Leo Franco: "Favori Atletico Madrid" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Leo Franco: "Favori Atletico Madrid"

Cevap: Leo Franco: Favori Atletico Madrid

Açıkçası şu yaptığın kıyaslamalarla birşey söylenemez.

Sağ bekte oynaTILAN Perea'dansa Servet'i tercih ederim. Baros-Forlan kıyasında ise onların sisteminde ağır Forlan iş görürken bizim sistemimizde hızlı Baros iş görüyor. Seçim yapmak mantıksız.

Jurado'yu Tenerife maçında çok beğendim. İlk kez izlememe rağmen. Fakat Elano on kere daha önemli bir adam. Assuncao-Mehmet Topal kıyasında ise Baros-Forlan kıyasındaki gibi düşünüyorum. Assuncao onlar için hem kesici hem oyunu yönlendirici adam olmak zorunda, Topal ise bizde sadece kesici olsa yeterli. Oyunu yönlendirici olarak önündeki Elano var çünkü. Yine seçim yapılmaz.

Asenjo-Leo olayına gelince. Leo ne kadar güven vermiyorsa Asenjo'da o kadar güven vermiyor. Geleceği iyi olan bir kaleci olabilir fakat günceli yeterli değil henüz. Ben Porto maçında oynayan kalecilerini daha çok beğendim A. Madrid'in. Sarı kafa biriydi.

Tercih yapacaksam tecrübe farkıyla Leo derim.

Keita-Agüero'ya gelince. Hem mevkileri farklı hem de yapmaları gereken işler. Agüero gol atmak önceliğine sahipse Keita bizi rakip yarı alanda tutup pozisyona sokma önceliğine sahip. Agüero sadece hızıyla adam eksiltiyorken, Keita hem hızı hem de fiziki gücüyle adam eksiltebiliyor. Tercih yapmaya bırakırsan forvetimizde oynayacak Agüero'yu Keita'ya tercih ederken, sağ kanadımızda oynayacak Agüero'yu Keita'ya tercih etmem.:)

Arda-Simao olayında ise çok ekstra bir detay öne çıkar. Misal Simao'yu çok beğenen biriyimdir. İkiside kaptanlık yapıyor yeri gelince. Ama Arda'nın takımı sahiplenme içgüdüsü Simao'ya oranla çok çok üstün. Yani zor durumlarda hangisi daha çok mücadele edip takımına katkı sağlar dersen kesinlikle cevabı Arda'dır.:)

Kewell-Maxi. En zor kısım benim için.:) Kewell'ın da Arda gibi takımı sahiplenme psikolojisi var. Ben aslında Maxi'yi her türlü tercih ederdim fakat Kewell'a olan sempatim beni ondan vazgeçirmiyor.:)

Saygılar...

Perea zaman zaman sağ bek oynatılıyor. Geçen senelerde hep stoperdi ona göre yorum yaptım. Neyse, senden bir de chelsea-Galatasaray ve Barcelona-Galatasaray analizleri bekliyorum. Merak içindeyim:) Xavi aslında o kadar etkili değil, elanoyla mevkiileri farklı o yüzden kıyaslayamam Drogba kalite olarak yüksek ama Baros'dan yavaş vb...

Kardeşim zaten ben en etkili oyuncuları diye de yazmışım orada.

En etkili hücumcuları

Atletico-Agüero

Galatasaray-Keita

Capiş?

Son olarak lütfen doğru karşılaştırmaları birisi yapsın. Lütfen sen yap Murat. Rica ediyorum...

Perea zaman zaman sağ bek oynatılıyor. Geçen senelerde hep stoperdi ona göre yorum yaptım. Neyse, senden bir de chelsea-Galatasaray ve Barcelona-Galatasaray analizleri bekliyorum. Merak içindeyim:) Xavi aslında o kadar etkili değil, elanoyla mevkiileri farklı o yüzden kıyaslayamam Drogba kalite olarak yüksek ama Baros'dan yavaş vb...

Kardeşim zaten ben en etkili oyuncuları diye de yazmışım orada.

