Lucescu: "9 yabancıyla oynayan kulüpler ile milli takım çıkaramayız" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lucescu: "9 yabancıyla oynayan kulüpler ile milli takım çıkaramayız"

Öncelikle maçı izlemedim ve sonucu burada gördüm. Açık konuşmak gerekirse malca bir açıklama olmuş Lucescu'ya yakıştıramadım. Hakikaten bunamış bu adam öyle görünüyor. Eskiden böyle değildi veya patronu ne söyle derse onu söylüyor bilemedim. 2002 yılında Lucescu'yu göndermek çok büyük hataydı o ayrı konu. Bugün ile ne alakası var anlamadım.

Tekrardan yabancı sınırı getirebileceklerine ihtimal vermiyorum vermek istemiyorum. Yayıncı kuruluş Türkiye menşeli olsa sezon sonu bile getirirlerdi lakin artık değil çok şükür ki değil. Bein Sports'un böyle bir saçmalığa izin vereceğine ihtimal vermiyorum. Zaten ligin değerinin çok üzerinde bir yatırım yaptılar ve bunun karşılığını bir şekilde almak isteyeceklerdir. Ha mevcut yayıncı kuruluş ile olan sözleşme padişah efendimizin emri ile fesih edilirse işte o zaman korkun :)

Velhasıl kelam yabancı sınırı falan getiremezler ha getirdiler mi o halde kendileri çalıp kendileri oynarlar. Millet ne kombine alır ne decoder! Ben şahsen Türkiye Ligi ile ilişiğimi keserim net.

Yemin ederim sinirim bozuldu uyuyamıyorum.

Yaw bu Türk futbolculara desek neden yerli otomobil Şahin'e(yerli derken yerli falan değil de) binmiyorsun Alman arabası BMW'ye AUDI'ye biniyorsun? En iyi arabayı Almanlar yapıyor o yüzden Alman arabasına biniyorum derler.

O zaman benim niye en iyi futbolcuları üreten ülkenin futbolcularına sahip olma hakkım yok. Ben neden Alman futbolcu isteyemiyorum?

Sen lüks istiyorsan ben de lüks istiyorum arkadaş.

Bizim ülkemizde neden bu huy var? Neden hataları hep alakasız konularda, hep başkasında görüyoruz?

Almanya 2000 yılında dibi gördü, bir kez bile yabancı sınırı fikri ortaya atılmadı. Sorunun kaynağına indiler, Federasyonun öncülüğünde alt yapı sistemini sil baştan yapılandırdılar.

Neden kimse Emre Can, Toni Kroos, Mesut Özil gibi oyuncular Avrupanın gözde takımlarında ilk on birin demirbaşları olduklarını ama bizim kırk yılda bir alt yapıdan çıkardığımız ve yıldız kalıbına soktuğumuz Arda Turanın, bir sezon sonra Barcelona'dan ayrılmak zorunda olduğu bir noktaya gelişini sorgulamıyor?

Bu ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
Sağlam bir manifesto hazırlayıp her yere mail atılmalı. Tüm taraftar gruplarıyla ortak hareket edip sosyal medyada falan bir şeyler yapmak lazım.

Bu bunak resmen şampiyona için falan getirilmemiş. Geldiğin andan itibaren yabancı serbestliği konusunda ağla denmiş bu adama bu çok net.

Ve işin kötü yanı bu algı operasyonu içerisinde Arda ve uzuvlarının olmasıda büyük olay patlatıyor ülke içinde. Tamamen planlanmış, tesadüf bir durum değil.

luce terim veya hiddink avci , bahane bunlar

teknik direktorlerde suc aradigimiz surece ne klupler ne milli takim yol alabilir ... al iste laf sokmanin dibini yasayan tudor ile dursun , simdi zerre tepki kalmadi ,cunku futbol iyi futbolcuyla ve iyi oynayan futbolcuyla oynanir

bu futbolcular da iyi oynamak zorundalar .. lanet olsun ki en cok parayi kazananlar en az elestirilenler oluyor ... demiroren veya luce terim hepsinin cani cehenneme de oyuncular hep mi yirtacak ,hep mi sorumluluktan kurtulacaklar

iste bu yuzden ingilterede bu oyunu gorduklerinde galip bile olsalar seyirciler oyuncularin burnundan getiriyor yuhalamalarla ,cok gerideyiz o kulture cook

Bizim ülkemizde neden bu huy var? Neden hataları hep alakasız konularda, hep başkasında görüyoruz?

Almanya 2000 yılında dibi gördü, bir kez bile yabancı sınırı fikri ortaya atılmadı. Sorunun kaynağına indiler, Federasyonun öncülüğünde alt yapı sistemini sil baştan yapılandırdılar.

Neden kimse Emre Can, Toni Kroos, Mesut Özil gibi oyuncular Avrupanın gözde takımlarında ilk on birin demirbaşları olduklarını ama bizim kırk yılda bir alt yapıdan çıkardığımız ve yıldız kalıbına soktuğumuz Arda Turanın, bir sezon sonra Barcelona'dan ayrılmak zorunda olduğu bir noktaya gelişini sorgulamıyor?

