Leo Franco: "Favori Atletico Madrid" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Leo Franco: "Favori Atletico Madrid"

Cevap: Leo Franco: Favori Atletico Madrid

Hayır kaliteli oyuncuları bizimkilerden çokmuş.Ben orasını anlamayadım.Simao-Aguero-Forlan-Maxi?Arda-Kewell-Elano-Baros-Nonda-Keita?Mehmet Topal-Sabri-Servet-Hakan-Caner-Uğur-M.Sarp-Linderoth.Bunlar da köy takımıymış.:asd:Çok enteresan gerçekten çok.

Şu an en etkili adamlarımızı, benzerleriyle(mevkii olarak) kıyaslayalım;

Keita-Agüero

Maxi-Kewell

Arda-Simao

Jurado-Elano

Asenjo-Leo Franco

Assuncao-Mehmet Topal

Perea-Servet

Baros-Forlan

Siz yapın seçimi hangilerini alırsınız?(5'leniriz falan demiyorum, şansı yüksek olan takım hangisi olur?)

Karşılaştırmalar yanlış olmuş ama buradan tercih edeceğim tek oyuncu belki Aguero ama oda çok büyük farkla değil. Takımımda Keita varsa Aguero yu almam mesela..

Ne saçmalıyorsunuz yaa...Adam karşı tarafın konsantrasyonunu düşürme amaçlı ne güzel konuşmuş...Biraz mantıklı davranın..Avrupa takımları eşleşmelerde bizi favori gösterik tertemiz yapıp gitmediler mi bundan önce...Bırakın onlar demeçlerde biz sahada favori olalım...Ayrıca MArca ne kadar güvenilir orasıda meçhul...

Ne yazdığını iyi okudum merak etme.Ona göre cevap verdim zaten.1 aya kadar toparlansalar da şanslar eşit.Sen takımın G.Birliği maçında verdiği pozisyonu öne sürüyorsun kaç ay sonraki maç için.O da aynı hesap işte.Nereden biliyorsun bizim takımın toplarlanmayacağını?Nereden biliyorsun aynı şekilde savunma hataları yapacağımızı da bizi 5'lerler diyebiliyorsun?Şişirin ha şişirin.Atletico istediği kadar toparlansın bu takımı 5'leyecek kadar güçlü değil.Abarttığınız gibi bir takım değil.​

Yine iyi okumamışsın ben bu takımla çıkarsak diyorum sen toparlanmayacağımızı nerden biliyorsun diyosun.

Okumadan anlamadan öyle fanatik taraftar kesilmeyin hepimiz GALATASARAY lıyız.Tabiki biz yenicez onun için bağıracağız ama büyük ümitlere hayallere dalarsak skor taraftarı oluruz.Ben Kewell a iyi döneminde laf söyleyen gördüm.

Neden mi? Çünkü herkes bir hayale dalmış hep Barça gibi oynamamızı bekliyo olmayınca oyuncuya takıma sallamaya başlıyo.

Şu dönemde çok açıkki iyi oynamıyoruz.Defans diye birşey yok takımda.

Tabi ki düzelecek ,stoper alınacak ,forvet alınacak şartlar değişecek göreceğiz.

Saygılar...

Şu an en etkili adamlarımızı, benzerleriyle(mevkii olarak) kıyaslayalım;

Keita-Agüero

Maxi-Kewell

Arda-Simao

Jurado-Elano

Asenjo-Leo Franco

Assuncao-Mehmet Topal

Perea-Servet

Baros-Forlan

Siz yapın seçimi hangilerini alırsınız?(5'leniriz falan demiyorum, şansı yüksek olan takım hangisi olur?)

Açıkçası şu yaptığın kıyaslamalarla birşey söylenemez.

Sağ bekte oynaTILAN Perea'dansa Servet'i tercih ederim. Baros-Forlan kıyasında ise onların sisteminde ağır Forlan iş görürken bizim sistemimizde hızlı Baros iş görüyor. Seçim yapmak mantıksız.

Jurado'yu Tenerife maçında çok beğendim. İlk kez izlememe rağmen. Fakat Elano on kere daha önemli bir adam. Assuncao-Mehmet Topal kıyasında ise Baros-Forlan kıyasındaki gibi düşünüyorum. Assuncao onlar için hem kesici hem oyunu yönlendirici adam olmak zorunda, Topal ise bizde sadece kesici olsa yeterli. Oyunu yönlendirici olarak önündeki Elano var çünkü. Yine seçim yapılmaz.

Asenjo-Leo olayına gelince. Leo ne kadar güven vermiyorsa Asenjo'da o kadar güven vermiyor. Geleceği iyi olan bir kaleci olabilir fakat günceli yeterli değil henüz. Ben Porto maçında oynayan kalecilerini daha çok beğendim A. Madrid'in. Sarı kafa biriydi.

Tercih yapacaksam tecrübe farkıyla Leo derim.