En etkili hücumcuları

Atletico-Agüero

Galatasaray-Keita

Capiş?

Son olarak lütfen doğru karşılaştırmaları birisi yapsın. Lütfen sen yap Murat. Rica ediyorum...

Objektif yorumlarımı yazdım. Ama durumları da belirttim.

Ama hiçbirşeyi göz önünde bulundurmadan kalite kıyaslaması yaparsam da şu sonucu veririm sana;

Bir tek Kewell'ın kalitesini Maxi'den yüksek görürüm o kadar. Maalesef ki diğer hiçbir oyuncu bizim oyuncularımızın altında değil hatta çok çok üstünde.:)

Şuanki kadrolarla bakarsak bende adamları favori görüyorum.Gümüşhane Doğanspor'la oynasak dahi her an gol yemeye hazır bir savunmamız bunun en büyük nedeni.

Yahu Agüero denen adamı ben Messiyle kıyaslarım. Geçen sene Barcayı 4-3 yendikleri maçı hatırlıyor musunuz? Oradaki oyununu? Maxi dediğiniz adam Kewell'a benzer. Yani temposu pek yoktur ama sağ sol ayak çok bitiricidir. Yine de Kewell dan çok koşar ve basar. Asenjo çok gelecek vaat eden bir adam. Franco dan iyi. Simao hakkında pek yorum yapamam. Nadir iyi oynar. Ama oynadı mı işi bitirir. Jurado çok yetenekli, ayağa güzel oynuyor. Forlan geçen sene 33 maçta 32 gol atmış, normal oyunundan çok gol vuruşlarıyla ön plana çıkan bir isim. Bu sene Atletico takım olarak iyi oynamadığı için Forlan pozisyona giremiyor, uzaktan falan da atamayınca düşüşteymiş gibi gözüküyor. Ama futbolcu özelliklerine bakarsak Baros'tan iyi. Servet'i sever beğenirim ama Perea'dan iyi olduğunu söylemek için Atletico maçı seyretmiyor olmak lazım. Perea gayet seri, agresif topla oyunu güzel olan bir futbolcudur. Bunların dışında adamların yedekleri Reyes, Camacho gibi isimler. Emin olun bizde olsalar süperstar muamelesi yapardık şimdi burun kıvırdığımız bu adamlara. Bu kadar çok laf attıkları Sabri'yi bile(Ki çok eskiden beri savunurum bilen bilir) koz olarak gösteriyorlar şimdi. Ne bu fanatiklik. Ben demiyorum ki Atletico 5'ler bizi. Ama bizden kaliteli kadroları var. Bu kadar basit. Bu bir realite. Aksiyom:D

Herkes zaten birilerini Messi ile kıyaslıyor.. Aguero nun kötü oyuncu olduğunu kimse söylemiyor. Ama Keita dan çok çok üst düzey bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Sadece gol yollarında daha etkili.. Hız olarak Keita dan üstün olduğunu düşünmüyorum. Aynı şekilde çalım yeteneği olarakta. Aguero hızını aldıktan sonra çalım atabiliyor ama Keita her türlü karşısındakini geçebilme yeteneğine sahip.. Fizik olarak çok daha üstün.. Pas ve Şut olarak sadece Aguero yu üstün görürüm Keitadan ama Aguero Keitadan iyidir onuda kabul ediyorum..

Diğerlerine katılmıyorum..

Geçen seneden bahsediyorsunuz hep, bu sene ortada halleri..

Sabri konusuna gelince geçmişte iyi oynadıda kötü mü dedik?

Şuanki performansı itibariyle Sabri yi dünyada değişebileceğim çok az sağ bek vardır. Keita yla oynadıkları her maçta sağ kanadı otoban yaptılar.. Çoğu maçta takımın en iyisiydi..

Onu koz olarak göstermemizin neresi yanlış?

Ki Madrid maçındada beraber oynasınlar görelim bakalım neler oluyor... Bana göre Türkiyenin en uyumlu sağ kulvar oyuncuları.. Avrupadada hatrı sayılır bir sıralamada olurlar heralde..

