LL 11/12 H:35 | Barcelona 1-2 Real Madrid | Maç Sonucu | Ntvspor | 21 Nisan - Sayfa 47 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

LL 11/12 H:35 | Barcelona 1-2 Real Madrid | Maç Sonucu | Ntvspor | 21 Nisan

Cevap: LL 11/12 H:35 | Barcelona 1-2 Real Madrid | Maç Sonucu | Ntvspor | 21 Nisan

Acik konusmak gerekirse mactan once acaba Real kazanamazmi diye dusunurken adamlar kazandi. Hak ederekmi? Bence hayir. Mac boyunca 11 kisi ile savunma yaptilar, top oynamadan Valdes'in yaptigi hatalarla (+ ilk golde Puyol) Real maci aldi. Ama Barcelona'da iyi oynamadi. Messi de Ronaldo da kotu oynadilar bugun (Ronaldo icin sasirmadim, Barca maclarinda hep boyle). Real Madrid sampiyon oldu sayilir, tebrik etmek gerekir kendilerini. Hem sampiyon oldular hemde sampiyon olduklari yil Barca'yi deplasmanda devirdiler.

Barca'ya gelince, bu maglubiyet cokta surpriz olmamali. Ben bi yandan bunu bekliyordum zaten, ozellikle Pep'in yaptigi hamleler saka gibiydi hem ilk 11 hemde sonrasinda Xavi'yi oyundan alarak. Birde artik rakipler Barca'yi durdurmasini iyi biliyor, merkezi kapat gerisi kendiliginden gelir. Barcelona'nin bu durumda bir B plana sahip olmasi lazim ama degiller. Madrid orta sahayi iyice kapatmasina ragmen herifler orta sahadan gelmeye calisti bilmem kac kez. Yahu kanatlara agirlik versene ama yok yine israr ettiler Chelsea macinda ki gibi ve yine kaybettiler. Kendi dusen aglamaz birde hucumdayken herifler 6 kisi falan orta sahada yan yana. Yahu ceza alanina ben mi girecem? Bunun yani sira Barca'da bir kac sakat olunca hemen probleme giriyorlar. Kadro derinligi yok adamlarda neyse dedigim gibi kendi dusen aglamaz.

Real Madrid'e tebrikler.

Cevap: LL 11/12 H:35 | Barcelona 1-2 Real Madrid | Maç Sonucu | Ntvspor | 21 Nisan

577955_311557782245759_130154313719441_738670_309174025_n.jpg

HALA Madrid!!!!!!!!! OZil, Ronaldo goluyle, ve Benzema sanki defans oyuncusu gibi her yere basti....

madrid oyunu harika sıkıştırıp barcalılara dönme şansı tanımadılar ve bunu yapabilmek hele de doksan dakika takdire şayan bence ama her maç bu kadar kusursuz oynamak zor bu da bir gerçek ... yine de madrid yenince ufaktan sevindim sanki :)

seviye barcelona, zirve messi futbolda..

sallanmış olabiliriz ama yıkılmayız..

geçen yıl lig+şampiyonlar ligi alıp kralı reale vermiştik..

bu yıl şampiyonlar ligi+kralı alıp ligi verecez reale..

tek tek yani tatlıses şarkısı gibi

tek tek..

Barça da Pique ile Alexis niye yedekti anlamadım.

Piqueyi cok fazla magazinde oldugu icin oynatmiyormus

Maçın tekrarını şimdi izliyorum.. İyi gömmüş Madrid, çok sevindim barçanın 2 maç üstüste kaybetmesine

Barça'nın en büyük sorunu ceza sahasına giren adamı olmamasıydı. Ceza sahası çevresinde iyi top çeviriyorlar ama içeri giren yok Villa'yı çok arıyorlar. Pedro'nun ilk 11 başlaması lazımdı tam bu maçların adamı her yerden ayağını sokar bir şekilde gol atardı böylesine önemli bir maçta 2 genç oyuncu oynatarak çok büyük risk aldı Guardiola tutmadı planı.

Real Madrid'e gelince takım savunmasını çok iyi yaptılar özellikle ceza sahasına top sokmadılar Barça'nın taktiksel hataları olsa da hiç kolay bir iş değildir Barça'ya karşı açık vermemek. Ellerine geçen fırsatları da iyi kullandılar ve kazandılar zaten Barça ancak böyle yenilebilir eze eze Barça'yı yenebilecek takım yok. Di Maria fener maçındaki Colman'dan sonra gördüğüm en kötü performanslardan birini sergiledi ayağına aldığı her topu ya kaptırdı yada yanlış kullandı diğer oyunculardan çok ön plana çıkan olmasa da genel olarak iyilerdi.

Üst Alt