Keita-Agüero'ya gelince. Hem mevkileri farklı hem de yapmaları gereken işler. Agüero gol atmak önceliğine sahipse Keita bizi rakip yarı alanda tutup pozisyona sokma önceliğine sahip. Agüero sadece hızıyla adam eksiltiyorken, Keita hem hızı hem de fiziki gücüyle adam eksiltebiliyor. Tercih yapmaya bırakırsan forvetimizde oynayacak Agüero'yu Keita'ya tercih ederken, sağ kanadımızda oynayacak Agüero'yu Keita'ya tercih etmem.:)

Arda-Simao olayında ise çok ekstra bir detay öne çıkar. Misal Simao'yu çok beğenen biriyimdir. İkiside kaptanlık yapıyor yeri gelince. Ama Arda'nın takımı sahiplenme içgüdüsü Simao'ya oranla çok çok üstün. Yani zor durumlarda hangisi daha çok mücadele edip takımına katkı sağlar dersen kesinlikle cevabı Arda'dır.:)

Kewell-Maxi. En zor kısım benim için.:) Kewell'ın da Arda gibi takımı sahiplenme psikolojisi var. Ben aslında Maxi'yi her türlü tercih ederdim fakat Kewell'a olan sempatim beni ondan vazgeçirmiyor.:)

Saygılar...

Kıyaslamalarınızda sadece bizim takımı ele alıyorsunuz karşı takımın defansı nasıl acaba? Ki biz transfer yapabiliriz ama %80 ihtimal Athletico oyuncu satmadığı sürece transfer yapamayacaktır..

beyler öyle konusuosunuzki beni leonun avukatı yapcaklar bi laf var actırma kutuyu söyletme kötüyü diye karsındaki boru degil a.madrid 200 mn € 400 trilyonluk takım kolpa galacticos gibi biz leverkusen gibi sıradan bi takımdan 5 yedik kim derdi leverkusen 5 atar diye futbol bu hersey anlık daha 2 ay var o zamana kim öle kim kala kagıt üzerinde favori onlardır leo desede bu böyle demesede bu böyle

:005::005:

Atletico Madrid kadro yapısı olarak bize acaip benzeyen bir takım. Çok yetenekli hücum oyuncuları var. Ama savunma ve takım oyunu bakımından sorunları var. Yani biraz bizim takım gibi dengesiz bir oyun kurgusuna sahipler. Bence ne biz ne onlar tam anlamıyla favori. Leo gerçekten mi Atletico'yu favori görüyor yoksa ara gazı vermek için mi böyle konuştu bilmiyorum. Bu açıklama bence bizi olumsuz etkilemez. Aksine bize karşı ne kadar açık oynarlarsa o kadar iyidir. Pana maçlarında gördük. Bize karşı biraz açık oynayan takımlara karşı pozisyon versekte üstünlük kurabiliyoruz. Bizim için asıl tehlikeli olan, sert ve sağlam savunma yapıp, hücuma hızlı ve ayağa top yaparak çıkan takımlar.

A.Madrid'in ileri hattı bizim ileri hattımızdan bir iki gömlek üstte. Kimse lütfen saçma yorumlar yapmasın.

Ya şundan bahsediyorum aynı bölgede oynatacak olsam birini yedeğe çekmek istemem. Keita gibi bir oyuncu yedek klubede oturacak adam mı?

Yahu Agüero denen adamı ben Messiyle kıyaslarım. Geçen sene Barcayı 4-3 yendikleri maçı hatırlıyor musunuz? Oradaki oyununu? Maxi dediğiniz adam Kewell'a benzer. Yani temposu pek yoktur ama sağ sol ayak çok bitiricidir. Yine de Kewell dan çok koşar ve basar. Asenjo çok gelecek vaat eden bir adam. Franco dan iyi. Simao hakkında pek yorum yapamam. Nadir iyi oynar. Ama oynadı mı işi bitirir. Jurado çok yetenekli, ayağa güzel oynuyor. Forlan geçen sene 33 maçta 32 gol atmış, normal oyunundan çok gol vuruşlarıyla ön plana çıkan bir isim. Bu sene Atletico takım olarak iyi oynamadığı için Forlan pozisyona giremiyor, uzaktan falan da atamayınca düşüşteymiş gibi gözüküyor. Ama futbolcu özelliklerine bakarsak Baros'tan iyi. Servet'i sever beğenirim ama Perea'dan iyi olduğunu söylemek için Atletico maçı seyretmiyor olmak lazım. Perea gayet seri, agresif topla oyunu güzel olan bir futbolcudur. Bunların dışında adamların yedekleri Reyes, Camacho gibi isimler. Emin olun bizde olsalar süperstar muamelesi yapardık şimdi burun kıvırdığımız bu adamlara. Bu kadar çok laf attıkları Sabri'yi bile(Ki çok eskiden beri savunurum bilen bilir) koz olarak gösteriyorlar şimdi. Ne bu fanatiklik. Ben demiyorum ki Atletico 5'ler bizi. Ama bizden kaliteli kadroları var. Bu kadar basit. Bu bir realite. Aksiyom:D

Karşılaştırmalar yanlış olmuş ama buradan tercih edeceğim tek oyuncu belki Aguero ama oda çok büyük farkla değil. Takımımda Keita varsa Aguero yu almam mesela..[/QUOTE]

Geçiniz..