Herkes zaten birilerini Messi ile kıyaslıyor.. Aguero nun kötü oyuncu olduğunu kimse söylemiyor. Ama Keita dan çok çok üst düzey bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Sadece gol yollarında daha etkili.. Hız olarak Keita dan üstün olduğunu düşünmüyorum. Aynı şekilde çalım yeteneği olarakta. Aguero hızını aldıktan sonra çalım atabiliyor ama Keita her türlü karşısındakini geçebilme yeteneğine sahip.. Fizik olarak çok daha üstün.. Pas ve Şut olarak sadece Aguero yu üstün görürüm Keitadan ama Aguero Keitadan iyidir onuda kabul ediyorum..

Diğerlerine katılmıyorum..

Geçen seneden bahsediyorsunuz hep, bu sene ortada halleri..

Sabri konusuna gelince geçmişte iyi oynadıda kötü mü dedik?

Şuanki performansı itibariyle Sabri yi dünyada değişebileceğim çok az sağ bek vardır. Keita yla oynadıkları her maçta sağ kanadı otoban yaptılar.. Çoğu maçta takımın en iyisiydi..

Onu koz olarak göstermemizin neresi yanlış?

Ki Madrid maçındada beraber oynasınlar görelim bakalım neler oluyor... Bana göre Türkiyenin en uyumlu sağ kulvar oyuncuları.. Avrupadada hatrı sayılır bir sıralamada olurlar heralde..

Agüero konusunda daha fazla yorum yapmam. Fizik gücü falan diyorsunuz adamın ispanyada oynadığını unutuyorsunuz. Puyol'a bir kalça koydu adam 15 saniye kendine gelemedi. Ayrıca adam geçmek için hızını almasına falan gerek de yok. Gayet çevik bir topçu.

Sabriyle ilgili söylediklerime gelelim. Önceden insanlara(Çook eskiden);"Sabri'nin sağ ayak tekniği takımdaki çoğu kişide yok. Hızlı, hırslı. Fiziği iyi" dediğimde bana gülerlerdi. Normal eleştri bile yapılmazdı Sabri hakkında "Kötü oynadı" falan diye. Gelmişine geçmişine gidilir, futbolculuğu sorgulanırdı. Hatta ciddi ciddi torpille mi oynuyor muhabbetleri dönmüştü. Ararsan o sayfaları bulabilirsin. Böyle muamele gören bir adam yarı sezon sonra avrupa'nın sayılı beklerinden birisi oldu. Bu işte bir gariplik yoksa, tamam devam edelim...

Cevap: Leo Franco: "Favori Atletico Madrid"

Ben eski bir üye olmadığım için Sabri ile ilgili konuşmaları tam olarak bilmiyorum. Ama buda bir gerçekki Sabri eskiden çok dağınık bir oyuncuydu. Çok acayip yerlerden şut atan, hakemle devamlı dalaşan, orta açmasını beceremeyen, pas yüzdesi çok düşük sadece deli gibi koşmasıyla takımda kendine yer bulan bir adamdı.. O yüzden hani Sabri ye o dönemlerde ne dense yinede bir haklılık payı bulabilirim.

Ama şuanda Avrupa nın sayılı beklerinden biri diyorum. Sizce bu yanlış mı? Bana göre öyle.

Yada takımına en fazla yarar sağlayanlarından biride diyebiliriz.

Geçen seneler gerçekten kötüydü Sabri ama bu sene sanki sihirli bir değnek değmiş gibi bişey oldu adama.. Nasıl oldu bende açıklayamıyorum. Rijkaard faktörü deyip geçelim..

Aguero konusunda ne desen katılırım ama tek birşeye katılmam oda Keita nın Aguero dan çok daha alt seviyede bir oyuncu olduğuna.. İkisinin de özellikleri farklı tamam ama ikiside tek bir hareketiyle skora etki edebilecek oyuncular..

Bence hücum hatları arasında hatta defans konusundada rakiple pek fark yok. Maçı süpriz oyuncuların performansı belirleyecek gibi geliyor bana. Mesela Sarp gibi oynarsa Balta gibi.