Bu ateş üfleyerek sönmez
Çünkü bizdeki insanlar kendi menfaatini düşünen insanlar genellikle.
Yerliler olmalı ve paraları kazanmalı. Yerliler olmalı ve haberi basın olarak daha kolay ala bilmeli. Yerliler olmalı ki paralar ülke dışına gitmemeli.

Almanya federasyonu bu arada o yıldan bugüne kadar yaklaşık 1,5-2 milyara Euro yatırım yaptı alt yapılarına. Hani alt yapısı zaten iyi olan Almanya.
Herifler gerçekten de kendi ülke futbolunu düşünüyor yani. Bizimkisi ööhhh bu sene şukadar bukadar tff olarak gelir sağladık... Ööhhh rivada tesüüüz kurduk....

Çünkü bizdeki insanlar kendi menfaatini düşünen insanlar genellikle.
Yerliler olmalı ve paraları kazanmalı. Yerliler olmalı ve haberi basın olarak daha kolay ala bilmeli. Yerliler olmalı ki paralar ülke dışına gitmemeli.

Almanya federasyonu bu arada o yıldan bugüne kadar yaklaşık 1,5-2 milyara Euro yatırım yaptı alt yapılarına. Hani alt yapısı zaten iyi olan Almanya.
Herifler gerçekten de kendi ülke futbolunu düşünüyor yani. Bizimkisi ööhhh bu sene şukadar bukadar tff olarak gelir sağladık... Ööhhh rivada tesüüüz kurduk....
Ne yazık ki bu yüzden bir gram ileri gidemeyeceğiz. Daha hala Rekabeti sorun olarak gören kafalar oldukça, suçu hep başka alakasız konularda aradıkça bir gram ileri değil hep geriye gideceğiz.

Bu ateş üfleyerek sönmez

Ben kulüplere de suç buluyorum. Ozan Tufan gibi bir adam yüz kilo, koy kapının önüne. Futbolcular adam dövüyor, kovacaksın. Volkan milli maçı terk ediyor, kovacaksın. Selçuk formayı çıkarıp atıyor, kovacaksın. Hakan Balta sigara içerken yakalanıyor, kovacaksın. Burak taraftar ile dalaşıyor, kovacaksın.

Bu ateş üfleyerek sönmez

Ben kulüplere de suç buluyorum. Ozan Tufan gibi bir adam yüz kilo, koy kapının önüne. Futbolcular adam dövüyor, kovacaksın. Volkan milli maçı terk ediyor, kovacaksın. Selçuk formayı çıkarıp atıyor, kovacaksın. Hakan Balta sigara içerken yakalanıyor, kovacaksın. Burak taraftar ile dalaşıyor, kovacaksın.

Bu ateş üfleyerek sönmez

Üstad af buyurda bu üstün bilgin nerden geliyor.. Her konuda heryerde bilgeliğin..

oyuncularin haddi bildirilmedikce bu devran boyle doner durur

bak tudor kesti biletini tonla adamin ,gelenlere de patron benim diyor ve takir takir isliyor disliler

Milli takim arda turan'in ciftligi olmus

Terim bu pislikleri gördü ve temizlemek icin elinden geleni yapti ama kovuldu

Pislikler kazandiklarini düsünsünler,kariyerlerinde tek bir dünya kupasi maci olmayacak gerizekalilarin

O oyuncuları sepetlemek o kadar kolay mı sanıyorsun.. Arda uğruna bir m.takım mahvedildi be üstad.. Sen hata yapınca hemen gönderilsin diyorsun birde..
Alp kardeşim, işte bu yüzden bizden bir halt olmaz. Futbolcu yüz kilo, yaptığı mesleğe aykırı değil mi bu durum? Tehdit, şiddet, küfür, bu futbolu takip eden yüzbinlerce çocuk ve gençe örnek olması gereken oyunculara yakışıyor mu? Futbolcu sigara içiyor, mesleğine aykırı değil mi? Futbolcu taraftar ile dalaşıyor, sözleşme söz konusu olunca profesyonel olan futbolcu, tepki söz konusu olunca kabadayı oluyor, bu doğru mu?

Büyük kulüp isen ilkelerin olur, bu ilkelerden taviz vermezsin. Aksi takdirde futbolcu giydiği formayı, teknik direktörünü ve sayesinde para kazandığı taraftarı iplemez. Her insan hata yapar ama bunlar hata değil. Böyle şeylere baştan müsade etmediğin takdirde, yada bir yerden sonra taviz vermeden mücadele ettiğin takdirde bişeyler düzelmeye başlar. Oyuncuları sepetlemek çok kolay, ilkelerine uymayan oyuncunun sözleşmesini iptal edersin, hemde bu ilkeleri profesyonel bir kurum olarak sözleşmeye eklersen tek kuruş ödemeden. Yani bunun senin yanlış anlamadım ise ima ettiğin gibi çok bilmişlik ile alakası yok.

Türkiye'de devamlı Vefadan dem vurulur. Bunu bir türlü doğru yorumlamayı öğrenemedik. Kulüpler veya Milli takım futbolculara değil, Futbolcular Kulüplere veya Milli Takıma saygı duymalılar. Bu kulüpler sayesinde bu işi yapıp para kazanıyorlar.

Bu ateş üfleyerek sönmez

Son düzenleme:
Üst Alt