Senin 5 yeriz lafın ne kadar mantıklıysa benim bu lafım ondan iki kat mantıklıdır. İster beğen ister beğenme.. Turu atladığımız zaman görürüz Aguero yu..

Yorum yok o zaman:)

Valla Ahmet senin fikirlerini de öğrenmek isteriz.Sen kimleri alırsın?Ben hepsini nedenleri ile tek tek açıklayayım hatta.Kewell şu haliyle Maxi'den çok daha iyi bir oyuncudur.Hem zekası hem skora katkısı ile.Kesinlikle Kewell'ı tercih ederim.Arda-Simao'ya gelirsek Simao öyle ahım şahım bir oyuncu değil.Geçen biri süperstar yazmış Simao için.Alakası yok.Devamlılığı olan bir oyuncu değil maç içerisinde bir defa.Çok gol atan skora katkı yapan bir oyuncu da değil zaten.Arda ile ilgili yorumum yok.O konuda en iyi yorumları sen yapıyorsun zaten.:)Jurado-Elano...Jurado'yu daha önce izlemedim ama seçeneklerim arasında Elano olsa kesinlikle takımıma onu alırım ne olursa olsun.Her takıma lazım Elano.:cool:Asenjo-Leo.Tabiki Asenjo.Hem genç hem çok yenetekli bir kaleci.Assuncao-Topal.Topal yaş olarak genç futbolcu kategorisine girebilecek yaşta.Bir defansif ön libero olarak gayet iyi bir futbolcu.Sadece adı Mehmet Topal olduğu için ve Türk olduğu için gerekli değer verilmiyor ona. Bir ön libero olarak Assuncao'dan daha yararlı bana göreTercihim Mehmet.Perea hızlı seri bir stoper.Servet'in ise stili çok farklı.Ben Servet'in iyi bir stoper olduğunu düşünüyorum.Takımı için her fedakarlığı yapabilecek bir adam.Bu özelliği onu daha farklı kılıyor.Gününde olduğu bir maç bitiremeyeceği bir hücumcu yok.Baros-Forlan.Forlan çok iyi bir forvet.Leblebi gibi gol atıyor.Uzaktan iyi şut atması,ceza sahası içindeki bitiriciliği mükemmel bir oyuncu.Ama yaşı 30.Baros'u anlatmaya gerek yok gayet iyi biliyoruz özelliklerini.Ben seçim yapacak olsam daha çok yararlanabileceğim Baros'u seçerdim.26 yaşında olmasına rağmen her kulvarda yer almış oynamış yaşına göre çok tecrübeli bir oyuncu.Açıklayıcı olmuştur umarım.:) Edit: Değerlendirme gelmiş Ahmet'ten.:)

Yahu Agüero denen adamı ben Messiyle kıyaslarım. Geçen sene Barcayı 4-3 yendikleri maçı hatırlıyor musunuz? Oradaki oyununu? Maxi dediğiniz adam Kewell'a benzer. Yani temposu pek yoktur ama sağ sol ayak çok bitiricidir. Yine de Kewell dan çok koşar ve basar. Asenjo çok gelecek vaat eden bir adam. Franco dan iyi. Simao hakkında pek yorum yapamam. Nadir iyi oynar. Ama oynadı mı işi bitirir. Jurado çok yetenekli, ayağa güzel oynuyor. Forlan geçen sene 33 maçta 32 gol atmış, normal oyunundan çok gol vuruşlarıyla ön plana çıkan bir isim. Bu sene Atletico takım olarak iyi oynamadığı için Forlan pozisyona giremiyor, uzaktan falan da atamayınca düşüşteymiş gibi gözüküyor. Ama futbolcu özelliklerine bakarsak Baros'tan iyi. Servet'i sever beğenirim ama Perea'dan iyi olduğunu söylemek için Atletico maçı seyretmiyor olmak lazım. Perea gayet seri, agresif topla oyunu güzel olan bir futbolcudur. Bunların dışında adamların yedekleri Reyes, Camacho gibi isimler. Emin olun bizde olsalar süperstar muamelesi yapardık şimdi burun kıvırdığımız bu adamlara. Bu kadar çok laf attıkları Sabri'yi bile(Ki çok eskiden beri savunurum bilen bilir) koz olarak gösteriyorlar şimdi. Ne bu fanatiklik. Ben demiyorum ki Atletico 5'ler bizi. Ama bizden kaliteli kadroları var. Bu kadar basit. Bu bir realite. Aksiyom:D

İşte böyle yazarsan desteklerim. Ama onların o kadrosu o takımdaki haliyle iyi takım oluşturuyor, bizim kadromuzda bu haliyle iyi takım oluşturuyor. Bizde çok çok kaliteli kadroları var fakat bizden iyi bir takım olduğu iddia edilemez. (Bu sezon için.) Zaten üstümüzde bir takım olsa şu anda burada Porto olurdu. A. Madrid değil.:)

Üst Alt