Neyse söyleyeceklerim bu kadar daha fazla bişey yazamam heralde yarın sınavım var :D

Hadi kalın sağlıcakla.. :)

iyi o zaman madem franco söylediklerinde haklı, her oyuncumuz avrupa maçları öncesi çıkıp ''takımların durumlarını değerlendirdim. onlar favori görünüyorlar'' desinler ve hiç birimizin buna itiraz etme yada ''yanlış yaptın'' deme hakkımız olmasın.

hatta derbiler öncesi de servet çıkıp ''beşiktaşın defansı bizimkinden daha iyi, beşiktaş favori'' desin biz de ''objektif bir yorum sonuçta, ne var bunda yahu'' diyelim. demeyene de ''mantıksızsın'' diyerek kendimizin ne kadar ultra süper zeka sahibi olduğumuzu diğerini aşağılayarak gösterelim.

Onlar favori falan değil arkadaşım. Favori diyenin de alnını karışlarım. Ne demek favoriymiş?

Biz favoriyiz, Galatasaray favori. Onlar korksun bizden. Biz niye çekinelim?

Kadroları çok üstün bizden kalite olarak, kabul ediyorum bunu. Ama biz bu turun favorisiyiz. Eleniriz ya da elenmeyiz ama bu turda onlar favori değil. Onlar avantajlı değil. Onlar ne kadar iddialıysa en az onlar kadar iddialıyız. Elendik, 5 yeriz, şöyle olur böyle olur diyenlerede yazıklar olsun.

Onlar favori falan değil arkadaşım. Favori diyenin de alnını karışlarım. Ne demek favoriymiş?

Biz favoriyiz, Galatasaray favori. Onlar korksun bizden. Biz niye çekinelim?

Kadroları çok üstün bizden kalite olarak, kabul ediyorum bunu. Ama biz bu turun favorisiyiz. Eleniriz ya da elenmeyiz ama bu turda onlar favori değil. Onlar avantajlı değil. Onlar ne kadar iddialıysa en az onlar kadar iddialıyız. Elendik, 5 yeriz, şöyle olur böyle olur diyenlerede yazıklar olsun.

Abartmayalım :)

Ne abartması yahu? Niye 5 yiyormuşuz? Niye hemen elendik diyebiliyoruz?

Bu kadar mı kötü takımız? Siz Galatasaray'ı onlardan düşük görebilirsiniz ama -şu an için konuşuyorum- onlar bizden iyi değil. Bu sezon özellikle hiç iyi değiller. Böyle yorumlar çok mantıksız geliyor bana.

ne agüeroymuş arkadaş ya. sanki 10 kişiyi çalıma dizip 10 tane gol atacak. o zaman galler avrupa şampiyonu olsaymış ryan giggs vardı. fildişi sahili dünya kupasını alır o zaman drogba var. şimdi böyle diyip sonra da takım futbolu, ofans defansta başlar gibi futbolun takım oyunu olduğunu destekleyen terimleri de kullanacaksınız işin garibi.

Ne abartması yahu? Niye 5 yiyormuşuz? Niye hemen elendik diyebiliyoruz?

Bu kadar mı kötü takımız? Siz Galatasaray'ı onlardan düşük görebilirsiniz ama -şu an için konuşuyorum- onlar bizden iyi değil. Bu sezon özellikle hiç iyi değiller. Böyle yorumlar çok mantıksız geliyor bana.

Tamam iyi diyorsunda ben kendi adıma şu an için konuşmadım hiç bir zaman zaten saçmalık olur.Ben tahmini birşey söyledim.Adamlarım çok daha kaliteli kadroları var eğer toparlanırsa bu GALATASARAY ı 5lerler dedim ne kızıyorsunuz yahu büyütecek birşey yokki :eek:

Tamam iyi diyorsunda ben kendi adıma şu an için konuşmadım hiç bir zaman zaten saçmalık olur.Ben tahmini birşey söyledim.Adamlarım çok daha kaliteli kadroları var eğer toparlanırsa bu GALATASARAY ı 5lerler dedim ne kızıyorsunuz yahu büyütecek birşey yokki :eek:

Biz toplanırsak onları ne yaparız? Bunu da söylesenize. Bizim toplanmış halimiz onların şu anki halini perişan eder, aynı şey nasıl onlar içinde geçerliyse.

