros/stancu-pino(çolak,anıl)

yeni yazan yere sağlam bir yerli alınır, hatta iki tane alınır, bir tane yerli stoper bir de yerli santrafor alınırsa tamamdır.

Sadece gülüyorum.

tugay avcının altına girmez..f.terim kadroya karışır,avcı karıştırtmaz..terim tek yetkili olmak ister,avcı çok yetki ister(kötü anlamda söylemiyorum çünkü ikiside idealist adam bunların)..isim olarak şahane önerin ama çalışabilirliği gözümde zayıf..

Fazlasıyla katılıyorum.Bence bu saatten sonra Fatih Terim'in GS camiasında yapabileceği en iyi şey Başkanlıktır.Onada bi 7-8 sene vardır.

Fm,Cm,Pes,Fifa filan oynamıyoruz.Dolayısıyla o kadar kolay değil herşey.Böyle büyük bir maddi külfete bir anda girilmez.Kimse giremez.Takımı baştan aşşağı yenilemek öyle basit bir iş değil.

İlk yollanması gerekenleri çok rahat yollayabilirisin..Bu devre arası bir kaçı gitseydi tabiki daha iyi olacaktı.Fakat yatacak yeri olmayan bu yönetim bunuda beceremeyip geleceğide çöpe atmaya devam ediyor..Hani ışığı görüyorlar ya bence sonuna kadar karanlığa itiyorlar klübü..

Devrim şart..Tarihin en kötü sezonunu yaşıyorsan bu devrimi gerçekleştireceksin..Başka çaren yok..

Yahu diğer rakipler bizden daha iyi durumda olmasına rağmen 1,2 tane sırrıtan yer olmasına rağmen onlarıda gözden çıkarmaya çalışıyorlar.(Baroni gibi.Bize gelse direk oynar.)Bunu beceremeseler bile durumun farkındalar..Ama biz hala Sarp ve barış gibi adamları hala bu takımda tutuyoruz..Allah rızası için birisi açıklasın şu düşdüğümüz durumda bu adamlar hala kadroda nasıl tutulur,neden gönderilmez yahu yemin ederim futboldan soğudum..Şu Galatasaray camiasında yok mu bunları dile getirecek bir adam.Gerçekleri görebilecek bir adam..Yahu şu yönetimden artık nefret etmeye başladım..

Üst Alt