Ama onlar toparlanırsa derken niye biz de toparlanırız veya toparlanırsak demiyorsunuz?

Benim kızdığım nokta bu.

abartmayın isterseniz adam gerçekçi bir şekilde yaklaşmış duruma eleniriz fark yeriz dememiş favori onlar demiş sadece. tamam hepımız galatasaraylıyız ancak bugunlere hep rakibi kucumsemekle gelmedık mı zaten? bari a. madrid i küçümsemeyin istersneiz adamların kadrosu yaklasık 200m€, bızımkı 100m€ değerinde. kalecileri Asenjo, bızımkyle buyuk fark var aralarında. forvetlerınde son yılın gol kralı olan ve altın top u kaznaan forlan, yanında bana gore dunyada messiden sonra en onemlı arjantinli oyuncu olan aguero, arkalarında maxi rodriguez, simao, assuncao, raul garcia, ignacio camacho, reyes. defansları desek bizden daha iyi oldugu kesin.bi zahmet onlar favı ri olsun.

Biz toplanırsak onları ne yaparız? Bunu da söylesenize. Bizim toplanmış halimiz onların şu anki halini perişan eder, aynı şey nasıl onlar içinde geçerliyse.

Ama onlar toparlanırsa derken niye biz de toparlanırız veya toparlanırsak demiyorsunuz?

Benim kızdığım nokta bu.

Bizim toparlanmamız zor renkdaş.Onların oturmuş bir kadroları var sadece kötü oynuyorlar.Bizim en azından 2 transfere ihtiyacımız var.Alacağımız oyuncular takıma ne kadar çabuk ısınır yada nokta atışı diyebileceğimiz transferler yapabilirmiyiz?

Kısacası baktığımızda bizde bir sürü belirsizlik var.Ben onların toparlanmasının daha çabuk olacağını düşünüyorum tek artıları bu olacak.

Bizim toparlanmamız zor renkdaş.Onların oturmuş bir kadroları var sadece kötü oynuyorlar.Bizim en azından 2 transfere ihtiyacımız var.Alacağımız oyuncular takıma ne kadar çabuk ısınır yada nokta atışı diyebileceğimiz transferler yapabilirmiyiz?

Kısacası baktığımızda bizde bir sürü belirsizlik var.Ben onların toparlanmasının daha çabuk olacağını düşünüyorum tek artıları bu olacak.

İşte sorun da bu zaten. Ümitsizlik.

Unutmayın. Geçen sene de çok kötüydük ligde. Bazen ne oynadığımız belli olmuyordu. Kocaeli'den 5 yedik aynı hafta Bordeaux'ya 4 attık. Hamburg'a karşı oynadığımız oyunlar ortada. Yani biz Avrupa'da farklı oynuyoruz. Yine öyle olacaktır. Nokta atışı transferlerde olacak emin olun.;)

Bakış açısı çok belli;

Eğer ki Leo Franco Galatasaray'da şu ana kadar harikulade bir performans gösterse idi çoğunluk "olaya objektif bakmış" diyecekti.

Ama şimdi herkez Leo'ya fırsatını bulmuşken "sallama" yolunu tercih etmiş durumda.Alışılagelinmiş taraftar psikolojisi budur heralde.

Leo'nun ben bu açıklamasından kimse kusura bakmasın ama ne Galatasaray'a inanıp inanmadığını ne de Turk insanıyla iyi veya kötü ilişki içinde olduğunu net çizgilerle çizip göremedim,anlayamadım.Yapılan çıkarımlarıda hayretle okuyorum

Savunma düzelmedikçe hiçbir maçta favori göremem ben bu takımı.Sene başındaki futbola biraz yaklaşsınlar yada o hep bahsettiğimiz ruh geri dönsün,işte o zaman korkacak kimse yok.

Üst Alt